|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:25:51   
Ana RR
Maslackic, možete podeliti imanje na nekoliko manjih placeva, to se lakše prodaje.

Moji imaju veliko imanje, šumu, livade, boga pitaj šta sve ali na jugu  Srbije u selu gde jedva da ima i starih ljudi a kamoli mladih. Daj bože da ima 50ak stanovnika sada.
MMovi imaju ogromnu zemlju na Kosovu, nekada je vredela milione, sada ne mogu ništa da uzmu za nju.
Džaba sve to, treba misliti mnogo unapred i prdvideti ratove, krizu, elementarne katastrofe i ko zna šta sve da bi u budućnosti imao neke koristi od toga.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:26:21   
*Alexx*
Postoje stipendije, ali se teško dobijaju. Na fakultetu koji sam ja završila, a upisala u zlatno doba budžeta i sufinansiranja, danas je bodovna donja granica SAMOfinansirajućih jako visoka. Dešava se, da dete bude odličan učenik, uči sa razumevanjem itd, a zezne stvar na prijemnom jer je tremaroš. I šta onda? Ne može na budžet, roditelji nemaju para da daju 1200 evra za godinu, pa pauzira. Studije su u svetu privilegija srednje klase baš zato što se ne podrazumeva da će dete da upiše na budžet jer mesta na budžetu ima jako malo. A srednju klasu u Srbiji baš i nemamo. Ako mogu da obezbedim neku lovu svom detetu za budućnost, naravno da ću je obezbediti. Živimo u kapitalizmu, ne u komuni.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:30:26   
jelena038

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Postoje stipendije, ali se teško dobijaju. Na fakultetu koji sam ja završila, a upisala u zlatno doba budžeta i sufinansiranja, danas je bodovna donja granica SAMOfinansirajućih jako visoka. Dešava se, da dete bude odličan učenik, uči sa razumevanjem itd, a zezne stvar na prijemnom jer je tremaroš. I šta onda? Ne može na budžet, roditelji nemaju para da daju 1200 evra za godinu, pa pauzira. Studije su u svetu privilegija srednje klase baš zato što se ne podrazumeva da će dete da upiše na budžet jer mesta na budžetu ima jako malo. A srednju klasu u Srbiji baš i nemamo. Ako mogu da obezbedim neku lovu svom detetu za budućnost, naravno da ću je obezbediti. Živimo u kapitalizmu, ne u komuni.

desava se i da mene udare kola i dete mi ostane siroce. mislim, desava se svasta, ovde pricamo o rayicitim nacinima. ja samo kazem da svako treba prvo da stavi na vagu koliko se odrice i sta time dobija. ja cu svoje dete svakako uciti da se bori samo, jer ne mogu da garantujem da cu uvek biti tu za njega, ni ja, ni moj novac. stednju podrzavam ako dete ne kosta srecnog detinjstva, jer je ono nenadoknadvo. nicim.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:32:34   
Anoniman
Ooooo sta si zapenila, ti si u svom svetu skroz u pravu i svi ti klicemo i tapsemo user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:34:37   
Jeca*
ko moze da ustedi super, svaka mu cast
vise cenim roditelje koji rade ko crnci i onda taj "visak" stave detetu na stednju, a ne potrose ga na svoj hir ili na skitanje dok dete cuva neka peta osoba. Cenim ljude koji imaju cilj, nadu, volju. Ko hoce nadje nacin, ko nece nadje izgovor!
ako imate nacin da ustedite, ustedite. Time cete svakako svom detetu uciniti uslugu. A svako radi pre svega onoliko koliko mora, retko ko ovde moze da bira da li ce raditi do 16h ili do 18h, a da ima ozbiljan posao. Ne verujem da je ovde iko poseban workoholic, svi raidmo pre svega da bi svom detetu priustili sto bolji zivot...a ako ostane i preko toga, super!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:39:41   
izabella7

Stedimo.Svaka tri mjeseca dobije od drzave 180 e i to ostavljamo sa strane.Nakupi se...i sav novac koji dobije od baki i deki za rodjendan ili sta vec stavimo na taj racun.Nije orocen,ide neka mala kamata svakako.Sta znam za sta ce zatrebati.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:41:53   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: jelena038
desava se i da mene udare kola i dete mi ostane siroce. mislim, desava se svasta, ovde pricamo o rayicitim nacinima. ja samo kazem da svako treba prvo da stavi na vagu koliko se odrice i sta time dobija. ja cu svoje dete svakako uciti da se bori samo, jer ne mogu da garantujem da cu uvek biti tu za njega, ni ja, ni moj novac. stednju podrzavam ako dete ne kosta srecnog detinjstva, jer je ono nenadoknadvo. nicim.


Jeste. Ali postoji razlika između (ne)verovatnoće i prilike. Ako imam priliku da obezbedim neke dodatne pare za svoje dete, obezbediću ih. Ako nemam - neću. Pritom, mi ne štedimo (ako ovo pomaže da se moj post stavi u perspektivu). Svako od nas treba da uči svoju decu da se bore.
Ne sviđa mi se što impliciraš da su roditelji po pravilu loši jer su odlučili da obezbede deci školarinu i stan, čak i pod uslovom da rade više od 8 sati. Meni je roditelj lošiji ako na poslu provede 8 sati a ne radi ništa. Čemu taj roditelj može da nauči svoje dete?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:46:31   
jelena038
naravno, rekla sam i ja da ko moze,naravno da treba da stedi, ali i da mnogo ljudi danas jedva prezivljava i da bi za stedju trebalo da se odreknu i zdravlja i vremena sa decom, i da to toga, po mom misljenju nije vredno. nista vise. da mm i ja radimo i imamo dovoljno, i da recimo moji odvajaju za njega neki dinar svaki mesec, i ja bih na neki nacin stedela, ali i tada mislim da bih i tada uplatila detetu plivanje i ulozila u njegovo zdravlje, na primer, ili nesto duze more svake godine, zbog bronhija, na prmer, ili tako nesto, nego slagala pare na gomilu. prosto, takva sam. i razumem druge koji nisu, samo ponekad ne sagledavamo sve opcije, pa mislim da nije lose pomenuti ih ovde, kad vec pricamo.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:47:55   
Jeca*
ja ne uzimam od roditelja (ne racunam kad Luki daju pare za rodj) i ne stedim...zasad.
a sto se mene tice i RR je gubljenje vremena koje mozemo kvalitetnije da provedemo sa detetom. Ja sam na poslu pa se ne računa user posted image


< Poruku je uredio Jeca* -- 27.2.2012 13:49:47 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:52:06   
*Alexx*
Na žalost, u tome je problem. Ne treba štedeti da bi detetu omogućila plivanje, za to bi trebalo da se ima (ona srednja klasa koju sam pomenula). Moja želja je da moje dete, ako bude imalo želje i afiniteta, ima dve vannastavne aktivnosti - sport i jezik/muziku. Ali za to ne bi trebalo da se štedi. Štedeti se treba za fakultet, biznis, stan... Ja to tako gledam, možda grešim.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:52:34   
minavb
Citiracu druga Tita, ciji mi se sistem sve vise dopada: "Zivimo kao da zauvek biti mir, a pripremamo se kao da ce sutra biti rat". Porodica se planira i novac se stedi za buducnost te porodice. Tacka. ce

< Poruku je uredio minavb -- 27.2.2012 13:53:25 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:55:32   
Anoniman
stedim za njega jer ne treba da radi sa 15 gdina da bi sebi platio upisninu u srednju kao ja. stedim od sebe, svoje nove odece ili izlazaka, stedim od baba-deda-tetaka. stedim jer zelim da pokrijem "sta ako" mogucnost, da ne kukam kasnije kako nemam i da zajmim kad nam bude najpotrebnije.
slazem se sa tim kako je ana shvatila tvoje postove jelena, jedno je imati konstruktivne rasprave a potpuno drugo biti mizantrop ..
radije cu verovati kako ce on sa tim parama da plati upisninu na fakultet, postati doktor i naci lek za neku tesku bolest nego olos i narkoman.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:58:24   
maslackic
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Maslackic, možete podeliti imanje na nekoliko manjih placeva, to se lakše prodaje.

Moji imaju veliko imanje, šumu, livade, boga pitaj šta sve ali na jugu Srbije u selu gde jedva da ima i starih ljudi a kamoli mladih. Daj bože da ima 50ak stanovnika sada.
MMovi imaju ogromnu zemlju na Kosovu, nekada je vredela milione, sada ne mogu ništa da uzmu za nju.
Džaba sve to, treba misliti mnogo unapred i prdvideti ratove, krizu, elementarne katastrofe i ko zna šta sve da bi u budućnosti imao neke koristi od toga.





I mm ova zemlja je na jugu(nasledio od tate) , mm ova mama ima imanje jos vece, ( oba imanja se nalaze na jugu Srbije) mm ne moze da proda nikako svoje , a svekrvu mi jure kupci svaki drugi dan i samo se utrkuju za cenu, a dva imanja na par kilometara jedno od drugog...

IZVORNA PORUKA: jelena038

desava se i da mene udare kola i dete mi ostane siroce. mislim, desava se svasta,


sama pomisao na ovo me uzasava user posted image i potrudicu se da sto vise sacuvam za decu da imaju u bilo kom obliku, da li nekretninama ili kesu, jer sada nista nije stabilno ali bar nesto da imaju, jer ako mene nema ili mm a, nece doci komsija da im pomogne , taj novac ne moze da nas zameni ali moze da im pomogne...
sa 19 god sam ostala bez roditelja sa mladjom sestrom..od njih mi je ostalo samo kredit da vratim, i to kredit koji je tata podigao meni za skolarinu , i nas dve smo morale u trenutku da mislimo, nalazimo poslove i nikako ne bih volela da tako nesto moje dete dozivi...



< Poruku je uredio maslackic -- 27.2.2012 14:00:27 >


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:59:21   
Maya21
Ja ne stedim jer trenutno nemam viska, ako budem imala stedecu. Nije stednja ako ja mogu da izdvojim 10,20e mesecno po detetu. Po meni je to malo veca suma, koju opet kazem, trenutno ne mozemo da izdvojimo.Nekada jesam, i volela bih da opet mogu.
Stanova koji bi mi ostavili roditelja nemam, niti zemlje, jedva smo se izborili, i jos placamo kredite za ovo sto sad imamo... Ako bude dobrodoslo, ako ne snaci cemo se...

< Poruku je uredio Maya21 -- 27.2.2012 14:00:28 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 13:59:28   
Anoniman
a sto se mene tice i RR je gubljenje vremena koje mozemo kvalitetnije da provedemo sa detetom

ovde sam stekla nove prijatelje, naucila o dojenju, laktaciji, vakcinama, temperaturi, ishrani, ekcemima, odeci i obuci, sve ono sto bi morala na tezi nacin na SVOM detetu da pogresim i naucim i sve mi je mnooo koristilo i koristice, sad ucim o kamatama i stednji, sve za njega i o njemu, ne pricam o vremenskoj prognozi. kako je to gubljenje vremena???

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 14:24:36   
jelena038
ne, ali znam ko ima temu za savetovanje user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 15:19:30   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Jeca*

IZVORNA PORUKA: BlackBetty

a sto se mene tice i RR je gubljenje vremena koje mozemo kvalitetnije da provedemo sa detetom

ovde sam stekla nove prijatelje, naucila o dojenju, laktaciji, vakcinama, temperaturi, ishrani, ekcemima, odeci i obuci, sve ono sto bi morala na tezi nacin na SVOM detetu da pogresim i naucim i sve mi je mnooo koristilo i koristice, sad ucim o kamatama i stednji, sve za njega i o njemu, ne pricam o vremenskoj prognozi. kako je to gubljenje vremena???


jeste ako neko sedi celo prepodne na forumu i dokazuje drugima da je u pravu, po svaku cenu. Jeste ako ti se dete tamo negde samo igra na tepihu dok se ti dokucavas sa drugim zenama isterujuci pravdu. U tom smislu RR i bilo koji forum jeste itekako gubljenje vremena


Ima i nas sto zabusavamo na poslu user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 15:39:21   
vukosava
IZVORNA PORUKA: jelena038
samo upozoravam na jedan fenomen koji je poceo da se dogadja od sredine osamdesetih i ne prestaje, u kome ljudi vise ne rade od 8 do 3 i nemaju vremena za svoju decu. da bi neko danas u srbiji, ili bosni, iamo da stedi, mora da radi najmanje 15 sati dnevno, a ko ce i kako odgajati njegovu decu i cemu ce ga uciti, dok on radi, prevelik je rizik da bih se u to upustala. cast izuzecima, ali situacija je takva da 99% ljudi ne moze da zaradi da zivi bez dugova, a kamoli da stedi.
ja mogu da biram, da idem negde da rintam po ceo dan, ili da od kuce zaradim koliko mogu, ali da to vreme provodim sa svojim detetom. pa, ako i ispadne olos (sto se ne postaje samo zbog jednog faktora, svakako), da bar znam da sam sve vreme bila tu za njega.


Ja kapiram sta hoces da kazes. I slazem se sa tim. I sve bih vratila da mogu da promenim (a ne mogu) nesto u svom zivotu. Moj otac je poceo da se bavi "privatnim biznisom" jos daleke 1979 godine nakon sto je zavrsio masinski fakultet i radio godinu dana u jednom preduzecu gde su ga radnici zezali i smestali kojekakve budalastine zato sto je bio jedini diplomirani inzenjer. On je resio da sam bude svoj gazda. Rezultat je bio da je vec 1990. imao oko 10 svojih radnika i firma je proizvodila nekad i svaki dan u nedelji u tri smene. On je radio od SEDAM UJUTRU DO JEDANAEST UVECE SVAKI DAN. Moram da napisem velikim slovima. I na kraju ga je ta njegova firma i kostala glave. Znamo dobro sta je pocelo 90-tih, ne samo rat u Jugoslaviji nego i ogromna kriza koja je pogotovu drmnula sve koji su se bavili proizvodnjom a ne samo dilovanjem neke robe (sto je kasnije postao sinonim za "privatnike" - poslovi za koje ti je dovoljna kancelarija i faks masina)...

Kad se setim svog detinjstva, secam se najvise vremena provedenog sa svojom majkom. Ona je radila prvo u banci pa u NIS-u od 6 do 14 h, kasnije od 7 do 15 h. Ona nam je bila i mama i tata (nas tri smo bile u porodici). A tata je stalno pricao: "Pa za koga ja sve ovo radim? Kome ce sve ovo da ostane?".

Pare kojih je nekad bilo malo nekad puno nismo mi trosili na nas, namestaj, hranu, i odecu. Pare su ulagane za nove masine. Sav namestaj u kuci je mama kupila preko kredita iz svoje firme. A tatu smo, mada je radio u istoj kuci vidjale jako retko i to na po 5 min kad uleti unutra da jede ili da se presvuce. Jako je mnogo i putovao. A cetredetogodisnjak sa parama na pocetku devedesetih je bio takodje dusu dao za drugu hit temu na ovom forumu "prevara".

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 15:57:49   
NadaR
 Molim vas da se ne  nastavljate !
Zakljucavam! user posted image

< Poruku je uredio Nada RR -- 27.2.2012 15:58:35 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Stednja za buducnost deteta
27.2.2012 15:58:31   
Ana RR
Nema kraja ljudskoj gluposti...


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Stednja za buducnost deteta
14.3.2012 18:54:59   
viking
Dokle više tih predrasuda? Deca sa sela su vredna i pametna a deca iz grada su glupa i zla i sve otimaju deci sa sela? Užasava me ovakav crno-beli način razmišljanja, ma o čemu da se radi.

IZVORNA PORUKA: jelena038

moja iskustva su takva da su u gimnaziji vukovci uvek bili deca sa sela. ta deca imaju jak motiv, toj deci niko nista ne daje na gotovo i ta deca su danas ozbiljni, zreli i sposobni ljudi, svi sa zavrsenim fakultetima. a neka deca zive u gradu, sve imaju, roditeji im placaju i stan i solarinu (od ustedjevine ili ne, svejedno), a oni na drugoj godini prava vec sest godina.



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Stednja za buducnost deteta
15.11.2014 10:42:21   
nata11
Sve bebe koje su rodjene 31.oktobra 2014. dobijaju od Komercijalne banke 50E orocenih na 3 meseca pa prosledite informaciju. user posted image Zahtevi se podnose do kraja godine.

_____________________________





(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Stednja za buducnost deteta
15.11.2014 16:15:44   
Klarita
Nato, samo taj dan, 31.oktobar?

Alpha banka je davala ranije, ne znam sada, za svako novorodjence 30evra i ne secam se koliko dugo orocenu stednju, kako , stauser posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Stednja za buducnost deteta
15.11.2014 16:18:39   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Klarita

Nato, samo taj dan, 31.oktobar?



Klari, verovatno zato što je tada svetski dan štednje, mislim da su davali i ranijih godina.
Znam da je ranije oročenje na taj dan bilo sa boljim kamatama, jednom iskoristih to, za deviznu štednju (isto u komercijalnoj).


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Stednja za buducnost deteta
15.11.2014 16:48:24   
Klarita
Hvala, Dunjci, nisam imala pojmauser posted image Ja sam od prosle godine krenula da uplacujem u Winer stedis-u (e ne znam kako se pise, kome se ne svidja, neka ne citauser posted image ) neku vrstu osiguranja, na moje ime, a K da bude korisnik sredstava, tako nekako. Sad mi ide rata i vec se hvatam za glavuuser posted image uzela sam trajni nalog u banci i dva puta godisnje mi je uplata, a vec i ptice na grani znaju kako sam zakasala sa isplatom porodiljskog, pa mi frka kako cu da isplivam, ali bice nesto...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here