|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 15:54:14   
Anoniman
Evo mihi dok se ne javi neko iskusniji: znam sigurno da može da zamrzava u sterilnim posudicama za urin - za tako male bebe je to i dovoljno. Može da stoji sigurno nekoliko meseci, s tim što se rotira - malo troši tog zamrznutog, malo zamrzava novo, i na sve kutijice piše datum. 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 15:59:31   
Anoniman
Evo izvukla sam ono što mi se čini najbitnijim, u kratkim crtama, Verus je dosta pisala o tome, svaka joj častuser posted image

IZVORNA PORUKA: Verus RR


Ako cete zamrzavati mleko, prvo ga morate rashladiti u frizideru, oko 30tak minuta i onda zamrznuti. 

NIKAKO ne dodati sveze, toplo mleko u ono vec rashladjeno. 

Ono sto ste zamrzli kada je beba imala 2 meseca nece biti adekvatno za bebu, od recimo 5,6 meseci...mleko se menja kako beba raste, shodno njenim potrebama. 




IZVORNA PORUKA: Verus RR

Odmrzavam tako sto ostavim u frizideru nekih 12 sati ranije da se odmrzne (znaci ne odmrzavam na sobnoj temp.).  Znaci, ako mami treba 150ml za sutra, ja cu danas oko 16h da stavim flasicu koja toliko ima u frizider i bice otopljeno do sutra ujutru, tako da ona samo moze da ugreje flasicu u toploj vodi.

Da li moram svaki put da prokuvam pumpu i flašicu pred izmuzavanje ili je dovoljno pustiti pod mlaz vrele vode sa česme par minuta (beba mi ima 2 meseca)?
Izmedju pumpanja mozes da dobro isperes vrelom vodom (iz slavine) i da osusis.  Ali ja sam do skoro sve sterilisala u sterilizatoru za mikrotalasnu, a sada samo sterilisem staklene flasice u kojima cuvam mleko u frizideru.  Tako da mislim da mozes da ispiras izmedju pumpanja, ali sterilisi sve jednom na dan dok ne bude bar 3,5 meseca.




(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 16:00:24   
mihi
Hvala Nedjo, da svi spominju to rotiranje zaliha. Još jedno pitanje kako odmrzavati, vidim da svi savetuju, ostaviti da se odmrzne pa podgrejati u vodi od 50oC a ne kuvati, znači da može da se podgreva u grejaču.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 16:01:53   
mihi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Nedjo.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 16:02:39   
Anoniman
Evo citirala sam Verku iznad, u isto vreme smo kucale post pa nisi videla user posted image

< Poruku je uredio Nedja RR -- 6.11.2011 16:03:11 >

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 16:29:12   
Olga75
Mleko se odmrzava na sobnoj temp i podgreva pod mlazom tople vode inace uskisne



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 16:31:44   
Verus
Ja sam npr. odmrzavala danas za sutra-ostavim uvece zamrznuto mleko u frizideru, i ujutru ga podgrejem u solji vruce vode (ugrejane u mikrotalasnoj).  ako sam morala hitno da odmrznem, onda sam odmrzavala pod mlazom tople vode....

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 17:01:15   
Anoniman
Ono što ja znam je da nijedna namirnica ne treba da se odmrzava na sobnoj temperaturi jer je ona izuzetno pogodna za razvoj mikroorganizama, u frižideru odmrzavanje trae duže ali je bezbednije, ili brzinski pod toplom vodom. Ali to dugo odmrzavanje na sobnoj temp po meni nije najbolje rešenje (nema ljutnje)user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 17:05:07   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: mihi

Imam pitanje za mame koje imaju iskustva sa ovim: Komšinica je u bolnici, beba u inkubatoru, kaže da već ima mleka pa pita kako da zamrzava, u šta da ostavlja i koliko može dugo u zamrzivaču da stoji?

Već je Nedja sve rekla. Ja sam se izmuzavala, mleko stavljala u te urinske posudice i odmah davala sestrama sa napisanim brojem bebe i datumom. One su time hranile bebu. Ostatak sam u bolnici bacala. Uvek posle izmlazanja sam prala i sterilisala pumpucu. Kod kuće sam u tim posudicama zamrzavala mleko sa datumom na poklopcu. Koristila sam ga šest meseci pa bacala. Rotirala, kao što je Nedja rekla, ali mleka sam imala previše, pa se mnogo bacilouser posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 17:07:22   
Leki 77
Odmrzavala sam isključivo pod mlazom tople vode. Nikada na sobnoj temp i nikada u frižideru.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 17:07:43   
Olga75
nema ljutnje , kako kupila tako prodala, na sobnoj temp user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 17:09:29   
Anoniman
Eto, a kako su nam sva deca živa i zdrava, znači da su sva tri načina prihvatljivauser posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 17:13:58   
Olga75
to izgleda zavisi i od babice koja savetuje user posted image
mada , iskreno ja nikad nisam zamrzavala mleko user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 17:15:47   
Anoniman
Ma ja sve što pišem ovde pišem jer sam pročitala na RR, uglavnom sve citiram Verus, i malo sa neke tehnološke strane...ja nisam ni dojila, nešto kratko. 

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 17:34:56   
PoisonEve
A ja nisam ostavila u frizider da se ohladi (mislim jednu ili dve bocice) vec sam odmah stavila u zamrzivac...nisam znala da se to ne sme/ Sta sad da radim? Ni ne znam koja je to bocica sad.,..

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 18:55:04   
Leki 77
Eto ni ja nikada nisam prvo u frižider pa u zamrzivač. Ne znam zašto tako? Mleko je temperature 37 stepeni, dok ga izmuzem i spakujem u kutijice već je sobne temperature. Nekako mi je logično da se svaki dalji razvoj bakterija zaustavlja tek u zamrzivaču. Na kraju krajeva, kada zamrzavam ručak, npr. bećar paprikaš, ohladim na sobnu temperaturu pa sipam u kese i onda u zanrzuvač. Ne sravljam u frižider. Onda i tu grešim?

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
6.11.2011 19:14:33   
Anoniman
Mislim da je to više zbog ostalih stvari koje su u tom trenutku u zamrzivaču - zašto se ne stavlja vrela šerpa u frižider - zato što podiže temperaturu u frižideru. E sad, ako se ta mala bočica temperature recimo 25 stepeni stavi pored druge koja je duboko smrznuta, ne verujem da može da nastane neka šteta, ali mislim da je tu negde caka, a ne u samom mleku koje se zamrzavauser posted image  

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
10.11.2011 9:22:13   
PoisonEve
da li mogu da yamrynem mleko koje je prethodno stajlo 5 sati u frizideru?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
10.11.2011 9:25:23   
Anoniman
Da, ako je stajalo u posebnoj čistoj bočici, a ako je beba pila to mleko pa si ostatak ostavila onda ne znamuser posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
10.11.2011 9:27:28   
PoisonEve
ne,ne izmzla sam se jutros u 4 i stavila u frizider ali nema sanse da ona sve to popije pa sam mislila da yamrynem. hvala nedjo

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
10.11.2011 9:29:29   
Anoniman
To sigurno smeš, čak se preporučuje da se mleko ohladi u frižideru pre zamrzavanjauser posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
10.11.2011 10:09:56   
Anoniman
PE, ja uvek tako i ledim. nocu izmlazam, pa samo ubacim u frizider, a onda tek ujutru prebacim u zamrzivac. ja se nadam da je to ok.

ja samo da pitam sta da radim sa mlekom koje mi stoji od avgusta u zamrzivacu? inace, imam kombinovani, onaj sa 3 fioke. kazu da u njemu moze da cuva 3 meseca mlekce.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
10.11.2011 16:36:00   
jance
e bas dobro sto se aktivirala ova tema, bas razmisljam sta i kako da radim...
dali mogu da mleko npr zamrznuto jednog datuma i drugo zamrznuto kasnije zajedno dam bebi ili ne smem (naravno odmrznuto i prokuvano)?
kontam da tako nakupim u zamrzivac pa ako se slucajno desi da ne stignem kuci a on je gladan, da mogu moji da odmrznu i daju Ogiju. e sada problem je sto ja posle dojenja ne mogu u jednom danu da skupim dovoljno za jedan njegov obrok (on popije 150ml) pa sam mislila da iskombinujem.. samo ne znam dal se to sme user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
10.11.2011 16:48:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jance

e bas dobro sto se aktivirala ova tema, bas razmisljam sta i kako da radim...
dali mogu da mleko npr zamrznuto jednog datuma i drugo zamrznuto kasnije zajedno dam bebi ili ne smem (naravno odmrznuto i prokuvano)?
kontam da tako nakupim u zamrzivac pa ako se slucajno desi da ne stignem kuci a on je gladan, da mogu moji da odmrznu i daju Ogiju. e sada problem je sto ja posle dojenja ne mogu u jednom danu da skupim dovoljno za jedan njegov obrok (on popije 150ml) pa sam mislila da iskombinujem.. samo ne znam dal se to sme user posted image


jance, ne znam da li to sme, neko ce ti drugi evc odgovoriti. ali nikako ne sme da se prokuvava tvoje mleko! znaci, samo ga odmrznes i zagrejes pod mlazom vrele vode ili u posudi sa vrelom vodom.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pohranjivanje majčinog mleka
10.11.2011 16:54:25   
jance
pobrkala sam ja verovatno, u skolici su nam diktirali da treba posle necega da se prokuva pa ponudi bebici, mora da je to onda bilo kad se ragade zagnoje...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here