|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
2.6.2009 14:30:48   
sneza24
Miljana sretno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
2.6.2009 14:46:41   
gracija
Sretno Miljanauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
2.6.2009 14:47:47   
pahulja76
Miljana srecno! user posted image stize user posted image y u p i

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
2.6.2009 14:52:22   
Sneža
Miljana,jupi!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
5.6.2009 14:41:42   
PlavoOka
Eto mene opet...
Ono na sta sam se pre zalila da me je pomalo boleo stomak..ispostavilo se da imam neku bakteriju "E coli" mokracnu infekciju.. i dan danas me onako tupo boli ali nije da crkavam od bolova. Nego nesto mi nije bas potaman... jednom sam imala infekciju i lecila sam se antibioticima i bilo je ok ali onda sam imala UTI sto i jeste mokracna infekcija ali ovog puta "E coli" koja je bakterija... ne znam, citala sam online u vezi toga, nesto mi ne zvuci kako treba..iako se to leci antibioticima..ne razumem samo zasto mi se to desava ako sam vec jednom imala infekciju user posted image Moja me doktorica ubedjuje (ili me tesi) da to nije nista strasno jer ce se antibioticima rascistiti ali me je posle poslala u L&D na US ... prvo su mi prikacili neki kais... kad sta da cujem, gosp. mi kaze da imam blage kontrakcije??? Joj pa posle naidje neki doktor da bi proverio da nisam otvorena, hvala bogu pa nisam jer mi je jos rano. Beba je inace u redu ..raste li raste.. :) ali drage dame moje je pitanje... je li moguce da UTI izazove kontrakcije i da li je neka od vas imala tu bakteriju?
Ne znam ... uglavnom se brinem da mi nesto nije u redu sa bubrezima cim su mene pocela i ledja da bole iako su mi rekli da se to leci antibioticima...
Sta vi mislite?


(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
5.6.2009 20:35:08   
mihi
I mala sam ja pila Palitrex i sve prošlo!!!!!!

(odgovor članu PlavoOka)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
5.6.2009 22:54:02   
Anoniman
Imala sam i ja,i to 2 puta u toku trudnoce, uzmi Ampicilin ili palitrex. Pij dosta cajeva, brusnicu, ali nemoj naglo, nego pomalo pijuckaj 1,5 l caja, jer ne valja odjednom. A sto se tice bubrega, ima tema koju sam ja otvorila. Da te jace zabole, nemoj se igrati nego odmah kod dr. procitaj u temi NAPAD NA BUBREGE(ne znam  link ubaciti). Ne brini, ovi antibiotici ne mogu da stete bebi, a tebi ce samo pomoci, i peckanje odmah prodje. ne brini.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:12:50   
latica
Boi,boli,boli...Dal je krenulo ili nije pojma nemam al imam bolove na svakih 10ak min. Ne znam dal da idem u porodiliste ili da cekam sutra....

_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:14:14   
Verus
latice, ako su ti kontrakcije na svakih 10 minuta, i to potraje, mislim da treba da odes.....kada ti je termin??

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:14:44   
Verus
Vidim po tikeru termin ti je SADA!  Koliko sati ti vec traju kontrakcije??

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:16:13   
latica
Termin je u ponedeljak, bol mi traje kratko a u medjuvremenu mi se beba pomera sto mi je veoma cudno... Veceras sam osecala bolove na 20ak min a sad je sve cesce...

_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:18:00   
Verus
latice, nasla sam da je porodjaj poceo ako ti kontrakcije traju 40 sekundi i imas 3 u 10 minuta....da li ti je pukao vodenjak? Da li ti je ispao onaj "cep"? 
AKo si daleko od bolnice, a ovo ti se nastavi, ja bih nazvala i pitala sta ti je ciniti.  Ako si pak jako blizu bolnice onda mozes i malo opustenije...

Jaoj bas sam uzbudjenauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:21:31   
latica
Vodenjak mi nije pukao, a cepic mislim da nije ispao... Porodiliste mi je na pola sata voznje ali ako moj Mica zgazi stizemo i za 20 min user posted image Boli me kao da imam jaku upalu besike...

_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:28:15   
ZVONČICA
Ako ti bolnica nije baš blizu, bolje kreni polako. Ne mogu da se setim priče sa kontrakcijama, ali znam da posle pucanja vodenjaka možeš da sačekaš 1 sat pa kreneš. Obrati pažnju na pravilno disanje da bi sačuvala prisebnost i snagu, a u pauzama između kontrakcija gledaj da se opustiš što više. Sarađuj sa babicama.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:30:09   
gagana83
Joj,latice...drzimo ti palceve

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:31:29   
ZVONČICA
Ako ti pukne vodenjak nećeš imati dileme, teško da će ti se desiti da ne skontaš i ne osetiš. Ako prilegneš malo okreni se na levi bok. 

(odgovor članu ZVONČICA)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:34:32   
latica
Ma sve je to ok ali mi cudno kako beba izmedju bolova mrda... Zar ne treba da se smiri par dana pred porodjaj?

_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu ZVONČICA)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:38:55   
Verus
mozda se beba namesta?  znam da bi trebala biti vec glavica dole, ali ...ne znam?user posted image

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:40:10   
gagana83
IZVORNA PORUKA: latica

Ma sve je to ok ali mi cudno kako beba izmedju bolova mrda... Zar ne treba da se smiri par dana pred porodjaj?
ne mora da bude uvek tako,imas tu negde na forumu temu o tome.

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:45:46   
latica
hvala na podrsci,user posted image ja u porodiliste... Javicu Vam ili ja ili muz dal se nocas rodio mali user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:46:57   
Verus
SRECNO LATICE!!!user posted image Mislicemo na tebe!!!

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:47:27   
ZVONČICA
Veruj mi i ona ima "ituaciju" i frku veću nego ti.  Šalim se malo naravno, ali mislim da to nije generalno pravilo. Možda se sušta u porođajni kanal pa se namešta. Nešto se ne sećam... bože kao da je bilo pre 10 god. Eto kako to prođe i zaboravi se.

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:48:04   
gagana83
srecno latice!!!

(odgovor članu latica)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 0:48:25   
ZVONČICA
SVE NAJBOLJE TI ŽELIM!

(odgovor članu ZVONČICA)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
26.7.2009 3:21:20   
latica
Latica je u porodilistu... Vodenjak pukao na putu do tamo... Raportira buduci tata user posted image

_____________________________

www.enteksmont.rs

(odgovor članu ZVONČICA)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here