|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
29.8.2013 11:49:31   
Agripina
Meni su rekli da na Paprikovac možeš samo s uputnicom, tj. ako nešto nije u redu, tvoj dr ti da uputnicu da ideš kod njih. Sad mi je dr (moj ginekolog na Poliklinici) rekla da će mi dati uputnicu za Paprikovac, jer bih trebala na carski rez, ali to kao zavisi od njih. Mene je već uhvatila frka kome gore da idem, jer mi se nikako ne sviđa dr koji me prošli put porodio.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
29.8.2013 14:51:07   
Наташица
ево да се јавим поново у вези тих доктора на паприковцу.
мене је породио царским резом доктор андрија баничевић и докторица говедаревић или би говедарица. ставрно сам жени презиме заборавила. и задовољна сам како је све добро прошло. од доктора знам да је доктор бокан добар, докторица ећим, докторица родић, (мада ми се лично није свидјела и знам да паре узима), доктор андрија баничевић, доктор јованић (старији чича, подсјећа ме на дједа мраза и мислим да је он главни у порођајној). ако се још кога сјетим , јавим вам. што се тиче поликлинике и приватника...знам за приватника докторицу гојковић (не знам гдје сад ради приватно) и на поликлиници докторицу павловић-васић (моја докторица)

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
29.8.2013 19:27:51   
dijana1*
Bila sam danas kod dr. Ecim i sve pohvale za njuuser posted image prosto neverovatan osecaj, dodjes na pregled a svi raspolozeni i ljubazniuser posted image

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
2.9.2013 0:08:24   
mlada_mama
dr Banicevic je super, a Govedarevicka mi je user posted image Jovanic je sef, on je meni kao papa strumf user posted image grub je strasno.. Rodicka mi je mnogo pomogla, nisam je znala, nego moja snajka i njena frizerka se znaju (msm realno nidje veze) al je zena sisla sa odjela u porodjajnu salu da mi da inekciju da se sto prije otvorim + me dosla posjetiti u sobu. To je sasvim ok od nje..

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
2.9.2013 1:42:33   
World
Ja sam isla kod dr Ecim, bas mi je super. Isla sam uglavnom privatno, ali i na Paprikovac, kako kad. Problem je sto je gore uvijek guzva pa se mora malo duze cekati na prijem, zato sam se narucivala privatno, mada kod nje trudnice u svakom slucaju imaju prednost. Sve pohvale za nju, I jeste, ona me i poradjala, carski.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
2.9.2013 11:15:26   
Agripina
Meni je dr Govedarović radila amniocentetu i bila je baš ljubazna i fina i mnogo se trudila da sve uradi kako treba.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.9.2013 13:19:59   
mlada_mama
iskustva sa dr Ecim?
ne pitam radi sebe, vec zbog snajke, bila je na prvom pregledu, cekala 2.5 sata i na kraju joj uradila samo UZV, nije rekla ni kad je termin, nista, samo SVE JE OK.. malo mi cudno..pa ako moze neka da podjeli iskustvo, hvala

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
10.9.2013 17:48:04   
World
Ja sam vrlo zadovoljna njenim pregledima i komunikacijom. Kaze ti sve sto treba, ako imas pitanja slobodno pitaj koliko hoces. Mozda jedino da joj se desilo da nije imala puno vremena, pa da je tako postupila, inace je vrlo profesionalna. Jedino ako od nje ocekujes nesto da te mazi, nema toga. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.9.2013 9:07:17   
jocajaca
Žene je li se skoro ko porađao na Paprikovcu, meni se približilo pa me interesuje, prvi put sam se porodila prije 8,5 godina pa se od tada sigurno mnogo toga promijenilo.
Da li se još uvijek plaća epidural, da li se plaća spinalna ako budem morala na carski(pošto sam prvo rodila na carski).
Kakve su babice u porađaoni, da li ste ih počastile prije poroda ili poslije.
Mene vodi dr.Lučić i trebao bi biti i na porodu, ako ne bude nešto iznenada, znam da je on korektan na porođaju i da se lijepo ophodi prema pacijentima a i njegov rez kad radi carski stvarno bude odlično urađen ne vidi se poslije godinu dana. I još kakva su vam iskustva sa rezanjem međice ima li gore dogovora sa babicama, ja čula da se možeš dogovoriti da pokušaju da ne sijeku.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
24.9.2013 9:28:15   
Anoniman
Ako te vodi dr.Lucic ne brigaj... Sve naj naj o njemu. Dogovoris se sa njim o svemu,kako i sta...Sretno

(odgovor članu jocajaca)
  Direktna veza do poruke: 685
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
26.9.2013 22:32:28   
ivaMark
Ne znam gde bih mogla da napisem svoje iskustvo a da ne otvaram novu temu, pa rekoh ajde ovde, nekako mi je geografski najblize user posted image

porodila sam se u Prnjavoru pre skoro pet meseci, o porodjaju ne bih sada da pisem (sve se molim da napisem pricu ali nikako da sednem) cele trudnoce mi dr nije ulivao poverenje, inace je on jedini u ovom "gradu" koji poradja i radi u dz, (ima jos jedna dr ali su mi za nju napricali da nije bas dobra, a njega su mi nahvalili i ja rekoh ajd kod njega)...

Posle porodjaja sam imala problema sa -nisam tada ni ja znala cime, na mestu gde je kraj sava (na samom ulazu u user posted image ) otisla na redovnu kontrolu kod dr i rekla da me boli, da mi je jednom kada sam blago stisla taj deo izasao gnoj, odnose ne mogu da imam jer boli... on je rekao: to ti je mozda urasla dlaka, mazi pantenolom ili nekom kremom protiv strija user posted image nisam imala mira otisla kod drugog dr, izvadjen mi je konac od skoro 4cm sa tri cvorica.

Odem ja pre dva dana kod cika dr koji me poradjao, usivao i skidao konce da mu ispricam sta mi se desilo. I pokazem mu nalaz njegov gde pise da je sve u redu i nalaz drugog dr gde pise da mi je izvadjen konac laserskim putem, (a mogu da kazem da je i to malo bolelo, kada ga je vadio zgog tih cvorica), ovaj u cudu dr. Pa sta je ovo, kako to... itd. Objasnim mu ja lepo sta je i on je prvo probao da me ubedi da mi je taj drugi dr izvadio onaj unutrasnji konac koji se sam raspada na sta sam mu rekla da je i on dr i da zna koji konac kako izgleda. Rekla sam mu da saslusa pacijenta, kada mu neko kaze da boli, znaci da ga boli, i da zena najbolje poznaje svoje telo.

Da ne duzim sada, izmedju ostalog sam mu napomenula i da nisam bila zadovoljna njime kroz trudnocu i navela: vadjenje krvi koje je radjeno pet meseci pred porodjaj a on ce meni pa krv se vadi dva puta sem ako ne postoje razlozi za vise, doktore: samo jednom ste mi dali uput, rekla sam mu da sam na svoju ruku radila analize krvi i da je sve bilo u redu da on nije ni znao za to, navela sam ctg koji mi je radjen jednom samo kada sam usla u deveti a porodila sam se u 42.nedelji-e, pa to ste dobili gratis, jer mi nismo ambulanta i kod nas se radi ctg tek kada te prime na porodjaj, maksimalan broj dana ostanka u porodilistu je tri, jer nemaju uslovauser posted image , zatim sam navela da mi nije radio cervikali i vaginalni pred porodjaj, da mi je beba navukla infekciju i sada ima cistu na oku koja ne moze da se odstranjuje sada-e, i to mi ne radimo, nismo ambulanta to se ovde ne radi , nikakve analize meni nisu radjene tokom cele trudnoce (ili sta mi je vec rekao, bolnica.. ne znam ni ja, jer mi je pritisak tada bio 300/200 pa nisam ni zapamtila detalje). Ono sto mene zanima je: kako ovde moze uopste da postoji porodiliste kada nema osnovnih uslova za isto, bar po meni ne postoje uslovi! A da pomenem da me porodio bukvalno na silu, nisam bila ni dva prsta otvorena, kontrakcije nisam imala.. prikljucio me na indukciju, otvarao rucno na svakih pola sata, sat i izgurao bebu iz mene.
Ne znam ni sta sam vise iskucala, nadam se da cete uspeti da shvatite sustinu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.9.2013 7:52:53   
jocajaca
Cece hvala na ohrabrenju!
Ivamark stvarno mi je žao što si morala tako nastradati a čula sam da je po manjim mjestima svugdje tako, kažu da je u Doboju katastrofalno i da su im dr.nestručni a pri tom i bahati i da je katastrofa! Nego sledeći put ti u BL blizu ti je mada ni ovdje ne cvjetaju ruže!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.9.2013 8:37:45   
NadaR
Joj Iva ! user posted image

Nemam cak ni komentar user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.9.2013 10:57:14   
Наташица
никако не могу да се начудим тим људима како могу бити толико нехумани.
зар је могуће да смо толико лоша раса?! не знам како ти људи могу спаати мирно.
доста сам чула о тим породилиштима у мањим мјестима, а највише о породилишту у добоју.
вјерујем да су у свијету ветеринарске станице 10 пута боље него што су код нас болнице и продилишта.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.9.2013 23:07:05   
mamica 91
Da se prijavimo da smo opet user posted image ..user posted image .. 14.10 idemo na prvi pregled, ovaj put ce nas voditi dr Ives.. pa nas interesuje kako ide procedura oko prisustvovanja oca na porodjaju, moze li to jos uvek, ima li neko iskustva sa tim..? mm je sam izrazio zelju pa ne znam da li da ga povedem user posted image

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.9.2013 23:16:35   
dijana1*
Mamice cestitamuser posted image ja nisam znala da otac moze da prisustvujeuser posted image a i da moze na to mogu da zaboravim mm bi se sto posto onesvestiouser posted image
Vodio me je u bolnicu kada sam iznenada user posted image i odmah su me poslali u salu na kiretazu. Vise su njega tesili nego sto su mene pripremali za salu user posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
27.9.2013 23:45:27   
mamica 91
Pa i ja nesto cisto sumnjam da je toliko hrabar user posted image videcemo sta ce biti za 8-9 meseci..prvi put se "tesio" s kumom pa se tri puta treznio dok se nisam porodila user posted image a naravno mama cekala celu noc, menjala ga user posted image ... ma samo da sve prodje kako treba..ja moram biti hrabra, a njemu se moze kako hoce :P

I da zaboravih da se zahvalim user posted image user posted image


< Poruku je uredio mamica 91 -- 27.9.2013 23:52:38 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
29.9.2013 18:27:35   
jocajaca
Mamice cestitam!!!
Ja sam čula da otac može biti i moj mm je izrazio želju da bude ali nisam baš sigurna da ću ga povesti pošto je prošli put bio na granici ludila a cekao je ispred a i ja mislim da bi se raspekmezila kad bi on bio tu, pa ne znam jos.

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
29.9.2013 23:52:31   
dijana1*
Jeste li vi sigurne da mm moze da prisustvuje user posted image Iskreno bilo bi mi mnogo glupo da tudji muz stoji pored mene dok se poradjam jer u radjaonama budu po dva stola. To mi je bas user posted image

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
30.9.2013 7:54:38   
jocajaca
Ha, ha, ha Dijana  sad sam se zamislila u toj situaciji, jesu po dva stola u porađaoni(bar su bila prije 8 godina) ali vjerovatno u tim slučajevima stavljaju one paravane između.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
30.9.2013 10:29:01   
mamica 91
Da ili imaju sale sa jednim krevetom, msm i kad se epidural uzima da budes odvojena i sama u sali (bez drugih porodilja) tako verovatno i kada muz prisustvuje... u Jeleni znam da moze da prisustvuje,iskreno i meni je bilo malo nelagodno dok je duruga zena bila tu a ne jos i neciji muz .user posted image

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
30.9.2013 16:20:42   
little_one

IZVORNA PORUKA: jocajaca

Ha, ha, ha Dijana  sad sam se zamislila u toj situaciji, jesu po dva stola u porađaoni(bar su bila prije 8 godina) ali vjerovatno u tim slučajevima stavljaju one paravane između.



Bogami dok sam se ja poradjala niko nije namakao paravan al opet nisam nista vidjela vec samo doktorima i babicama ledja....a i mene su gledale porodilje plus neke ucenice koje su tu na praksi....tih curica ne znam da li mi je bilo vise zao ili me je bilo vise sramota kad su me posadili na tutu da piskim...naravno da nisam mogla da piskim...ipak sam ja prosvetar pa mi je to bilo malo onako tezak momenat...a inace nisam uopste sad nesto stidljiva ili sramezljiva...ali nikako mi nije prijalo to sto sam imala tooooooliko publike citavo vrijeme...

A sto se tice muza, vec neko vrijeme je dozvoljeno prisustvo uz pristojnu cijenu i prethodne zdravstvene provjere supruga....ko voli nek izvoli...ja za te pare radije kupim djetetu sve sto mu je potrebno...

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
30.9.2013 18:09:07   
mamica 91
little one znas li mozda o kolikoj se cifri radi ?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
30.9.2013 18:24:35   
little_one
Ono sto sam ja cula je 500 maraka...tako je bilo barem prosle godine...

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
1.10.2013 8:23:34   
jocajaca
Kod ovih naših za šta god pitaš-500 KM to im nekakva standardna tarifa user posted image !
Ajd razumijem za epidural(mislim ne razumijem al eto da kažu da fond toliko košta) ali šta ih košta što muž bude u porađaoni?????? Da možda ne potroše nekakva dodate medikamente ili materijal????!!!! Pa to stvarno nema smisla, što reče little one  za te pare ću radije nešto pametno kupiti bebi a ne dati tim nikad zadovoljnim doktorima!
E ovo me stvarno izbaci iz takta!!!!!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here