|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ranice na grliću materice
16.8.2012 16:37:20   
Sanjica26 RR
Da koristila sam samo nedelju dana, pa sam onda presla na tampone sa kantarionom. Mozes i tu kombinaciju da probas. Nece sigurno da ti skodi.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Ranice na grliću materice
16.8.2012 16:41:05   
dijana1*
Hvala Sanjice, definitivno cu probatiuser posted image
Nadam se da cu biti sretna kao ti user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Ranice na grliću materice
16.8.2012 20:09:59   
cockic
da li ranica moze da se vidi obicnim pregledom sa onim metalnim kad stave.jer sam danas bila kod gin nije mi vadila nista samo rece odlicnouser posted image i da dodjem tek u decembru za kolposkopiju i papa.
a vec sam kao devojka imala neki mozaik,pa sad bas razmisljam sta se vidi golim okom.i da li se papa radi i privatno tipa konzilijum ili oni vade samo bakterioloske analize?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Ranice na grliću materice
17.8.2012 0:04:46   
dunja RR
Meni su uvek ranicu gledali golim okom (pri kolposkopiji - to je to metalno što ti reče). Jedino kada sumnjaju u nešto rade biopsiju.

Ne brini mila, čim ti je tako rekla sve je OK. Ja sam mozaik imala 8 godina, i ove godine je nestao. Uvek su mi govorili da ga ne diram, samo da pratim, i eto, na kraju nestade.
Mozaik se javlja i povlači pod uticajem određenih bakterija. Kada se oslobodimo bakterija i on zaraste, ostane mali jedva vidljiv ožiljak od ranice.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Ranice na grliću materice
31.8.2012 16:51:43   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: dijana1

Sanjice za nedelju dana????????user posted image user posted image
Sta mislis jel mnogo da ih koristim 21 dan? Dr. mi je rekao da cu "morati resiti ranici " verovatno je mislio na spaljivanje, a ja bih na svoju ruku probala prirodno.
Sada pijem Evafit caj, femisan A kapi, pa kada to popijem uzela bih ove vaginalete.
Vec dve nedelje pijem caj, dzaba tusiranje, mirisljavke kupke i dezodorans, sva se osecam na cvece. Kada mm legne pored mene kaze da se oseca kao da lezi u zbunju user posted image


Prosli mesec sam bila na kontroli i ranica je bila oko 1.5 cm, posle toga sam pila caj Evafit i femisan A kapi. Danas sam bila na kontroli i ranica je mnogo bledja i manja. Sada je oko 1 cm.user posted image Nastavicu sa ovim cajem user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Ranice na grliću materice
31.8.2012 17:04:13   
Sanjica26 RR
Super Dijanauser posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Ranice na grliću materice
31.8.2012 17:32:31   
tijatija
Ja sam imala ranicu na grlicu i to u prosloj trudnoci, otkrivena mi je u trecem mesecu obicnim pregledom, a sanirana je ispiranjem , svako jutro, 10 dana, sam isla na ispiranje jodom i jos neceim user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Ranice na grliću materice
24.9.2012 15:38:31   
dragica87
pozdrav svima
ja sam u 4 mjesecu trudnoce(treca poredu)na prvom pregledu mi je doktorica rekla da imam ranicu na grlicu,papa test je bio 3(a),radila sam i kolposkopiju i onda me posalje u bolnicu da mi urade biopsiju,gore me doktor pregleda i kaze da je bolje da sacekam sa biopsijom posto sam trudnica,dao mi je polygynax da koristim 12 dana pa da ponovim papa test,jos koristim te cepice pa cu ubrzo ici ponovo radit papa,s nadom da ce bit bolji nego predhodni,
da li je neko imao slicna iskustva u trudnoci,ja se nebi nista bojala da nije trudnoca u pitanju a papa ovako los,ovako me bas strah user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Ranice na grliću materice
24.9.2012 22:04:50   
milenatea
Moja preporuka je da odes kod jos jednog lekara i da cujes dva misljenja, jer papa III nije sala, bar ne u mom slucaju, a sto se tice trudnoce uzima se isecak za biopsiju i laserom tako da i ne osetis takoreci i nije opasno za plod, pre 7. meseca trudnoce. to se sve uklanja laserom, jer uglavnom papu III prati i CIN 1. Obavezno trazi da odradis HPV tipizaciju kada ti budu radili biopsiju.

Nemoj se plasiti, sve se to leci, bitno je da se otkrije na vreme i da ides redovno na kontrole user posted image

(odgovor članu dragica87)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Ranice na grliću materice
25.9.2012 7:56:33   
dragica87
hvala puno na odgovoru malo utjehe nikad nije na odmet,sad cekam da ponovim papa test pa cu da vidim sta cu,s nadom da ce ovaj put rezultat bit boljiuser posted image

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Ranice na grliću materice
25.9.2012 8:40:00   
milenatea
Radi na imunitetu, i obavezno hpv tipizacija, bice sve ok. javi rezultate

(odgovor članu dragica87)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Ranice na grliću materice
25.9.2012 10:51:03   
dragica87
javicu,naravno cujemo se ubrzo lp

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Ranice na grliću materice
25.9.2012 11:16:14   
2002m

IZVORNA PORUKA: dragica87

pozdrav svima
ja sam u 4 mjesecu trudnoce(treca poredu)na prvom pregledu mi je doktorica rekla da imam ranicu na grlicu,papa test je bio 3(a),radila sam i kolposkopiju i onda me posalje u bolnicu da mi urade biopsiju,gore me doktor pregleda i kaze da je bolje da sacekam sa biopsijom posto sam trudnica,dao mi je polygynax da koristim 12 dana pa da ponovim papa test,jos koristim te cepice pa cu ubrzo ici ponovo radit papa,s nadom da ce bit bolji nego predhodni,
da li je neko imao slicna iskustva u trudnoci,ja se nebi nista bojala da nije trudnoca u pitanju a papa ovako los,ovako me bas strah user posted image
mojoj drugarici su prosle godine na pocetku trudnoce otkrili pap III, posle porodjaja je imala biopsiju,konizaciju i sada je sve ok.U trudnoci nisu hteli da joj rade intervenciju zbog bebe.Mislim da sve zavisi od ginekologa,srecno.
ja sam pre 3 god. imala pap III odradila laserom i za sada je sve ok,pap II i drugo dete na putuuser posted image

(odgovor članu dragica87)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Ranice na grliću materice
25.9.2012 12:13:14   
dragica87
jeste vjerovatno do ginekoliga,u domu zdravlja su me odmah poslali da radim biopsiju a doktor u bolnici ima drugo misljenje kad bi otisla kod treceg vjerovatno bi opet bilo razlicito,
hvala vam puno na odgovorima
jeli kod te tvoje drugarice sve bilo ok pri porodu i u trudnoci i s bebom,mene samo to brine,tebi isto puno srece s user posted image i user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Ranice na grliću materice
25.9.2012 14:29:27   
2002m
sve je proslo savrseno,laka trudnoca,prirodan porodjaj i savrsena bebauser posted image
Jos je ona bila malo nemarna pa je ranicu sredila tek posle godinu dana od porodjaja,to naravno nije pametno.Sva sreca pa je sad sve ok.
Samo posle porodjaja pronadji dobrog strucnjaka koji ce to odraditi kako treba i bices mirna.



(odgovor članu dragica87)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Ranice na grliću materice
25.9.2012 15:21:57   
Anck Su Nmaun
Papa III moze biti svasta a i nemora, mislim treba pozuriti sa otkrivanjem i resavanjem, ali u ovom slucaju mislim da je bolje sacekati. Meni su biopsiju radili bez lasera, nego nekakvom spravicom , pa stoga sam i ja misljenja da treba sacekati da prodje porodjaj, jer opet se cacka grlic.
I ja sam tada bila u soku, a od kad je otkrivena papa III do konizacije proslo je 5 meseci..tako da opusteno, sredices sve kad se porodis.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 25.9.2012 15:22:57 >

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Ranice na grliću materice
25.9.2012 15:24:05   
dragica87
sad mi je puno lakse,od svakog mozes cut samo negativna iskustva,nista dobro,ti si mi puno pomogla,hvala ti puno user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Ranice na grliću materice
25.9.2012 15:31:13   
Anck Su Nmaun
Drago mi je sto sam ti imalo pomogla.
Sve je to realnost, i treba biti oprezan , shvatam da si sada upalsena i zabrinuta naravno, ali ne treba brzati ako nema potrebe za tim a samim tim i rizikovati bebin zivot.

(odgovor članu dragica87)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Ranice na grliću materice
26.10.2012 8:35:29   
minna
Juce sam bila na pregledu, pre 6 meseci je dr utvrdio da imam ranice na grlicu, vise ih nema, kaze sad je sve superuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Ranice na grliću materice
26.10.2012 9:32:59   
milenatea
bravo minnauser posted image
kakvu si terapiju imala?

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Ranice na grliću materice
26.10.2012 10:44:16   
minna
Nista, posto su brisevi i papa bili u redu, rekao mi je samo da dodjem za 6 meseci. Nisam ocekivala da ce se povuci.user posted image

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Ranice na grliću materice
8.11.2012 23:50:52   
limunada
evo i ja da se ubacim :) danas sam bila na pregledu,otisla sam radi reda posto vise od godinu dana nisam bilauser posted image user posted image ,a najvise sam otisla zbog anusa posto sam pukla jako na porodjaju pa da mi vidi na sta lici pa kaze da mi je jako tanak zid izmedju vagine i anusa i da se u kupki moram dobro oprati da bude cistije od obraza da nebi doslo do bakterija,medjutim rece da imam ranicu na grlicu pa ce mi raditi kolposkpiju + pa.citala sam ostale postove i znam da ce biti sve ok.rekla mi da ce me samo malo peckati.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Ranice na grliću materice
9.11.2012 0:21:14   
milenatea
limunada,kolposkopija nista ne boli i ne pecka ni papa, premaze ti grlic sircetnom kiselinom pa jodom i nista nije strasno. radi na imunitetu i stavljaj fitovag vaginalete, slobodno bez preporuke ginekologa, ne moze ti skoditi. pored dr terapije, obavezno pij za imunitet nesto i ove vag.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Ranice na grliću materice
9.11.2012 0:24:01   
limunada
a sta da pijem?preporuci mi nesto user posted image a stavljala sam ranije kantarionove vaginalete cim imam pojacan sekret i dzaba.ajde probacu te vaginalete sto kazes al prvo cu zavrsiti tu kolp.prvi put to radim pa nista neznam.hvala ti na savetu :*

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Ranice na grliću materice
9.11.2012 9:01:12   
milenatea
najbolji je ge132, ali je skup, ja trenutno pijem imuniteu. mozes da pijes imunilflor ili bilo koji drugi preparat za jacanje imuniteta. i ko ima problem sa grlicem obavezno folnu kiselinu. i da ranice na grlicu obicno nastaju usled neke infekcije, jesi radila briseve na hlamidiju, mico plasmu i ureaplasmu?

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here