|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
10.8.2014 21:56:45   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Dunja nije svaki Infanrix isti. Infanrix hexa ima u sebi hepatis B. Znaci ako uzmes infanrix hexa on te pokriva za sve ( nemas revakcinaciju za HepB separatno) a ako uzmes Pentaxim onda moras da dodas i hepB boost (Engerix). Ranije su zenice u srbiji uzimale petovalentni infanrix, onda je on isti kao Pentaxim, ali ako nadjes Infanrix hexa to ti resava problem u jednoj vakcini.




E pa to, znači ipak nisu isti, sada je sve jasno :)

Znači ipak ću Hexa onda, da mi se dete jednom bode.

Hvala puno!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
11.8.2014 8:17:48   
serpica
U Nisu nema nista od tih vakcina,narucis u apoteci i oni te zovu kad stigne,medjutim ipak se ceka po 20-tak dana
Hvala bogy mi smo zavrsili sa tim vakcinama,ali ovo sto rade je strasno

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
11.8.2014 22:22:06   
ivanastergiou
Dobro vece, moj mali 17 puni 2 meseca i koliko sam razumela treba da primi sledecu vakcinu, pedijatar koga imamo je (NO COMENTS) , pa Vas molim da mi kazete PENTAXIM gde u Beogradu moze da se kupi.
Unapred zahvalna
vrlo zabrinuta mama

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
12.8.2014 20:02:54   
dunja RR
Hvala svima, rezervisala sam u apoteci za 28.8. Hexa Infanrix, cena je 4282,00 din.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
22.8.2014 12:26:52   
Sanjalicaaa
Mame, juce smo primili vakcinu, onu obicnu iz doma zdravlja. Danas je poceo da kasljuca. Onako se kao malko zakaslje, ne cesto. U jednom trenutku je poceo da kasljuca, namrstio se i povratio malo. I mirniji je nego obicno. Ne znam da li ovo kasljucanje moze biti posledica vakcine. I da li i kada da ga odvedem lekaru user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.8.2014 8:45:33   
dijana1*
Ne znam sta da radimuser posted image
Sa 6 meseci je trebao primiti trecu dozu. Sada ima 8 meseci i nedelju dana. Zvala sam da pitam vakcine jos nisu stigle i ne zna se kada ce sticiuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.8.2014 8:48:55   
Peace*
Žene, nemojte biti toliko zabrinute zbog kašnjenja vakcinacije.

Marko je primio ovako:
1 doza - 16.12.2010.
2 doza - 28.02.2012.
3 doza - 27.03.2012.
4 doza - 15.05.2013.

Ok, nama je alergija bila indikacija za odloženo vakcinisanje, ali očigledno to nije smak sveta.
Posavetuj se sa pedijatrom.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.8.2014 9:05:11   
branki*
i mi smo kasnili sa svim vakcinama....od samog pocetka.tako nam je savetovano od strane neonatologa u IMD.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.8.2014 10:11:32   
dijana1*
Peace kod vas je bio razmak dva meseca i par dana. Kod nas je sada vec ta razlika a vakcine ni na vidiku.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.8.2014 13:23:28   
Rosita
D treba da primi pentaxim zadnju dozu na dan polaska u vrtic. !.9. Kaze pedijatar da ima da se kupi ? Mmr jos nismo primili, realno nije ni moglo, te test opterecenja mlekom, te reakcije, te virus... A kad covek odlozi nikad mu nije pravo vreme. U svakom slucaju pedijatar hoce da zavrsimo sa pentaximom pa kasnije mmr.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.8.2014 13:35:51   
dunja RR
Mi jutros primili Hexa infanrix. Sledeća vakcina za 6 nedelja, opet da odlučimo da li pentaxim ili petovalentni infanrix. Kaže dr. da ih nema u Srbiji trenutno ali ima u BIH. Jel to tačno? Ako bude frka, imamo prijatelja u CG koji drži apoteku, samo ne znam da li može u onom, malo ručnom frižideru da se transportuje, verovatno može ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.8.2014 13:36:07 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
28.8.2014 8:21:41   
Peace*
IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Peace kod vas je bio razmak dva meseca i par dana. Kod nas je sada vec ta razlika a vakcine ni na vidiku.


A iymeđu 1 i 2 doye je bio 1,5 godinu. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 28.8.2014 8:22:09 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
28.8.2014 9:31:11   
dijana1*
ahahahaha a ja sam gledala samo mesece ne godineuser posted image
Zvala sam juce svog pedijatra da pitam i kaze mi sestra majko ne znam sta da vam kazem valjda ljudi iz ministarstva znaju sta rade. Mislim se da oni znaju bilo bi vakcina.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
30.8.2014 21:37:07   
pari
Da li neko zna da li ni u jednom dz nema vakcina koje se primaju sa punih 2 meseca? Svakako moraju da se kupy

< Poruku je uredio pari -- 30.8.2014 21:40:19 >


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
2.9.2014 15:59:54   
Mala Elena
Nama je doktorka spomenula taj Infanrix ali nije rekla da ga nema u prodaji vec da je samo skuplji. Zna ko neko koja je cena?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
2.9.2014 16:01:07   
dunja RR
Ja sam hexa infanrix platila 4200, ali petovalentni ne znam da li ima, on mi treba za sledeću vakcinaciju.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
2.9.2014 17:59:51   
Mala Elena
Zasto je uvek nestasica tih vakcina? user posted image Hoces da kupis da se dete ne muci a nemas gde. Tuzno je. E ce sledeceg meseca primiti ili pentaxim+ nesto ili infanrix..doktorka rece da sami odlucimo i dodjemo ali ja ne znam prednosti ove druge. Ima li ko iskustvo?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
2.9.2014 18:01:54   
Mala Elena
Tih vakcina je bilo na Vracaru jer nam je doktorka spomenula ali smo mi ipak uzeli pentaxim i nastavili jer se kao lakse podnosi.user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
2.9.2014 18:22:54   
Torbica

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja sam hexa infanrix platila 4200, ali petovalentni ne znam da li ima, on mi treba za sledeću vakcinaciju.

Petovalentnog Infanrixa najverovatnije nece vise uopste biti, mooozda u januaru. Elem, iako su moji decaci dobili prve 3 doze Infanrixa, revakcine su im bile Pentaxim. Zbog nestasice Infanrixa.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
2.9.2014 23:42:39   
dijana1*
Postoji sansa da kod nas sutra stignu vakcine. Mogu misliti koja ce biti navalauser posted image
Ali posto je K sada imao virozu nece je moci primiti. Vec vidim kako nekoga castim da mi sacuva jednu vakcinuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
4.9.2014 15:51:24   
Mala Elena
Nama je doktorka predlozila Infanrix ali je pominjala hexa sto znaci sest - 5+1 Hepatitis B.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
4.9.2014 22:53:43   
dijana1*
Kod nas su stigle vakcine ali jako mala kolicina, bice ih mozda jos sledece nedelje. Uspeli smo da se narucimo za ponedeljak.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
8.9.2014 22:36:04   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Kod nas su stigle vakcine ali jako mala kolicina, bice ih mozda jos sledece nedelje. Uspeli smo da se narucimo za ponedeljak.


Ovo je post od prosle nedelje. Tri meseca nismo imali vakcine i prosle nedelje su samo rekli da su stigle. Naravno svi smo cekali petovalente ali niko nije rekao da su stigle trovalentne vec samo da su stigle. Rekli su da je stigla jako mala kolicina a da sledece treba da stignu krajem oktobra. Narucili su nas za ponedeljak ali jutros kada sam dosla sestra mi kaze da vakcina nema da su nestale u petak popodne i u razgovoru sa dr saznam da su ustvari deci davali trovalentne a da roditelji pojma nemaju ( vecina ih je neuka). U oktobru stizu takodje trovalentne a petovalentne nisu na ni vidiku.
E sada do pre mesec dana se pentaxim mogla kupiti u apoteci za 40 eura i davale su se vakcine u privatnim pedijatrijskim ustanovama. Medjutim doneli su zakon da ni jedna apoteka nesme da proa vakcinu ali isto tako ni jedan pedijatar nesme da je da. Samo u drzavnoj ustanovi sme da se primi pentaxim kojeg nema niti ce biti. Prosle nedelje su kaznjavali sve apoteke i privatne pedijatre. Jedan pedijatar i apoteka su dobili kaznu od 5000 eura. Mafijauser posted image
U Sarajevu ali da naglasim u federalnom delu ima da se kupi vakcina i pedijatar sme da je da detetu. Kod njih nikada nije ni bila nestasica tih vakcina. Do Sarajeva treba da se vozi minimalno 4 sata, beba primi vakcinu i nazad za BL jos 4 sata. Pa da li je to normalno? Ali na zalost danas sam saznalada mnogi roditelji to radeuser posted image
U BG-u je isto nestasica vakcina ali nasa draga Lesica je uspela da mi nadje jednu i kupila. U ponedeljak stizemo za BG da je Kosta primi. Ja sam se snasla ali mnogi roditelji i bebe bas muce muku. Svima su vezane ruke dok ministri i politicari drvene. Bolje da dalje nepisem ko zna sta bih sve napisala. Samo se nadam da ce se na izborima nesto promeniti.
Lesice jos jednom hvala ti punouser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
10.9.2014 9:43:34   
Jole84

IZVORNA PORUKA: serpica

U Nisu nema nista od tih vakcina,narucis u apoteci i oni te zovu kad stigne,medjutim ipak se ceka po 20-tak dana
Hvala bogy mi smo zavrsili sa tim vakcinama,ali ovo sto rade je strasno


Nisam znala da nema po apotekama user posted image Mila bi sutra trebalo da primi,meni su samo rekli da sme pola sata da bude razmak između kupovine vakcine i bockanja.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
10.9.2014 10:35:28   
Mala Elena
Krajem oktobra tek? Oni nisu normalni. E treba da se bocka krajem meseca. Ne mogu da verujem. Koliko se moze prolongirati bockanje ako je doktorka rekla oko 29-og da to odradimo? user posted image bas sam se zabrinula !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here