|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
15.11.2011 15:23:34   
PoisonEve
Mozemo li mi prvo da probamo sa drzavnom vakcinom pa ako bude jaka reakcija da uzmemo Pentaxim?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
15.11.2011 15:25:40   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Mozemo li mi prvo da probamo sa drzavnom vakcinom pa ako bude jaka reakcija da uzmemo Pentaxim?


Nisam sigurna koliko se preporučuje da se vakcine mešaju user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
15.11.2011 15:40:53   
isidora88

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Mozemo li mi prvo da probamo sa drzavnom vakcinom pa ako bude jaka reakcija da uzmemo Pentaxim?


meni je dr rekla da moze da prvo bude drzavna pa pentaxim(sve doze) ali da ne bi valjalo prvo pentaxim pa onda drzavnauser posted image
mateja je primao samo pentaxim i ja sam prezadovoljnauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
15.11.2011 21:16:40   
Ana RR
Marko je danas primio drugu dozu pentaxima, nadam se da kao i prvi put proći bez reakcije.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.11.2011 9:32:41   
PoisonEve
A na koliko se daje pentraxim?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.11.2011 9:37:13   
Anoniman
Na 6 minimum nedelja, mi ćemo treći primiti u petak.

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 581
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.11.2011 9:44:35   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

A na koliko se daje pentraxim?


Na 6 nedelja, 3 doze. Veruj mi, mnogo je lagodnije za bebu da primi samo jednu vakcinu nego onu državnu gde je dva puta bodu plus jednu treba da popije. Marko juče nije ni trepnuo.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
18.11.2011 9:02:27   
lesica
Evo me opet ovde. L je ovog puta imala blagu reakciju na vakcinu,malo joj je bilo oteklo i pocrvenelo oko uboda i imala je pola dana blago povisenu T-nije prelazilo 38°C. 

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
18.11.2011 18:36:06   
Anoniman
Mi primismo danas i treću dozu Pentaxima. Za sad je glatko, videćemo da li će biti reakcije...

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 584
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
22.11.2011 12:31:54   
Malecka074
Mi smo na prosloj kontroli primili Pentaxim, prvu dozu. I Nogu hvala, nije bilo reakcije.
Nadamo se da nece biti ni sledeci put.user posted image


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
22.11.2011 13:10:49   
Nensi*
Mi smo prvo imali zakazano 02.11. pa nije primio zbog bronhitisa,pa smo pomerili za 16.11. koju opet nije primio jer smo bili u bolnici opet zbog bronhitisa,sad smo zakazali za 30.11. nadam se da ce ostati zdrav i da ce uspeti da je primi.
Do kad najkasnije moze da se primi poslednja doza?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
4.12.2011 15:06:34   
ishler
Primili smo dve doze pentaksima i oba puta smo imali 38 temperaturu,ali nista drugo od simptoma..
Pitam se sta bi bilo da smo primili obicnu......user posted image
Sta da radimo kad smo nezni ko cveticuser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
9.12.2011 16:53:00   
Malecka074
Mi smo juce primili drugu dozu Pentaxima. I nazalost L je imala rekaciju...kenjkava celo vreme, trzase na svaki zvuk, i temperatura je dostigla i 38,5. Ali dala sam joj paracetamol, tusirala mlakom vodom...pa sam uspela da ju oborim. Ali jutros opet 38,2...onda sam opet istu proceduru uradila, sad je 37,2 i L spava. Bas mi je tuzno gledati kako jeca. :( Grozan osecaj. Ona je inace uvek aktivna i brblja i smeje se. Pa mi ovo bas tesko pada. Isplakah se i ja s njom. :(

p.s.
Smem li ja njoj na nogice da stavim obloge od belanaca u carapicama? Ako opet skoci temperatura?


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
9.12.2011 16:55:37   
Ana RR
Malecka, ja ne znam za te obloge, nisam nikad čula user posted image nadam se da neće biti potrebe user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
9.12.2011 17:14:04   
Anoniman
Malecka, ništa ne znači da joj namažeš belancetom ili bilo čime tabane ili stopala jer su im nogice toliko male da je suviše mala površina da bi nešto rešilo, trup je najveća površina za odavanje toplote te samim tim na njega treba delovati u pokušaju da se skine temperatura.

Nama je dr preporučila u slučaju temperature da ukoliko je moguće istim toplomerom izmerimo bebinu temperaturu i vodu i okupamo je vodom čija je temperatura za stepen niža od bebine. Ukolliko nemaš vodootporan toplomer (kao što ga ja nemam) izmeriš čime imaš i nadaš se da ne odstupa mnogo.

Pri tom NIKAKO ne trljati bebu alkoholom!!!

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 590
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
9.12.2011 17:18:17   
Anoniman
Sammo strpljivo, proći će. I da znaš, nema razloga da se plašiš za treću dozu, to što je sad odreagovala ne znači da će i sledeći put. Nevena je imala reakciju na prvu dozu dva dana i noći nismo spavale, plakala ona i ja sa njom, stavljali ledene obloge na otok koji joj je bio narastao do veličine loptice za stoni tenis što je na onako maloj butinici izgledalo strašno. Zato drugu i treću dozu nismo osetile. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 591
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
9.12.2011 18:46:48   
Malecka074
Drage moje, hvala vam mnogoooooooooooooooo! evo opet 38, :(

_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
9.12.2011 18:53:14   
Anoniman
Samo hrabro, i to će da prođe! Držimo vam fige!!!

(odgovor članu Malecka074)
  Direktna veza do poruke: 593
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
10.12.2011 19:34:07   
Ivana.
Mi smo primili sve tri doze pentaxima, i hvala bogu nije bilo nikakvih reakcija.
Malecka, nadam se da se sve smirilo danas user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.12.2011 23:40:36   
Daca88
Molim vas za pomoc,savet...Dete 17,5 mes.Juce poslepodne primio cetvrtu dozu pentaxim-a.Revakcina.Nikad nikakvu reakciju ni na jednu vakcinu nije imao.Sada pakao.Muke zive.Recite mi da li je to normalno.Ruka natecena,crvena,jedva je pomera.Rame tvrdo ko kamen sa velikim otokom,duplo je vece od drugog ramena,vrelo,upaljeno.Cela ta leva strana mu crvena levi obraz,levo uho,leva polovina ledja,leva noga.Procureo nos bledo zuti slincici.Temperatura 38.Nece da jede,nece da pije.Dala mu eferalgan sirup i pokusala mu staviti obloge al neda,boli ga,osetljiv je,kad mu i uspem staviti odmah je skine.Place,kenjka,trazi da se nosa,mazi.Najvise me brine ta cela leva ruka pa onda sve ostalo.Hitna i apoteka mi nisu rekle nista novo.Vodila ga u dispanzer,sestra nije ni knjizicu htela da primi,vikala je da je to normalno,a pritom ga ni ona ni dr nisu pregledali.Meni to nije normalno,a i ako je normalno,sta preduzeti kod ovako burne reakcije.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.12.2011 23:42:26   
bubulence
daco ja bih ipak pozvala dr. nekako mi je cudno da ima bas takvu reakciju.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
12.1.2012 22:46:16   
srna001
Evo i ja da podelim sa vama svoje iskustvo sa Pentaximom.
Sin nikada nije imao nikakvu reakciju.Zoja prvi put ništa a sad drugi put, prvi dan poslepodne teperatura do 37.9 u toku drugog dana pala skroz, kenjkava, razdražljiva, trza se iz sna na svaki šuš, celu noć loše je spavala i jedino kad ja ležim pored nje i držim je za rukice.Užas i za mene potpuna novina.Nadam se da posle treće ture neće biti isto.A nadam se i da sutra(treći dan), više neće biti simptoma.A da i mesto uboda je crveno, kada joj stavim hladnu oblogu buni se i plače.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
13.1.2012 11:58:27   
minna
Trbalo bi uskoro da primimo cetvrtu dozu pentaxima. Vakcina se i dalje kupuje u apotekama, zar ne? Koliko kosta sad otprilike?

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
13.1.2012 22:29:33   
srna001
Minna 3600 din

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
14.1.2012 9:31:07   
minna
Hvala srna, nisam mogla da se setim ni otprilike

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here