|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ranice na grliću materice
20.11.2011 18:51:37   
stars*
Pozdrav svima... Imam 25 godina i radjala sam ali sada bi htela opet... Ali....
Ja imam ranicu od septembra prosle godine,bila sam kod pet razlicitih lekara i svi su imali priblizno misljenje...prosle godine su mi rekli da je to Mrezica pa sam imala razne terapije,Papa mi je bio ok(II) ali kada sam otisla privatno u Zagreb dr me pitao kako je moguce da mi niko nije do sada radio test na HPV,pa sam kod njega uradila i nalaz je bio Visokorizicni.. Nakon toga me zakazao za biopsiju koja je pokazala CIN I i CIN II,pa mi je preporucio da ponovim Papa test. Medjutim drugi doktor koji je isto privatno i vazi za jako dobrog, je rekao da s obzirom na nalaze HPV-a i CIN-a nema potrebe ponavljati Papa nego da idem na operaciju. Sada cekam taj papa pa cu zakazati operaciju. Zanima me sta bi bilo najbolje, ne znam koji zahvat je najmanje rizican zbog dalje tudnoce,laser,struja... Molim vas pisite...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Ranice na grliću materice
27.11.2011 22:17:23   
erika021
Ja sam imala iste rezultate kao i ti, koju ce ti intervenciju raditi zavisi od rezultata , koliko je grlic zahvacen u dubinu i sirini. Meni je radjena laserska konizacija grlica, bila je velika promena, sve je odstranjeno sto ne valja,dobila sam i ph nalaz bogu hvala zdrava sam,kontrola za 6 meseci. Ova metoda je dobra,intervencija kratko traje i brz je oporavak. Pozdrav i zelim ti sve najboljeuser posted image

(odgovor članu stars*)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Ranice na grliću materice
28.11.2011 9:29:16   
stars*
Hvala ti puno, i ja se nadam da ce mi raditi laserom jer sam cula bas tako da je brz oporavak i da je najbolje laser, mada kazu da je skup??Jesi li ti placala ili osiguranje,ja moram platiti pa me zanima cenauser posted image Pozdrav

(odgovor članu erika021)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Ranice na grliću materice
29.11.2011 22:12:55   
erika021
Ja sam intervenciju radila u privatnoj ordinaciji,prvo mi je radjena biopsija sa kiretazom materice i to je kostalo 180e,a intervencija laserom kostala je sa ph nalazom 240e. Ne znam kakva je procedura u drzavnim ustanovama.

(odgovor članu stars*)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Ranice na grliću materice
30.11.2011 9:24:26   
stars*
user posted image to je odlicna cena,ja cu raditi privatno a sada za vikend imam dogovor pa ce mi saopstiti i cenu tako da mi je drago sto imam informaciju o tome.Nadam se da cu do kraja godine biti zdrava... Hvala mnogo...

(odgovor članu erika021)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Ranice na grliću materice
1.12.2011 16:57:50   
erika021
Hoces sigurno,jedino malo svo to cekanje rezultata isscrpi,srecno javi se kad sve prodje,pozdrav.user posted image

(odgovor članu stars*)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Ranice na grliću materice
6.12.2011 18:15:56   
Di_U
Evo da i ja javim kako sam prosla.
Nazalost ja sam izgubila svoju prvu trudnocu.
U 6 nedelji je pocelo krvarenje koje je trajalo 7 dana i onda sam imala spontani. Kiretazu su mi radili u totalnoj anesteziji.
Posle toga sam morala malo da se oporavim i da sacekam da prva menstruacija prodje.

Juce sam uradila konizaciju zbog CIN-a III.
Radila sam u privatnoj klinici pod totalnom anestezijom (LEEP ekscizija).
6 sati prije intervencije ne smijes jesti i piti. Cim sam legla na sto i namjestila se, pustili su mi anesteziju. Probudila sam se 1h posle u sobi bez ikakvih bolova. Osjecala sam se kao da se nista nije desilo. Intervencija je trajala 20-ak minuta. Posle toga sam primila jednu infuziju sa injekcijom za bolove i za 1 h su me pustili kuci.
Sada lezim, nemam nikakve bolove. Kao da se nista nije desilo. U svakom slucaju pricuvacu se ovih 7 dana.
Dr. kaze da mogu da ocekujem pojacan sekret, sa sukrvicom, mozda cak i krv, ali da se ne plasim jer je to normalno. Jedino ako krvarenja budu veca od onih kao kod menstruacije da mu se javim.
Propisao mi je i vaginalete koje treba da uzimam narednih 7 dana.

Sada cekam HP nalaz. Molim Boga da on bude sada dobar i nadam se da su udaljili sve.

PS. Receno mi je da sa CIN I uglavnom ne rade konizaciju. Preporucuju da zena zatrudni jer se u 90 % slucajeva sa trudnocom CIN I sam povuce, a iako se ne povuce zena bar rodi dok on ne predje u CIN II ili III.




IZVORNA PORUKA: Di_U

Opet ja.
Skroz sam izgubljena.
Radila sam beta HCG i pozitivan je. Trudna sam!!!! Konacno!!!

Sta sada da radim sa konizacijom i CIN-om?
Ako iko ima savjet please pisite.
Di



(odgovor članu Di_U)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Ranice na grliću materice
6.12.2011 19:18:26   
dunja RR

Di_U jako mi je žao zbog pobačaja user posted image

Šta je od analiza potrebno uraditi pre konizacije?

(odgovor članu Di_U)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Ranice na grliću materice
6.12.2011 21:13:41   
Di_U
Meni su trazili nekoliko poslednjih PAPA testova (da mogu da ih uporede), nalaz biopsije, izvjestaje sa kolposkopije (ja sam imala i foto grlica sa pregleda), nalaz na HPV (ja nisam imala tipizaciju, ali cu je raditi sada posle konizacije da bi znali koji je tip virusa), neposredno pred operaciju treba da se uradi vaginalni bris (na bakterije i gljivice), kompletna krvna slika, urin, vrijeme koagulacije (zgrisavanja krvi).
To je sve sto su meni trazili.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Ranice na grliću materice
7.12.2011 7:59:34   
mama76
Ja sam ranicu imala vise od 10 godina.Moja dr tome nikad nije pridavala neku posebnu paznju.svaki papa test je u tom peridu bio uredan,da bi poslije treceg poroda na kontrolu slucajno otisla drugoj dr.koja mi je odmah preporucila kolposkopiju.Taj papa nalaz mi je pokazao IIIA grupu prvi put u zivotu na kolposkopiji sam imala promjene.Na moje insistiranje sam uradila biosiju koja je pokazala Ca in sittu.E Nakon prvobitnog soka zakazala sam klasicnu konizaciju i odradila i hB sve je bilo ok ali za dlaku,i zato savjet za sve one koje imaju ranicu lijecite otklanjajte pratite.Vjerujte da i danas kad je karcinom grlica potpuno izljeciv,da zene jos uvijek umiru zbog toga samo zato sto se nisu javljale dr.

(odgovor članu Di_U)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Ranice na grliću materice
12.12.2011 13:27:18   
Maniposita
Pozdrav zene user posted image .
Ja sam radila ranicu pre dve godine i sve po propisu ,poslednja kontrola je bila pre godinu dana tj malo kasnim user posted image .
U medju vremenu je bilo tako tako (sekret relativno normalan),jer ja vise ne znam sta je normalno user posted image .
Sad sam bas nestrpljiva i ne znam sta da ocekujem.Plasime to neko konstantno peckanje u spoljasnjem predelu,bez vizuelnih promenauser posted image Cini mi se da to pecenje oduvekimam,samo nekad manje,nekad vise i vise pojma nemam sa cime je povezano.
Da li neko ima slicnih problema ili iskustva?user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Ranice na grliću materice
12.12.2011 13:30:43   
Maniposita
A da ,moze li neko da mi preporuci dobrog i pristupacnog privatnog ginekologa u Bg,skoro sam se doselila iz Nisa i jos nisam regulisala zdravstveno osiguranje,a kontrola vise ne moze da ceka user posted image

(odgovor članu Maniposita)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Ranice na grliću materice
12.12.2011 13:50:03   
Snelle
Moniposita, jesi li stavljala možda kantarionovo ulje na tampon?
moja sestra od strica je tako izlečila ranicu.

(odgovor članu Maniposita)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Ranice na grliću materice
12.12.2011 18:52:32   
Maniposita
Pokusala sam,ali mi je jako neprijatno i ne znam zasto mi deluje nehigijenski,jer mi je u jednom pokusaju pojacalo sekret user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Ranice na grliću materice
19.12.2011 11:45:18   
Ana1808
ekipo bok.
nova sam u svemu tome pa vas molim da mi pomognete s pitanjima...
prije mjesec dana mi je papa ocital cin 1 i hpv virus(isla sam na tipizaciju poslje,da se ispostavilo da nemam hpv),i da imam 2 ranice na grlicu maternice,kaj se veze na vasu temu...reko mi je gin da kad potrosim terapiju da ce mi to spaljivat...o cem se radi?da li je ko bio od vas na spaljivanju ranica?da li postoje drugi nacinni rjesavanja istih?mozda bezbolniji?
hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Ranice na grliću materice
19.12.2011 11:50:29   
*Alexx*
Ana, meni su spaljivali laserom ranicu na grliću u isto vreme kad i kondilome. Spaljivanje ranice nisam ni osetila, samo neku toplinu iznutra, dok su kondilomi boleli za sve pare.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana1808)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Ranice na grliću materice
19.12.2011 11:53:43   
*Alexx*
I da dodam - ja sam tu ranicu imala baaaaš dugo, i dr je ne bi ni spaljivala da nije bilo kondiloma, pa mi je odradila sve o jednom trošku. U principu se te ranice prate, ali nisam stručnjak, verovatno druge žene imaju različita iskustva.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Ranice na grliću materice
13.2.2012 17:58:02   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Ana, meni su spaljivali laserom ranicu na grliću u isto vreme kad i kondilome. Spaljivanje ranice nisam ni osetila, samo neku toplinu iznutra, dok su kondilomi boleli za sve pare.


Alexx da li si radila u privatnoj ili državnoj klinici?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Ranice na grliću materice
14.2.2012 6:45:29   
Sandra_n
Ja imam promene na grlicu u obliku mozaika,bila sam na kolposkopiji i na biopsiji,za sada mi je receno samo da dolazim redovno na kontrole i da sam trenutno u ok stanju,papa mi je 2 stepen.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Ranice na grliću materice
14.2.2012 9:28:39   
*Alexx*
Radila sam privatno, ali sam mogla da radim i državno, u Frontu. Za privatno sam se odlučila zato što je laser bio precizniji od onog u Frontu, a i nisam htela da budem ceo dan u dnevnoj bolnici, da čekam, i da slušam svašta.

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Ana, meni su spaljivali laserom ranicu na grliću u isto vreme kad i kondilome. Spaljivanje ranice nisam ni osetila, samo neku toplinu iznutra, dok su kondilomi boleli za sve pare.


Alexx da li si radila u privatnoj ili državnoj klinici?



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Ranice na grliću materice
14.2.2012 9:36:41   
Modessty
Ja sam posle spontanog imala ranicu i niko mi to u Nišu nije pomenuo sve dok nisam otišla u Narodni Front. Tetka me odvela kod jednog njenog drugara i on je odmah uradio kolposkopiju i rekao da imam neku ranicu, tj neke promene. Uradio je biopsiju kako bi video šta je u pitanju. Izgleda da je to bilo od revizije nakon spontanog. Nisam ni osetila uklanjanje. Neko spaljivanje ili kako već to zovu. A možda ima veze i što taj dr ima stvarno zlatne ruke. Njegov pregled i ne osetiš. Šteta što nisam imala prilike da opet odem kod njega na pregled user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Ranice na grliću materice
14.2.2012 9:38:00   
*Alexx*
Kako se zove, Mod?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Ranice na grliću materice
14.2.2012 9:39:36   
Modessty
Vanja Milošević čini mi se

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Ranice na grliću materice
23.2.2012 9:28:37   
bojkica
Da li je neka od vas radila intervenciju-lesersko uklanjanje(ili kako se vec zove) ranice na grlicu?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Ranice na grliću materice
23.2.2012 9:30:48   
bojkica
Da li e neka od vas radila uklanjanje ranice na grlicu leserski-ili kako se vec zove ta metoda>?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here