|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
13.4.2011 14:19:29   
Anoniman
Srna,nemoj da brines.Ukus je kao onaj sok u tolumbama.....Preslatko je.Isti ukus!

(odgovor članu srna001)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
13.4.2011 14:30:10   
eni26

IZVORNA PORUKA: srna001

Eni da li je mnogo gadno?

za mene nista strasno. Samo malo sladja voda i to je to.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
13.4.2011 14:30:48   
magnetic
IZVORNA PORUKA: srna001

Da li neko može da mi kaže koliko toga ima što treba da se popije(mislim čaša, pola čaše) i da li posle toga sme voda da se pije?
I šta će mi limun?Rekli su mi da ponesem limun
Iscedis limun u to,pa bude kao sladja limunada.Zato nosis limun,jer je lakse popiti.

A kolicinski je bilo mozda 3 dcl,tako nesto.


< Poruku je uredio magnetic -- 13.4.2011 14:41:13 >


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
13.4.2011 14:57:38   
Olga75
ja sam limun pojela kad sam popila tu vodu i bas mi je prijalo , mislim da bi mi bilo muka da ga nisam pojela
inace nije gadno samo je toljiko slatko da je otuzno

< Poruku je uredio Olga RR -- 13.4.2011 14:58:18 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.4.2011 16:15:46   
jabudic
Ja sjutra treba da radim GTT, jer je beba po UZ 11 dana naprednija. Na pocetku se poklapao UZ sa ZM, pa je beba bila naprednija 3 dana,  pa 6, i evo danas 11 dana.
Niko mi nije rekao da nosim nikakav limun, niti bilo sta user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.4.2011 16:36:32   
prolece
Ponesi ti, možda ti zatreba, ako ti se smuči. user posted image

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.4.2011 16:37:16   
magnetic
Ja bih ti ipak savetovala da ga poneses,videces prijace ti.Sto Olga rece toliko je slatko da ti bude muka.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.4.2011 16:40:22   
jabudic
Meni je inace muka ako nesto ne pojedem cim ustanem, mogu misliti kad me predoziraju tim slakim, ima da umrem od mucnine... Ponijecu ja jedan, sto bi moja baba rekla:"Ne trazi mi 'leba"user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.4.2011 16:40:58   
magnetic
Bas tako user posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
20.4.2011 16:43:20   
prolece
Ma baš je gadno. Ja čokoladu ( ratluk, baklavu...nebitno) jedem 100g/min, pa dok imauser posted image , a ovo mi bilo gadno.

< Poruku je uredio prolece -- 20.4.2011 16:44:11 >

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
21.4.2011 18:31:47   
jabudic
Samo da napisem da je sve ok, rezultat mi je super, a i nije mi tesko palo, ako izuzmemo cinjenicu da sam crkla od gladi  user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.5.2011 14:21:43   
srna001
Devojke ja sam jutros radila test i evo mojih rezultata:

0 min 5.17
60 min 10.03
120 min 7.1

Da li neko zna da mi rastumači sa svojom dr ću se čuti tek predveče.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.5.2011 14:26:49   
Anoniman
Uf, baš zaboravih ovu muku, dok nisam videla temu...
Meni je cele trudnoće bilo zabranjeno da jedem slatko zbog candide, pa mi je krvna slika bila savršena što se šećera tiče, ali beba po UZ stalno veća nego kalendarski... I oni ti mene pred kraj 8. meseca na GTT. Em sam malaksala od gladi, em su mi radili onu rapidnu varijantu (pošto sam održavala trudnoću, pa da me ne drže dugo) na 2 sata 4 vađenja krvi, a da se ne ponavljam sa mojim 9-mesečnim povraćanjem- dušu sam ispustila od glukoze user posted image user posted image user posted image Taj ceo dan nisam iz kreveta ustala i ništa jela!!!! user posted image

(odgovor članu srna001)
  Direktna veza do poruke: 213
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.5.2011 14:57:17   
Anoniman
ja sam juce radila ogtt, u 27. nedelji i dobro sam podnela. samo sam se smorila jer se dugo ceka.

srna, koliko sam ja cula rezultat bi trebalo da ti bude dobar pre glukoze, pa onda je normalno da secer raste, a onda bi trebalo da se ponovo vrati na normalnu vrednost. ne znam zasto ti nisu jos jednom vadili, posle 3 sata? onda bi ti jos vise pao, verovatno na istu vrednost sa pocetka.

moj rezultat je stigao, ali necu da ga podizem jer u ponedeljak idem na kontrolu, pa cu ga pre toga uzeti. bas me zanima kakav je. . .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 214
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.5.2011 16:10:41   
Brana
Ja sam radila taj test opterecenja glukozom u 7.mesecu jer je beba bila naprednija 2 nedelje,cisto radi sigurnosti,i bio je super.Ja inace imam jako nizak secer (3,8-4,1)u tom rezultatu se uvek krece a inace normala tj.donja granica je 4,1,a gornja je 6,1..a ja sam sa tolikom kolicinom secera imala 6,sto se pokazalo kao dobar rezultat,jer je trudnoca stvarno i bila starija za 2 nedelje ne vezano za secer.

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.5.2011 16:16:14   
minna

IZVORNA PORUKA: srna001

Devojke ja sam jutros radila test i evo mojih rezultata:

0 min 5.17
60 min 10.03
120 min 7.1

Da li neko zna da mi rastumači sa svojom dr ću se čuti tek predveče.



malo ti je skocio, ovo posle 60min (odnosno posle pijenja glukoze) ne bi trebalo da prelazi 8. Tebi je 10, tako da nije strasno, meni je bio mnogo gori pa se sve regulisalo dijetom. U svakom slucaju, videces sa dr

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 13:35:18   
mirjanica
Upravo sam dosla sa ogtt-a! Popila sam 100 gr glukoze!

0-4,1
60-10
120-10,5
180-8,3

Pocetni secer (kao i uvek kad radim krvnu sliku) mi je super - 4,1! Ali posle opterecenja je ostao na 8,3 sto i nije dobro! Propisana i dijeta i iduce nedelje hospitalizacija! Smorila sam seuser posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 13:37:55   
Ana RR
Mirjanice, a zašto hospitalizacija? user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 13:51:23   
Anoniman
mirjanice, zasto hospitalizacija?
valjda bi trebalo pre konsultacija sa endokrinologom, bar je ovde tako . .
user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 13:52:49   
mirjanica
Pa kod moje dr je tako, ne plasim se zato sto i prosli put kad mi je bio visi pritisak, lezala sam jedan dan, pratili su me i ispostavilo se da je sve ok! Tako i sada, mislila je da li da idem u dnevnu bolnicu ili na odeljenje, pa se ipak odlucila za odeljenje, da odlezim dan-dva! Tamo ce mi vaditi krv svaka 4 sata, necu vise piti glukozu, prosto da isprate taj secer, a usput i pritisak! Ne plasim se toga, prosto i ja cu biti sigurnija da mi sve lepo ispitaju u bolnici nego da kod kuce mozgam sta bi bilo kad bi bilo... Jedino sto nisam mislila ni da ce mi biti toliki secer, verovala sam da je sve ok i da ce pasti, ali metabolizam je ocigledno usporen, normalno u trudnoci! Eto, koliko trudnica i ne radi taj test a imaju krupne bebe ili cak visi pocetni secer nego ja! Mislila sam da je 4,1 idealan, ali vidis da posle glukoze nije pao! Bice sve ok, znam, ali eto, sam rezultat mi je tesko pao!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 14:05:01   
Ana RR
Nemoj se sekirati, malo ćeš regulisati ishranu i sve će biti ok. Svakako je bolje da se to lepo ispita.

Sad gledam moje rezultate, uglanom se kreće oko 4,20 a jednom je bio i preko 5, sad na poslednjem je 3,55 i dr mi nije ni jednom spominjala ogtt test.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 14:36:02   
Anoniman
mirjanice, nemoj se nista brinuti, bice to sve u redu. kao sto kazes bolje da te isprate dan, dva i da onda budes sigurna. javi se user posted image

meni je secer bio 4.05, pa eto ni to ne znaci da ce mi rezultati biti dobri. to cemo videti u ponedeljak kad odem na kontrolu. ali ocigledno je potrebno raditi taj test opterecenja da bi se utvrdilo da li je secer dobar, jer obicna analiza nista posebno ne govori. user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 15:43:57   
Misica 3
Mirjanice, ne brini se, sve ce biti ureduuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 17:28:20   
mirjanica
Hvala vam drage, ma i ja se nadam da ce biti ok, nego prosto nisam to ocekivala! I meni kad radim obicnu krvnu sliku glukoza bude 4,1, najvise je bila 4,5! Ali, ko sto rekoh, beba je krupna,i kao ajde da odradim ogtt, i eto... Moja drugarica npr. ima super trudnocu, dosada je svega 3 puta bila na uz a 7. je mesec! Njena beba je uvek naprednija za nedelju i po dana, i posto smo istih termina, uvek je bila veca od moje! Ali eto, kako cesto ne ide kod dr, niko joj nije ni pomenuo ogtt! Radi samo krvnu sliku, secer bude do 4,5 i dr je posalje kuci, kaze sve super! Ne znas jeli bolje kad tako detaljisu, ili kad ne, sedis kuci miran i cekas porodjaj! Nisam pametna, u svakom slucaju, danas sam bas smorena, al cim prodje par dana doci cu sebi pa cu biti ok verovatno!

(odgovor članu Misica 3)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 17:34:40   
jabudic
Mirjanice, meni je dr dala da radim oggt test, jer je beba bila naprednija 11 dana po UZ.
Prije glukoze mi je 4,25, a posle 120min 4,18.
A ove stavke izmedju nemam user posted image
Ali nista se ne brini, u krajnjem slucaju ces na dijetu, ali nije strasno...
I ja sam se cudila sta mi sad daje to da radim, nije covjek pametan, da  ne uradis uvjek bi te grizla savjest da li je sve ok, ovako bar znas na cemu si...

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here