|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
22.2.2016 10:30:35   
Ana RR
Ok, hvala ti. Idem sada do Banovog brda pa ću videti sa njima.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Upis u jaslice-vrtić
22.2.2016 10:49:12   
Sanjalicaaa
Javi sta su ti kazali.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Upis u jaslice-vrtić
22.2.2016 13:45:34   
Ana RR
E ovako, upisna komisija radi sredom i četvrtkom tako da sam džabe išla. Pitala sam tamo neke žene što rade, kažu da treba prvo da podnesem zahtev za upis a pošto je nemoguće upisati ga u naš vrtić (to kažu i one tamo) dobiću odbijenicu i onda sa njom idem u privatni vrtić. E naivna ja, mislila sam da je moguće nešto obaviti u jednom danu. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Upis u jaslice-vrtić
23.2.2016 11:07:26   
Sanjalicaaa
Ne znam odkud ti ideja da se u nasoj drzavi nesto mozes zavrsiti za jedan dan user posted image
Mi smo i tu potvrdu cekali dan, dva, da znas da se ne iznenadis user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.2.2016 14:06:56   
Ana RR
Sanjalice, ja i dalje verujem u bajke user posted image

Bila sam danas, podnela zahtev i rekli mi da dođem sledeće nedelje po potvrdu (sreda ili četvrtak, pošto samo tada rade).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.2.2016 14:15:08   
Sanjalicaaa
A jesi li nasla koji ces privatni?

Kod nas na Paliluli ima jedno 5-6 privatnih i samo jedan je ostao sa dva slobodna mesta. Svi ostali su popunjeni.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.2.2016 14:47:22   
Ana RR
Jesam, tu nam je na 500m od kuće. Ima mesta, proverila sam. E sad jedino treba njega ubediti da ide user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.3.2016 19:32:49   
Ana RR
Ženske, je l ima nekoga čije dete ide u privatni vrtić? Koliko plaćate kada vam je dete bolesno ili odsutno iz vrtića iz nekog razloga?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.3.2016 20:49:16   
Ana RR
Bilo ko?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.3.2016 20:58:46   
Zemunka85
Anci, evo ja - ovako, necu ti bas biti od pomoci, jer ja sam jedna od onih (glupaca) koja je stava da ja tu nista ne mogu da promenim i da bolje ista nego nista tj dobro je i ovo jer smo isli u vrtic god dana bez subvencija i idalje bismo placali 5* vise nego sad da ovoga nema, tako da sam saaaavsvim zadovoljna ovim i uopste se ne udubljujem u to sta i kako obracunavaju. Moja kuma svaki mesec vodi evidenciju koliko kumic nije isao, koliko je to para, racuna, belezi i sl .. Ja nista. Nekada se iznendaim koliko mi uplate, nekada ne.
Stvari stoje ovako - ko je izabrao ovu alternativu jer nije imao drugu opciju - nije slatko. Dooosta skidaju. Vrtic je oko 27000, 28000 kako kad, moja L poprilicno redovno ide, sem kad smo na letovanju ili zimovanju, a vrate nam svaki mesec od 18000-22000 ako ne i preko, sto je meni straaaava. Svakako doplatim bar 8000 mesecno sto nikako nije isto sa cenom drzavnog, a nekima i tih par hiljada znaci....
Generalno je pravilo: subencije su 80% cene dana kada ide i 50% dana kada ne ide, ali tu se nesto prvo oduzima redovna cena vrtica (ono 5 i nesto hiljada) pa onda obracunava .. sve u svemu nista ne kapiram. A svi oni odsustvuju po koji dan mesecno.
Mi prosli mesec nismo isli ceo, tada se placa pola cene vrtica tj platila sam 14000 a vratili su mi 8200. Nemam pojma kako, ali na ovom primeru mi je najlakse da ti pokazem, jer ceo mesec nismo isli, za ostale nemam evidenciju ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.3.2016 21:12:39   
Ana RR
Zemunka, hvala user posted image to što kažeš da ti vrate, to znači da ti njima uplatiš svaki mesec pun iznos pa ti država refundira?

< Poruku je uredio Ana RR -- 2.3.2016 21:35:09 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.3.2016 22:39:39   
Sanjalicaaa
Nama je ovo prvi mesec. Stvarno ne znam. Nisam ni razmisljala o tome.

Inace, uplacuje se pun iznos. Mi uplacujemo 27 000 pa ce nam vratiti 23000 din. Tek smo prvi put uplatili, ne znam kada refundiraju.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.3.2016 22:51:30   
Ana RR
Trebalo bi do 10. u narednom mesecu. Kod nas je 25000 cena.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.3.2016 8:04:54   
Zemunka85
Hmmm pa ne bude bas 10og, posle 15og je uvek do sad.
Dada ja sam svaki mesec placala punu cenu, sem kad ne ide ceo mesec (ne bilo kojih 30 vezanih dana) onda 50% placam pa od toga drzava vraca. To pravilo nije isto i zavisi od vrtica do vrtica negde je i preko 6 dana kada dete ne ide olaca se pola. To vidite..
Inace npr kada dete bude bude bolesno 7 dana a vecinom toliko bude kada su bolesni doplacuje se oko 8000 cak i 9000

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.3.2016 10:36:27   
Ana RR
Uh.. meni je trenutno sve to mnogo jer ne radimo, ali videćemo kako će biti i da li će nam se isplatiti, da tako kažem. On je po povratku iz Kanade stalno bolešljiv a ne ide u vrtić, kako će biti kada krene... videćemo. Na kraju krajeva, uvek mogu da ga ispišem.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.3.2016 13:03:36   
IvanaSK RR
Ana, jel mu dajes nesto za imunitet? Da bude što vise pripremljen za kolektiv.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.3.2016 13:37:08   
Zemunka85
Ana, pa jeste mnogo, zaista. Evo mojoj kumi prosli mesec vratili 19000 (od 27700) a mali nije isao sao 4 dana. Uopste ne znam kako se to sve racuna ...
A opet - zimovanja, letovanja .. sve racunaj na cenu aranzmana 50e vise jer ces toliko vise platiti vrtic. Ziasta jeste. Uopste nije tako slatko ovo sa subvencijama. I ponavljam ko je dete upisao u privatni zato sto je zaista morao - uopste mu nije isto ....

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.3.2016 14:47:46   
Ana RR
Ivana, trenutno pije samo neki probiotik zbog stomaka. Inače, on meni uopšte ne reaguje na te stvari, pio je svašta za imunitet i nema razlike.

Zemunka, nama nije moranje ali preeeeviše vremena provodi sa nama i sa babamam i dedama, već to počinje da mi smeta. Treba mu društvo dece jer vidim da počinje da se ne snalazi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Upis u jaslice-vrtić
3.3.2016 15:18:31   
Zemunka85
Jaoj Ana, sve te razumem. Ja sam u opstoj panici kada Lara provodi vise vremena sa mojom mamom. A njena pomoc mi je prekopotrebna. Ali tacno se vidi razlika. Sada u januaru kada nije isla ceo mesec .. pa da odlepi sam htela. Taaaaacno primetis koliko je disciplina popustila. Ja sam smisleno pre vrtica otisla na Zlatibor da je reset_ujem malo. Ono je uzas zivi. A sve je mala koristi, tacno zna kako ...

Kada sam napisala "moranje" mislila sam na privatni vrtic tj ne moranje uopste da se krene u vrtic (jer jbg nesto mora da se plati) nego ko mora privatni jer zaista ne moze da upadne u drzavni. E tu jeste zeznuto, jerk, kazem ti bude par hiljada preko u odnosu na drzavni, svakog meseca .. sem basbas kada ide dete sve dane, a to je bas retko.

Vidi, krenute, pa polako ...
Ja se secem na vrtic. Kunem. Obozavam, ALI zaista jeste to veliki zdravstveni udar. Ali mora i to nekada ...
Razumem i finansija sto se tice, naravno sve. Kod nas je situacija da je ovo nasih "5minuta" ali nije tako oduvek bilo, tako da mi je se poznato. A obzirom da smo placali i punu cenu pre ovoga ja sam sad u fazonu "Daj sta das".
Ali ako se on lepo uklopi, dolazi zadovoljan, voli da ide, svaki dan gradi taj socijalni zivot, ti budes zadovoljna kako rade sa njim i brinu se o njemu .. onda i da zazmuris na (do) 2000din 3000din vise, jer vredi ...

Vidis, meni L pri polasku u vrtic nije nista pila i saaaaaasvim je lepo gurala, sta vise za prvu god vrtica nema popijen ni jedan AB, ali evo ove zime je zakazala. Ono sto je definitivno je da nam je treci krajnik stradao, od tih sitnih, hronicnih virusnih infekcija pod kojim je bila kao posledica zdravstvene adaptacije, ali ja sam generalno zadovojlna ...

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 3.3.2016 15:21:36 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: Upis u jaslice-vrtić
4.3.2016 5:08:21   
marinadore
Hej mame..sve vas pozdravljam...
Ja sam ovde nova, a treba mi vasa pomoć oko vrtića...
Imam nekoliko pitanja, cenim vaše odgovore.
1. Nemogu nigde po netu da nađem, gde mogu da upišeš dete, tj. na kojoj opštini???
Mi živimo na Voždovcu, a ona ima karton na NB, a prijavljeni smo u Mirijevu, jer smo podstanari i puno se selimo
2. Svakako ćemo u privatni pa me zanima oko te odbijenice???
Jel moram da čekam konkurs u aprilu, ili mogu sada da konkurišem???
Da li mi trebaju sva dokumenta kao za upis ili samo idem sa upisnicom???


Ana šta si sve priložila od dokumentacije pri upisivanju?? Hvala na odgovoru

< Poruku je uredio branki RR -- 4.3.2016 6:24:39 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1495
   RE: Upis u jaslice-vrtić
4.3.2016 5:14:55   
marinadore
Jel znate nešto o privatnom vrticu happy kids??? Pozz

(odgovor članu marinadore)
Direktna veza do poruke: 1496
   RE: Upis u jaslice-vrtić
4.3.2016 10:29:29   
Ana RR
Marinadore, odeš u centralni vrtić gde je upisna komisija i kažeš da ti treba odbijenica, ako niste konkurisali prvo ćeš podneti zahtev za upis i od dokumenata ti treba samo detetov izvod. Oni će ti dati zahtev da popuniš. Kada dobiješ odbijenicu, nosiš je u privatni vrtić zajedno sa detetovim izvodom, tvojim državljanstvom i isčitanom ličnom kartom (sve kopije).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu marinadore)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: Upis u jaslice-vrtić
4.3.2016 10:48:30   
Sanjalicaaa
Ana ti je sve rekla oko procedure. Sto se tice Happy Kidsa, ovde kod nas na paliluli je prepun. Imaju svoju listu cekanja. Planiram da i mi stanemo na tu listu cekanja jer nas trenutni vrtic nema dvoriste sto mi jako smeta.

Inace, juce smo dobili racun. Vrednost dana kad dete ne ide u vrtic je 710 (kada ide cena dana je 1420din). Nije isao 5 dana, toliko smo manje i platili.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: Upis u jaslice-vrtić
4.3.2016 10:55:01   
Ana RR
Sanjalice, znači 9000 din će biti račun jer dete nije išlo 5 dana u vrtić. Strašno! Meni samo nije jasno do kada će ljudi u ovoj zemlji da pristaju na sve. Pa jbt, ako je država odlučila sa subvencioniše decu u privatnim vrtićima pa onda neka to radi isto kao i u državnim. Zašto sve mora biti na štetu roditelja?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: Upis u jaslice-vrtić
4.3.2016 11:06:48   
Sanjalicaaa
Mi smo platili punu cenu za dane kada je isao i jos 50% od cene po danu za dane kada nije isao. To mu ukupno dodje oko 23-24000. Od toga se oduzima pet i nesto hiljada koliko kosta vrtic, a drzava ce nam resto refundirati. To resto mu dodje 18-19000.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here