|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 10:53:20   
IvanaSK RR
Inače se ne preporučuje tusiranje po glavi, nego samo po telu u toku temperature.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2351
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 11:09:46   
jess021
MK, znam ja da ne bi trebalo da skidam temp do 38.5, ali ona je bas mala, a i prvi put je, nemam pojma kako ce da odreaguje. Npr. od sestre mladji sin svaki put kad dobije temp odmah ide do 40, a stariji retko kad preko 38.
Ivana,svaki dr prica svoju pricu. Sinoc sam nasem pedijatru poslala poruku da li kvasiti glavu kad joj skidam temp, rekla je obavezno. Koga poslusati????

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2352
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 11:14:18   
IvanaSK RR
Stvarno? Moj sin ima osam godina, i od kad je bio beba znam za tu pricu da glava ne treba da se kvasi.
Ne znam, u pravu si, svi razlicito pricaju.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2353
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 11:14:46   
Sanjica26 RR
Poslusas svoj instinktuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2354
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 13:25:13   
Zemunka85
Bas to!

Inace ja sam svaki put dobila savet da glavu obaavezno kvasim da je to poenta svega - i na halo bebi i od hitne pomoci i pedijatra, ali ja to ne smem ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2355
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 13:31:15   
jess021
Sad nam je bila dr, viroza naravno.
Sto se tice temperature rekla je sledece.
Dva leka mogu da se kombinuju na 4 sata ili jedan na 6 sati, uvek moze ml pola od kilaze.
Ako nije proslo vreme za lek, u kadicu sipati toplu vodu i da se brcka 10-15min, obavezno kvasiti glavu, jer u suprotnom se rashladjuje telo, a glava ne i tad moze doci do frasa, meni je to apsolutno logicno.
Ili dve mokre pelene, jednu oko tela, drugu oko glave.
Ako su ruke i noge hladne, trljati ih da se uspostavi bolja cirkulacija.
Masiranje alkoholom ne preporucuje zbog isparavanja.
Eto, ja cu se pridrzavati toga.
Nadam se da mi nece skoro trebati.
E da, kaze da je ovaj virus grozan, da nekda ni lek ne moze da obori temperaturu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2356
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 13:37:51   
Sanjica26 RR
Hladne oblige na celo sam stalno stavljala T i menjala.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2357
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 13:42:04   
Rosita
Jeste logicno ti za tusiranje glave i tela, al ja isto glavu ne smem... A sta kod devojcica sa dugom kosom, da ukljucimo fen posle tusirabha glave? To mi ne ide, a jos manje da recimo legne sa mokrom kosom. .. Ja sam najpre za max dozu leka. Do tada raskomotiti i rashladjivati, umivala bih i to sa mokrom pelenom oko glave jos bih i stisla, al tus preko glave tesko.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2358
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 13:51:13   
Zemunka85
Jess dada, bas sve ovako od A do S.
I ja iste te savete imam i koristim. Jedan lek na 6h, ili 2 na po 4. Isto za kupanje umedjuvremenu .. ma sve isto.
Isto alkohol ne i isto to za pelene - to sam radila kad je bila manja, sada nema sanse da bih uspela. Negodovala bi mnogo. Ovako je bucnem u kadicu i dam igracke da se zabavi, jes da joj nije tada ni do cega, ali lakse nego da sedi u mokroj peleni ...
Slazem se i za to oko kvasenja glavice i tela, ima logike skroz, samo ja ne smem tusem direktno, ne sto ona nece, nego ja nesto ne smem, pa joj mokrom rukom kvasim stalno glavu. Bude ona na kaju kupanja skroz mokra kao da sam tusem ...

Srecno..

IZVORNA PORUKA: jess021



Sad nam je bila dr, viroza naravno.
Sto se tice temperature rekla je sledece.
Dva leka mogu da se kombinuju na 4 sata ili jedan na 6 sati, uvek moze ml pola od kilaze.
Ako nije proslo vreme za lek, u kadicu sipati toplu vodu i da se brcka 10-15min, obavezno kvasiti glavu, jer u suprotnom se rashladjuje telo, a glava ne i tad moze doci do frasa, meni je to apsolutno logicno.
Ili dve mokre pelene, jednu oko tela, drugu oko glave.
Ako su ruke i noge hladne, trljati ih da se uspostavi bolja cirkulacija.
Masiranje alkoholom ne preporucuje zbog isparavanja.
Eto, ja cu se pridrzavati toga.
Nadam se da mi nece skoro trebati.
E da, kaze da je ovaj virus grozan, da nekda ni lek ne moze da obori temperaturu.


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2359
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 13:52:47   
cockic
I meni je logicno glavu,to je bitno hladiti.ja se ponavljam 100 ti put.temperatura mi je bila stresno stanje kad mi deca dobiju jer sam ja Imala fras. ja ih odmah uzbacujem u kadu bez ikakvog razmisljanja i to obucene ko da sam ih umotala u carsav mokar isti fazon i kvasim kosu naravno.kad su bili manji oboje su imali jako visoke t.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2360
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 13:57:50   
cockic
Jess a jer je iskljucena urinarna infekcija.ako ste vadili kks i crp i ako je ok onda je viroza.brzo da bekana ozdraviuser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 2361
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 14:09:39   
jess021
Cockic, nismo vadili ni krv ni urin, ali L ima proliv, povracala je, tako da ne sumnjam da je stomacni virus.
Nadam se da se ne varamuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 2362
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 14:32:55   
Sanjica26 RR
Jess koliko je imala u toku dana stolica? Znas da se ispod pet retkih Ne racuna kao proliv.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2363
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 15:14:47   
Maraj
Jess a da nisu zubici user posted image
ima li naznake da ce se neki pojaviti?

Nama je isto virus , eco vec prolazi al hvala Bogu bez temperature smo prosli...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2364
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 17:09:23   
jess021
Maraj, ma kakvi zubici.
Sanjice, juce je imala 3 stolice bas retke i smrduckaju drugacije. Obzirom da L, inace, kaki svaki drugi dan, onako kremastije, ovo je za nju prolv definitivno.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2365
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 18:53:55   
milicicak

IZVORNA PORUKA: jess021

Sad nam je bila dr, viroza naravno.
Sto se tice temperature rekla je sledece.
Dva leka mogu da se kombinuju na 4 sata ili jedan na 6 sati, uvek moze ml pola od kilaze.
Ako nije proslo vreme za lek, u kadicu sipati toplu vodu i da se brcka 10-15min, obavezno kvasiti glavu, jer u suprotnom se rashladjuje telo, a glava ne i tad moze doci do frasa, meni je to apsolutno logicno.
Ili dve mokre pelene, jednu oko tela, drugu oko glave.
Ako su ruke i noge hladne, trljati ih da se uspostavi bolja cirkulacija.
Masiranje alkoholom ne preporucuje zbog isparavanja.
Eto, ja cu se pridrzavati toga.
Nadam se da mi nece skoro trebati.
E da, kaze da je ovaj virus grozan, da nekda ni lek ne moze da obori temperaturu.

Jess, nadam se da ste danas vec dobro, uzasan je stres ta prva temperatura. A dr je svaka zlatna osim doze antipitretika po mom misljenju je prevelika. I brufen i paracetamol se po uptstvu daju onoliko ml koliko dete ima kg u toku 24h, ali dr verovatno bolje zna iz iskustva.
I praktican savet za snizavanje temp sa mokrom pelenom, uvijes bebu u mokru pelenu pa je uvijes peskiricem na jedno 5-10 min, tako mozes da je drzis uz sebe ako je nervozna bez da ae iskvasis.
Ja mini bubi obavezno hladim glavu kad ima temp, stavim joj mokru pelenu na celo (imam male secene bas za takve situacije).

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2366
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 18:58:55   
janajana
Moja starija (uskoro 5god) je imala bukvalno 7 dana temperaturu ali ni jednom nije presla 39, do pre dve nedelje. To joj je treci put da ima temperaturu od pocetka zime... user posted image Inace ja njoj mesam tylenol(koji mi redovno donose iz Kanade) i advil (koji joj bas ne deluje, pa smo presli na nas brufen, dok joj tylenol odlicni deluje)
Njoj zna temperatura da dogura i do 41, i kada je imala toliku temp ja sam joj prvo dala lek i onda je ubacila u kadu, s tim da joj nisam direktno stavila glavu pod tus vec joj ja kvasila, a posle toga joj drzala mokru pelenu preko glave... i ono sto njoj super pomaze jesu mokre carape komova rakija-voda-ulje) a tako joj stavim i oko grla ako je bas velika temp. Ni ja ne volim sve narodne lekove, ali i meni su ovako skidali temperaturu pa mi nista ne fali, a pri tom ja sam bila dete koje je cuvano pod staklenim zvonom (operisala srce).

Mala (5meseci) mi je isto imala prosle nedelje temperaturu pa smo otisli do Tirsove cisto zato sto je mala pa da je poslusaju. Nije imala visoku temperaturu 37,6 ili 37,8, i tamo su joj vadili krv i uzeli urin, i naravno virusno, Na izvestaju pise kao sto su mi i rekli da ne skidam do 38,5 mada ako sama procenim po detetu da joj jako smeta da joj dam i sa 38, i da joj dam paracetamol i to 3ml umesto 2,5ml
Vece posle Tirsove dobila je 38 a postepeno skakanje temperature je samo razdrazivalo i tad sam joj dala lek kao sto su mi rekli i odma se spustilo i hvala Bogu od tada nije imala

Inace kod temperatura treba biti smiren i ne paniciti, kao sto mm to radi. jer ako se panici i dete se uspanici jos vise. D kada je imala tu preko 40 ja sam to sve polako odradila,bez trunke panike da su me ovi moji sa cudom gledali ali sreca pa mm nije bio tu jer bi tada nastao opsti haos, ja na jednu a on na drugo stranu user posted image

< Poruku je uredio janajana -- 11.2.2016 19:04:18 >


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2367
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.2.2016 10:42:22   
jess021
Milicicak, hvala na savetu.
Da, dva puta mi je rekla ml pola od kilaze. Ona je stvarno iskusan pedijatar ja cu joj verovati, kaze da je problem kad se ne da dovoljna doza, jer ne obori temp, a ne smes dati drugi lek naredna 4h.
Ja sam sinoc L dala 3ml, to je izmedju 2,5 ml koliko pise na uputstvu i 3,5ml koliko je negde pola od njene tezine.user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 2368
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.2.2016 15:12:03   
choopa choops
Kod nas važi sve ovo isto za skidanje temperature, osim ovoga za glavu. Tj. isto se kao glava ne kvasi?! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2369
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.2.2016 15:52:30   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: janajana

Inace ja njoj mesam tylenol(koji mi redovno donose iz Kanade) i advil (koji joj bas ne deluje, pa smo presli na nas brufen, dok joj tylenol odlicni deluje)



Moje dete baš dobro reaguje na oba, pogotovo na advil, odmah mu padne temperatura. Sad imam i tylenol fever&pain, skoro sam mu davala i odmah je odreagovao. Generalno, svi sirupi koje smo koristili u Kanadi, pa i prospan koji se može kupiti i u Srbiji, su bolji nego naši.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 2370
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.2.2016 16:37:56   
Maraj
Nama dr rekla da kupimo Panadol baby. Tako da ja njega imam u kuci za ne daj Boze...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2371
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.2.2016 17:00:43   
Zemunka85
Nama Panadol Baby apsolutno ne radi. Ni mrvicu. Nista ne uradi.
Samo Brufen. Boga mi na dajem pola od kilaze na 6h. To je po kriterijuma iz uputstva i npr HALO BEBE previse, ali cim to dajem znaci da je hica i preko 39.5 vec drugi dan i da je polomljena od temp, a na broju Hitne pomoci sam taj savet dobila.
Ali zaista varijacije na temu kolilk dati ml su ekstremne.
Ja max dam pa od kg to ako je preko 39.5 jedva joj i to obori a ako je ispod dam koji ml manje.
A nikad necu zaboraviti prosle god, pisala sam, kada smo kuma i ja vecale da li da kumicu da 4 5 ili 6ml brufena, on imedjuvremenu zaglavi u bolnici i oni mu daju 10ml i okupaju u alkoholu +++

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2372
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.2.2016 11:49:43   
janajana

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Moje dete baš dobro reaguje na oba, pogotovo na advil, odmah mu padne temperatura. Sad imam i tylenol fever&pain, skoro sam mu davala i odmah je odreagovao. Generalno, svi sirupi koje smo koristili u Kanadi, pa i prospan koji se može kupiti i u Srbiji, su bolji nego naši.

Generalno je tako ali sta da se radi, kad nemam njihove moram nas. Njoj advil pomogne ali joj jako jako dugo spusta temperaturu, dok tylenol bas brzo spusti, tako da sam joj poslednji put kad je imala temp. davala samo tylenol... doduse nije bilo potrebe za mesanjem jer je ona tih sedam dana po jednom na dan imala temp preko 38.5.
I ja imam fever&pain, on je od druge godine pa do 11god
A za M isto moram da narucim da mi donesu one koji su do 2god, da imam

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2373
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.3.2016 11:44:31   
milicicak
Meni se cini da kampujem na ovoj temi user posted image
Elem, temperatura treci dan, ne kaslje ne kija samo temperatura. Nurofen bas sporo obara ali srecom kad ga popije ne raste, jedino sto jedva izdrzi 6 sati do nove doze

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 2374
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
3.3.2016 12:33:43   
mama krava
Joj, Mili, baš mi žao i MiniBube i tebeuser posted image .

Ali izgleda da hara neki gadan virus sa tom idiJotskom temperaturom, koja traje i po 7 dana. Deca od moje dve koleginice su to zakačila. Jednima su dali i AB, ali ništa im ne pomaže, isto prolaze kao i ova bez AB.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here