|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
17.1.2011 14:40:45   
Podrum Š.
Mi u četvrtak na III dozu Pentaxima, pa smo mirni jedno vreme....
Nadam se da neće biti ni sada reakcije kao ni kod prve dve user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
17.1.2011 16:17:54   
Trudnicica83

IZVORNA PORUKA: ribizla

Mi kasnimo sa Pentaximom 1 nedelju ,u cetvrtak je bilo 6 nedelja od prosle a idemo tek u petak i sad me hvata panika jer smo mi bolesni a i ona od jutros ima malo sekreta .. Sta ako prodje 7- 8 nedelja od prethodne doze ? Da li to nesto remeti dejstvo  ? 


Ne brini Ribizla, ne remeti nista. Bitno je da prodje minimum 4 nedelje, a uvek je bolje i vise od toga.

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
19.1.2011 19:25:43   
Anoniman
user posted image Trudnicice

(odgovor članu Trudnicica83)
  Direktna veza do poruke: 353
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
19.1.2011 22:46:41   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: ribizla

Mi kasnimo sa Pentaximom 1 nedelju ,u cetvrtak je bilo 6 nedelja od prosle a idemo tek u petak i sad me hvata panika jer smo mi bolesni a i ona od jutros ima malo sekreta .. Sta ako prodje 7- 8 nedelja od prethodne doze ? Da li to nesto remeti dejstvo  ? 

To sam se i ja pitala, ali rekli su da nema veze. Nama je bila zakazana 8 nedelja nakon prve doze. Tj. drugu  dozu treba da primi sad u petak, a nesto je smrkav, pa se bojim da je ne odloze jos???user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
19.1.2011 22:50:13   
Podrum Š.
Navodno ne odlažu ako je dete samo malo šmrkavo user posted image
Mada, mislim da to zavisi od pedijatra do pedijatra.
Moja drugarica koja živi u Bačkoj Palanci ide posebno kod pedijatra u savetovanje a posebno na vakcinu, tako da njoj dete ni ne pregleda lekar pre vakcinacije user posted image . Glupost.
Uh, ja se već brinem zbog sutrašnje vakcine, sva sam napeta.


_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
19.1.2011 22:53:04   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Navodno ne odlažu ako je dete samo malo šmrkavo user posted image
Mada, mislim da to zavisi od pedijatra do pedijatra.
Moja drugarica koja živi u Bačkoj Palanci ide posebno kod pedijatra u savetovanje a posebno na vakcinu, tako da njoj dete ni ne pregleda lekar pre vakcinacije user posted image . Glupost.
Uh, ja se već brinem zbog sutrašnje vakcine, sva sam napeta.


??? Pa tu pregled služi da dr utvrdi da je dete zdravo da je primi! I mi idemo odvojeno u savetovalište i na vakcinu, li pregled se podrazumeva!

Podrumče, veruj da KL je najlakše podnela 3.dozu (ako zato brineš). Ma ni trunčica nekog problema taj dan!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
19.1.2011 22:54:33   
choopa choops
Ribizla eto vidis ...Rei od PodrumS je to vec treca doza, a moj M ce da primi tek drugu dozu, iako su po starosti isti. Ne brini user posted image

Podrumce to mi bas glupavo za preglede?user posted image A nama opet zakazana vakcina uvece. Jos je i petak!!!user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
19.1.2011 22:56:47   
Podrum Š.
NM user posted image  , mene strah hvata, uvek se setim Darkovih reakcija na vakcine user posted image
Choopice, mi smo prošli put primili vakcinu popodne, ma nisam spavala ko svet celu noć, a ona, zatarabila sve u 16 user posted image ... (Btw strava ti avatar user posted image )


_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
19.1.2011 23:07:38   
Tea2
Nosite li vakcinu sa sobom ili idete u apoteku posle pregleda?Sledeci put idem sama sa bebom pa ne znam da li da nosim unapred...Sta cu sa vakcinom ako joj je ne da?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
19.1.2011 23:10:13   
New Mom
Ja je pokupim pre no što odemo u DZ. Znam da su neke mame iz BG-a rekle da odu na pregled, a onda skoknu negde u blizini do apoteke po vakcinu.
Šta bude ako ne primi? Ne znam, mada pretpostavljam da možeš i sama da pretpostaviš da li će beba primiti taj put vakcinu ili ne (da li ima temperaturu i sl.).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
19.1.2011 23:18:06   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tea2

Nosite li vakcinu sa sobom ili idete u apoteku posle pregleda?Sledeci put idem sama sa bebom pa ne znam da li da nosim unapred...Sta cu sa vakcinom ako joj je ne da?

mi je nosimo sa sobom, mada moja prija trkne do apoteke tek poslije pregleda user posted image
A med.sestra kaze da nije problem ako dr kaze da beba ne treba da primi, a mi vec donesemo vakcinu, vec da ce onda oni napisati ime i prezime bebe, oca i staviti u njihov frizider da ceka dok god zatreba user posted image

Podrumce hvala user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
19.1.2011 23:22:02   
Anchy_Ljuba
Mi smo kupovali tek posle pregleda, sva sreca nije bilo nikakvih problema, odmah smo primali, apoteka nam je blizu cuvali su nam na nase ime kod njih u frizideru...

_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
20.1.2011 8:56:17   
Podrum Š.
Evo nas sa vakcine. Rea trepnula nije user posted image , divna je bila.
Nadam se da neće biti nikakvih reakcija... Javljam u svakom slučaju šta je bilo.
Nego, opet vakcina za mesec i po dana (Hep B), ima li kraja više user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
20.1.2011 10:01:23   
Anoniman
SUper Podrum user posted image user posted image
Hvala vam drage moje,videcemo sutra sta ce dr reci ,ja ne zurim ,ima da je pregleda user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 364
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
20.1.2011 10:36:22   
Jele

IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Navodno ne odlažu ako je dete samo malo šmrkavo user posted image
Mada, mislim da to zavisi od pedijatra do pedijatra.



Pa eto naša nije odložila zbog sekrecije iz nosa kod Uroša i to je bila greška user posted image To je u stvari bila neka viroza, pa je posle vakcine 'buknula', pa se na to sve još nakalemila i bakterijska infekcija... Uglavnom, ja im više neću davati vakcine dok nisu kompletno zdravi. Ne znam ni šta mi bi ovaj put, mm je ostao sa Urošem u orinaciji, a ja sa strahinjom izašla jer je urlao.. Mm mi ništa nije rekao da je ova videla da mu se niz grlo sliva sekret, ali da je to kao u redu i da može da primi vakcinu.. Uf poludela sam... Posle nam je privatna pedijatrica rekla da ona ne daje vakcine ni kada su šmrcavi, jer dovoljno je što se organizam bori protiv toga, ne treba mu još i borba s virusom iz vakcine na to.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
20.1.2011 18:18:38   
Podrum Š.
Tako je Ribizla... I ja smatram da moraju biti POTPUNO zdravi da bi dobili vakcinu. Budi isključiva.
Jele... ne znam šta da ti kažem, mislim da sam već pisala. Darko mi je skoro posle svakog DiTePera završavao u Dečijoj bolnici. Najverovatnije nije bio skroz zdrav kada ih je primao, ja bila neiskusna, i eto gluposti.
Tu dr zaobilazim u najširem mogućem luku i strogo je nepreporučujem.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
21.1.2011 10:46:27   
Anoniman
Dobila je vakcinu ipak,doktorka me uverila da joj nece biti nista jer je zdrava,to sto joj oko jos malo suzi nema veze.. Ovo je bio prvi pregled kada ona nije plakala ali kad joj je sestra dala vakcinu vristala je straaasnouser posted image Nadam se da cemo i ovog puta proci bez lose reakcijeuser posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 367
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
21.1.2011 14:00:30   
MASHKA
drugarice i ja imam isti problem...26-og treba Staša da mi primi treću dozu pentaxima ali još je na antibioticima. mada nema više temperaturu ali i dalje kašlje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
21.1.2011 14:06:00   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

I ja smatram da moraju biti POTPUNO zdravi da bi dobili vakcinu. Budi isključiva.

Tu dr zaobilazim u najširem mogućem luku i strogo je nepreporučujem.

Nije tema,ali ja ispadoh dezurna vestica u porodici i medju prijateljima jer insistiram na "karantinu" 15 dana pre vakcine,odnosno,ne primamo posete nit gde idemo. Ako nesto i pokupi,znam da sam sve ucinila da to sprecim.

koja je dr u pitanju?

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 369
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
21.1.2011 14:08:28   
Anoniman
Postoji li tema o odbijanju vakcinacije? To je u poslednje vreme hit u svetu, zanima me sta mislite o tome?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 370
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
21.1.2011 17:45:18   
lenaa
Magi ovde ima dosta roditelja koji su odbili da vakcinisu dete, razloga ima dovoljno. Razmisljala sam i ja o tome ali ne daj Boze da mi se dete razboli od neke teske bolesti a ja nisam dozvolila da dobije vakcinu joj necu ni da dovrsim recenicu. Mi inace primamo 6 u 1 vakcinu, a kako je nama dr objasnio "dosta su se usavrsile vakcine" tako da deca retko dobiju posle nje povisenu t ili nesto drugo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
21.1.2011 20:56:52   
Podrum Š.
Ribizla, kakvi ste?
Rea nije imala uopšte temperaturu, ali ima crvenilo na nozi i kenjkavi ... Biće ok user posted image .
Magi pp.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
21.1.2011 23:10:41   
choopa choops
Primili drugu dozu Pentaxima. Imali zakazano u 18:15h, dosli na red u 19:45h. user posted image
M malo spava, malo je budan (sad je budan user posted image ), temperature nema...Nadam se da ce noc proci OK.
Sledecu nam zakazala za mjesec dana??? user posted image Znaci prva sa 2mj, druga sa 4mj i treca sa 5mj?


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
22.1.2011 10:15:37   
Podrum Š.
Bravo Choopice user posted image
I nama su zakazali između 2 i 3 vakcine na 5 nedelja razmak. Činilo mi se kao mala razlika, ali sada, kada smo ih poprimali, lakše mi je jer ćemo odmoriti neko vreme (za mesec i po prima HepB IIIdozu)

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Pentaxim i Infrarix vakcina
22.1.2011 10:17:59   
lenaa
Podrumce a kako prima vakcinu protiv Hep B?

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here