|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
3.6.2013 6:52:39   
World
Mi nismo kupovali, tako su nam dali u dz, ne daju vise one stare. Samo me zanima da li moze ovako reagovati nakon 2 dana, evo opet joj je skocila t na 38,5. :(

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
3.6.2013 7:12:25   
adulence
Mi smo tri.puta primili pentaxim i nijednom nikakvs reakcija

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
3.6.2013 11:11:25   
Rosita
World, D je primio prvu dozu 22., hvala bogu bez reakcije. Pedij.je rekla ako ima temp. mimo 48 sati, da dodjemo. Pa ne znam sta da kazem, mozda da pustis ukupno 3 dana pa ako i dalje ima, kod pedijatra.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
3.6.2013 20:00:27   
World
isli smo, izgleda da je virus neki....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
5.6.2013 11:02:05   
Peace*
Pisale ste o tome da li 4ta doza mora biti državna, i da li ako kreneš sa Pentaximom, moraš tako do kraja.

Luka je primio prve tri Pentaxim i onda su nam rekli da bi bilo dobro da 4ta bude državna. Privatni pedijatar se sa tim nije složio, i Luka je i 4tu dozu primio Pentaxim.
Marko je prvu dozu primio Infanrix, a naredne tri Pentaxim.

Pisale ste i o burnoj reakciji na 4tu dozu. Mi smo to imali nedavno, baš natečeno, tvrdo, čak i diskretno modro. Dr mi je rekla da je to zato što je to četvrta doza, mislim da je rekla da je to zbog već velikog broja antitela dobijenih kroz prethodne 3 vakcine. Inače, reakciju u toj vakcini izaziva Pertusis.

Vodila sam Luku da primi predškolske vakcine: u jednu ruku DiTe, u drugu MMR i pije Polio. Međutim, u DZ nema vakcina, ni jedne. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
5.6.2013 19:10:45   
vesic
da li ima neko ko kasni sa vakcinama?moja beba jos nije primila trecu dozu pentaxima,pa me zanima koliki je najveci razmak sa vakcinama?u pitanju je pentaxim vakcina

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
5.6.2013 19:36:32   
Moiraina
Moj je primio 4. dozu Pentaxima sa 2,5 godine, dakle sa više od godinu dana zakašnjenja.

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
6.6.2013 11:15:35   
Peace*

IZVORNA PORUKA: vesic

da li ima neko ko kasni sa vakcinama?moja beba jos nije primila trecu dozu pentaxima,pa me zanima koliki je najveci razmak sa vakcinama?u pitanju je pentaxim vakcina




1 doza 16.12.2010.
2. doza 28.02.2012.
3. doza 27.03.2012.
4. doza sad prekoju nedelju, nemam ovde upisano.

U principu, prve tri doze Pentaxima treba da idu na 4 nedelje, a četvrta godinu dana nakon treće. No, kao što vidiš, ako postoji indikacija, može se kasniti.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
6.6.2013 16:42:55   
World

IZVORNA PORUKA: vesic

da li ima neko ko kasni sa vakcinama?moja beba jos nije primila trecu dozu pentaxima,pa me zanima koliki je najveci razmak sa vakcinama?u pitanju je pentaxim vakcina



mi smo primili neke dvije sedmice kasnije nego sto smo trebali, ne znam koliko dugo se moze odlagati, mada mislim da nije problem..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
4.7.2013 23:52:40   
Azra_
Mi smo u utorak primili poslednju dozu Pentaxina. danas popodne bio vruć, izmerila mu T pre spavanja, ima 38,5! Čitala u onom uputstvu od vakcine da se može javiti reakcija u poriodu od 48-72h od primanja vakcine. Čudi me baš jer na ranije doze Pentaxina nije imao baš nikakvu reakciju. Dala sam mu Eferalgan. Ide da spava pa se bojim da ne skoči T u toku noći a da se nekim čudom uspavamo... Da li se nekome još dešavalo da ima T od ove vakcine? Koliko dana potraje? Davati sirup?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
5.7.2013 1:14:12   
isidora88
i meni je mateja imao temperaturu od poslednje doze pentaxima, ja sam mu davala sirup, temp. je trajala dan, dva.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
5.7.2013 1:19:16   
Azra_
Aha. Hvala ti. Pratiću stanje svakako. Do koliko je išla T kod vas?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
5.7.2013 2:08:26   
World

IZVORNA PORUKA: Azra_

Mi smo u utorak primili poslednju dozu Pentaxina. danas popodne bio vruć, izmerila mu T pre spavanja, ima 38,5! Čitala u onom uputstvu od vakcine da se može javiti reakcija u poriodu od 48-72h od primanja vakcine. Čudi me baš jer na ranije doze Pentaxina nije imao baš nikakvu reakciju. Dala sam mu Eferalgan. Ide da spava pa se bojim da ne skoči T u toku noći a da se nekim čudom uspavamo... Da li se nekome još dešavalo da ima T od ove vakcine? Koliko dana potraje? Davati sirup?


i ana je dobila t 2 dana nakon vakcine, ali nismo utvrdili da li je od vakcine ili je bio neki virus... potrajalo je 3 dana, davali smo sirup.. imala 38,5

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
5.7.2013 5:37:35   
Azra_
U uputstvu Pentaxina piše da se reakcije očekuju u periodu od 48-72h nakon vakcinacije. Ovo se uklapa, ali pratimo situaciju. Isto kao i kod tebe World se dešava. Pregledan je u utorak, i dobio bocku, a u četvrtak dobio T!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
5.7.2013 9:04:38   
isidora88
kod nas je islo do 39, ja sam davala sirup cim dodje do 38 po savetu dr, ali to je samo zato sto on lose podnosi temp. i frasa.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
5.7.2013 9:19:35   
Anoniman
world, koliko znam nakon vakcine ide samo jedan nalet temperature, tako je nama dr rekao, ako se dobro secam.

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 716
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
5.7.2013 11:01:48   
Azra_
Kseno, kako misliš jedan nalet T? Misliš krene temperatura, daš mu sirup i gotovo sa T? Ako nisam razumela, ispravi me. Nama su rekli da može da potraje dva-tri dana... Ovo vreme je nikakvo. Vuku se razni virusi. Čim sam zvala dr i rekla da ima T, odmah rekla da je od vakcine, ali nisam sigurna. Nadam se da je od toga. Ide vikend, ko da pohvata doktore... Uf! Baš ne volim što sam paničar.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
5.7.2013 12:46:41   
World
Ne znam za jedan nalet.. ana je primila dva puta posebno vakcine dtp i tada je imala po 2-3 dana 37,5, sto je bilo ok. Treci put je primila infranrix i tada je imala visoku temperaturu 3 dana. Onda je pocela i da kaslje i bas je bila bolesljiva. Mislim da je nesto pokupila negdje pa je taman cekalo da joj imunitet oslabi od vakcine.. ne znam ni sama..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
6.7.2013 23:36:46   
Azra_
Dete imalo T 1,5dan. Izgurali sa 3 doze Eferalgana. A onda sam ja dobila T i počelo grlo da me boli! Hmmm! Videćemo, malo čudne slučajnosti.user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
6.7.2013 23:47:25   
amdn
I mi smo imali temperaturu od poslednje Pentaxim vakcine, al sto kaze isto je bila samo u jednom naletu.
Juri je dobio 38.5 posle par sati, dali mu Paracetamol i prosla mu je i vise nismo imali.
Mislim da je to bila trenutna rakcija, posle sve bilo ok, ko da nije ni primio. :)


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
7.7.2013 12:40:29   
Anoniman
azra, da, tako nam je rekao. zapravo do sad je samo za dve vakcine rekao da moze dobiti temp i bilo je bas tako kao sto je rekao. za prvu je rekao da ce biti jedan nalet nakon 24h i tako je i bilo, a za drugu je rekao nakon 6-7 dana da moze dob temp, ali posto se u to vreme M i razbolela i pila antibiotik, nije dobila uopste temp.

(odgovor članu amdn)
  Direktna veza do poruke: 721
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
7.7.2013 23:46:20   
Azra_
Nama je za zadnju dozu rekla reakcija u roku od 48-72 sata. tako je i bilo. Ali nam nije rekla koliko će trajati. Rekoh, nakon 3 doze Eferalgana nije se vraćalo. Pu-pu! Jedino što me buni što smo i mm i ja ovih dana zakačili neko čudo i kuburimo sa grlom, pa rekoh da i dete nije zakačilo... Videćemo.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
9.7.2013 11:34:06   
Mali_miš
Mi smo danas primili 4. dozu Pentaxima i rečeno nam je da ne očekujemo nikakvu reakciju, da samo malo hladimo mesto uboda da se ne crveni i da ga ne boli jako, ali to je to. Nadam se da će proći bez reakcije kao i za MMR.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
12.7.2013 11:08:07   
Mali_miš
12 sati od primanja revakcine Pentaxima temperatura 39,5! user posted image Nismo uspeli da se izvučemo ovaj put.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Pentaxim i Infranrix vakcina
1.9.2013 2:18:46   
vesic
jel ima neko cije je dete lose reagovalo na vakcinu da je prestao sa vakcinacijom?

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here