|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.1.2016 9:56:53   
mama krava
Joj, živote! DA svi brzo ozdravite!

Samo čekam da i nas capneuser posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.1.2016 10:05:02   
milicicak
Nama se juce vratila temp. Srecom nije presla 38,5... Kaze dr da je i to karakteristicno za ovaj virus i da ce za dva dana biti kao nova.
Da bolesni sto pre ozdrave :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.1.2016 12:39:44   
mila83
Mi smo zvanicno svi sada gripozni,svi imamo temperaturu,dobila je i Teodora ...Mimi i bati je bolje,ali smo mm i ja kao pokoseni...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.2.2016 16:45:08   
Zemunka85
Ja moram ovde da se nadovezem iz tema boginja.
Kod nas boginje nisu definitivno, ali evo i od mene upozorenje svim majkama - virus koji vlada, ovo je cuuuuudooooo.
Meni dete nikako da ozdravi sedmi dan. Ovo se nikada nije desilo.
U svom ovom haosu najvise me smirio post od milicicak kada sam videla da nam se isto desilo tj da se posle dva dana temp vratila. Ooooodlepila sam.
Znaci kod nas je sledeca situacija - (inace, moram reci da iako sam zesci hipohondar, za te decije temperaturice i sl poprilicno sam opustena, ali najveci problem sada sto ta upala pluca iz koje smo tek izasl)
- Subota temperatura krece, bili smo u bioskpu kada sam osetila da je topla. Odmah to vece KS - virus.
- Subota vece, nedelja i nedelja vece - horor. Paaa preko 90% vremena je bila preko 39,5/40. Ja sam prvi put kombinovala brufen/paracetamol jer je bilo neizdrzimo. Inace nam Paracetamol nikada nista ne spusti ali ja sam u tom ocaju morala. Dam joj 8ml Brufena, zene - stoji. Ma ni makac 40! Kupaj, hladi i dalje 40!!! Ma bas uzas.
- Ponedeljak je vec bolje, produzavaju se intervali bez temperaure i ona skracuje. U 23:30 joj dam Brufen tek drugi put u danu.
Od Ponedeljka samo imali uplacen Zlativor, sve sa mislju da se dodatno oporavi pred vrtic i da krene u ponedeljak, a i DR nam rece super zbog te upale sto je imala. Naravno ne odemo, ali kao videcemo za Utorak.
- U utorak je vidno bolje, ali tempereatura je sve vreme oko 38. Odlucimo da krenemo, zbog vazduha, pa ako treba sedecemo u sobi. Krenemo - smucilo mi se, meri usput na pola sata ono sve vreme 38.3 ali opet nije 40, dakle bolje je. Stignemo na Zlatibor, nas dve nismo makle ceo dan iz sove, uvece spavanjac - 39,4! Dam joj brufen, zovem DR, kaze sve je u redu moze tako i 7 dana. A nama je 4. Ja oooodlepila.
- Sreda budi se novo dete, nema tempereaturu, sve je super. Raspolozena, apetit OK. Idemo na sankanje. Diiivno se proveli, vratimo se, leganjac, sve ok.
- Cetvrtak, prepodne sankanje, super blabla .. popdnevna dremka topla mi. Merom 38! Kad umrla nisam. Inace sve vreme bez ikakvih simptoma a sada pocinje i da kaslje. Opet sva slomljena nikakva, ja pizdim sto smo dosli, hocu nazad, nema pedijatar (al ima opsta praksa????!?!?!). To je juce bilo. Legla je sinoc sa oko 38, tokom noci je temp padala, jutros se probudila bez temp. Posle je bila 37.3 user posted image . Odemo kod DR, kaze da je apsolutno sve citno i pluca, grlo, usi nos i da sacekam jos dan dva .. da su virusi takvi. A ja se vec spakovala jutrs sve mi preselo, da idemo kuci. Ali ostasmo ... sada cak ni ne kaslje. Dala sam joj Herbiko.
NZM NZM .. ali ovo je ludo! Sedam dana. Pri tom prodje, pa se vrati. Pa 40 pa 37. Pa ne kaslje pa kaslje .. ja nzm sta ej ovo.
Ali da milicicak nije napisala da se i njima vratila temp posle dva dana, roknula bih se!
Evo sad spava, iskreno ne smem ni da je pipnem ni da merim ....

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.2.2016 16:55:13   
Sanjica26 RR
Nama je virus trajao sa temperaturom sest dana. Jice sam mislila gotovo sa temperaturom, jer ceo dan nije imala. Uvece skoci na 38, a od jutros nista. Zato kaslje katastrofa. A inace tek posle diva dana je krenuo kasalj. Veceras cemo da vidimo sta kaze dr.
A kod Sofije svaki Dan blago povisena temperatura koja traje po sat vremena I gotovo. Jedino je sonic bila 38,5 i od jutros nista.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.2.2016 16:59:59   
Zemunka85
Ovo je totalno ludo.
Ja sam L sad izmerila, nema. Ali uuuuopste ne smem da se radujem.
Da mi je neko rekao da cu da se tresem za temp 37.2 ne bih mu verovala, ali brz sedmi dan .. sto je mnogo, mnogo je.
Sto kazes taman mislim proslo, dan i po bez temp, kad skoci na 38. Katastrofa.
Vrv i nas to sa kasljem ceka, jer je krenula ....

Da ozdravite sto pre user posted image user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.2.2016 17:19:01   
milicicak
Zemunka,vi se bas napatiste... Uzasan je ovaj virus, uzasan. Al ce L sigurno prijati svez vazduh.
Sanjice, da sto pre ozdrave devojke.
Mi smo posle temp ipak dobili Neodeksacin za nos i usi, zacrvenelo joj se blago desno uho...
Ne znam da li je virus toliko iscrpeo ili sta, ali od kad se oporavila jede kao provaljena user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.2.2016 17:21:01   
Sanjica26 RR
O kad bi Teodora posle virusa jela kao provaljena.user posted image Teska posla

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.2.2016 20:14:58   
Ana RR
Ja sam dva puta imala taj virus i to u roku od nepuna dva meseca.. prvi dan mrtva bolesna i slinava, drugi dan sve ok - pomislila gotovo. Od trećeg dana haos, niska temperatura koja danima drži, nos puuuun, kašalj onaj najgori mogući... dušu sam ispustila. Kašalj me držao dva meseca i ništa što sam pila mi nije pomoglo. Tako da... mukice male, skroz ih razumem i žao mi je što se muče user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
5.2.2016 22:41:26   
Rosita
Joj boze :(.
Svasta ih snadje , da se ove godine vise ne razboleuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
10.2.2016 23:22:52   
jess021
Mame, L prvi put ima temp. Veceras oko 18h je imala 38, dala sam joj Febricet 2.5ml, posle smo je dva puta kupali jer je opet isla na 38, u 22:30h sam joj dala Brufen 2.5ml.
Ako opet bude imala, a da nije vreme za lek, smem li da je masiram sa alkoholom?!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
10.2.2016 23:46:07   
Rosita
jess, mislim da sam citala da kao ne preporucuju, ne drzi me za rec, mada ne znam sta moze biti loose. Tusiranje izmedju moze. Malena user posted image .

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
10.2.2016 23:59:51   
jess021
Rosi, hvala!
Neki ne preporucuju ni tusiranje. Sad joj je pala temp brufena. Nadam se da nece vise rasti.
Joj prvi put pa ne znam ni sta ni kako, sva sam sludjena.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 0:08:01   
Sanjica26 RR
Ma ja sam svoju decu tusirala, masirala komovom rakijom. Stavljala mokre carapice natopljene pola alkoholnog sirceta i pola vode. Preko navucem suve carape. Cim se osuse carape opet. Mozes Jess i to ako neces sa rakijom da imas posla.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 11.2.2016 0:09:24 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 0:37:56   
Ana RR
Nekoj deci ne prija tuširanje sa temperaturom, kao npr mom Marku. Par puta smo probali i on mukica sav poplavi i počne da se trese, kao da ga tuširam hladnom vodom. Posle mu skoči temperatura. Tako da ta varijanta ne dolazi u obzir kod nas.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 1:49:01   
choopa choops
jess Mojima brufen bolje obori temperaturu, tj duže drži. Isto tako, Paracetamol im bolje pomogne od eferalgana iako je to isti lijek samo drugi naziv. Nisam nikad skidala sirćetom ni alkoholom jer me nekako strah da im ne izgori koža user posted image user posted image Ja u kriznim situacijama od prirodnih preparata koristim listove kupusa na noge ili krompir na noge. I ovo sa tuširanjem sam probala jednom dvaput, jer im nije nešto pomagalo...
Držim fige da se sto prije rijesite temperature, prvi put je najteze user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 6:41:34   
branki*
Masiranje alkoholom ili rakijom se ne preporucuje od strane dr jer u malim kololicinama postoji mogucnost da prodre u kozu,mada je nas moja mama masirala alkoholom kad smo imali temp,kaze da pomaze i uvek meni soli pamet da i ja to radim ,ali ja ne smem.
Kako je lenka?jeste,malo je traumaticno kad dobiju prvi put tempuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 7:35:32   
Sanjica26 RR
Branki nama je to majka is to primenjivala . Mojoj Teodori dok je bila manja nisu pomagali lwkovi,a temperatura je picila do 39,5. Nisam imalal kud nego da prienim bapske lekove.
Jess kako je malecka?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 8:41:36   
vonavoj
Jess,razblazis alkohol sa vodom,1 casica alkohola i 2 casice vode,pokvasis carapice i obujes i preko suve. Ja sam bogami bila protivnik,ali kad joj skoci na 39,3 i ne spava po sat ipo i pored leka,bogami,trljala sam alkoholom. ILi sirce moze.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 9:22:45   
jess021
Evo me, L spava.
Noc je prosla relativno dobro, nije imala visoku, ima i sad 37,3.
Nezgodno je kad je prvi put, pa ne znam kako reaguje, da li ce joj brzo skociti, sta ce joj najbrze skinuti....
Brufen joj je brzo skinuo, ali jedva ga je popila, ne znam zasto.
Hvala vam, divne ste. U pola noci sam citala sta ste pisale, ako mi zatrebauser posted image

< Poruku je uredio jess021 -- 11.2.2016 9:24:00 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 9:26:49   
Sanjica26 RR
Jess dobro da je popila. A to sto je jedva verovatno je isti slucaj kao sa mojom Sofijom. Samo sto ona febricet i brufen povrati. Sad samo uzimamo Nurofen, zamena za brufen, a dok je bila manja cepice.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 9:28:52   
jess021
Sanjice, i ja sam uzela u apoteci cepice, ali me nesto strah, a i videla sam da je neko pisao da se cepici daju kod bas visoke temperature.
L je povratila pre Brufena, probala na spric, nije htela i onda sam joj, malo po malo, davala na kasicicu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 9:33:20   
Sanjica26 RR
Zato ja zaposlim muza da joj stavi cepic.user posted image Mada, jednom kad nije bio morala sam. Bas je jednostavno.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 10:11:08   
mama krava

IZVORNA PORUKA: jess021

Evo me, L spava.
Noc je prosla relativno dobro, nije imala visoku, ima i sad 37,3.
Nezgodno je kad je prvi put, pa ne znam kako reaguje, da li ce joj brzo skociti, sta ce joj najbrze skinuti....
Brufen joj je brzo skinuo, ali jedva ga je popila, ne znam zasto.
Hvala vam, divne ste. U pola noci sam citala sta ste pisale, ako mi zatrebauser posted image

Jess ne brini, verujem da ti je strašno, ali to nije visoka niti opasna T za decu. ja mojima ne skidam dok ne predje 38.5. Znači tek kada bude preko 38.5 dajem lek. Pedijatri ne proeporučuju da se daju antipiretici dok T ne dostigne taj nivo. U opsegu od 38-38.5 telesne T se najviše aktivira detetov imuni sistem i samoodbrana od virusa i bakterija.

Moraš biti hrabra i nekada pustiti da se sama izbori.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
11.2.2016 10:31:57   
Zemunka85
Vremenom sve naucis kao i ovo tj upoznas svoje dete. Ali jeste uzasno u pocetku. Naravno, nista manje stresno ni kasnije, ali bas znas sta i kako ...
Ja sam navikla da moja L uvek, ali bas uvek uvek - od obicnog virusa koji protrci - do upale pluca ima temperature preko 39. Ja licno do 39 ne skidam, otrovala bih dete, ona bi to pila 24/7. Takva je i ja sam sa njom tako naucila. Uvek su joj temperature visoke i tesko oborve. Do 39 ne reagujem. Preko 38 dajem i to samo brufen, maksimalnu dozu (po parametrima Hitne pomoci, koji su visi od Halo bebe npr) jer joj i to jedva skine. Ako nam to ne uspe, ja je kupam. Ana i moja Lara se trese i kapilari joj poiskacu, msm i ja se tresem kada se tusiram pod temperaturom, ali ja ne vidim drugi nacin da skinem 39.7 a obicno je tolika temp vrti u vrhuncu infekcije ceo jedan do dva dana (ovaj poslednji put i preko 40). Sto se kupanja tice, tu sam uuuuuzzzaaaasna zentara. Pre ce biti da ej kupam toplom vodom, pa kad vidim da nista nisam uradila tj da je oko 39,7 i dalje vrtim je i onda skupim hrabrost i malo snizim temperaturu vode. Tada uvek uspemo da temperaturu tela spustimo na 39 sto je meni milina, ali ovo je sve kratkotrajo, pa za pola sata obicno punimo kadicu kao poslednju opciju jer L to strasno bojkotuje. Ja glavu ne kvasim - tusem. Ne smem to, ma nema sanse. Umivam je i rukom rashladjujem slepocnice, ali tusem preko glave ma nema sanse! Mojoj poznanici je dete bas u tusiranju dobilo fras i ja se jaaako plasim toga zato i vodim racuna da temp vode bude minimalno manja od temp tela. Od prirodnih stvari ja nista ne dajem, jer je po mom misljenju to blago i kada 8ml brufena na 6h jednva spusti na 39,5 nece ni nesto prirodno. Sem ako su joj neoge ledene i ruke, njih grejem ili tako sto ih masiram ili ispeglam krpu da bude topla pa umotam user posted image ili svinjska masta na noge pa utoplim (noge). Tkdj sam panicar oko pregrevanja i sad u decembru kada je L imala upalu pluca drzala sam je samo u potkosulji i gacicama. Pokrivena peskirom. MM i ja se oko toga stalno prepiremo jer on se seca kako su njega pregrevali i umotavali. Ja ne smem. Tek kada lek krene da deluje i ona pocne da se znoji, ja je umotam basbasbas da se sva preznoji i to onda ide brzo. Ali do tad nekada prodje i 3h :(.
Sto se malih beba tice, ja sad nzm kako bih sa bebom, zivota mi. I bas se cesto to pitam. Laru sam upoznala i tacno znam da dodbro podnosi visoke temp, sta smem a sta ne ... Kada je bila mala jednom je imala 38.5 to smo za par sati skinuli i cao, Bilo je od zubica. Prvu ozbiljni temp preko 39 je imala sa godinu dana kada ej imala upalu bubrega i to jeste bilo grozno. Secam se da sam je tada kupala u kadici non stop. Ali bio je avgust i maaaalo lakse...
Sto se alkohola tice ja isto ne zmem :(. Prosli put sam ga cak kupila u ocaju, ali basbas ne smem :(

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here