|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 22:24:49   
ishler
Choopauser posted image user posted image user posted image
Srecom beka voli mleko,a sika dodje kao mazenje.
Sto se govora tice starija je sisala do 12m progovorila sa 1,5,a sada ne prestaje da prica24h,mislim da to nema veze sa dojenjem😊

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1301
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 22:26:25   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: ishler

Jel odmah da ukinem sve podoje ili ostanem na jedan ili dva nekoliko dana,ps potom skroz?

Polako ukidaj preko dana,imas srecu pa ti uvece ne sisa,meni je to bio najveci problem sa S,uspavljivala se sa sisom pa sam je jedva odvikla od toga.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1302
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 22:28:22   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: MakiJ

Mada Dunja to nocu sto se budi da sisa jeste prevelik za to


I ja mislim da je veliki, mada ovo nije baš sisanje "sisanje", već povuče i zaspi u roku od par sekundi. Njemu sam ja neophodna da budem tu, blizu, i da on zaspi. Inače spava sa nama u krevetu.

Veselica kaže da su njeni samo noću sisali, ništa mi više nije jasno, šta činiti :)

IZVORNA PORUKA: veselica

Samo da napomenem da sam ja A odbila sa 16,5 meseci a S sa 23 i da su one tada vec sisale samo tokom noci,retko preko dana



< Poruku je uredio dunja RR -- 11.10.2015 22:29:31 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1303
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 22:35:15   
degu
Dunja i T se budi i dalje, naravno još uvek sisa noću, već mi sama diže majcu, juče sam se probudila a ona se sama već snašla user posted image , danji imamo još jedan podoj. Meni je iskreno već dosta, ja bih prekidala, izluđuje me to sisanje noću, sve sam se nadala da će ona to sama izbaciti, al do toga nije došlo. Mi čekamo da mm bude malo slobodan, da može da se bori s njom a ja da pređem u drugu sobu. Dunja nemoj raditi ništa na silu, ako uživate u dojenju, samo nastavi, nema to veze sa govorom.
Ishler samo postepeno ukidaj, podoj po podoj. Ja sad i kad ne dojim čitav dan nemam napetosti u dojkama, mislim da tu neću imati problema.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1304
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 22:45:57   
veselicaa
Dunja sisale su uglavnom preko noci samo nekoliko meseci pre prestanka dojenja.A. cak nije uopste sisala preko dana sigurno zadnja dva meseca dojenja dok je S bila pravi sisoobozavateljuser posted image pa je sisala preko dana svaki put kada bi uspela da me prevari.Secam se odem kod sveki na kafu(zivimo u dvoristu)a ona dodje po mene i odmah u krilo i da sisa.Ona je stvarno volela da sisa ali isto kao i tvoj sin,nije to bio klasican podoj vec vise mazenje jer nisam tada imala puno mleka,vec se bilo dosta smanjilo.Nama je najveci problem bilo uspavljivanje,jer se ona uspavljivala samo na sisi,i to uvece dok za popodnevnu dremku bilo je dovoljno samo da legnemo zajedno i mazimo se,retko kada je tada trazila.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1305
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 23:30:38   
vonavoj
Realno,deca se promene kad prestanu da sisaju.."porastu"..moja je npr.pocela da spava nocu,ja sam prestala pre 10 dana..uvece i nocu je sisala i budila se.. Nisam imala problema sa grudima! Mozda 5 dana su me bolele!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1306
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 23:32:07   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: veselica

Dunja sisale su uglavnom preko noci samo nekoliko meseci pre prestanka dojenja.A. cak nije uopste sisala preko dana sigurno zadnja dva meseca dojenja dok je S bila pravi sisoobozavateljuser posted image pa je sisala preko dana svaki put kada bi uspela da me prevari.Secam se odem kod sveki na kafu(zivimo u dvoristu)a ona dodje po mene i odmah u krilo i da sisa.Ona je stvarno volela da sisa ali isto kao i tvoj sin,nije to bio klasican podoj vec vise mazenje jer nisam tada imala puno mleka,vec se bilo dosta smanjilo.Nama je najveci problem bilo uspavljivanje,jer se ona uspavljivala samo na sisi,i to uvece dok za popodnevnu dremku bilo je dovoljno samo da legnemo zajedno i mazimo se,retko kada je tada trazila.


Sve isto kod mene :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1307
   RE: prestanak dojenja
11.10.2015 23:42:30   
World
A. je sisala po noci, jedan podoj, sve dok nismo prestali skroz. Onda je jos malonesto pila mlijeko umjesto podoja i izbacila sama, pocela da spava. Al. jos uvijek jede, nekad prespava sve, nekad jede po 2-3 puta, kako kad. Mislim da ce i on prestati da se budi tek kad ukinemo siku skroz.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1308
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 7:03:05   
branki*
Dunja,samo da kazem da uopste ne vidim vezu izmedju govora i sisanja i ne znam sta je dr hteo da kaze.znam da potenciraju da deca treba sto pre da pocnu da zvacu,jer se tako jaca govorni aparat,tj vilica i jezik.evo npr moj b nije sisao uopste,a znas za nas problem.
Vezano za prestanak dojenja,ne znam,sem da smanjis tecnost drasticno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1309
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 12:13:48   
choopa choops
Mislim da često ima djece koja ne izgovaraju pravilno glasove sa kvačicama, č, š, dž i da za njih kažu da je to od dugog sisanja? Ovo znam jer je kuminoj maloj to logopedica "zamjerila" na pregledu između 3-4godine. Ne mora da bude sisanje sise, može da bude sisanje flašice, dude, prsta...

Ali to uopšte ne mora da znači. Sve se to ispravi, pravilnim učenjem govora. A ne vjerujem da razvijanje samog govora ima puno veze sa tim. Evo moj M tek sa 3g progovorio (sisao 11mj), a L sa godinu uveliko pričala (sisala 14mj).

Ne znam, ovo je moje mišljenje, ne bih se ja tu nešto brinula, rano je još.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1310
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 12:29:33   
Zemunka85
Evo mog primera, mi smi malo ekstremni po ovom pitanju.
Sisala do dve i po. Do godinu i po na zahtev i po noci i po danu. Tada uvodim 3 puta dnevno. Tako je bilo do kraja. Relativno lako je prestala tj morali smo zbog nekih lekova koje sam pocela da pijem. Trebalo mi je par dana. Tada je vec isla u vrtic, sto je olaksavajuce.
Nije bas tema, ali ja to povezujem - nikada bolesna. Eserihija nam je sve nadoknadila (i jedna gnojna angina), sem toga nikada AB nije pila. Svaku temp, laringitis, crveno grlo, slinav nos i sl odbolujemo bez DR na nogama. Izostanka iz vrtica ima samo jednu nedelju za god dana.
Sto se izgovaranja slova tice, u junu na papiru koji smo dobili kao zakljucak o detetu posle god dana u vrticu - naglaseno da izgovara bistro reci, slovo R takodje.

Nista od svega ovoga nije pravilo, naravno. Samo pisem nas slucaj 😀

I moram da dodam mogu kumica kojeg stalno pominjem on je sisao samo 4n pri tom kuma ne da se nije mazisa sa njim nego naprotiv oduvek je jako gruba - on sada pricao sto ona kaze kao patiku da je progutao. Ja nzm bistrije dete od njega i brbljivije ali btr mnogo los izgovor ima. Eto dva primera koja sz razlicita...

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 12.10.2015 12:42:58 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1311
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 12:32:26   
mama krava
Dunja, ne obraćaj pažnju...gledaj dete svoje!

Evo ga, moja beba od 2 godineuser posted image , i dalje sisa. Samo ujutru, onako po malo, i uživamo. Pre mesec dana je tek počeo da brblja i sada je show! Mnoooogo je smešan i sladak. Sve hoće da priča, ali ne ume...peva- divan da, peva -moj mali poooni!

Ja sam mislila da neže skoro, kad on odjednom i sada je kao šećer....a i dalje sisa. Moja ćera je sisala 22 mes a progovoila sa 19mes i to kao prava strina1 ODmah je rečenice sklapala i nikada se nije mazila u govoru!

Kako me nerviraju takvi stručnajci koji odmah udaraju tamo gde je najtanje i prete kojekakvim zastojem u razvoju dece i sl...user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1312
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 14:03:09   
jocajaca
Dunja mislim da se uopšte ne trebaš sikirati zbog sisanja I nisu mi jasni ti doktori nikako, pa zar to nije najprirodniji način hranjenja malih mladunaca user posted image .
Moja Nikica ima 23 mjeseca I sad joj dajem da sisa na zahtjev, a što se tiče govora već sa 20 mjeseci sam mogla da komuniciram sa njom kao sa odraslim djetetom. Znači priča složenim rečenicama već odavno samo što istina ne izgovara č, ć, ž, š r ali to me ne brine pošto starija kćerka nije isto izgovarala ova slova sa kvačicama iako je dojila 9 mjeseci.
N se još uvijek budi 1-2 puta u toku noć I kao što ti reče samo povuče dva puta I utone u san ali ja stvarno neizmijerno uživam u tim dojenjima I maženjima tako da mislim da ću da je dojim dok ona bude imala potrebu za tim pa makar I to treće godine!
Ne sekraj se I uživaj u svom djetetu mislim da ipak ti možeš osjetiti I znati šta mu najviše odgovara bar kad je riječ o dojenju.
srećno!!!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1313
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 19:29:15   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: branki RR

Dunja,samo da kazem da uopste ne vidim vezu izmedju govora i sisanja i ne znam sta je dr hteo da kaze.znam da potenciraju da deca treba sto pre da pocnu da zvacu,jer se tako jaca govorni aparat,tj vilica i jezik.evo npr moj b nije sisao uopste,a znas za nas problem.
Vezano za prestanak dojenja,ne znam,sem da smanjis tecnost drasticno.



S žvaće super, ali ne voli sve da žvaće, mada bih pre rekla da je to do ljubavi prema ukusima (pljuje komade mesa i voća). Voli recimo testa i hlebove, i to baš dobro mulja user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1314
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 19:33:28   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Evo mog primera, mi smi malo ekstremni po ovom pitanju.
Sisala do dve i po. Do godinu i po na zahtev i po noci i po danu. Tada uvodim 3 puta dnevno. Tako je bilo do kraja. Relativno lako je prestala tj morali smo zbog nekih lekova koje sam pocela da pijem.


A ja sam bila ubeđena da smo jedini, i drago mi je da nismo :) Kako me ova dr. napade, kao da smo čudaci, ali eto, ima nas, i mnogo mi je lakše user posted image

IZVORNA PORUKA: Zemunka85
Nije bas tema, ali ja to povezujem - nikada bolesna.


Isto i S, do sada, samo jedna T (38 čini mi se), trajala 3 sata, i prošle nedelje par kašljucanja (jedno prepodne), bez T (dok je mama kašljala kao magarac), a eto njemu ništa! Ja sam mislila da smo nadrljali (zbog mene), ali eto, on odoleva.

< Poruku je uredio dunja RR -- 12.10.2015 20:18:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1315
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 19:36:37   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: mama krava

Dunja, ne obraćaj pažnju...gledaj dete svoje!

Evo ga, moja beba od 2 godineuser posted image , i dalje sisa. Samo ujutru, onako po malo, i uživamo. Pre mesec dana je tek počeo da brblja i sada je show! Mnoooogo je smešan i sladak. Sve hoće da priča, ali ne ume...peva- divan da, peva -moj mali poooni!

Ja sam mislila da neže skoro, kad on odjednom i sada je kao šećer....a i dalje sisa. Moja ćera je sisala 22 mes a progovoila sa 19mes i to kao prava strina1 ODmah je rečenice sklapala i nikada se nije mazila u govoru!

Kako me nerviraju takvi stručnajci koji odmah udaraju tamo gde je najtanje i prete kojekakvim zastojem u razvoju dece i sl...user posted image



Dok mi je dr. trljala na nos sve što gore pisah, mislila sam na tebe, da znaš. I ti si mi bila znak da nije u pravu, i da ne treba da je poslušam.

MK, kada je tvoj bebac izgovorio prvu reč, smislenu? S brblja dosta, ali nikako da kaže nešto sa značenjem. I neće da doda kada mu tražim, i slično ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1316
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 19:38:09   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jocajaca

Dunja mislim da se uopšte ne trebaš sikirati zbog sisanja I nisu mi jasni ti doktori nikako, pa zar to nije najprirodniji način hranjenja malih mladunaca user posted image .
Moja Nikica ima 23 mjeseca I sad joj dajem da sisa na zahtjev, a što se tiče govora već sa 20 mjeseci sam mogla da komuniciram sa njom kao sa odraslim djetetom. Znači priča složenim rečenicama već odavno samo što istina ne izgovara č, ć, ž, š r ali to me ne brine pošto starija kćerka nije isto izgovarala ova slova sa kvačicama iako je dojila 9 mjeseci.
N se još uvijek budi 1-2 puta u toku noć I kao što ti reče samo povuče dva puta I utone u san ali ja stvarno neizmijerno uživam u tim dojenjima I maženjima tako da mislim da ću da je dojim dok ona bude imala potrebu za tim pa makar I to treće godine!
Ne sekraj se I uživaj u svom djetetu mislim da ipak ti možeš osjetiti I znati šta mu najviše odgovara bar kad je riječ o dojenju.
srećno!!!


I opet, drago mi je da nas ima! user posted image

I ja uživam, čak me mm ubeuje da ja više dojim S zbog sebe nego zbog njega, on se plaši kako ću ja psihički podneti prestanak, istina :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 1317
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 19:39:26   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Realno,deca se promene kad prestanu da sisaju.."porastu"..moja je npr.pocela da spava nocu,ja sam prestala pre 10 dana..uvece i nocu je sisala i budila se.. Nisam imala problema sa grudima! Mozda 5 dana su me bolele!


Da, ja mislim da je poenta dr. priče to, da on treba da poraste. A da li zaista neophodno da ubrzavam to?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1318
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 19:45:57   
Mariya
Jao žene... Ja još dojim H, sisa samo uveče, pred spavanje, a nameravam još mesec, eventualno dva i ukidam joj i to. I meni je sve preko godine mnogouser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1319
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 21:15:18   
vonavoj
I tako urekoh moje sise! Juce sam nosila neki brus koji me stisnuo i jutros grudve oko bradavice i na mali dodir curi mleko.a nije sisala od 1.10! Malo me bolucka,samo sam malo stiskala da olaksam.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1320
   RE: prestanak dojenja
12.10.2015 21:20:48   
New Mom

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Realno,deca se promene kad prestanu da sisaju.."porastu"..moja je npr.pocela da spava nocu,ja sam prestala pre 10 dana..uvece i nocu je sisala i budila se.. Nisam imala problema sa grudima! Mozda 5 dana su me bolele!


Da, ja mislim da je poenta dr. priče to, da on treba da poraste. A da li zaista neophodno da ubrzavam to?

Ne!


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1321
   RE: prestanak dojenja
13.10.2015 8:50:53   
Modessty

IZVORNA PORUKA: dunja RR

I ja uživam, čak me mm ubeuje da ja više dojim S zbog sebe nego zbog njega, on se plaši kako ću ja psihički podneti prestanak, istina :)


i u pravu je! Prestanak dojenja je uvek teži za majku nego za dete. Moraš ti biti spremna na to da ćeš prestati da dojiš i da kad rešiš da prekineš nema nazad.
Ali polako. Ne žuri

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1322
   RE: prestanak dojenja
13.10.2015 15:59:11   
mama krava
Dunja, tačno je da će tebi biti teže, ali ideš odmah na drugo, pa ćeš nadoknaditi sa novom bebom sve user posted image .

Mene hvata tako neka seta, kad pomislim da više nikoga neću dojiti user posted image . Ali, zahvalna sam na iskustvo koje sam doživela i mislim da je neprocenjivo.

Dr, ponavljam, neću da komentarišem.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1323
   RE: prestanak dojenja
16.10.2015 18:01:45   
Zemunka85
Dunja. ja sam jako stresno dozivela prestanak dojenja. Jako sam patila i jako mi nedostaje i danas. To je bio veliki sok za mene. Jedva cekam ponovo ....
Inace, i nas je DR dooobro izribala kada smo bili jednom kod nje, imala je Lara godinu dana, secam se. Tada smo i bili poslednji put. Lara je bila bolesna i imala hgb92, evo kao juce da je bila. Ja sam konstatovala, usput onako, da je jos uvek dojim. Ona je rekla "Vi hocete da je dovedete do transfuzije? Prestanite odmah. To ne valja, patoloski se vezuje za Vas i kvarite joj krvnu sliku". Naravno da me ni najmanje nije bilo briga. Kao laik najveci na svetu, znala sam da je HGB snizen zbog trenutne bolesti. Kada smo ozdravili, proverila sam, naravno. vratio se na normalu. Inace i te price da je krvna slika deci koja sisaju losija - kod nas se pokazala netacno. Lara oduvek ima dobru krvnu sliku i nikada nije imala problema sa hgb iako je sve vreme dok je sisala, sisala kao tele :D. Samo napred user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1324
   RE: prestanak dojenja
18.10.2015 10:49:03   
degu
e mislim da samo naša DR-ka podržava prodženo dojenje, kad je T imala nizak hgb rekla je da dojenje nema baš nikakve veze sa tim. Ja sad nešto mislim da meni neće biti teško da prestanem, baš sam nekako spremna za to, na neki način već i jedva čekam, iako verujem da će mi pomalo i faliti,al nekako osećam da je bilo dosta.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here