|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
15.1.2010 12:21:44   
Mishica 77


Da, to ti je to. Ako je rezultat OK, završila si sa tim. Ako nije, onda gutaš 100g glukoze (kao ja).

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
15.1.2010 16:05:16   
mejvis
Stigao rezlutat!
Pre glukoze: 4,9
1h nakon glukoze: 7,3
Jel to ok?

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
15.1.2010 17:14:14   
Mishica 77

   To je OK. Super!user posted image   Sad si mirna ali ipak malo pripazi šta jedeš. Koja si nedelja? Što ne staviš ticker?
Pozdrav!

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
15.1.2010 18:49:50   
mejvis
E baš si me obradovala, doktora bih videla tek u ponedeljak!
Ja sam 27. nedelja, ugojila sam se 8kg do sada a krenula sam trudnoću sa idealnom težinom- 60kg/1,75m.
Sada pazim šta jedem, trudim se da se zdravo hranim- ali me baš muči glad- a uvek sam bila mrljava sa hranomuser posted image

Priključila sam se ovom forumu pre nekoliko dana pa još provaljujem šta i kako!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
15.1.2010 19:27:54   
Mishica 77

  Pa, dobro došla! user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 10:32:28   
buhla
ja treba da radim ogtt, zakazan mi je 26.02 u visegradskoj mada bi ja ipak ranije da odem da odradim negde privatno. zvala sam priv.lab. gde inace idem da vadim krv, da pitam koliko kosa i kako se to radi, a oni mi rekli da zavisi sta mi je dr napisala, koju kolicini glukoze, a meni nigde nista nije napisala. da trazim ja da urade to kompletno... 3-4 puta da vade!? inace mi je glukoza 4.19 ref.vred. 3.33-6.10 na redovnom vadjenju krvi
a dala mi je da radim ogtt zato sto mi je beba krupnija za dve nedelje.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 10:41:22   
LillyT
Priki, glukoza ti je bas super, meni je 4.6 (a dr je jako zadovoljan) i takodje je malo veca beba, ali mi niko nista nije rekao user posted image Taj test nije ni spominjao...

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 10:42:05   
micketta
meni je beba nedelju dana naprednija i nadam se da necu morati da radim taj odvratni test user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 10:46:07   
buhla
ma ova dr juce se smeje i kaze danas sam sve trudnice poslala na ogtt!! njoj to smesno. a pritom je merila bebu, gledala sve organe i color dopler i sve je sa bebom super, ona je bila odusevljena ali eto samo sto je krupnija. mada beba je krupnija od termina po prvom uz koji je 13.04. ali ako bi se gledalo po poslednjoj mens. onda je veca za 5 dana, sto i nije strasno. ali zasto jednostavno- kad moze komplikovano! 

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 10:55:32   
buhla
duplirala greskom post. user posted image


< Poruku je uredio buhla -- 10.2.2010 10:56:35 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 11:02:55   
micketta
IZVORNA PORUKA: buhla

ma ova dr juce se smeje i kaze danas sam sve trudnice poslala na ogtt!! njoj to smesno. a pritom je merila bebu, gledala sve organe i color dopler i sve je sa bebom super, ona je bila odusevljena ali eto samo sto je krupnija. mada beba je krupnija od termina po prvom uz koji je 13.04. ali ako bi se gledalo po poslednjoj mens. onda je veca za 5 dana, sto i nije strasno. ali zasto jednostavno- kad moze komplikovano! 


sto kaze moja kuma, taj test k'o da im je nekakva novotarija pa se svi poprimili.
srecom moja dr u domu zdravlja je starog kova pa me jos ne salje user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 11:17:25   
Anitaaa
mene su slali negde na polovini trudnoće al me mrzelo da idem i nisam ni uradila na kraju

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 11:23:39   
micketta
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

mene su slali negde na polovini trudnoće al me mrzelo da idem i nisam ni uradila na kraju


user posted image
ja se nesto mislim sta je moja mama trebalo da radi kad je rodila brata koji je imao 4200 gr, pa tad ni ultrazvuk nije postojao, ej! pa evo, danas, niti njoj niti njemu nista bas ne fali :))))

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 11:25:19   
mihi
Buhla i ja sam zato radila Miloš je bio veći za 6 dana, normalna glikemija, Bolje radi u Višegradskoj, radi se sa 100g glukoze, mada koliko ja znam sada je vreme (zbog strosti trudnoće) za postprandijalno određivanje, izvadiš ujutru doručkuješ pa posle 2 sata izvadiš ručaš pa opet posle 2 sata izvadiš, kaže moja dr da se OGTT test radi do 28 nedelje najkasnije a posle ovako kako  sam napisala, ali nema veze i OGTT će pokazati ukoliko postoji gestacioni dijabet, što opet nije strašno daju ti dijetu i sve se sredi.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 11:52:07   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: buhla

ja treba da radim ogtt, zakazan mi je 26.02 u visegradskoj mada bi ja ipak ranije da odem da odradim negde privatno. zvala sam priv.lab. gde inace idem da vadim krv, da pitam koliko kosa i kako se to radi, a oni mi rekli da zavisi sta mi je dr napisala, koju kolicini glukoze, a meni nigde nista nije napisala. da trazim ja da urade to kompletno... 3-4 puta da vade!? inace mi je glukoza 4.19 ref.vred. 3.33-6.10 na redovnom vadjenju krvi
a dala mi je da radim ogtt zato sto mi je beba krupnija za dve nedelje.



Buhlice, treba da znaš da se jutarnja glikemija poslednja poremeti kod gestacijskog dijebetesa. Tako da ti te vrednosti mogu biti skroz normalne, a da ipak imaš neku intoleranciju ili čak GD. Ne plašim te, ne brini, samo ti dajem informaciju. user posted image
OGTT se obično počinje sa 50g glukoze i meri se samo 1h posle ispijanja ali moj savet ti je da uradiš odmah sa 100g i tad ti vade pre ispijanja i još na 1h, 2h i 3h nakon ispijanja. Meni su vadili iz prsta ali sam čula da negde stave braunilu pa sve vreme vade iz vene. Sve jedno je, u suštini. Možda možeš da biraš. Negde rade i na pola sata ali ne vidim potrebu. Ja sam radila u Bolnici u Pančevu ali sam u Biomedici radila sa 50g i platila oko 900 din.
Ipak poslušaj dr i uradi. Ako i jeste nešto poremećeno, ništa strašno. Paziš šta jedeš i to je to. Meni je dr dala da radim kao deo standardne procedure u trudnoći. U početku mi je bilo grozno što moram da pazim na klopu, oči gladne... ali sam se sad skroz navikla i super se osećam.
Ako ti nešto i nije u redu, nije samo stvar samo u veličini bebe nego i u tome što ona pati zbog velikih skokova tvog šećera i insulina u krvi. Ja sam samo o tome razmišljala kad me uhvati frka.  A tebi, upravo zbog toga, može da skače pritisak,a onda je to već vrzino kolo... Ne bitno...
Odradi to pa javi šta je bilo. Verujem da će biti sve OK! user posted image



< Poruku je uredio Mishica 77 -- 10.2.2010 11:55:52 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 11:54:48   
Mishica 77

Uzgred, u pravu je Mihi. OGTT se po pravilu radi od 24. do 28. nedelje ali kad je slučaj kao tvoj, starost trudnoće nema veze. Radi se bilo kada.
Držim ti pesnice i uživaj. Ne misli previše o tome. Ovo ti kaže jedna paničarka sa iskustvom. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 11:58:49   
mihi
Radi se do 28. nedelje OGTT a nakon 30. se određuje postprandijalno glukoza na način kako sam opisala (na žalost a bez loše namere mnogi lekari u DZ to ne znaju). OGTT se uvek radi sa 100gr glukoze i uzima se 0, 1 i 2 sat posle. Sve ostalo su varijacije koje nisu tačne. Meni je dr LJubić objasnio ovo.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 12:06:24   
Mishica 77

Pa sad... o tome ne vredi raspravljati jer svi lekari tj. ginekolozi zastupaju različite stavove... nema veze da li rade u DZ ili bolnici. Ali i knjige kažu jedno, a praksa drugo pa ko se čime vodi.
Ne znači da neki znaju bolje, a neki lošije svoj posao...
Izvini Mihi, malo sam osetljiva na tu temu lekara i znanja. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 12:58:48   
lothroniell
Nisu mi trazili to do sada! Mada kad sam lezala ono jedno vece u Betaniji razne analize su odradili mozda su i to... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 15:09:36   
Snelle
IZVORNA PORUKA: buhla

inace mi je glukoza 4.19 ref.vred. 3.33-6.10


Meni je moj ginekolog rekao da su kod trudnica drugačije referentne vrednosti, tj. da gornja granica nije 6.10 već 5.30....

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 18:31:30   
Grejs
Ja sam GTT test radila u 25.nedelji,meni je dr dala skraceni test sa 50ml glukoze.Bitno je da ne jedes nista 12sati pre testa odes tamo bocnu te,zatim ti daju veeeliku casu slatke vodice popijes sacekas sat vremena bocnu opet i ides kuci!Sve u svemu nista strasno ja sam se paranoisala da cu da umrem od gladi prvo sto pre toga ne smem da jedem 12 sati pa jos i tamo sat vremena ali je proslo sasvim ok.A inace me dr uputila da uradim test jer je tada beba bila krupnija nego sto treba za tu nedelju.Rezultat mi je bio ok.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 18:33:37   
lothroniell
A jel to obavezno treba da se uradi? user posted image Meni niko od doktora to nije spominjao... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Grejs)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 18:47:33   
Grejs
Mislim da nije obavezno,vec ako postoje neke indikacije onda se radi.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 18:48:35   
Anoniman
ja nisam radila niti mi DR pomenuo...user posted image

(odgovor članu Grejs)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
10.2.2010 18:52:42   
anci 81
Ni meni to niko nije pomenuo.user posted image
A mozda,kao sto kaze Grejs,ako nema indicija nema ni potrebe da se radi...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here