|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.12.2015 17:41:56   
Zemunka85
Wiv draga, meni je lako sa tim infekcijama kada su posle antipiretika kao novi. Ovo je prvi put ovako, nesto bas jako. Bas je skljokana, oci krvave, modra oko ociju, spava veci deo dana, nista ne jede..basbas je lose po prvi put. Jednom su me zezali sta sam dovela dete ima 39.7 a peva, recituje..i onda te manje i strah. Kad su ovakvi, odsecem se...U 2 je opet imala 39.3 l. Sad je ok. Ali ako jos jednom skoci preko 39 vodicu je na IMD da vidim sta cemo dalje. Jer ulazim u 4. dan s njom ovakvom. Bocicu brufena je popila. A em obori do 39 samo, em posle sat vremena.
Ja sam pre mesala brufen i paracetamol na 4h. Ali je njoj aaaapsolitno paracetamol prestao da deluje. I onda me jos veci zent da dam to sta tek onda 4h...Nego ako je vec proslo 4h, gledam da kroz kupanje dobijem jos neko vreme pa kada prodje 6h dam brufen. Grrrrrrr jedino kad je bolesna u godini je za NG...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2301
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.12.2015 19:49:12   
Trcosava
Zemunka, jel daješ ok dozu? Da nije premalo ml? Koliko kg ima?

Inače, mi smo jedno tri godine bili po 3-4 dana u bolnici oko NG. Potpuno te razumem.

Da što pre sva dečica ozdrave

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2302
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.12.2015 22:55:57   
choopa choops
Zemunka pa kažu da ne treba da se prekorači doza u ml za onoliko koliko ima kg u 24h i Vjerovatno ti je zato rekla 5,5ml, da ne bi prešli 16ml u 24h?! Ali ja bih ipak kombinovala sa paracetamolom, tako da bih joj i jednog i drugog mogla dati veću dozu, jer joj očigledno ta količina ne odgovara...Ne znam stvarno. Držim vam fige svima da št prije ozdravite...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2303
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
30.12.2015 23:13:33   
vonavoj
Ispisem jeb.... post i nestane.
Kupi noska za sline..koji ide na usisivac.
Da li pije nesto za razvodnjavanje sekreta? Fluimucil,flavamed..altiprim p.. i obavezno kapi.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2304
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.12.2015 7:43:44   
branki*
Kod nas nema vise temperature,nije se vracala.
Zemunka,kako je lara?
Wiv,maksa?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2305
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.12.2015 7:45:14   
eca89
Super Branki za nasu djugajicuuser posted image user posted image !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2306
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.12.2015 9:34:41   
Zemunka85
Moje dete i juce ceo dan 39-39,6 reeetko van toga. Odemo sinoc u 10 u Zemunsku Bolnicu (koju ne podnosim, jer smo tamo lezali onda sa "upalom bubrega"), crnjak - svi nas prepoznaju. Kaze da ostanemo (cak DG pise - nespecificna pneumonija). Ja odbila - pise u izvestaju. Kaze - slab apetit, kaslje, temp ne spada a pod najjacim AB je i sl .. ali da bi trebao da deluje posle 48h-72h. A tada nije bilo ni 48h kako pije. Zato sam odbila. Rekla sam da ako i preko noci bude lose, docicemo danas. Jutros u 6, opet 39.6. Ja odglumila scenu sa Deda Mrazom, dali joj paketice, spremila se za bolnicu i ajma .. ali prvo odlucimo da svratimo u DZ po jos jedno misljenjet. Tamo skroz druga prica - da je to virus (pored bakterije) da je pun DZ takvih slucajeva i da to nije nista. I u DZ kao i u bolnici, kao i privatnik pre neki dan - nista ne nalazi - ni crveno grlo, ni pluca nista nista, usi, urin,,. Jedino je DR sinoc napisala da ostrije dise, mada to DR pored nije cula. Tako da smo opet vadili krv, da vidimo da li LE padaju i koliki je CRP jer nismo to radili, pa cu da presecem. Ako nista sutra idemo u bolnicu, neka je jos vcrs kod kuce. Meni se cini da je malo bolje - jutros je doruckovala prvi put od kako ovo traje user posted image . Razlika je sto su krenule ne sline, nego zeleni potociiii. Ona je puuna prepuna, tako nazalno prica i grozno zvuci, ali do juce uopste nije bilo slina, sada je grooozno .. samo liju .. zelene ... mozda je to pocetak oporavka .. ne znam nisam vise pametna. Cekam te rez pa cu da presecem ...

Inace u bolnici rekose Brufen na 4h, ma aj cao svi.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 31.12.2015 9:36:19 >

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 2307
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.12.2015 9:45:47   
Trcosava
Au bre Zemunka, napatiste se. Nas su zadnji put slali u bolnicu sa dijagnozom bronhitis, dođemo tamo, opet poslušaju, potvrde, ali za just in case je pošalju na rentgen. I tamo kao ok bronhitis, dođe fizijatar da mi pokaže kako da je tapkam da izbaci sekret, dolazi dr i kao ne ne ne ima upalu pluća. Negde skroz dole, mala mrljica, ali ne sme da se tapka.bitno da je počela da ručka, biće sad bolje nadam se.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2308
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.12.2015 11:15:59   
branki*
Zemunka,bas muka!dobro valjda da su krenule te sline,da izbacuje to!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2309
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.12.2015 13:59:54   
Rosita
Joj bre Zemunko, sto mu gromova, al se napatiste! Al krenulo je to na bolje sigurno, drzte se! Ako je tebi osecaj rekao da joj das jos sanse pre bolnice, neka si odustala.

Wiv, joj bre macak, i on je sad osetljiv, jaslice, veci izlaci, a napolju viruscine...

Drzte se!

PS Inace, mene D moli da mu dam @sirufen@ tj. brofen i sam dozira i pije, crni humor, navuklo se dete.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2310
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.12.2015 14:03:56   
branki*
E,zene,ja danas vodila mog B kod logopeda i defektologa i pita me zena za boku,kako je,ja reko bolje,nema vise temo,dala joj juce poaracetamol i to je to.kad ona meni-nemoj molim te,paracetamol,svasta muljaju,daj bolje brufen,paracetamol nikako.a,ja sam to imala u kuci,zato.inace i dajem brufen.nego,ne znam odkud sad to,jer znam da i trudnice smeju da piju paracetamol.jos mi kaze da nakon vakcine,nikako ne davati paracetamol,ako se poveca temperatura,napravi zlo!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2311
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.12.2015 16:22:55   
Zemunka85
Nama stigli rez CRP28, bakterijaska upala pluca. DIVNO! Da bi sprecili bolnicu, prekinula je pancef i dana 5 injekcija longacefa, nadam se da ce joj vec jednom biti bolje...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2312
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.12.2015 16:27:47   
Trcosava
O bre :(
Nadam se da će biti bolje od boca

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2313
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
25.1.2016 21:56:02   
mila83
Evo mi da se upisemo ovde,posle dugo vremena.I Mima i Dimi imaju od jutros povisenu temperaturu, od 38.3 do 39.5 ceo dan balansiramo,ni makac dole ..kombinujem brufen i febricet na 4h, i tusiranje.Ima ih dosta bolesnih u okolini,izgleda neki grip..Samo da mi se i T ne razboli...
batu bas posteno lomi,ceo dan lezi i samo bi spavao,tek predvece je nesto malo jeo...a vodu i caj nutkam non stop,po gutljaj dva...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2314
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.1.2016 5:56:11   
dijana1*
Evo i nas.
Mila i Kosta ima 38-38.5. Sinoc je bila 39.1
Budio se dva puta i place da ga boli grlo. Pun je sekreta. Juce smo isli kod dr i za sada samo da skidamo temp.
mozda ga danas odvedem privatno da mu jos jednom pregleda grlo.
Vuk isto riga kao magare ali on nema temp.
Najgore mi je sto je i U juce i nocas malo kasljao. Samo na njega da nepredje. On mi je jos mali.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2315
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.1.2016 7:59:34   
branki*
Da brzo ozdravite,mila,dijo!


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2316
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.1.2016 9:55:09   
mila83
Noc je prosla katastrofa sa batom,non stop preko 39,i pod sirupom..jutros u 8h 39.6...predali smo knjizicu,nasa dr utorkom ima savetovaliste za bebe do 10h, a onda prima bolesnu decu..mm bio jutros da preda knjizice,nesto malo pre 8h,kaze sestra ima 16 knjizica pre vas...
Sad planiram oko 11h da idem sa njima privatno da radim ks i crp,pa onda da cekamo kod dr..I Mima ima temperaturu,ali bar se skine na 38 i ok je raspolozena..a bata je non stop u krevetu u vesu i sa oblogama..samo da mi na T ne predje...
Dijo ,nadam se da cete brzo ozdraviti,Branki hvala na lepim zeljama!

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2317
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.1.2016 10:12:16   
dijana1*
Mila kod vas je bas katastrofauser posted image samo da decica brzo ozdrave.
Kosti bar spadne temp pa se vrati. Ali je kenkav boze sacuvaj. Nocas uopste nismo spavali.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2318
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.1.2016 14:08:21   
mila83
Bili smo. nalazi jos nisu bili gotovi,pa je dr htela da im prepise ab naravno,bati panklav jer mu je losije nego Mimi,a njoj Cefaleksin...e kad sam joj odnela nalaze,onda je rekla..pa moze to i bez antibiotika, to je virus..savetovala malo inhaliranja pa ako ne bude bolje,da u cetvrtak dodjemo po ab.
Mima je ok,ima oko 38,kija i to je sve.Po krvnoj slici apsolutno se ne vidi nista,cak ni virus.
A bata moj,evo sad lezi,imao je 40.2 pre sat vremena,sad spava,ima 38.3. Da i dalje kombinujem febricet i Brufen na 4h,tusiranje i sve ostalo sto ide uz to..
A ona bi tako lako dala ab,i to bez da uopste vade krv..pa sam ja rekla da sam vec bila privatno,jer sam znala kako se dele lekovi,sakom i kapom..samo mi je da bati spadne temperatura.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2319
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.1.2016 15:35:24   
milicicak
Mila, bas mi je zao sto se tako mucite... Nas je nasa dr upozorila da sad vlada neki virus sa jako visokim temperaturama al srecom traje oko 3 dana. A za to deljenje antibiotika sakom i kapom, nemam reci!!! Sve bih ja njih vratila na osnovni kusrs mikrobiologije!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2320
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.1.2016 21:37:54   
mila83
Upravo to Mili..sad nam se prosirio krug bolesnih,bolesni smo i mm i ja,on 39.5 a ja 38.5..samo da nekim cudom Tea ostane zdrava,bas mi je mala da i to mora pregrmeti..ali kako bude...bati je bolje malo veceras,pala je na 38 i bila tako neko vreme,za mene je to napredak..videcemo noc..a Mimi skroz padne temperatura od leka i super jede,valjda prolazi...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2321
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.1.2016 22:40:54   
Rosita
Da brzo ozdraviteuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2322
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.1.2016 23:10:35   
superm
Moj stariji sin je danas popodne dobio temp... Pre sat vremena 39.1. Dala mu 10 ml Brufena, tuširao se sada ima 38.7. Sporo pada

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2323
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.1.2016 0:15:26   
Ana RR
Joj užas... da svi brzo ozdrave user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 2324
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.1.2016 1:15:35   
superm
Sada se malo spustila...38.3...preznojio se, popio čaj, pio 2- 3 čaše vode.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  91 92 [93] 94 95   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here