|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
16.11.2010 15:16:47   
Dada81
Hoćete li mi dati savet-kada da mu dajem dva obroka kašice?S obzirom da smo tek uveli kaše,ne pojede mi više od 4-5 kafenih kašičica!?Sad mu dajem taj obrok oko podneva,da vidim reakcije(podložan je alergijama)i eto,pokasno smo počeli?Da li da sačekamo dok još toga isprobamo ili..?Sorry,ako sam malkice van teme.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
16.11.2010 15:53:04   
*Alexx*
Dado, relax user posted image Ne znam koliko si uvela, ali obično je jedan obrok voćni, jedan povrće sa mesom/jajetom, a treći su žitarice. Ako ste skoro počeli sa čvrstom, po mom mišljenju nema potrebe da mu uvodiš više obroka - do godine dana se ionako samo isprobavaju ukusi user posted image  

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
16.11.2010 15:59:57   
Dada81
user posted image Alexx Za sad smo na kombinaciji jabuka-mrkvica,par kašičica,pored dojenja,naravno.Znači,da ostane za sad taj jedan podnevni obrok i što ti kažeš upoznavanje još novih ukusaNikada da ti odg.Strašno,koliko se nešto rasplakao..ne zanima ga ništa u krevetcu..

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
16.11.2010 16:04:18   
liliana
Mi smo u tom uzrastu imali samo jedan obrok koji su činile vočne ili povrtne kašice. 1 su bile pahuljice, ostalo je bilo mleko

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
16.11.2010 16:10:00   
Iwana87
da ja pitam nesto konkretno.Moje dete pojede celu pecenu jabuku bez problema kao jedan obrok i npr pola krompira i pola sargarepe kao drugi obrok.Od kad jede mnogo je mirniji i spava celu noc.To je sigurno,Nego jel normalno da on pojede celu jabuku?I mogao bi jos ali mu naravno ne dam jer mi se i ovo cini kao mnogo.A svi me zezaju da ga izgladnjujem jer cim vidi da neko jede on skace,oblizuje se,na kasiku istu,Primao vakcinu i oblizivao se.user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
16.11.2010 16:14:41   
liliana
Znaš šta: ja sam se ranije nervirala jer moja beba je jela recimo pola one teglice za obrok i to mi se činilo premalo. Onda je počela da jede npr. celu bananu, celu jabuku, i tako to što mi se činilo premnogo. Ja sam se nervirala, merila, brojala (doduše-to i dalje radim) , a onda mi je prijateljica, koja je inače pedijatar, rekla da je ne forsiram i ne uskračujem, odnosno, da ona sama zna koliko joj je dovoljno i koliko hoče da pojede. Rekla mi je da se upravljam prema sebi: nekad sam više gladna-nekad manje; nekad mi se jede-nekad ne; od tada sam se malo rasteretila!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
16.11.2010 20:09:03   
Anck Su Nmaun
Iwana nije to puno,  moja sa 5,5 meseci vec krkala 1 jabuku i 1 krusku ispasiranu ....to mi napuni teglicu i po   sto dodje oko 200 gr.
Ma voce i onako samo projuri kroz rganizam, ja npr uz voce ili stavljam pahuljice ili sad plazmu jer mi se cini bice brzo gladna od samog voca.

A da se razumemo ona je moja mala manekenka.. a verovatno ste i videli  u slikama

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
17.11.2010 11:57:00   
Dada81
Vi ste super.David meni pojede tek jednu krišku jabuke i malo mrkvice.Ali što reče liliana,pojede koliko može,tek su početci,a nije ni mršavko,taman.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
17.11.2010 16:00:16   
Iwana87
znaci bzv panicim,i mihajlo nije debeljuca,jeste buckast ali nista vise od toga.ovde mi pune glavu kako je to njemu mnogo i tr,ja sam tu kriva sto slusam sta drugi pricaju.

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
17.11.2010 16:12:32   
liliana
Ivana, ja sam se užaaaaasno nervirala, paničila i sve plus tako... dok nisam skapirala da, u stvari, to tako ide i da sve dođe na svoje. Samo teba pratiti svoje dete, jer su sva deca različita i imaju različit tempo i različite potrebe. U ostalom, kao i mi odrasli.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
17.11.2010 23:24:21   
Iwana87
znas kad sve to u teoriji znam a u praksi se uvek lomim gde gresim.Evo dana je bio uzasan jedva je pojeo jabuku iz 5 puta i to ne celu.Ja se sve nadam da su konacno ti zubici na pomolu jer nas dugo muce a imamo sve propratne simptome.a onda eto kako da budem sigurna da je bas touser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
3.3.2011 11:19:22   
Trudnicica83
Mame, nesto razmisljam, koliko treba da bude gr u kasici za dete od 7 meseci? Ja Lani napravim 100g pahuljica i 140g jabuke i bundeve za dorucak i ona sve smaze, da bukvalno ne ostane nista, a za rucak pojede 60g pahuljica + 150g mesa i povrca.. Mislim, nije ni debela ni mrsava, i sita je naredna 3 nekad 4 sata, a nesto mi se cini previse prema vasim postovima? Znam, necu da uporedjujem, ali me zanima neki prosek, jer mi se cini da bi ona mogla jos da pojede - pogotovo vocnu kasu..user posted image Tj, kad da joj povecam porciju?

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
3.3.2011 11:46:01   
Snelle
Trudi (moram ovako, dug mi mnogo tvoj nick user posted image ) nažalost tačan odgovor na tvoje pitanje ne postoji. Najboje je da je pratiš i da se upravljaš prema njenim potrebama. Ako je količina hrane drži sitom 3,4 sata smatram da nema potrebe da povećavaš dozu. Btw, jede više nego moja Lana user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
3.3.2011 15:29:07   
Trudnicica83

IZVORNA PORUKA: Snelle

Trudi (moram ovako, dug mi mnogo tvoj nick user posted image ) nažalost tačan odgovor na tvoje pitanje ne postoji. Najboje je da je pratiš i da se upravljaš prema njenim potrebama. Ako je količina hrane drži sitom 3,4 sata smatram da nema potrebe da povećavaš dozu. Btw, jede više nego moja Lana user posted image


Nema frke, skroz je cool skracenica..user posted image

Znam, zato sam i rekla da ne pokusavam da se uporedjujem, ja mislim da joj sada ne treba vise, (ako i ovo nije mnogo - mada da je vidis, uopste nije ni d od debela, cak nema ni one slatke krofnice po nogama i rukama), nego se pitam koliko dugo da jede ovoliko? Izjelica mala, pojede 400-450g kasica u toku dana..njoj jos neko vreme ne treba treci cvrst obrok user posted image


_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 10:40:11   
ivaj
Pliiiiiiz,uvek pisite uzrast svoje bebe,jer kad prodje vreme,vase dete poraste a postovi ostaju.Onda moram da racunam koliko vam je dete bilo tog datuma koji pise na postuuser posted image
I bas baratate nekim zescim ciframauser posted image
Valjda ce i moje dete jesti toliko sa 6 meseci.
Sad ima 4 i po.

Sad sam u fazi kad se zderem zbog njenog jela.Za rucak pojede max 80-100 gr povrca sa mesom i to u najboljem slucaju!
Ne znam sta je uhvatilo,nece meso,nece plazmu,kao nista joj se ne svidja.
Mozda je ta kolicina normalna za njen uzrastuser posted image

Pirincanih pahuljica nikad nije pojela vise od 80 ml vode.
Nekad pojede pola banane.
Da dodam da izmedju pije mleko i nemamo nikakav ritam hranjenjauser posted image

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 10:49:10   
Snelle
Ivaj, mislim da je količina hrane koju Jelena pojede za taj uzrast i više nego dovoljna! Moja Lana sa punih 10 meseci nikad ne pojede više od 200gr po obroku.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 17:28:44   
ivaj
Dobro,probacu onda malo da se opustimuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 22:29:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

ivaj, koliko gr ima teglica kašice? 120gr? Čitala sam da si pisala da ti mala pirinčanih cerealija pojede od 80ml vode, koliko to grama hrane dođe? Marko pojede oko 3/4 teglice (mislim od 120gr), jel to dovoljno? Luka je svojevremeno jeo celu teglicu, i nije hteo mleko posle. Marko pojede 3/4 ali traži mleko, opušteno popije 120-150ml, što mi je puno, jer inače za ceo obrok pije 180. 

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 22:35:18   
ivaj

Tih 80 ml vode i pahuljice budu nekih stotinak grama.Tako sam merila u onoj teglici.Dajem joj milupa pirincane pahuljice.
Au pa sta hoces,ako on popije toliko mleka posle-pa to je super!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 22:37:23   
Anoniman
Ali ja neću da popije mleka posle, hoću da jede i ne pije mleko posle. user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 22:43:46   
ivaj
To hocu i ja,bas zbog povracanja,ali nema sanse.
Obavezno posle jela trazi mleko,samo sto ona ne moze da popije tu kolicinu ni u ludiluuser posted image
Uspe da popije nekih 60 ml.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 22:52:54   
Anoniman
Znam, vi kuburite sa refluksom. user posted image
Ja se nadam da ćemo smanjiti količinu mleka (pa ukinuti) kada mu napokon dam nešto ukusnije od pirinča.

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 22:55:14   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Tash
Ja se nadam da ćemo smanjiti količinu mleka (pa ukinuti) kada mu napokon dam nešto ukusnije od pirinča.


Ja se još tome nadam...
Čitam ovo... LJudi, skenjali ste me. KL retko kad pojede tu malu kašicu celu, a o većim količinama samo da sanjam.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 22:59:22   
Anoniman
NM, neću da pametujem, sve mi se do sada obilo o glavu, ali ja mislim da je poenta u tome da smo mi odrasli i namećemo pravila. Ako beba zna da će nakon kašice dobiti mleko, ni ne trudi se da se najede od nje. A mi, mame, brinemo da ne umru od gladi, kao da je to tako jednostavno (mislim, umreti od gladi user posted image ). Kada par dana ne bi dobila mleko nakon kašice, skapirala bi da mora da jede kašicu do kraja inače je gladna. user posted image Mislim da ću to da uradim ja, samo da uvedem još koju namirnicu. user posted image
Ista priča je i sa flašicom... dokle god dobija sisu, boli je briga za flašicu. user posted image Ali čik budi hrabra pa reskiraj da zaustaviš mleko. user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.3.2011 23:04:16   
New Mom
Ne, ne, rekoh ti da sada sisa samo 3 puta (oko 6h, oko 12h i oko 21h). Mislim baš na obroke kad pre ni posle toga po neka 4 sata ne jede ništa (definitivno joj ne dam da sisa, pa videćemo ko je tvrdoglavijiuser posted image ), već samo čvrsta hrana. Pojede nekih 100g gotovih ili recimo 1 i po do dve supene kašike pravljene hrane ili pahuljica.

A bogme, i flašica ce kad-tad da joj dođe.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here