|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bruh (kila) kod dece
27.6.2017 21:19:44   
isidora88
Kod Mateje je super proslo, ujutru dosli, priprema za op, dali su mu neki sedativ, to ga je osamutilo, tehnicar ga je na rukama odneo, to mi je bio najgori momenat, on place, a ja moram da izadjem jer ga vode u salu, operacija je trajala nekih pola sata, nakon toga je donet na odeljenje, tu sam bila sa njim sve vreme, budjenje je ok proslo, malo je bio placljiv i malaksao, ali ok, jedino je bio jako zedan, a nije smeo da pije odmah tecnost , ppsle neka 2 sata je bio super, ustao, piskio u nosu, igrao se, popodne smo puateni kuci, bio je veseo, kao da se nista nije desilo, par dana sam vodila racuna da bas ne skace i tako to, ali nije se zalio da ga boli, rez je neka 2 cm, mozda i manje, danas se ne vidi nikakav oziljak osim malo rastegljene koze. Ako jos nesto treba tu sam :-)
Sve u svemu, nama mnogo teze pada nego njima, ponesi igracke, tablet ili tako nesto sto voli, kupi mu nesto za hrabrost i sve ce biti ok, samo gledaj da ne places pred njim kao ja, ja sam ga uplasila jer sam bila sva u haosu, bolje da su meni dali nesto za smirenjeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Bruh (kila) kod dece
7.7.2017 23:38:45   
Dragce86
Ja se i danas secam...Moj brat je imao 3 godine a ja 7 kad je operisan od bruha. Secam se kada smo mu isli u posetu a on se plasio da se osloni na nogicu sa strane gde je operisan, ali ga je tata nabedio da mu donese kesu iz coska u kojoj su igracke te je nekako otisao do tamo. user posted image A doktoru je na otpustu rekao - Necu ti vise nikad doci! user posted image U pravu ste da porodici mnoogo teze pada nego decici, ali sve to prodje, to je rutinska operacija.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Bruh (kila) kod dece
7.7.2017 23:43:43   
emicaa
Meni nikako nije jasno zasto ne daju vodu.David je dobio mlijeko cim se probudio i pio je vode koliko je htio.Jedino su mi rekli da mu ne dajem cvrstu hrana najmanje sat vremena posle budjenja.
Suzi bice to kod vas sve ok,znam da brines kao i svaka majka.Ali bice dobro

< Poruku je uredio emicaa RR -- 7.7.2017 23:44:43 >


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Bruh (kila) kod dece
8.7.2017 1:33:11   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: isidora88

Kod Mateje je super proslo, ujutru dosli, priprema za op, dali su mu neki sedativ, to ga je osamutilo, tehnicar ga je na rukama odneo, to mi je bio najgori momenat, on place, a ja moram da izadjem jer ga vode u salu, operacija je trajala nekih pola sata, nakon toga je donet na odeljenje, tu sam bila sa njim sve vreme, budjenje je ok proslo, malo je bio placljiv i malaksao, ali ok, jedino je bio jako zedan, a nije smeo da pije odmah tecnost , ppsle neka 2 sata je bio super, ustao, piskio u nosu, igrao se, popodne smo puateni kuci, bio je veseo, kao da se nista nije desilo, par dana sam vodila racuna da bas ne skace i tako to, ali nije se zalio da ga boli, rez je neka 2 cm, mozda i manje, danas se ne vidi nikakav oziljak osim malo rastegljene koze. Ako jos nesto treba tu sam :-)
Sve u svemu, nama mnogo teze pada nego njima, ponesi igracke, tablet ili tako nesto sto voli, kupi mu nesto za hrabrost i sve ce biti ok, samo gledaj da ne places pred njim kao ja, ja sam ga uplasila jer sam bila sva u haosu, bolje da su meni dali nesto za smirenjeuser posted image



Hvala ti puno, a za ovo poslednje, znam user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Bruh (kila) kod dece
8.7.2017 1:33:32   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Suzi bice to kod vas sve ok,znam da brines kao i svaka majka.Ali bice dobro


user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Bruh (kila) kod dece
4.12.2017 10:09:41   
Sarav
Moja beba ima pupčanu kilu tri meseca unazad. Do sad je porasla veličine lešnika. Pedijatar je bio zabrinut jer raste pa nas je poslao kod dečijeg hirurga. Sad smo se vratile sa pregleda, defekt na trbušne zidu je mali tako da nije za operaciju. Kontrola na tri meseca. Pao mi je kamen sa srca! user posted image

< Poruku je uredio Sarav -- 4.12.2017 10:10:13 >


_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Bruh (kila) kod dece
4.12.2017 10:14:13   
Ana RR
Odlično Sarav! user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Bruh (kila) kod dece
4.12.2017 10:26:58   
Srecko47E
Odlicno.
Veliko olaksanje verujem

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Bruh (kila) kod dece
4.12.2017 10:31:44   
isidora88
Super saravuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Bruh (kila) kod dece
6.3.2018 18:05:33   
dunja RR
Nama se približila operacija, za 13 dana, a za 10 dana imamo zakazano kod anesteziologa. i ja sam se totalno ufrkenisala već par dana me drži. Malo malo pa plačem, i jedva čekam da se ovo završi.

Odoh sada po uput za bolničko lečenje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Bruh (kila) kod dece
17.3.2018 23:02:20   
dunja RR
Mame, šta se davale mališanima da jedu veče pred op? Znam da treba lagano, ali šta ste tačno dale ako se sećate? Za ručak ću mu skuvati pileću supicu, sa šargarepom i rezancima, krompir neću stavljati.

Da mu ne perem zube jutro pre operacije?

Operacija nam je prekosutra, a anesteziolog nam je nekoliko puta naglasio da ništa ne sme da unese od ponoći, ni gutljaj vode. Mislila sam svakako da mu samo sa pastom istrljam, ali možda da preskočim?

Nisam se set__ila da pitam to za pranje zuba kao i da li smem nošu da ponesem, poneću je ja ipak, valjda sme.

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.3.2018 23:03:50 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Bruh (kila) kod dece
18.3.2018 11:17:52   
emicaa
Dunja srecko je pred op smio do 4 ujutru piti vodu,Dora isto tako pred mri.Sto se tice hrane ne znam sta a ti kazem,ovde an prije jedes sasvim normalno,isto tako posle op.Prvo ide jogurt pa onda sledeci obrok normalan.
Srecno,mislicu na vas

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Bruh (kila) kod dece
18.3.2018 20:31:17   
dunja RR
Hvala Emi, evo završismo sa klopom, a vodu ćemo još jednom možda, pa u krevet. Okupali ga sad, idem i ja da se okupam i na spavanjac. Nisam živa danas, a tek sutra kako će biti ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Bruh (kila) kod dece
18.3.2018 20:34:29   
Sanjica26 RR
user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Bruh (kila) kod dece
18.3.2018 20:34:32   
Maslacak15
Srecno Dunja!!! Bice to dobrouser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Bruh (kila) kod dece
18.3.2018 20:36:08   
vocicana
Vece pre operaciju, ja msm nesto do 7 h nije frk, nesto malo laganije da pojede a posle ponoci ni vdu. Poslusaj anesteziologa, kako ti je rekao. Javi kako ste prosli.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Bruh (kila) kod dece
18.3.2018 22:12:02   
emicaa
Brzo ce to sve biti gotovo,a razumijem te potpuno.Srecno

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Bruh (kila) kod dece
18.3.2018 22:15:10   
mama Jo
Mislicemo na vas, i saljemo pozitivu samo!! A razumem skroz kakav inas osecaj!!
Srecno!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Bruh (kila) kod dece
20.3.2018 13:32:22   
dunja RR
Hvala što ste mislili na nas user posted image

Stigosmo sinoć kući, dobro smo, temperatura spala (imao je u jednom trenutku blizu 40, trajala je možda pola sata, on je tada pomodreo bio, nemaju pojma otkud ta T). Kaže dr da tako visoka T nema veze sa operacijom, već da je neki virus protutnjao. I ta kratkotrajna ali visoka T je bila jedina neprijatnost juče.

Sticajem okolnosti, sestra u sali mu je bila jedna stara Ringerajka-hocukusurnecuzvaku, mnogo mi je lakše bilo kada ga je na rukama u salu odnela, uopšte me nije bilo strah, nisam plakala, ništa. Potpuno opuštena sam otišla sa 2. sprata, jer je on nasmejan otišao u salu, u rukama mu bio telefon od anesteziologa, pustio mu patrolne šape. I to nije bio neki poseban tretman, već su svi divni tamo, i svakom detetu puste omiljene crtaće pre ulaska u salu. Mada, sve mi je juče prošlo lakše nego što sam mislila, S je bio toliko razuman, sve je slušao. Kaže mi hocukusurnecuzvaku da je i u sali bio sjajan, sve je slušao, i radio kako mu kažu. A dok smo išli do sale, pobegao je šprintom od jedne starije sestre, koja ga je jedva stigla, prepala se žena da ne uleti u salu. On se smeje i trči, blesa user posted image , on i od odlaska u operacionu salu napravi igru.


Sredili su mu i kožicu na piši, nisu mislim sekli ništa, već samo prevukli (videću tačno na kontroli=). Njega sad samo boli ta ranica, samo neposredno posle piškenja, ovaj rez na stomaku ga ne boli. Skidamo konce za 8 dana.

Bolnica (Tiršova) je super čista, sobe, toaleti, sve esktra, sestre i doktori jako ljubazni i spremni/strpljivi da odgovore na sva naša pitanja.


Jedna briga manje, uh!

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.3.2018 13:55:08 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Bruh (kila) kod dece
20.3.2018 13:45:45   
milicicak
Dunja user posted image brz oporavak i ljubi hrabricu user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Bruh (kila) kod dece
20.3.2018 13:58:20   
dunja RR
Hvala Mili user posted image

Danas leži, ne ustaje, gleda crtaće, čitucka knjigice, objasnili smo mu da će ranica brže zamiriti ako miruje, tako da nijednom nije ustao osim kada piški. Za dva dana će već moći da šeta, taman da se prolepota vreme. Rekla nam je dr da ne izlazimo par dana dok je snega.

Naravno da izbegavamo igraonice, okupljanja sa decom, ni vrtić nećemo do posle praznika.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Bruh (kila) kod dece
20.3.2018 15:15:23   
Maslacak15
Super dunja, bas mi je drago da je sve proslo bez problemauser posted image user posted image ljubi Savu, pametnog decaka.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Bruh (kila) kod dece
20.3.2018 15:17:15   
mama Jo
user posted image
Bas je junak, stvarno!!
A i mama se super drzala 😊
Zelim vam brz i lak oporavak!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Bruh (kila) kod dece
21.3.2018 8:09:32   
vocicana
Dunja, divan je Savke, znala sam ja da ce sve biti super.
Bravo za oboje. user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Bruh (kila) kod dece
21.3.2018 8:51:03   
Maraj
Divno dunja user posted image
Super sto je proslo sve ok.user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here