|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:19:03   
Olga75
Bitno je da mleko posle odmrzavanja a kod podgrevanja ne provri jer se "usiri"pa je najjednostavnije staviti ga u toplu vodu .


< Poruku je uredio olga75 -- 21.12.2010 17:20:56 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:19:48   
minna
Meni je patronazna rekla isto kao i tebi, u frizideru do 24h, a na sobnoj nekoliko sati (ni ja se ne secam tacno, npr. 3h)...ja se toga pridrzavam
Za mikrotalasnu ne znam, ja uvek grejem sa toplom vodom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:23:06   
Anoniman
Ma neću više ni morati da podgrevam mikro ako mleko može na sobnoj da stoji do 10 h ... Nina će ga popapati u roku od par sati , a ono ostalo ću da zamrzavam ... Samo me nervira milion informacija ... Eto vidiš , i tebi je patronažna rekla 24 h ... user posted image

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:25:27   
Olga75
mislite da moze da stoji mleko 10 sati na recimo 24 stepena ? Meni se cini da je to ipak predugo user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:25:31   
Verus
 
ovo je TOTALNA glupost!!  jbt gde se obrazuju te nase sestre??? u tunguziji??

Vec skoro 9 meseci dojim bebu.  Iskljucivo, bez dodatka ad mleka.  I radim puo radno vreme od njene 6 nedelje.  Mleko sam drzala u zadnjem delu frizidera (NE U VRATIMA) i do 7 dana. Bez problema.  Idealno je iskoristiti ga u prva 24h ali NIJE POKVARENO posle toga. 

Obicno drzim 3 dana.  Onda ga prespem u kesice i zamrznem (sterilne kesice za majcinsko mleko). 

Pisala sam u ranijim postovima sve detaljno koga zanima....
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Sad mi dođe da plačem od muke user posted image . Meni je patronažna rekla da izmuženo mleko sme da stoji u frižideru 24 h , a na sobnoj temperaturi jedva par sati ( ne sećam se da li je rekla 3h plafon user posted image ) , i ja , vođena tim podacima , BACALA SVO MLEKO KOJE PREĐE TU VREMENSKU GRANICU user posted image . I sad kad se setim da moram Nini dohranu da pravim , a bacala sam ... user posted image

Znači , na sobnoj temperaturi moje mlekce može 10 sati ? user posted image Toooooo !!! user posted image

Sad mi još samo kažite ovo - da li zaista mamino mlekce ne sme da se podgreva u mikrotalasnoj user posted image Ne mislim na odmrzavanje , nego samo da se zagreje kad se izvadi iz frižidera ? Ja sam , mahinalno , dva puta moje mleko stavila u mikro na 7 sekundi da se bar malo smlači pre davanja , i tek sad vidim da su žene pisale da se treba grejati samo pod mlazom tople vode ... user posted image Nina ga je pojela bez problema , ali sad ja mozgam da li sam "ubila" hranljive sastojke za tih 7 sekundi ? user posted image Znači , mikrotalasna nikako , ni na 10ak sekundi ? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:26:47   
Verus
I da Bubo: ne sme se grejati u mikrostalasnoj.  Unisti sva antitela i proteine, a i stvore se tzv "vruci dzepovi" tj vreli delovi tecnosti, jer ne greje jednako i beba se moze ispeci.

Ugrejes vodu u solji u mikrotalasnoj i u nju stavis flasicu sa mlekom: obavezno sa otvorenim poklopcem da moze vazduh da se "oslobodi" koji se stvara tokom grejanja, da ga beba ne bi popiila i imala jos vise gasova....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:27:27   
Snelle
Verus, ja sam pisala da su nama tako i na Halo bebi rekli, ne u frižideru duže od 12 sati. Meni je logično, i ja se sa time slažem.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:28:11   
Verus
I ja mislim da je predugo.  Ja sam najvise drzala nekih 4,5.  Npr. u 6 ujutru izmuzem pre posla, ostavim na sobnoj a keva da bebi oko 7,8 ujutru.  Ako znas da neces dati u narednih par sati: stavi u frizider.  Treba ti pet minuta da ugrejes u solji vrele vode...

To mleko je toliko puno antitela i antibakterijski svojstava da se jako tesko pokvari.
IZVORNA PORUKA: olga75

mislite da moze da stoji mleko 10 sati na recimo 24 stepena ? Meni se cini da je to ipak predugo user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:32:37   
Verus
Ovde svi pedijatri, laktacijski konsultanti, i strucnjaci za dojenje daju informacije koje vam prenosim, i koje je i guppy dala u svom prvom postu.

Na drugima je da prihvate ili da bacaju potpuno ispravno mleko.

Ako niste sigurni, uvek mozete pomirisati i probati. 

Pokvareno mleko SMRDI kao sam vrag i pretpostavljam groznog je ukusa (samo sam miris osetila, nije mi palo na pamet da ga probam).
IZVORNA PORUKA: Snelle

Verus, ja sam pisala da su nama tako i na Halo bebi rekli, ne u frižideru duže od 12 sati. Meni je logično, i ja se sa time slažem.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:34:13   
Snelle
Verus, možda su vaši frižideri bolji nego ovi naši user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:42:45   
Verus
ma kakvi!  veruj mi da je to glupost, ne znam odakle im taj info
IZVORNA PORUKA: Snelle

Verus, možda su vaši frižideri bolji nego ovi naši user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:44:45   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Verus RR

ma kakvi!  veruj mi da je to glupost, ne znam odakle im taj info
IZVORNA PORUKA: Snelle

Verus, možda su vaši frižideri bolji nego ovi naši user posted image



Verovatno iz neke stručne literature iz '60. i neke user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:48:29   
Verus

Majka svoje mleko može da sačuva i da ga koristi kada zatreba. Koliko dugo i na koji način se ono može čuvati pročitajte u tekstu koji sledi.Možda ćete se naći u situaciji da više sati odsustvujete od kuće, pa ne možete da dojite vašu bebu. Na primer, zato što morate da radite duže, da negde otputujete, da idete na neka ispitivanja… Ili, jednostavno, morate da napravite pauzu u dojenju zbog ‘infekcije‘ u dojkama. Šta tada da uradite, a da vašoj bebi ne uskratite najbolju hranu?Kako obezbediti obrok za bebu?

Majčino mleko možete da sačuvate i koristite ga kada zatreba. Čuvanje započinje postupkom izmlazanja – ručno ili pomoću pumpice (ručne ili električne). Pumpice za izmlazanje su odlične, jer se mleko direktno sakuplja u sterilnu bočicu koja ide uz pumpicu, pa se ne javlja kontaminacija iz spoljne sredine. U takvim bočicama može da se odlaže i sačuva do obroka.

Gde i koliko dugo se mleko može čuvati?Majčino mleko može da se čuva u sterilnoj, zatvorenoj posudi na temperaturi od 18 do 20 stepeni, i to 24 sata. Ako se stavi u frižider, može da stoji na temperaturi oko četiri-pet stepeni do 72 sata.Ukoliko se zamrzne, i to na minus 18 do minus 20 stepeni, može da se čuva i do četiri meseca.Kako se podgreva?U svakom slučaju, majčino mleko može da se koristi samo ako je ispravno čuvano, odnosno zamrznuto. Hladno mleko se podgreva u toploj vodi (kupki) ili grejaču, dok se ne postigne temperatura pogodna za konzumiranje. Zamrznuto mleko treba odmrznuti na sobnoj temperaturi, pa tek onda podgrejati u toploj kupki ili grejaču. Jednom odmrznuto, više se ne zamrzava.Nikada majčino mleko ne podgrevajte direktno na plotni ili u mikrotalasnoj pećnici.
Izvor: Mondo

http://www.mamaibeba.rs/index.php/moja-beba-moj-bebac-sve-za-bebe/590-majcino-mleko-se-cuva-u-frizideru-tri-dana


Evo info sa srpskog veb sajta....da ne budu samo inostrane infromacijeuser posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 21.3.2011 11:58:16 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 17:48:31   
Olga75
prelistala sam beleske i nasla ove informacije :
mleko na sobnoj temperaturi ostaje nepromenjeno do sest sati ( znaci da je idealno do tri sata) zbog lipaze koja mu menja ukus a  kolicina lipaze varira od zene do zene


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.12.2010 18:02:59   
Anoniman
Hvala žene , vazda žive i zdrave bile user posted image Meni je jaaako bitno da može da stoji na sobnoj od podoja do podoja , ovo što pretekne krnuću u zamrzivač user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.3.2011 11:44:11   
bojanica7
verus, aj posto si mi ti najstrucnijauser posted image
prvi put se sad izmlazam (beba mi je imala operaciju i za neki dan, mozda vec sutra, moci ce da jede. e sad, znaci ono sto danas izmuzam , stavim u frizider, i zapisem datum, jel? i onda dajem redom? pa prekosutra dam od danas, dan nakon toga od sutra...?

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.3.2011 11:46:11   
jovicaa
bojanice ako mislis da ce neko mleko duze stajati u frizideru bolje ga zamrzni, pod duze mislim duze od 3 dana...
pazi sad kako se izmuzas, ako se do sada nisi izmuzala, da ne dobijes mastitis, cime se izmuzas, ide li?


(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.3.2011 11:51:29   
Podrum Š.
Bojanice, meni je pun zamrzivač. One sterilne flašice za urin (70ml) napunim mlekom, napišem datum, stavim u kesicu i pravac zamrzivač.
Par puta su zatrebale (kada sam bila van kuće) pa je mama prokuvala to mleko i dala Rei.
Inače, flašice starije od 3 meseca sam bacila (tj po receptu naše drage Verus dala Mazi - našoj kujici)


_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.3.2011 12:17:38   
bojanica7
hvala, devojkiceuser posted image
strpacu onda u zamrzivac.imam aventovu. super ide. jednom rukom kucam drugom se izmuzamuser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.3.2011 15:18:57   
jovicaa
zasto se bacaju flasice starije od 3 mesecauser posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.3.2011 15:54:34   
bojana86
Meni je doktorica neonatolog rekla da izmuzeno mlijeko moze biti zamrznuto do 6 mjeseci,tako da sve koje imate viska zamrzavajte tu dragocjenu hranu za vase bebane!!!user posted image


_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.3.2011 16:34:45   
bojanica7
e jovice, a sto si pitala kako se izmuzam? jel postoji neka tehnika? ja samo stavim i pumpam, kontam da necu dobiti mastitis dokle god se ne talozi mleke, a ja sam se otkad je gala u bolnici redovno cedila.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bojana86)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.3.2011 16:45:44   
Verus
Draga moze sve slobodno da stoji u frizideru max 5 dana.  Ja sam drzala do 7 isto kao i moja koleginica i sve je bilo ok!  I tako od Helenine 6 nedelje pa sve do skoro 10 meseci.

I pisi datum, pa daj od juce danas itd.

Kako je Galica mala?  Bas mi je zao kad sam cula....ebem mu misa uvek nesto sa decicom! 

Samo muzi na svaka 3 sata, nemoj duziti-ili idi onim tempom kako je ona ustalila sisanje.
IZVORNA PORUKA: bojanica7

verus, aj posto si mi ti najstrucnijauser posted image
prvi put se sad izmlazam (beba mi je imala operaciju i za neki dan, mozda vec sutra, moci ce da jede. e sad, znaci ono sto danas izmuzam , stavim u frizider, i zapisem datum, jel? i onda dajem redom? pa prekosutra dam od danas, dan nakon toga od sutra...?

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.3.2011 18:29:37   
bojanica7
hvala, verususer posted image si

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.3.2011 19:10:37   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: bojanica7

e jovice, a sto si pitala kako se izmuzam? jel postoji neka tehnika? ja samo stavim i pumpam, kontam da necu dobiti mastitis dokle god se ne talozi mleke, a ja sam se otkad je gala u bolnici redovno cedila.

pa pitala sam te, posto si rekla da ranije nisi.. pa da vidim kako se snalazis, da li ti mozda treba neka pomoc. neces dobiti mastitis ako se budes redovno izmlazala, ako osetis neku napetost, neki cvoric, stavljaj tople obloge i masiraj!

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here