|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:18:32   
Anoniman
dunja, zato sam rekla da je pravilo da pravila nema. Naravno da ima i ovakvih i onakvih priča.

sladjooo, ako misliš da treba da ne pušiš, ti nemoj pušiti. Ako ti se gade trudnice koje puše - nemoj ih gledati.

(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:20:00   
Anoniman
Sok od prestanka cigara?
Imala sam ga i ja.
Imala sam i depresiju.I to kakvu. To moze moj muz da vam kaze.

Ali kad uporedim...rizik za bebu? Pa koji sam ja kreten ako kukam za cigarama...

(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:21:14   
*Dixy*
user posted image user posted image user posted image  ja sam mislila da cu nervni slom da dozivim kuckajuci po ovoj temi al se Bogu hvala, samo slatko nasmejala....a verujte nije lako s ovolikim stomakomuser posted image  a mozda i nije zdravouser posted image

Nego ovako, molim sve one koji drugacijeg misljenja da se ne osecaju prozvanim, ja nisam niko da bih kudila ili sudila pa samo kroz postove molim druge da isto to ispostuju. Malo sam sve ovo generalizovala pa sam mislila da je posle toliko osuda trudnica koje puse u redu da se neko zauzme pa da kaze nesto razlicito. To svakako ne znaci da cu da uzmem motku pa da bijem svaku trudnicu koja je prestala da pusi ili uopste ne pusi...Rekoh po 1000-ti put svaka cast vama kojima se MOZE...Ja tvrdim da ima onih koje NE MOGU. Takodje ne bih volela da se vishe ponavljaju recenice "ja volim svoje dete pa eto prestala sam" - shta sad to znaci....ja svoje ne volim pa kao NECU da prestanem...Nije tacno ...Sam Bog zna koliko sam molila da ostanem trudna i koliko sam se radovala kad sam saznala da sam trudna...A sad sto pusim sam manje dobra (ili cu biti manje dobra) majka od onih koje ne puse ili su ostavile...Eeeej gde je tu logika...Kakvo je to razmisljanje...
Nista shto sam navela nije bilo da bih sebe oprala, taman posla vrlo sam svesna toga i  ne ponosim se time.
Kazem samo da je u redu da neko ko ne pusi pre bude neka vrsta podrske zenama koje su u DRUGOM STANJU, pogotovu one koje su pusile pa bi trebalo da znaju o cemu pisemo.
Ovo mu dodje kao neki problem....aj umesto kontriranja i lupanja svakakvih replika da se podrzimo...Ja sam zato i dosla na ovaj forum...Da ako ikako mogu pomognem bilo kome i bilo kako...
Bez da osudjujem, perem svoje postupke i ostalo kako su me vec shvatili pojedini.
Malo je sebicno ne setiti se ovaj post ipak kuckala jedna od trudnica, pa da je recimo neka recenica uzbudila, potresla....<------o tome ja pricam....a nisam jedina...
Ljubim ja sve vas da ste mi zive i zdrave i neka su nam deca takva i ova koju nosimo i koju cemo imati...al pazite kako komentarisete ubuduce....ja sam od onih sa slabijim karakteromuser posted image user posted image
pozz za Tashu

< Poruku je uredio *Dixy* -- 29.9.2009 15:24:43 >


_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:22:36   
Anoniman
Ne,...Poenta ovde nije gadjenje ...
ja se ne gadim trudnica koje puse...niti ih osudjujem
Ali kao sto uvek volim da cujem konstruktivnu i dobronamernu kritiku na svoj racun smatram da treba da kritikujemo nase drage RR devojke koje puse
JER im zelimo dobro,.
Ja ne zelim da se moja najbolja drugarica pravi blesava ako vidi da radim nesto sto nije OK za mene...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:22:37   
Anoniman
ne pravdam ni sebe ni ostale koji puše, meni ni iz džepa ni u džep

... ali dajte žene neki konstruktivan prijedlog kako ste prestale pušiti...
pušenje je ovisnost
pa ako ništa osim što trošite energiju na to kako je štetno recite kako ste prestale , šta vam je pomoglo, šta vam je odmoglo...možda pomogne još nekome neovisno dal je ili nije trudan


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 29.9.2009 15:23:07 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:25:52   
Anoniman
Slazem se sa VUCKO da treba da damo savete kako da se ostave cigare.
Ja sam krizirala, noge su mi se tresle na spavanju,...nisam mogla da se smirim ni da zaspim.
Plakala sam non stop (ne zbog cigara ali mozda bi cigare pomogle) i bila depresivna.

Verujem u nekoliko stvari:
- semenke, suncokret, zvake
- moc sugestije - kad je frka pomislim na bebu, na to koliko se moja sestra patila da zatrudni i dala 30.000 evra a ja mrtva ladna zatrudnela i sad da budem nezahvalna...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:29:09   
dunja RR
ja sam pokusala kada smo poceli raditi na bebi, nisam pusila po par dana, pa onda sa bratom ili drugaricom zapalim po neku, i tako to je trajalo nekih 7-8 meseci, s' tim sto se to pusenje proredjivalo sve vise i vise....krila sam se od mm jer se on jako ljutio, i na kraju mi sve dosadilo i prestala.....vec godinu i po nemam zelju da upalim....znaci prosto nemam recept i to je moja prica....a pusila sam paklu dnevno nekih 7-8 godina pre toga sa jednom pauzom od skoro godinu dana ...

...i zaboravih da kazem , mislila sam stalno sta ako sam trudna( a nisam bila)...tako da me i to proganjalo pa jos i mm sa svojim kritikama a i jos neko oko mene...., i tako iscrpelo me sve i prestadoh...

p.s. izgleda da su meni najvise kritike pomogleuser posted image ( i tudje a i samokritika) 

< Poruku je uredio dunja -- 29.9.2009 15:33:41 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:36:03   
sladjaaaa
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


sladjooo, ako misliš da treba da ne pušiš, ti nemoj pušiti. Ako ti se gade trudnice koje puše - nemoj ih gledati.



Tasho, ja sam već prestala da pušim pre godinu dana, a trudnice sa cigaretom gledam samo kad moram....A svoje mišljenje valjda mogu da iskažem ako već nikog pri tom namerno ne vređamuser posted image  ili ti kao moderator imaš zabranu za to?

I još nešto mislim da je sukob mišljenja normalna pojava i da nije lepo nikome zapušavati ustauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:39:35   
sladjaaaa
IZVORNA PORUKA: dunja

p.s. izgleda da su meni najvise kritike pomogleuser posted image ( i tudje a i samokritika) 




Mislim da kritika jako pomaže, pogotovo najbližih...ali ponekad i odmaže zavisi u kom si periodu života (ako te neko u pubertetu kritikuje naravno da ga nećeš poslušati). I mene su kritikovali, i ja kritikujem, možda i preterujem...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:39:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sladjaaaa

IZVORNA PORUKA: Tasha RR


sladjooo, ako misliš da treba da ne pušiš, ti nemoj pušiti. Ako ti se gade trudnice koje puše - nemoj ih gledati.



Tasho, ja sam već prestala da pušim pre godinu dana, a trudnice sa cigaretom gledam samo kad moram....A svoje mišljenje valjda mogu da iskažem ako već nikog pri tom namerno ne vređamuser posted image  ili ti kao moderator imaš zabranu za to?

I još nešto mislim da je sukob mišljenja normalna pojava i da nije lepo nikome zapušavati ustauser posted image user posted image


BRavo Sladjooooo!!!
Slazem se. Razmena misljenja je fenomenalna stvar. I zdravo je.
Pa ne bi valjalo da se svi slazemo i isto mislimo.
Ne moramo da prekidamo raspravu onda kad krene neslaganje.
Slazem se Sladjooo

(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:41:53   
sladjaaaa
Ja ću Oti morati sad da prekinem ali ne zato što hoću, nego zato što moram kući (do sada sam radila), vratiću se večeras.
Pozdrav svim forumašicamauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:42:22   
*Dixy*
Jel vidish sladjoooo  sta radis? Sad prozivas Tashu shto ti je rekla ukratko shta je imala....
Ja bih zeno da skrenem paznju na tvoj pristup necemu...ides malo agresivnije a niko te ne napada....
Sta mislis da te neko ovde mrzi...ili mene...nemam pojma ko ste ni sta...pisem na osnovu onog shto iznesete...
Nema potrebe to da radis sad i da Tashu prozivash da koristi titulu, nije lepo...

Znaci samo nacin na koji nesto kazesh , napises nije bas najbolji moguci...eto to nista drugo...
ljubim i tebeuser posted image

_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:47:26   
Anoniman
Uh...od ovoliko neslaganja mozda pozelim da ostanem duze  na poslu...Uh, salim se ipak necu.user posted image user posted image
I ja sladjooo idem kuci za 10 minuta posto je jos jedan radni dan gotov!!!Jupiiiii

Dixy, po mom misljenju Sladjaaa nije napala tashu nego je samo iznela svoj stav a to je da je glupo prekidati raspravu onda kad se ne slazemo u necemu.
Zasto paranoja da neko nekoga uvek napada?
ja nikad nisam imala utisak na RR da neko nekoga napada ili sam ja naivna...

Moram da krenem kucici...mnogo sam gladna i spava mi se.

Kisses for all

(odgovor članu *Dixy*)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:50:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sladjaaaa

IZVORNA PORUKA: Tasha RR


sladjooo, ako misliš da treba da ne pušiš, ti nemoj pušiti. Ako ti se gade trudnice koje puše - nemoj ih gledati.



Tasho, ja sam već prestala da pušim pre godinu dana, a trudnice sa cigaretom gledam samo kad moram....A svoje mišljenje valjda mogu da iskažem ako već nikog pri tom namerno ne vređamuser posted image  ili ti kao moderator imaš zabranu za to?

I još nešto mislim da je sukob mišljenja normalna pojava i da nije lepo nikome zapušavati ustauser posted image user posted image


Oooooooooo neeeeeeee, nisam želela da ti zapušim usta!

Naravno da je sukob mišljenja normalan, zato se ovo zove "debata"!

Ja se iskreno divim ženama (ma uopšteno ljudima) koji prestanu da puše. JA BIH VOLELA DA IMAM VOLJE I SNAGE ZA TO! Ali nemam.

Nije mi se dopalo što ste iz Dixy-nog posta izvukle neke rečenice, jer sam ja Dixy-n post doživela sasvim drugačije nego vi.

(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 15:59:23   
*Dixy*
Oti kiss 4 U 2...pichi kuci....trajace ovo ne brini....user posted image   i da dodam ne bash napala al sad kao Tasha je moderator pa ce da zacepi usta time shto kaze shta misli...shta poziva se na titulu? Malo detinjasto....
Nema bre napadanja....user posted image
Nisam se ni ja tako osecala...drugaciji uglovi gledanja....nista specijalno...mozda bi se svi slozili da sedimo i pricamo o tome...
Slucajno sam izvukla neke pojedince da naglasim shta nije u redu....pri tome mislim na tip/vrstu/nacin komentara...al od pocetka teme ima tu njih dosta...
Niti koga mrzim/napadam ili bilo sta...Niti sam se ja tako osetila a ne zelim ni drugi da se tako osecaju od strane mene i mojih postova....
Ovde su ipak trudnice, drugo stanje, hormoni koji rade....treba biti pazljiv kod iznosenja misljenja...
Uzasno je biti sebican...sad ne pricam o nekom ko je ovde pisao nego uopste, trebalo bi da pazimo jedna na drugu...neka je uspela ovo, neka ono....mozda ja mogu neshto shto vi ne mozete al eto ne mogu cigare da ostavim...jbg svako ima neshto svoje...
Aj da se drzimo ko jedna...kad je vec vidno koliko se energije trosi samo da se dokaze da je ovaj-onaj u pravu...
Sladjoooo jel tako?user posted image

< Poruku je uredio *Dixy* -- 29.9.2009 16:03:18 >


_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 16:03:11   
Anoniman
Ima tema Odaberite dok nije kasno (o pušenju), ako neko hoće da čita... user posted image

(odgovor članu *Dixy*)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 16:04:41   
*Dixy*
A gde ima ta tema? Ja sam novija ovde pa josh uvek lutam....

_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 16:08:40   
SUPER MAMA
Drage moje nemojte se prepucavati i vredzati.Ja sam samo rekla moj slucaj najiskrenije i tacno znam kako je pusacima pogotovo kada zele da ostave pusenje a nemogu jer cigarete stvarraju zavisnost, to svi znamo.pozdrav

(odgovor članu *Dixy*)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 16:12:55   
*Dixy*
@SUPER MAMA
E neka si...dobro si to uradilauser posted image

Neka, pa valja malo prepirke....user posted image   Zdravo je touser posted image

_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 16:19:34   
SUPER MAMA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image tacno je da treba da razmenjujemo misljenje ali ne i da se vredzamo.I naravno da pomognemo jednu drugu, a ne da popujemo.ja sam vec priznala dasam puslia ostavila cigarete zbog bebe, a da nije bilo beba ja najiskrenije bi nastavila da pusim.Prosla sam mali pakao prvih par meseci ali uspela sam na to sam ponosna.Znam da neko jednostavno nemoze, ja svatam.Pozdrav drage moje

(odgovor članu *Dixy*)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 16:28:28   
*Dixy*
Pazi... da se ne lazemo, prvi mesec niti sam imala neke znake trudnoce tipa gadjenje, muku ili bilo shta to stvarno nisam...jedino shto mi kasnilo tad sam pusila kao i pre toga i pila kafu ali u nastavku znaci sledeca dva tri meseca na periode kao i do tad (znaci paklu) ili zapalim pa je ugasim jer mi se gadilo.....i tako ta tri meseca...

Al recimo posle....pa hrana mi se nije trazila kao cigare...sta da ti kazem...a recimo kafu crnu ne mogu da podnesem ni sad...zato je pijem s mlekom user posted image
'Bem ti te cigare kad sam uopste i pocinjala....user posted image

_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 16:40:26   
Brand new mama
Uh,bas je postalo harduser posted image Ja nemam pametan savjet za prestanak pusenja,nisam nikad prije prestajala(jednostavno mi nije smetalo).Onda smo poceli da pricamo o bebi i da radimo na tom projektu,te sam ja za N.G dovukla sebi ovdje box cigareta i rekla da ostavljam kad vise ne budem imala.I tako je bilo-nisam stvarno sanjala cigarete,nisam bila nesto nervozna...Ali,ovisnost o nikotinu se uporedjuje sa heroinskom i velik je broj povratnika.Moj tata prestaje svaki mjesec vec godinama,vec smo poceli da se salimo na njegov racun kad krene okolo ko Jehovin svjedok da zica druge da ostave u isto vrijeme.Mm je dobio Ziban koji je nosao okolo godinu dana,poceo je da ga pije dva dana i postao izrazito nervozan i ako je i dalje pusio..Mada ja mislim da je bitno stvarno bitno "prelomiti" jer ako deklarativno ostavljas cigarete sto puta pa pocinjes-jednostavno ces sebe uvjeriti da ne mozes bez cigareta. I tad ih def. neces ostaviti.Znaci-jednostavno uvjeriti sebe da je gotovo sa cigaretama i da ces postati "veci katolik od pape" i smarati jadne pusaceuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu *Dixy*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 16:42:50   
Anoniman
Ja sam u prvoj trudnoci pusila  hvala bogu beba rodjena sa 4  i 100 kg  tezina nije manjkala, ziva zdrava nemoze biti zdravija. Sada isto pusim a trudna sam ali sada po 5 cigara dnevno. Jednostavno to mi je gust pa ne moram ni uvlaciti u sebe samo nek se dimi. Naravno da treba prestati ko hoce i moze i da nije zdravo ni po samog covjeka  a ne za trudnicu toga smo svi svjesni.

(odgovor članu *Dixy*)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 16:42:56   
NadaR
 Nikad u zivotu nisam zapalila cigaretu! jednostavno ,nije me privlacilo!
ne osudjujem nikoga ko pusi!
To je samo njegova stvar!user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pušenje u trudnoći
29.9.2009 18:51:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: *Dixy*

A gde ima ta tema? Ja sam novija ovde pa josh uvek lutam....


Prouči malo FAQ u dnu stranice. user posted image
Tamo ćeš naći sve što se tiče praktičnih uputstvava oko upotrebe sajta.

(odgovor članu *Dixy*)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here