|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 19:01:29   
minna
mirjanice, tako je i meni bilo isto i bila sam 2,3 dana u bolnici... Kontrolisali su mi secer 3x dnevno, sve bilo ok, prosla sam samo sa dijetom

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 20:40:22   
mirjanica
Minna, ja na dijetu svakako racunam, ni ne mislim da moze jos nesto pored toga... niti uopste znam sta mogu da uvedu osim dijete?? Nisam nikad imala problem sa secerom, niti od pocetka trudnoce, uvek je na krvnoj slici bio u redu, i sad ovo, zbog velicine bebe koja i nije toliko prevelika! Uopste ne znam sta moze da se desi, a imam i povremeno visok pritisak tako da to dvoje povezano bas i nije dobro...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 22:00:31   
minna
Ja koliko se secam osim dijete mogu da daju insulin(cini mi se da mi je tako nesto spomenuo dr), ali to samo ako su rezultati losi, a to ce ti utvrditi u bolnici kad budes lezala. Ali bice sve ok...meni na tim vadjenjima rezultat nikad nije bio preko 4... a i kod tebe kako kazes ista situacija, secer ti je uvek ok na obicnim analizama, tako da bez brige!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.5.2011 22:56:54   
choopa choops
Meni su rezultati bili slicni tvojima, a dr me posalo na OGTT zato jer mi se pojavio secer u urinu, pa kao da provjeri. I ispostavilo se da imam trudnicki secer user posted image Ima ovdje u temi opisano. Isla sam samo na dijetu. Bolje da povedu racuna. Ja sam imala malih komplikacija zbog toga na kraju, povecala mi se kolicina pl.vode pa su mi ranije indukovali porodjaj (s obzirom da sam bila dovoljno otvorena). Sve u svemu, kao sto i sama kazes, bolje povesti racuna sada, pa biti mirna kasnije user posted image
IZVORNA PORUKA: mirjanica

Minna, ja na dijetu svakako racunam, ni ne mislim da moze jos nesto pored toga... niti uopste znam sta mogu da uvedu osim dijete?? Nisam nikad imala problem sa secerom, niti od pocetka trudnoce, uvek je na krvnoj slici bio u redu, i sad ovo, zbog velicine bebe koja i nije toliko prevelika! Uopste ne znam sta moze da se desi, a imam i povremeno visok pritisak tako da to dvoje povezano bas i nije dobro...



Imaju trudnice koje primaju insulin. To je krajnja mjera i dava se ukoliko secer ne pada nikako i ako je bas jako visok. I tu je obavezno lezanje u bolnici do kraja. Dok sam ja bila u bolnici i cekala na porodjaj upoznala sam curu koja je imala vrtoglavo visok secer user posted image Ona skroz opustena, sta ce. Nazad ne moze, a da razmislja o tome negativno samo bi sebe ubedacila i ucinila jos gore. Na kraju je sve super proslo.


Bice to sve OK user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
13.5.2011 12:06:40   
srna001
Mirjanice u istom smo sosu.Ali mene nisu poslsli u bolnicu.Preporučili su mi dijetu tj. dr mi je rekla da slatkiše mogu jednom nedeljno i da izbacim testenine a hleb da ograničim na jedno parče.Dobro ja hleb i tako ne jedem puno ali bez čokolade ne znam kako ću.
Ali osim ovih uputstava nisu mi prepisali neku određenu dijetu.Može li neko da mi napiše šta ustvari treba tj smem da jedem?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
13.5.2011 19:48:59   
mirjanica
Srna, sad tek vidim da si ovde pisala! Odgovorila sam ti u temi gest. dijabetes! Cini mi se da si ranije pisala da ides u front? Ako ides, sledeci put im trazi da ti daju tu dijetu, meni su juce dali sve na papiru! Ili mogu da vidim negde da ti skeniram pa posaljem?

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
14.5.2011 9:42:11   
srna001
Mirjanice ja idem u Višegradsku i tamo mi je bio zakazan test ali mi glupača iz Doma zdravlja nije dala uput pa mi je to propalo i onda me je dr iz Višegradske savetovala da odem u Konzilijum da odradim test i tako je i bilo.A posle toga ona mi nije dala nikakvu konretnu dijetu samo par instrukcija.Ona je u fazonu da druga vrednost od 10 nije ok i da bi internista verovatno odmah odredio terpiju tj dijetu ali da ona smatra da nije strašno i da treba samo da izbacim slatkiše i ugljene hidrate.Ja stvarno imam neizmerno poverenja u nju ali sam pogubljena oko toga šta i kada da jedem.Ajde ako možeš nekako da mi pošalješ tu dijetu.Poslaću ti pp sa mail adresom.

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
16.5.2011 11:49:52   
Anoniman
danas sam podigla rezultate ogtt testa:

0 min    3.48
60 min   5.54
120 min 5.08
180 min 6.55

istripovala sam se da mi nije dobar rezultat, ali moja dr kaze da je ok i da nista ne treba.


(odgovor članu srna001)
  Direktna veza do poruke: 233
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
16.5.2011 12:08:56   
srna001
Macaki dobri su ti rezultati bez brige.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
16.5.2011 13:49:03   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu srna001)
  Direktna veza do poruke: 235
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
31.5.2011 17:21:07   
Ana RR
Doktorka u Mišoviću kod koje sam otvorila karton mi je dala uput za ogtt test, kad sam to rekla mojoj doktorki ona se začudila, kaže Pa što ti je to dala, beba je taman kako treba. Baš mi se ne radi, dok odem onako gladna do Mišovića mislim da ću se dva puta srušiti a tek kada progutam onu glukozu šlogiraću se user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
31.5.2011 20:48:53   
Anoniman
Mojoj kumi je beba dve nedelje naprednija i u frontu su joj rekli da to ne radiuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
31.5.2011 20:52:51   
Ana RR
Ja bih nekako da eskiviram ali ne znam kako user posted image uopšte mi se ne mili..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
31.5.2011 20:53:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja bih nekako da eskiviram ali ne znam kako user posted image uopšte mi se ne mili..

Nemoj da ides...Samo ces da se istresiras....
Ja na to necu ici sigurno....

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 239
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
31.5.2011 20:55:56   
Ana RR
Ne znam, videću. A šećer mi je odličan 3,9.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
31.5.2011 22:51:11   
Anoniman
anci, uopste nije tako strasno. i ja sam mislila da necu moci da podnesem, ali skroz mi je bilo ok. samo mi je u jednom trenutku, 10-ak minuta posle pijenja glukoze malkice bilo muka, ali pila sam vodu i brzo je proslo. i uopste nisam bila gladna, onaj secer te zasiti. ja sam ponela da citam knjigu da prekratim vreme, slusala sta pricaju trudnice . .i brzo mi je proslo vreme. samo je jednoj trudnici malko pozlilo, pa je legla na krevet 20-ak minuta, nijedna nije povracala, a bilo nas je bas dosta.
vidi sa svojom dr sta ce ti reci pa odluci da li da ga radis, samo sam htela da ti kazem da stvarno nije strasno.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 241
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
31.5.2011 22:58:56   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Doktorka u Mišoviću kod koje sam otvorila karton mi je dala uput za ogtt test, kad sam to rekla mojoj doktorki ona se začudila, kaže Pa što ti je to dala, beba je taman kako treba. Baš mi se ne radi, dok odem onako gladna do Mišovića mislim da ću se dva puta srušiti a tek kada progutam onu glukozu šlogiraću se user posted image


Jesi li radila urin skoro? meni je secer bio vise nego odlican u nalazima iz krvi, ali pojavio mi se u urinu, pa me je dr posalo na ogtt. Provjeri, nista te ne kosta. Ako sumnja zbog necega podji, odradi da si mirna. je li govorila nesto za plodovu vodu (npr da je ima vise i sl.)? Lupetam sad, pretpostavljam da te salje onako preventivno, ali bolje da provjeris, nego da poslije mislis user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
2.6.2011 14:43:36   
Nina777
Ja sam trebala danas da radim OGTT ali mi doktorka na uputu nije napisala koliko glukoze treba da mi daju, 50, 75 ili 100, pa cu ici ujutru dok veceras ne nadjem svoju doktorku. Inace beba je naprednija za 2 nedelje i ja sam se previse ugojila poslednjih mesec dana, a secer mi je ok na redovnim analizama. Da li neko zna od cega zavisi sa koliko glukoze se radi testiranje?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
2.6.2011 16:28:40   
Reljinamama
Nina, ja sam radila sa 100, e sad ne znam od cega zavisi kolicina,doca mi je rekao da radim sa toliko. Meni je beba negde u sedmom mesecu ako se dobro secam isla tri nedelje unapred, pa sam morala da ga radim, a ja se ugojila 22 kguser posted image  Na kraju je sve bilo ok, beba 3600 gr.

_____________________________

Relja, mamina sreca, dosao na svet 10.02.2011. :)

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
2.6.2011 16:39:09   
Ana RR
Nina, ne bih znala. Meni je dr na uputu napisala da radim sa 100gr glukoze. Čini mi se da je većina devojaka tako radila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
2.6.2011 16:54:34   
Nina777
Reljinamama, hvala, sad mi je malo lakse, bas sam se uplasila. A kad si posle 7.meseca isla na kontrole jel beba i dalje bila ispred ili je posle odgovarala nedelji u kojoj si?

(odgovor članu Reljinamama)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
2.6.2011 23:29:25   
Reljinamama
Nema na cemu Nina, kasnije je beba isla recimo nedelju dana napred, da bi pred sam porodjaj cak kasnio nedelju dana po uz, ali sve je bilo ok, beba 3600 i sasvim zdrava, kao i ja. Mislim da u vecini slucajeva taj test opterecenja rade iz predostroznosti, a cak i ako se desi da trudnica ima gestacijski dijabetes, koliko ja znam posle porodjaja se sve opet dovede u red, nemoj da se sekiras.


_____________________________

Relja, mamina sreca, dosao na svet 10.02.2011. :)

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
2.6.2011 23:37:22   
mirjanica
Verolino, meni je beba isla nedelju dana napred, pa su mi bas u frontu i dali da radim ogtt! A sada ide 2 nedelje, tako da idem u dnevnu bolnicu da mi opet rade taj profil! Izgleda ni kod njih nema pravila!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
3.6.2011 0:13:48   
zeksi
Ja sutra idem da radim ogtt test... rekli su mi da ne jedem nistta 12 sati pre toga.... a sad mi se jako jedu tresnje, da mi se cini da necu preziveti do sutra......
A sad ozbiljno. treba da radim, test jer od pocetka trudnoce pijem metformin, pa da vidimo kako rade ti lekovi, tako mi je rekla doktorica.
Inace kad radim redovene analize krvi secer mi je oko 4.

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
3.6.2011 10:14:41   
zeksi
Uradila sam test i ovo su moji resultati
0 min 4.17
120 min 8.32
Sutra idem na razgovor kod doktorke, preko tel mi je samo rekla da nije dobar nalaz i da dodjem.
Jel znate sta mi sad sledi, mnogo sam zabrinuta.
Moja bebva nije naprednija, nego po ultrazvuku kasni dva dana.....

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here