|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim vakcina
17.12.2010 17:17:56   
liliana
IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: liliana

Moja beba je prvi "Pentaxim" primila sa 2,5 meseca, a 2. smo malo zakasnili, jer je bila prehlađena, pa ga nije mogla primit na vreme. Dr nam je rekao da svaka vakcina može da se primi kasnije, ali NE SME ranije nego je u kartonu uvedeno.
Nije imala nikakvu reakciju, osim što je bila pospana i razdražljiva (nakon prve), a nakon druge-ništa. Rekli su nam da , ukoliko bude bilo temperature, damo joj Eferalgan sirup.



lili mozes li mi napisati kada je tvoja beba (ne znam kako se zove user posted image user posted image ) primila tu drugu dozu? Sa koliko mjeseci?



Čupa, 2. Pentaxim je primila kad je imala 5,5 meseci.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Pentaxim vakcina
17.12.2010 17:28:35   
Mishica 77
mati, sorry.... nisam videla post.... mi smo je plaćali po, čini mi se, 3600-3700. Mislim da je cena ista i za Pentaxim i za Infanrix i ne verujem da se nešto značajno promenilo.

p.s. sviđa mi se tvoj nick... ja tako zovem svoju mamu....


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Pentaxim vakcina
17.12.2010 17:30:41   
Podrum Š.
Samo da se ubacim.. ja u NS platila Pentaxim 3500din.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Pentaxim vakcina
17.12.2010 17:32:56   
liliana
Ja ga letos platila 3.900din. Jel moguče da su cene različite u različitim apotekarnama i gradovima?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Pentaxim vakcina
17.12.2010 17:52:27   
Podrum Š.
Čudni su apotekari...
Ja sve stvari nabavljam u određenoj apoteci (moji roditelji poznaju i vlasnika). Jeftinije je sve 10% od ostalih apoteka.
Inače, u ovoj državi sve je moguće user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.12.2010 18:24:19   
Mishica 77
Jedna primedba za moderatora koji je sređivao naziv teme: vakcina je INFANRIX. user posted image

< Poruku je uredio Mishica 77 -- 17.12.2010 18:25:30 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.12.2010 18:32:27   
bratzz
Prve dve doze pentaxima platili smo 3650 a trecu je primila pre dva dana i platilismo je 3830.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.12.2010 18:59:53   
mati
Jao sta sam sve napisala i izbacilo me. Upravo smo dosli sa vakcine i super prosli. Nego da vam kazem sta mi se desilo u ovoj zemlji nasoj Indiji... Posto sam videla da dosta varijaju cene, reko da proverim jer preko puta naseg DZ ima oko desetak apoteka. Udjem u prvu 3820, drugu 3700, trecu 3600. Kad pogledam mm me zove, kaze zove te apotekarka, gde sam vec bila. Ja odem i ona kaze:znate ovo su nove cene, sad cu da pogledam stare. A za koliko ste najjeftinije nasli?user posted image Ja joj kazem 3600, A ona: pa dobro neka bude 3600, pa se nadam da se vidimo sled god za iducu dozu.
E sad vi vidite. Oprostite ako sam necitka ali to je sustinauser posted image ...

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.12.2010 19:02:21   
mati
A da ZVALA, znaci, JURILA dok nisam usla u dr apoteku, jer je nisam cula, i ostavila vrata svoje apoteke otvorena, po ovoj mrzlici, da slucajno ne promasim...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Pentaxim vakcina
17.12.2010 22:53:46   
Anoniman
Marko nije imao reakciju u vidu temperature ili otoka, ali je sav njanjav danas ceo dan. Otpadoše mi leđa od nosanja a on samo njače, i slabo je spavao ceo dan, i evo jedva ga uspavah večeras. 

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 310
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 19:15:29   
Daca88
Mame pomagajte u nazivu jedne vakcine.
Alen je danas primio treću(zadnju)dozu pentaxima,i doktorica je rekla da se revakcina vrši godinu dana nakon zadnje vakcine(u našem slučaju će to biti 17,5 meseci),ali mi je rekla da za revakcinu ne daju više pentaxim nego da kupim neku na slovo " T ",i to će dobiti,a polio popiti,i dok sad ja stigla kući da napišem naziv te vakcine na papirić,ja zaboravila nazivuser posted image .

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 19:19:19   
AtenA
ja sam totalno zaboravila kako bese ide to sa pentaximom,je l se prima i sa godinu dana?to je poslednja doza?

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 20:38:57   
krixtina
Daca88 da nije Tripacel?mada mi to primili ali svaki put dobio bocku u ruku i nogu + popio i polio vakcinu.a reakcije nije imao od njega

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 20:46:03   
Daca88

IZVORNA PORUKA: krixtina

Daca88 da nije Tripacel?mada mi to primili ali svaki put dobio bocku u ruku i nogu + popio i polio vakcinu.a reakcije nije imao od njega

EEEE,valda jeste ta,ako nije onda je nešto jaaako slično,sad ću da guglam malo da vidim.
Znaš li ti nešto o ovoj vakcini.
Btw možemo mi primiti i pentaxim kao revakcinu ali doktorica kaže da su sad neke nove studije i istraživanja pokazala da pentaxim kad se daje 4 put(tj nakon godinu dana kao revakcina)daje jake reakcijeuser posted image ,pa sad kao preporučuju tu Tripacel(ako je ta),i da se polio popije na kašiku.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu krixtina)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 20:56:11   
krixtina
Prave ga valjda francuzi ako se dobro secam,u sustini isto kao pentaxim,samo sto je 3komponentna,pa zato ide jos i druga bocka i polio.a cena mu u novembru bila1390din,u apoteci kod dispanzera

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 21:02:41   
Daca88

IZVORNA PORUKA: krixtina

Prave ga valjda francuzi ako se dobro secam,u sustini isto kao pentaxim,samo sto je 3komponentna,pa zato ide jos i druga bocka i polio.a cena mu u novembru bila1390din,u apoteci kod dispanzera

Eeeejjjjj sad vidim da si i ti iz Suboticeuser posted image Iz kog dela grada si?
Ako je tako da sadrži tri komponente,pa ide i boca za preostale komponente,pa jos i polio na kasiku,ja tu ne vidim nikakve svrheuser posted image ,prosto dam pentaxim opet i gotovo,što komplikovati kod zadnje doze?

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu krixtina)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 21:12:38   
krixtina
Pojma nemam zasto bi da mesaju,ako je dobra3puta zasto ne bi mogla i 4.doza.nama dr nista nije rekla u vezi toga.a u sredu idemo na hep b vakcinu pitacu je ako ne zaboravim.sa makove7 sam.ti?

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 21:33:37   
Daca88

IZVORNA PORUKA: krixtina

Pojma nemam zasto bi da mesaju,ako je dobra3puta zasto ne bi mogla i 4.doza.nama dr nista nije rekla u vezi toga.a u sredu idemo na hep b vakcinu pitacu je ako ne zaboravim.sa makove7 sam.ti?

Mali Bajmok,1 km od buvljaka,kod malog Matka škole.
Ajd pitaj pa mi napiši ovde,koliko tvoja beba ima meseci

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu krixtina)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 21:40:07   
krixtina
Ok,valjda necu da zaboravim,uvek bi da pitam svasta,a na kraju sve zaboravim.6mes i6dana,drugi kraj grada,bar ti je buvljak blizu

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 21:46:36   
magnetic
Danas smo primili i treci pentaxim.Eno Dunjica lepo spava tako da nije bilo reakcije ni ovaj putuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu krixtina)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 22:24:07   
Mishica 77
Kako treći? user posted image Pa kad ste primili prvi? 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 22:28:46   
magnetic
Prvi sa 2 meseca,drugi sa 3 i po i sada treci sa 5 meseci.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 22:47:47   
Mishica 77
Aaaaa, daaaaaaaa. Mi isto, samo smo mi u dan tačno išli. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Pentaxim vakcina
20.12.2010 22:49:58   
magnetic
Mislis tacno na 5 meseci?
Mi smo sa tacno 2 meseca,a onda drugi i treci put na 6 nedelja

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
21.12.2010 12:46:09   
Anoniman
Bila sam danas u savetovalistu, dr je izvukla zakljucak da se Marku ovaj uzasan oblik ekcema po kosmatom delu glave pojavio kao reakcija na vakcinu (Infanrix), sto ima smisla, jer je u cetvrtak kad je primio vakcinu imao samo jednu piknicu ekcema u ovako gadnom obliku, u petak vec mnogo gore, u subotu haos! Kako mi to nije palo na pamet?
Tako da dr rece da sa drugom dozom sacekamo bar 2 meseca, a najbolje bi bilo 2,5, da mu se organizam malo oporavi.

Tako da, Choopa, ne brini sto cete imati toliki razmak izmedju prve i druge doze!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here