|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prestanak dojenja
19.10.2015 18:45:26   
Mariya
Ja mislim da polako prestajemo. Vec tri veceri zaredom H sisa nesto malo i posle pusti, okrene se, hoce da se igra i nece da sisa.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1326
   RE: prestanak dojenja
20.10.2015 8:25:58   
daca77
Mariya, bravouser posted image ...najbolje je tako postepeno, bez nekog stresa i cimanja...kazem, moja N je tako lako prekinula sa nocnim sisanjem, a ceka nas i dnevno, jer sam sa ovim cistama kao tempirana bombauser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1327
   RE: prestanak dojenja
31.10.2015 12:38:07   
mika79
Drugariuser posted image počela sam da radim pa nemam vremena, kad se malo ustalimo nadam se da ću moći više vremena da provodim sa vama.
Htela sam da javim da smo prestali sa dojenjem pre tri dana. Ja sam mislila da se to neće desiti skoro i da će biti problema ali smo super prošli. Ja sam ukidala jedan po jedan podoj polako i pre mesec dana ostalo je samo uveče, Mihajlo je obožavao da sisa, taj žar u očima kad me uhvati za ruku, odvede u sobu i pokaže na jastuk mi nije dao da ga prisiljavam da ostavi. Samo je pre tri dana kod mm zaspao na ramenu, sada zaspi tako što ja legnem pored njega, više ne traži i ne pokazuje na jastuk. I srećana sam i tužna u isto vremeuser posted image .

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1328
   RE: prestanak dojenja
31.10.2015 17:51:11   
degu
Miko user posted image tvoja beba je postala mali dečak user posted image
znači da ste uspešno prešli jedno poglavlje user posted image
Nama su ostali još noćni podoji, danju je sama prestala da traži, al noću i dalje ne prestaje. Negde do decembra, januara ću je pustiti, ako sama ne prestane, polako ću ja da joj ukidam.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1329
   RE: prestanak dojenja
31.10.2015 20:14:04   
Mariya
Mikauser posted image
Mi se i dalje glupiramouser posted image sisa malo jednu, malo drugu i onda sedne, pokaze na krevetac! Tada je stavim u dzak i u krevetac, malo se prevrce i zaspi samauser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1330
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 12:09:12   
mika79

Degu, Mariya user posted image i ja sam planirala do decembra da ga pustim pa onda da pokušam da prekinemo međutim on je sam prekinuo.
Samo sam ja mislila da će prestati da se budi kad ono isto kao i kad je sisaouser posted image


< Poruku je uredio mika79 -- 1.11.2015 12:10:02 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1331
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 13:46:05   
degu
Joj Miko, meni je to jedina nada bila da će prestati da se budi kad prestane da sisa. A šta mu radiš sad kad se probudi kad mu ne daješ da sisa? I ja baš o tome razmišljam, šta ću ako nastavi da se budi i kad prestane da sisa. Ovako joj dam siku i ona brzo nastavi da spava. I polako, tek je prestao da sisa, možda će za koji dan prestati da se budi jer više i nema razloga za to .

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1332
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 15:43:38   
wivern
I nama ide odvikavanje za par dana. Mi u toku dana nekad sikimo jednom, nekad nijednom. Mada on i ne traži, ali uveče pred spavanje je obavezna i ujutru. Videćemo kako će to sve ići jer poslednjih nedelju dana od 5 ujutru bukvalno bi visio celo jutro na siki. A ako ja ustanem ranije nastavi da spava bez problema. Biće pakleno, no šta se može.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1333
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 16:29:35   
New Mom
Wiv, zasto se odvikavate?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1334
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 21:39:51   
Mariya
Wiv, možda bude lakouser posted image
Degu, daš joj vode ako hoće, pomaziš je i kažeš joj da spava. I to ponoviš ako treba 100 puta, dok ne shvati da nema sike. Već sam ti negde pisala, ostavi muža sa njom nekoliko noći a ti u drugu sobu. Odvići će se od sike za 2-3 dana.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1335
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 21:50:27   
degu
E hoću Mariya, to nam je u planu baš u decembru / januaru kad mm ne bude radio, mada mislim da neće biti problema s njim, čim ona vidi da ja nisam tu, ne plače više, ne traži, ja se brinem za ubuduće ako nastavi da se budi i budi, kao što ume bezbroj puta za noć, a nema sike koja mi je bila najlakša opcija u tim momentima, kako ćemo onda, al koliko vidim sve će doći na svoje. Do sad je sve samo došlo na svoje bez forsiranja, pa tako će i sve drugo nadam se.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1336
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 21:50:31   
Bibilib
Zene trebace mi jedan savet,pre godinu ipo sam prestala da dojim dete ali kada stidnrm bradavice onako kao da se izmuzemmeni procuri mleko e sad zdravlje u maju-junu trebalo bi da se porodim i mleko ce vremenom nadolaziti pa dali bih smela ja to da dam bebi da sisa ili ne? Stvarno ne znam sta da radim iako znam da ima jos dosta vremena do tada.user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1337
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 21:54:58   
degu
Bibi ne sekiraj se, skoro svakoj ženi je tako, sasvim normalna stvar. Naravno da ćeš smeti da daš bebi da sisa, već će ti reći NM nisu sike posude u kojima stoji mleko pa da se kvari.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1338
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 21:56:59   
vonavoj
Degu,prestacebda se budi bezbroj puta..bar je tako moja,tj.obe..ali sam se sa starijom prevarila i davala joj vode..ma jok ni to ne valja..navuce se,naliva, pelena probija..sad samo dudu dam J..
Prespavala je noc kad sam prestala da je dojim.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1339
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 22:00:05   
New Mom
Degu, pazljiva ucenica.user posted image

Bibilib, nema nikakve potrebe da se bojis oko toga. Mleko pocinje da se stvara negde od 12.nedelje trudnoce, celu trudnocu i posle koliko dojis. Ne moze da stane i nestane preko noci. Mnostvo zena mesecima posle prestanka uoce da ima koja kap kad stisnu dojku.

Imaj na umu da ima zena koje doje dete dok su trudne sa drugim detetom, kao i da posle nastave tandemski da doje oba deteta. I to je sve ok. Hocu da kazem, mleko se menja i prilagodjava potrebama bebe/deteta. Mleko koje krene kad se porodis sa drugim bice tacno ono sto novorodjencetu treba tog momenta.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1340
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 22:04:48   
Bibilib
Hvala na savetima drage moje,znaci da ne brinemuser posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1341
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 22:05:28   
vonavoj
Nisam znala da mogu dve bebe da se doje..a razlicitog uzrasta..tj.u trudnoci,pa nastavak!
Ja moje ne stiskamuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1342
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 22:12:19   
degu
Ja moje ne stiskam


user posted image


Degu, pazljiva ucenica.user posted image


štreberka user posted image

Von daj Bože da i ova mojakonačno prespava noć user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1343
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 22:15:21   
vonavoj
Pazi..uvukla mi se u krevet..pola noci..ali makar ne ustajwm..ja sam dojila sedeci,zbog grudi..
Promeskolji se,ispipa me..oci,usta,grlljan(obavezno ustine) i nastavi!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1344
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 22:36:03   
mika79
Degu i ja sam mislila da će prestati da se budi, manje se budi nego kad je sisao ali se opet budi 4-5 puta u toku noći, ja mu dam dudu i on nastavi da spava, mi smo odavno izbacili noćno sisanje ali dudu nikako da izbacimo, jedno po jedno.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1345
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 22:37:36   
vonavoj
Manje se budi i brze zaspi.mtj.samo nastavi! Neka je duda..zivela bila.user posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1346
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 22:39:34   
degu
E da je T htela nekad dudu i mi bi izbacili noćno sisanje, al ja sam njena duda, a u krevet mi se uvalila odavno user posted image
Ma kako je bilo sad je odlično user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1347
   RE: prestanak dojenja
1.11.2015 22:40:13   
mika79
Von user posted image i ja kažem živela duda, zaista se brže uspava.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1348
   RE: prestanak dojenja
2.11.2015 18:29:46   
wivern

IZVORNA PORUKA: New Mom

Wiv, zasto se odvikavate?


Pocinjem da radim, i preko dana cemo morati da izbacimo. Ostaju mi do daljnjeg taj nocni i jutarnji pa i njih polako da izbacijemo. Nekakoo mislim da je to ok, krece da jede sve sto i mi jedemo i da nema potrebe vise za dojenjem.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1349
   RE: prestanak dojenja
2.11.2015 20:42:20   
New Mom
Povratak na posao nije prepreka dojenju. Cak je i savet da se ne prekida, jer em neces biti sa njim koliko do sada, em ce ili u kolektiv ili neko nepoznat da ga cuva (dvostruki stres).
Al, naravno, kako se ti vec osecas.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here