|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.8.2011 11:28:00   
dejana007
Zdravo svima, mi smo prvu vakcinu primili 14. Jula, kad je imao puna 3 meseca i 2 dana, a drugu dozu juce tj. 15. 08, a sledecu cemo 19. 09. Medjutim, posle prve vakcinacije nije bilo nikakvih nus pojava, ali posle ove druge je mnogo, mnogo nervozan, placljiv, ali nema temperaturu. S tim sto mu se ubod malo ucrveneo. malopre mu stavljala oblogu (malo leda u peleni pa na mesto uboda) ali ne znam koliko puta to da ponovim? kad ce mu proci ova nervoza?

P.s
mada planirala da otvorim posebnu temu, jer je poceo tokom noci da se budi, sto nikad nije, plus je poceo da place i vristi u sbu i da se od 05,30h budi na pola sata. mnogo, mnogo lose spava... Ko zna mozda poceli da ga muce zubici. ne znam.

Inece primili smo Infanrix

< Poruku je uredio dejana007 -- 16.8.2011 11:29:36 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.8.2011 11:37:00   
New Mom
Kako je vaša beba podnela vakcinaciju? <- KLIK

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.8.2011 0:21:16   
Anoniman
Mi smo danas (sa dva meseca i dva dana) primili prvu dozu Pentaxima i doktorka nam je rekla da treba da prođe najmanje mesec dana do sledeće doze ali da oni praktikuju minimum šest nedelja razmaka. Pošto će ona tad biti na odmoru, mi ćemo drugu dozu primiti posle sedam nedelja.

Inače imali smo prilično burnu reakciju al o tome sam već pisala na  temi o reakcijama na vakcinaciju...

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 528
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.9.2011 15:29:47   
ikadunja
Mi smo primili tri doze Pentaxima, sest nedelja je bio razmak izmedju njih. Nije imala bas nikakvu reakciju, kod trce nije ni zaplakala. Jeste da se placa, ali mi draze da platim, nego da rizikujem  da beba dobije temperaturu, place i bude nervozna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.9.2011 15:49:51   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: dejana007

...... S tim sto mu se ubod malo ucrveneo. malopre mu stavljala oblogu (malo leda u peleni pa na mesto uboda) ali ne znam koliko puta to da ponovim? kad ce mu proci ova nervoza?


Moj savet za oblogu je-pola voda, pola alkohol. Natopiš pamučnu pelenu i drzis na mestu uboda. Led je mnogo hladan i beban i zbog toga može plakati. Cim se ugreje pelena, ponovo je natopiš, iscediš i držiš na nožici.
Vidim da kasno odgovaram, ali možda nekome pomogne. Nama jeste.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.9.2011 15:59:33   
Olga75
alkohol nije indikovan kod pedijatrijskih pacijenata

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.9.2011 16:43:38   
Capa
Evo i nas. Doduše, sa zakašnjenjem, ali možda nekome pomognemo.
Dejana, nemoj mešati alkohol i vodu.Nama su u Domu zdravlja rekli (isto joj se bilo mesto uboda zacrvenelo, jer je plitko data vakcina ) da stavljamo samo obloge natopljene vodom. Menjaj kada god vidiš da se osušilo. Nama je to bilo prošlo za dva, tri dana, pa, eto, i to da znaš.

< Poruku je uredio Capa -- 7.9.2011 16:44:43 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.9.2011 21:44:48   
dejana007
Hvala capa, znacu za drugi put. E a da vas pitam sta mislite o o nome ( to meni rekla svekrva da napredni put uradim) da mu stavim eferelgan cepic pre vakcine da ne bi dobio slucajno temperaturu? On sad 19.09. prima trecu dozu.....

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.9.2011 21:57:24   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Olga RR

alkohol nije indikovan kod pedijatrijskih pacijenata

Ne bih znala. Po struci sam dipl.ing.el. To je bio savet našeg pedijatra i to nam je u roku od dva sata smirilo nožicu. Sledeći put sam odmah po primanju vakcine stavila oblogu i nožica ga nije ni bolela. Samo je bilo malo tvrdje na tom mestu. I sa drugim detetom ću činiti isto. Prosto, imam poverenja u našeg lekara, a uz to ne mislim da je to relevantna količina alkohola. Ali, ja sam laik, kao što rekoh. Napissla sam to iz najbolje namere i iz odličnog iskustva.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.9.2011 21:58:45   
New Mom
Ja lično nisam za to da se unapred daje lek, ali znam dosta njih koji to rade, kao preventivno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.9.2011 22:02:50   
Olga75
svako radi kako mu se savetuje ili kako misli da je najbolje user posted image
i tako se mazu desni belim vinom , mala je kolicina , sipaj kap rakije u mleko bolje ce spavati i tako user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.9.2011 22:14:03   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Olga RR
.....
i tako se mazu desni belim vinom , mala je kolicina , sipaj kap rakije u mleko bolje ce spavati i tako user posted image

Nećemo preterivati.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.9.2011 22:26:50   
Olga75
ne preterujem , rade i to mame  user posted image
u svakom slucaju oblog treba da se stavi na mesto uboda a kkakav ce biti nije moja stvar user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 7.9.2011 22:27:20 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.9.2011 22:40:41   
madre
IZVORNA PORUKA: New Mom

Ja lično nisam za to da se unapred daje lek, ali znam dosta njih koji to rade, kao preventivno.

ni meni to nije bas najjasnijeuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.9.2011 23:41:42   
dejana007
ni meni to nije bas najjasnije


ni meni zato pitam. kao ona ocuvala dva deteta i dva unuka i zna kako ide... ni ja nisam za to, niti tako nesto radila do sad... ali imao reakciju na vakcinu prosli put, sad mu je treca plasim se da ne bude gore...

sto se tice obloga moja drugarica mi preporucila rashladjen caj od kamilice..

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
2.10.2011 22:09:06   
Ana RR
Mi sutra primamo pentaxim, nadam se da neće biti reakcija, baš se plašim temperature.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
2.10.2011 22:23:53   
Anoniman
Anci ne brini videces proci ce Markic bez T,bice sve ok user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 542
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
3.10.2011 3:32:50   
Anoniman
Sve i da bude reakcije, što je kod pentaxima retko, temperature ne bi trebalo da bude. Samo opusteno.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 543
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
3.10.2011 8:53:55   
cockic
evo nama je sad na redu revakcina pentaksim ima 17 meseci,nego sam cula
da su cesce reakcije od revakcine.
on od tri prosle nije imamo nikakve reakcije.

nego sad je imao ovaj stomacni virus i nikako da mu se sredi stolica
dva dana bude tvrdja a treci opet redja.

dala sam i kaku na analizu pre te vakcine da proverim za svaki slucaj
da nema neku bakteriju ili nedao bog kandidu.

mada njega ceo septembar zaza stomak od kako je isao tih 7 dana u
jaslice te od nosa mu se slivalo pa opet retka stolica,a sad virus.
a kao slag na tortu krenule 5ce koje mogu da izbiju tek za mesec dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
3.10.2011 14:23:36   
Ana RR
Primili smo jutros vakcinu, malo se rasplakao kad ga je ubola, a vala i ja bih, CELU iglu mu je zabola u ruku user posted image proveravam ga svaki čas, nema crvenila oko uboda, nije vruć, jedino je malo pospan mada je bio i pre vakcine jer se probudio rano a zbog kontrole ga nisam pustila da spava duže.

Dok sam kuckala poruku rasplakao se u snu, baš je tužno plakao. Gledala sam mesto uboda i nema crvenila, izmerila sam mu T, prvi put 35,8 izmerim još jednom a ono 36,3 user posted image u razmaku od dva minuta. Bem ti toplomer, imam onaj digitalni, koliko je pouzdan? On se umirio čim sam ga spustila na komodu da ga skinem i počeo je da kunja posle 5 minuta. Je l' moguće da mu se od vakcine toliko spava?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
3.10.2011 14:27:09   
Anoniman
Moguće da je pospan user posted image cica mala... Stavljaj mu malko obloge, možda se preturio tu gde ga je ubola pa ga zabolelo to mesto. Mi ni na jedan Pentaxim nismo imali temp veću od 37.2, tako da je to ok, a ako ti je plakao između dva merenja lako je mogla temp da mu skoči od kmečanja user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 546
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
3.10.2011 14:29:47   
Ana RR
Nije plakao, on se smiri čim ga spustim na komodu, odmah je počeo da se smeje i da guče. A koja je normalna T za bebe? I šta se smatra povišenom T? Stavljam mu obloge.


< Poruku je uredio Ana RR -- 3.10.2011 14:30:25 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
3.10.2011 14:31:07   
Anoniman
Pa sve do 37 pod pazuhom, 37.5 rektalno... je normalno user posted image Tako da se Marko "o'ladio" user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 548
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
3.10.2011 14:35:43   
Ana RR
Merila sam pod pazuhom. Hahaha user posted image samo da prođe bez T, crći ću!

P.S. Pojela sam celu plazmu od nervoze user posted image poslednji put kad mi se to desilo saznala sam da sam trudna user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
3.10.2011 14:57:10   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Je l' moguće da mu se od vakcine toliko spava?


Da. Stariji sin je prespavao ceo dan nakon prvog Pentaksima. I nije (sem toga) bilo nikakve reakcije. Ja mu (jadnom) ni obloge nisam stavljala. Drugi put je bila i povišena temperatura, crvenilo i bolela ga je nožica.
U našem DZ daju u nožicu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here