|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
21.3.2011 19:15:19   
jovicaa
inace ja drzim svoje mleko u frizideru par dana. do 3, vise ne, jednostavno zamrznem, ako prodje vise od 3 dana. sad mi je jako zao sto nisam sve skupljala od izmuzavanja, vecinu sam bacilauser posted image bas sam budala

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.5.2011 12:53:59   
MarijaBg
Kupila sam u Aksi 10 via solja za cuvanje mlekca user posted image Imam ga za izvoz user posted image
Posto planiram i da zamrzavam, zanima me zna li neka mama da li kod nas imaju negde da se kupe kese za cuvanje majcinog mleka?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.5.2011 12:58:37   
SareniVrabac
a sto ne bi ostavljala u sterilne case za urin i tako u zamrzivac? tako je meni patronazna savetovala

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.5.2011 13:01:10   
jovicaa
ja ne znam da postoje kese kod nas! ali verus je spominjala to zamrzavanje u sterilnim casama za urin. mada ja sam zamrzavala i u teglicama od kasica(tetka mi je davala) i u casama od jogurta, ali dobro opranim i osurenim vrelom vodom.
cuvajte mleko nemojte se zezati! i nemojte slucajno da napravite gresku kao ja, u slucaju da vam nestane mleko odmah bebi dajte to sto imate zamrznuto dok se jos seca ukusa, moj bebac nece ni da lizne sad! proslo je previse vremena... sad i to malo sto sam zamrzla mogu da bacim!

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.5.2011 13:24:33   
MarijaBg
Nisam sigurna za bocice za urin zbog onog bisfenola ili sta vec user posted image Razmisljala sam o tome, ali nije mi resenje.
Male su, mozda 60-70 ml, za jedno izmlazanje bi mi trebale 3-4 minimum... A kostaju 20 din, tako da i nisu puno jeftinije od ovih avent solja - 10 kom od 180 ml je 1080 din.
Staklene teglice su pretpostavljam dobro resenje, mogla bih da skupim dosta staklenih flasica od soka iz kafica user posted image user posted image user posted image Dobra ideja, hvala Jovice user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.5.2011 13:27:07   
Sanjica26 RR
Marija kad si vec kupila avetnove solje mozes u to da stavljas mleko i da zamrsavas.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.5.2011 14:43:14   
MarijaBg
Hocu, ali mi je malo 10, mislila sam malo vise da zamrznem, da se nadje za ne daj Boze...
Ovako svaki dan prosipam, a jos se trudim da se sto manje izmlazam, samo kad me bas zabole grudi.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.5.2011 15:37:56   
Verus
Marija draga, nemoj prosipati to blago!  Znas kako dobro dodje kasnije..ja sam htela da dojim i godinu dana, ali sam uspela skoro punih 10 meseci, i to sto sam imala zamrznuto sam joj davala jos 2 meseca!  Tako da je pila moje mleko 12 meseci-doduse ne sveze zadnja 2 ali dobro. 

Ako se brines za plastiku (a ne krivim te u pravu si), zamrzni u staklenim posudicama, to je i najzdravije. 

Iscitaj sve sto smo pisali ranije-i obavezno "rotiraj" mleko, tj. nekada se izmuzes a das odmrznuto na flasicu, a zamrznes to sveze.  Tako su ti zalihe uvek sveze i "u datumu".  Ja sam moje drzala do 6 meseci i bilo je ok.  Naravno, stavis datum na svaku teglicu. 

Bravo mamike, drzite se, brzo sve te muke prodju, pa nam kasnije nedostajuuser posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
9.5.2011 15:55:12   
jovicaa
Marija draga, nemoj prosipati to blago!

user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
16.5.2011 22:06:15   
bojanica7
hm... mi ovih dana ucimo galu da pije na flasicu moje mleko (jer hocu da za deset_ godina matura popije bar jedan obrok na flasicu, da ne moram iz karlovaca da trcim kuci da je dojim) i nekad hoce, nekad nece... uglavnom nije htela ono koje sam zamrznula pre mesec dana user posted image nego sveze. e sad, ja sam mirisala i probala ono zamrznuto i cini mi se da ima jaci ukus. al kontam da nije pokvareno. kako da znam da nije?

< Poruku je uredio bojanica7 -- 16.5.2011 22:07:39 >


_____________________________

Panta rei

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.8.2011 5:57:45   
Crvenkapa85
ja sam juce pocela da ostavvljam mleko
nego ja htedoh pitati,ko jos zamrzava svoje mleko?kojom procedurom,jel moze da se tokom celog dana naprimer cedi i ostavi u frizider pa onda uvece zamrzne???ja sipam mleko u kesice za led...al mislim da cu reci kumu da mi ostavlja staklene bocice od sokica...posto ima kafic,a baca ih verovatno...


< Poruku je uredio Crvenkapa85 -- 17.8.2011 5:59:07 >

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.8.2011 12:40:58   
New Mom
Ja sam zamrzavala mleko.
Tokom celog dana sam skupljala, ali nisam mešala to tek izmalzano i ono koje je već pre toga istog dana izmlazano, već sam držala na kratko u frižideru, a kad se ohladi, prebacivala sam u 1 flašicu.
Na kraju dana sam preručivala u posudice i stavljala u zamrzivač.
Hm, mislim da je bolje da kupiš npr. one sterilne posudice za urin, lično se ne bih usudila da stavljam mleko u nešto već korišćeno (koliko god da opereš). Al' to je moj stav.
Obavezno "rotiraj" mleko, znači, ako ga beba koristi na flašicu ili kroz kašice, koristi i 1 zamrznuto pakovanje, a jedno sveže pospremi u zamrzivač. Tako da uvek imaš sveže.
Kod odleđivanja, najbolje da veče pre staviš u frižider, a ako je baš hitno, stavi posudicu sa mlekom u toplu vodu. Nemoj da kuvaš da proključa.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.8.2011 16:02:04   
Crvenkapa85
bas mi se i ne mili da mu dajem na flasicu,on sad samo siki....a to smrznuto sam mislila kasnije da mu mesam sa kasicama...
citam po raznim sajtovima,i kuma mi kaze da ni posto ne drzim mleko u zamrzivacu duze od mesec dana,vec kad nakupim za naredni prethodnu turu od tog meseca da bacim,jer kao ne valja da stoji dugo zamrznuto kao sto ne valja da stoji i povrce.....kao gubi hranljive sastojke...e lepo da covek skrene...a ne bih da se zezam sa tim stvarima

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.8.2011 18:44:31   
Verus
Ja sam drzala do 6 meseci u zamrzivacu i sve uvek koristila.  Sve je bilo OK.  PIsali smo puno ranije u ovoj temi, idi nazad pa iscitaj...

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
17.8.2011 20:20:05   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja sam drzala do 6 meseci u zamrzivacu i sve uvek koristila.  Sve je bilo OK. 

Isto.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
18.8.2011 14:03:39   
Anoniman
i ja sam pocela da zamrzavam mleko.
mi imamo onaj pola frizider-pola zamrzivac, gore frizider, a dole ima 3 fioke. mislim da ste pisale da u njemu sme da se drzi 3,4 meseca.
s' obzirom da moja beba sad ima 15 dana, za 3 meseca svakako nece poceti da jede kasice..sto znaci da ako je i tada budem normalno dojila, mogu mleko iz zamrzivaca da bacim.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
27.8.2011 19:20:14   
Anoniman
evo me verus, juhuuuu user posted image

ovako: pocela sam da zamrzavam po 75ml svakoga dana, jednu bocicu za urin. mogla bih da skupim mnogo vise, ali prvo nemam mnogo prostora za cuvanje, a drugo izmlazavam vise puta u toku dana po malo i to u lavabo (pre podoja, da mi se dete ne bi davilo, jer joj jako kaplje), a kad mi se dojke bas prepune samo onda u flasicu. gledam da ne spajam novo i staro mleko, nego da odmah napunim celu bocicu, stavim malo u frizider, pa u zamrzivac.
moja beba sada ima 25 dana i imam 15-20 bocica u zamrzivacu. pisala sam da imamo kombinovani frizider/zamrzivac, znaci mogu da cuvam mleko max 3 meseca. kada moja beba bude imala 4 meseca ona ce jos uvek piti samo mleko. znaci, ako do tada presusi moje mleko, njoj ovo svakako nece biti dovoljno. eventulano za 1 obrok dnevno na neko duze vreme, ili za svaki obroz za neko vrlo kratko vreme. postavlja se pitanje i hoce li joj uopste odgovarati kvalitet mleka koje sada sisa kad bude imala 4 meseca??
mozda je trebalo da sacekam malo sa skupljanjem, pa pocnem kasnije...pa da onda recimo pored sisanja kasice koje joj budem pravila pravim sa odmrznutim mlekom, a ne ad.
ponekad se radujem tome sto ledim mleko, cini mi se da radim pravu stvar. a nekad pomislim da je sve uzalud i da se bez veze cimam kad cu ga svakako kad tad baciti.
moze savet? user posted image

< Poruku je uredio Macaki -- 27.8.2011 19:24:23 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
27.8.2011 19:39:01   
Verus
Macaki: ja sam radila od bebine 6 nedelje tako da sam na poslu muzla po 3x, muzla sam uvece nakon dojenja i ujutru pre posla.  Tako da sam imala puuuno extra mleka.  E sad, na pitanje da li ce kvalitet mleka biti odgovarajuci za stariju bebu (ono sto sada cuvas), odgovor je ne, jer se mleko menja kako beba raste, i shodno bebinim potrebama.

Ja sam zato jedan obrok dnevno mesala odmrznuto i sveze (to je ok, dok god dajes odmah ovo odmrznuto, ako ga grejes u posudi sa toplom vodom, ili, ja sam licno vadila danas za sutra, i uvece ostavila u frizider da se otopi do ujutru).  A onda bih par obroka svezeg zamrzla.  Tako "rotiras" svoje zamrznute zalihe i uvek imas "trenutno" mleko da tako kazem, ono sto beba tada svakako jede.

Mogu ti reci da sam preko 10L dala onoj usvojenoj bebi i opet imala jos za 2 meseca Heleni, doduse 1 obrok na dan, uvece je jela moje odmrznuto mleko.  Tada je imala punih 10 meseci, do tada nisam davala formulu.  A posle 10og meseca je jela uvece moje odmrznuto, a druga 2 obroka mleka formulu (jer je tada vec puno toga jela od cvrste hrane).

Tako da ako mozes rotiraj zalihe, recimo, mozes uvece da podojis prvo, pa da das odmrnuto na flasicu ako je jos gladna, pa da ti se fino najede pred noc.  MADA ne bi bilo lose da sa flasicom sacekas jos par nedelja ako uopste budes i davala flasicu...

Mada, Helena je pila odmrznuto mleko kasnije, koje je bilo staro i po 6 meseci.  UVEK prvo kad odmrznes, pomirisi, jer jednom mi se pokvarilo, i tu nema zabune, to TAKO smrdi da ne mozes pogresiti.  Sve je uvek bilo ok, nikad nam se nista nije desilo.  A jela je eto, mleko koje nije bilo bas za njen uzrast, ali me to tada nije brinulo jer je jela i meso i povrce i voce itd. a i formulu, tako da je moje dobro doslo cisto zbog masnoce i proteina kojih u formuli nema, jer zamrznuto mleko ima jako mali procenat antitela, a gotovo sva bela krvna zrnca se uniste odmrzavanjem. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
27.8.2011 19:50:44   
Anoniman
ajoj..
pa znas kako, ja joj sad nikako ne bih davala na flasicu. dobila sam savet da ne dajem nista na flasiscu, cak ni caj, da ne bi posle odbijala da sisa. rekli su mi: ako bude morala dohrana, onda na kasicicu. kad oseti jednom flasicu, nece hteti vise da sisa i tak ces potpuno prestati sa dojenjem. druga stvar, nekako bi mi bilo zao da joj pored svezeg, toplog mleka, razledjujem mleko stari recimo 15,20 dana. nije joj svakako isto da li ce popiti sveze ili odledjeno.
sto se kvaliteta mleka tice, koliko dugo bi trebalo vremena da prodje dok se kvalitet promeni? mozda sam bila nejasna... recimo bebi koja ima 3 meseca bi odgovaralo mleko koje je koliko staro? mesec dana, manje, vise?


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
27.8.2011 20:30:09   
Leki 77
Macaki, ja sam se posle prvog porodjaja izmuzavala mesecima i zsmrzavala mleko kao i ti. Logika mi je bila-daj boze da ga bacim jer to znaci da cu mleka imati koliko nam bude trebalo. To mleko su koristili moja mama i suprug kada ja nisam bila tu za po koji "podoj". Nikada mu flasica nije smetala da sisa. Siku je mnogo voleo. To mleko sam planirala da koristim ako bih se npr. razbolela pa zbog ab ne bih smela da dojim. Ja mislim da pametno radis i da to mleko treba cuvati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
27.8.2011 20:34:15   
Leki 77
Kvalitet mleka se svakodnevno menja. Sigurno za 3 meseca to mleko nece biti dovoljno "kaloricno" bebi, sto po mome misljenju ne znaci da je lose posto je bogato za pocetak, antitelima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
28.8.2011 4:17:50   
Verus
Bas tako Leki.  Moja Helena nije nikad odbila siku zbog flaice, ali neka deca odbiju, to nikada ne mozes znati, mada, laktacijske sestre savetuju idealno samo sika 12 nedelja, i onda i ako se da flasica beba "zna" siku dobro i nece je nikad odbiti.  Cuvaj to mleko nikad ne znas da li ce ti zatrebati...

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
3.9.2011 23:44:48   
Anoniman
opet ja da vas malo gnjavim...
nocas kada mi je t skocila na 39 resim ja da izvadim 2 bocice mleka iz zamrzivaca, za svaki slucaj. pozvala sam mamu da joj objasnim kako da joj ga daje. iskreno, mislila sam da cu totalni kolaps da dozivim, bas mi je bilo jako lose.
jutros ga pogledam, odledjeno, predvojio se kajmak, onako izgleda zuckasto... stajalo je citav dan u frizideru i posto sam hvala Bogu nastavila da dojim bebu, ja ga bacim. pre toga ga promuckam, pa pogledam. ono bas onako gusto, zuto, ali kao da je pocelo da ima neke grudvice, kajmak.. kao ono kad skuvate mleko iz kese, pa ima one truncice.
znam da se jednom odledjeno mleko vise ne moze lediti, ali koliko dugo tako moze da stoji u frizideru? i jel vama izgleda da je ovo moje mleko bilo ok? user posted image iskreno, da sam morala da ga dam, ne bih bila bas spokojna. user posted image


(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
3.9.2011 23:47:23   
Anoniman
jos mi pedijatar danas rece da nije trebalo da dojim sa t 39. user posted image a ja bas citala svuda kako t ne smeta i da nikako ne treba prekidati dojenje. i jos su mi u hitnoj rekli da ako popijem diklofen ili brufen moram da prekinem dojenje bar na 12 sati. a meni u  porodilistu moja babica dala inekciju diklofena (doduse ispod ruke, inace samo dozvoljavaju da se pije paracetamol). user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 15:46:36   
mihi
Imam pitanje za mame koje imaju iskustva sa ovim: Komšinica je u bolnici, beba u inkubatoru, kaže da već ima mleka pa pita kako da zamrzava, u šta da ostavlja i koliko može dugo u zamrzivaču da stoji?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here