|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
23.10.2015 20:00:11   
branki*
mame,koju kolicinu kasice pojedu vasa deca za obrok,sve se nesto mislim da ova moja malo jede...+

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
23.10.2015 21:43:29   
SunFlower
Moja pojede izmedju 100 i 150gr, zavisi sta. Voce moze najvise a povrca pojede plafon 120gr, iako ne odbija nista, ne gadi se, sve voli i prihvata. Samo sto ne jede puno. Ali kontam ona zna kolko joj je dosta, nikada je nisam silila ni terala.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
23.10.2015 22:25:03   
choopa choops
branki, I jede malo, ne znam tačno u ml, ali... Ujutru pojede voće-otprilike malo više od polovine one Hippove teglice. Popodne ručak povrće, meso-ista količina, uveče žitarice Milupa- oko100ml maksimalno, čak i kadaje najviše gladna.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
24.10.2015 7:41:05   
branki*
Hvala,drugarke.i moja boka je tu kao vase.ranije je vise jela.sad je bas smanjila.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
24.10.2015 8:25:57   
daca77
Moja N moze da pojede bez problema 200 i mozda neki gr zitarice sa vocem, rucak mrljavi, jer sada je u fazi kada nece kasice, vec izgnjeceno povrce pa sa komadicima hleba, ali to ne pojede puno-mozda do 100gr povrca i mesa i uvece ne zna koliko bi pojela pitica, ali je uvek prekidam...plasim se da je ne boli stomak od tolikog testa...palentu sa sirom i dalje ne moze da smisli...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
24.10.2015 11:52:53   
Trcosava
Moje dete je onda ala user posted image

Ručak jede 250 (mesa oko 60gr, ostalo povrće)

Evo sad užinu mu dajem manje, stra' me da ne bude debeo. Jedna banana, jabuka i jedno 5 zrna grožđa. Strpala sam i malu kašičicu žitarica. To je oko 180 gr.

One velike teglice od 190gr smaže bez problema.

Uveče pravim žitarice sa 180ml mleka uglavnom.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
24.10.2015 12:43:28   
branki*
meni ona ranije jela punu dozu pahuljica za veceru.sad nece.napravim dozu od 120 ml ad mleka i dodam pahuljice,ali mi ostane 1 kasicica,dve.
ima jedan obrok oko 150 gr,a drugi tek par kasicica.i sisa.i to je to.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
24.10.2015 14:00:29   
choopa choops
I baš jede malo, kad sam rekla Hipp teglica, mislila sam na onu manju, ne znam koliko grama. Baš malo...Jedino što volim je to što ručak najbolje pojede user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
18.12.2015 22:12:09   
dddaca
Ja sam se u pocetku opterecivala sa kolicinom hrane koju mi beba pojede. Uvek mi se cinilo da jede previse i da ce joj to tesko pasti na stomacic, ali vremenom sam navikla. Ona pojede preko 250 gr za obrok, a kupovna kasica od 190 gr joj po nekad nije dovoljna nego bi jos nesto da doda. I pored toga, nije debeljuca

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
28.4.2016 8:53:44   
daki81
Mame moze li mala pomoc..devojcica ima 4.5 meseca i hteli bi danas da pocnemo sa pirincanim pahuljicama,uzela sam Milupa one koje se spremaju sa adapt mlekom,u uputstvu pise pomesati 20 gr (6,7 kasika) sa 200 ml mleka.Naa problem je sto mi ukupno pijemo toliko mleka po obroku a pretpostavljam da prvi obrok treba za pocetak da bude manji zbog same reakcije,koliko da joj napravim,kako da odmerim te grame,koje kasike su tu u pitanju...uf...user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
28.4.2016 9:13:49   
Sanjalicaaa
Daki, napravi joj pola mere, i daj dve-tri kasicice. Ne jedu oni odmah sve. Treba im vremena da se naviknu na ukus, da nauce da zvackaju, gutaju.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 28.4.2016 9:14:52 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
28.4.2016 9:17:46   
daki81
pa tako sam i mislila da joj napravim od dela mleka da joj ponudim malo pa ostatak mlekca da popije ali ne znam kako da odmerim sad te glupe grameuser posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
8.6.2016 17:26:09   
daki81
Mame,treba mi mala pomoc,unapred se izvinjavam ako pitanje nije za ovu temu...imamo 5 ipo meseci,tacnije 21. cemo imati punih 6,poceli smo sa pirincanim kasicama jos pre mesec dana a sad imamo i rucak i veceru.Od pocetka je na adaptiranom mleku,Humani gde pise da bi u ovom uzrastu trebalo da ima nekih 4,5 obroka od 200ml,odmah da kazem da ona popije toliko u jednom obroku samo pred spavanje uvece ali muci me sad kad i koliko da joj dajem mleka pored obroka drugih?user posted image Evo ovako izgleda nas raspored : budimo se oko 9ujutru i tada popije nekih 150 ml,pritom nocu se budi oko 1 i oko 6 popije po 120ml,e sad posle tog jutarnjeg mleka za sada imamo oko 12,13 h rucak,ne mlecan,poceli smo da ruckamo,onda oko 16:30,17:00 popije mleko opet nekih 150 ml pa oko 19:00 pirincanu kasu sa npr bananom i to mlecnu pola porcije i oko 21:00 opet mleko punu dozu tada.Buni me kako da joj organizujem klopu pogotovo kad dodju i uzine na red,koliko da pije humane,kada...da ne ispadne da mi dete jede na svakih pola sata...?Hvala unapred svima user posted image

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
8.6.2016 18:27:39   
Mala Elena
Pa trebalo bi oko dva sata da bude razmak izmedju mleka i nemlecnog obroka...
Pocni da zapisujes u koje vreme joj dajes da uhvatis ritam mada mislim da zi vec uvezbana. Ja sam dete dojila ali nema tu velike razlike...samo prati, videces kako napreduje i ako ne place znaci da je sita i zadovoljna .
A ne mora popiti celu propisanu mericu mleka. Zavisi i koliko i sta pojede od cvrste hraneuser posted image

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
8.6.2016 18:31:37   
daki81
Hvala,malo me buni doziranje humane,jer kako joj budem uvodila i uzine htela ne htela kolicina mleka ce se smanjiti,kao npr sad za rucak,vise ne pije mleko nego ima konkretan rucak i ne nudim joj posle mleka jer dovoljno pojede...ispasce u jednom trenutku da ce zaista manje vise u svakom trenutku nesto jesti ili pitiuser posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
8.6.2016 18:38:45   
Maraj
Daki nemoj gledati to sto pise na Humani. To je okvirno. Neko detw jede vise neko manje. Svako prema svojim potrebama. Sto rece me gledaj da bude bar 2 sata izmedju obroka

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
8.6.2016 19:24:46   
Mala Elena
Daki, vidim da si vec opustena po tom pitanju i da si vec shvatila da se uvodjenjem nemlecne hrane smanjuje kolicina ad mleka... samo se opusti i ako treba pomoc kasnije, svrati ovde pa ima dosta mama koje daju deci ad mleko, cuces savet. Mozda ti jos neko nesto napise...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
9.6.2016 6:25:57   
serpica
Za rucak pojede kako kad ali obicno izmedju 150-200gr nekad i malo vise,to je sve zajedno kad joj skuvam meso i povrce,dorucak obicno bude obilniji mozda oko 250 gr zitarica.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
9.6.2016 20:57:07   
mila83
Blago vama,kad citam o kojim porcijama pricate user posted image tako su i moji stariji klinci kada su bili bebe,zato sad sa ovom mrvicom nema ni govora o tomeuser posted image i uopste mi ne izgleda da ce ikada biti bolje,stalno brljavi...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
10.10.2016 21:05:03   
Anck Su Nmaun
V vec moze da spici i do 200 gr. ali gledam da ne bude bas toliko.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
16.10.2016 14:52:01   
mila83

IZVORNA PORUKA: mila83

Blago vama,kad citam o kojim porcijama pricate user posted image tako su i moji stariji klinci kada su bili bebe,zato sad sa ovom mrvicom nema ni govora o tomeuser posted image i uopste mi ne izgleda da ce ikada biti bolje,stalno brljavi...


Da kucnem, situacija se popravila ! Vratili smo se sa Zl pocetkom avgusta,bili 8 dana u Kumboru(tamo nista nije htela da jede ,samo tecnost!) na Zl bili 5 dana , tu se kao maaalo popravila..a onda kada smo se vratili, pocela je da jede. Krenula je u jasle, kazu da super i tamo jede,sve pojede i trazi jos ! uglavnom sama jede, sad u septembru je napunila 2 godine. Bas danas za ruckom mm kaze koje olaksanje, sada kad hoce da jede,pa jos i lepo rucka sama..onako,nikad siguran da li je sita,hranjenje i po sat dva traje, ma muka..Posle svega sto je prosla, jako sam srecna sto lepo jede.
Kada sam pisala taj prvi post, dugo vremena je i stagnirala sa tezinom...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
18.10.2016 22:59:56   
muzicarka
Moja beba, ima 7 meseci, kada joj se nesto svidja( kada ima banane) pojede i do 150 gr. pojede sve koliko napravim a kada joj se ne svidja nece da otvori usta, samo proba, i kada oseti da nema banane , vise nece... user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.10.2016 6:55:34   
vocicana
Citam sada unazad sta ste pisale,bas sumuke kada nece a muke i kada mnogo mogu i hoce. Evo kako izgleda D rucak, ceo krompir, srednje velicine, pola sargarepe, od nekih 20 cm, tri srednja cveta brokolija i jedno parce piletine, to nisu kockice, ovo je bas onako sto bi rekli 5x5cm.Skuvano meso seckam, povrce po savetu Anck na cediljku propasiram, na vrh noza maslaca i mleko koje pije, ali ne napravim corbicu sa njim, bude kasica, on meni to sve pojede za rucak, juce sam umesto sargarepe ubacila malo graska, sve je pojeo. A pahuljice voli, ali s obzirom koliko ispadne od dve supene kasike, pojede i to, ubacim malo pasirane banane ili skuvanu jabuku, voli.
Palenta sa pavlakicom mu se svidja,jeo je griz sa pasiranom jabukom, to je to.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.10.2016 7:22:27   
Maraj
Menu L solidno jede . Oko 200 g hrane po pprciji al jw vec neki period prehladjen , tako da muke moje sad da ga nagovorim da jede user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Količina čvrste hrane u porciji
19.10.2016 9:54:36   
Anck Su Nmaun
Voci vi ste bas svasta uveli. Zato ti i pitas da li da mu uvedes treci obrok, dosta su mu velike porcije.
Moram priznati i V moze dosta pojesti, citavu teglicu od 190 gr. i ako je nesto sto bas voli, buni se hoce jos. Al bojim se rasiricu mu zeludac. Al nda posle nece mleka, i eto ti jedan odvojen obrok.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here