|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
10.5.2015 0:50:22   
bojana92
Moj sin je primio sve vackine u domu zdravlja,nisu nam trazili ni jednu da platimo.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
10.5.2015 10:12:41   
choopa choops
jovice ne znam da li je kod vas drugačije, pisalo je u temi kalendar vakcinacije, ali kod nas je prva doza sa 2mjeseca, druga sa 3mjeseca.....user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.6.2015 21:34:49   
SunFlower
Mi smo pre dva dana primili prvu dozu Infanrixa, sestovalentna je. Danas posle kupanja primetim kao blagi osip samo na nozicama, i to uglavnom na listovima sa strane i vrlo malo na butinama. Osip je vrrrlo blag, jel moze to biti reakcija na vakcinu? Nije imala temperaturu i normalno se ponasa, mozda je samo za nijansu kenjkavija nego inace.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
25.6.2015 21:06:32   
lesica
Damjan ima kao cvoric na mestu uboda nakon prvog pentaksima. Tvrdo je. Ne boli ga ali mene nervira prilicno. E sad, objasnjenje dr ( ne nase) je da je verovatno prilicno zategao nogicu kad je primio, sto je fakat.
Drugu reakciju nije imao.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
25.6.2015 21:31:21   
SunFlower
I mi imamo cvoric, danas sam tek provalila. Inace osip se maltene izgubio, sad je samo hrapavo na listovima. Sad da li je od vakcine, nemam pojma, videcu sta kaze dr.


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
26.6.2015 9:29:41   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Primila je prepala sam se, cak sam zvala i naseg epidemiologa , III doza 13..3. 2012, IV doza 13.3. 2013, nego sam ja pomesala u IV dozi idu samo dpt i opv, nema hep B i hbsag+


Nisam sigurna šta znači to što si napisala, ali ako dobro shvatam, kažeš da četvrta doza ne treba da je Pentaxim jer se neke komponente ne revakcinišu u tom periodu, a to nije tačno. Četvrta doza (revakcina) može biti Pentaxim, moji oboje su tako primili.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
29.6.2015 23:30:14   
mila83
Tako je Peace.Tek pred skolu ide trovalentna dpt i opv,tako je Mima moja primila sada,plus mmr.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
30.6.2015 10:10:43   
Peace*
Tako je

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
1.7.2015 1:26:33   
choopa choops
I nama je ovaj put ostala kvržica od vakcine, ali nisam sigurna je li od Pentaxima ili ove druge, jer je dvije primila? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.7.2015 12:53:50   
serpica
Jutros primili poslednju dozu pentaxima u domu zdravlja,znaci ima ga za svu decu bez obzira kad su rodjeni.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
19.7.2015 22:26:12   
lesica
Sutra primamo pentaxim. Vec se radujem ludilu zbog ove vrucincine.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
20.7.2015 8:00:45   
Modessty
Nikola primio trću dozu konačno prošle nedelje. Ništa mu nije bilo bez obzira na vrućinu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
20.7.2015 22:32:40   
lesica
Primili bocu, malo otkukao pa se nervozirao danas malo i to je to.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.10.2015 14:31:10   
dijana1*
Da li neko zna kakva je situacija sa vakcinama u BG? Kosta bi trebao primiti poslednju dozu petovalentne. Da li ima da se kupi u apoteci?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.10.2015 23:32:19   
dijana1*
Uspeli smo da se ubacimo u DZ Zvezdara u utorak ujutru da primi vakcinu i veceras ladno dobije temp. Viroza.
aaaaaa poludecuuser posted image
Samo molim Boga da protutnji kroz njega do sutra pa da moze da primi. Inace do marta nema sanse da cu moci doci sa BG a i onda bi mi trebale 2 vakcine za njega i za bebu.
a nije bio bolestan ne pamtim.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
29.10.2015 12:34:47   
dijana1*
Konacno smo primili i 4 poslednju dozuuser posted image
Sledece je MMR pred skoluuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
6.12.2015 12:26:29   
Maraj
Danas primili prvu dozu pentaxima
ok je reagovao.malo plakao , jeo i zaspao. Sad cemo videti kakav ce biti ostatak dana

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
6.12.2015 13:37:25   
adulence
Nama 28.12 sleduje pentaksim,sa ivom je to sve bilo super kao da bije ni primala,a i sa njim ce verujem...kod nas se prima sa 3 kao da bi beba bila jaca...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
6.12.2015 14:32:49   
Maraj
Vidis....a mi sa 2 meseca primili...jos gledam kako mi pre vas kad je R stariji od L....

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
6.12.2015 14:41:34   
mila83
I moja starija deca su sa puna 2.meseca pocela sa pentaksimom i do 6.meseca zavrsili sve tri doze. Teodora je zbog operacije srca dosta kasnije pocela sa vakcinama, prvu dozu je primila sa skoro 11 meseci.Sada smo zavrsili sa sve tri doze,a prosle nedelje je dobila i mmr vakcinu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.12.2015 13:05:20   
Anarunika
Ja i dalje nikako da se setim jel pentaxim ima tri ili četiri doze ja te 4. ne mogu uopšte da se setim. Živa je u startu kasnila sa vakcinama zbog mogućnosti da dobije boginje jer su bate donele iz vrtića,ali smo na kraju došli do termina i završili sve u roku. Sada čekamo pregled sa 13 meseci i čuveni MMR. A kada se prima 4. doza Pentaxima?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
7.12.2015 13:57:42   
mila83
4.doza ide godinu dana posle primljene 3.doze...moji stariji klinci su tako primili,a tako ce i Teoodra nadam se.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
10.12.2015 18:43:37   
bebilule
U Republici Srpskoj samo trovalentne. Do nedavno su se petovalentne mogle kupiti. Sada su ljekari dobili zabranu davanja petovalentnih i osudili nas na smece koje dobavlja nasa vlada jer im tender za ove prve naravno nije prosao. Znaci i da hoces ne moze! Bijesna sam kao ris. U potrazi sam za privatnim pedijatrom koji ce me uputiti gdje mogu nabaviti i ko mu je moze dati.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
11.12.2015 17:58:25   
dijana1*
Bebilule videces na poslednjih par strana da sam se zalila na isti problem. Ja nisam K davala trovalentne. Ne znam u kom delu si RS ali kod nas jos dugo nece biti vakcina ni drzavno ni privatno kod pedijatra. Ne znam sta se sada desava sa federacijom ali moglo je u Sarajevu da se primi vakcina i daju ti potvrdu sa kojom mozes da upises u evidenciji kod svog pedijatra da je dete primilo vakcinu. Oko 120 km je kostao pregled i vakcina privatno u Sarajevu. Mozes otici i u ZG ako ti je blize. Ja sam isla u BG jer tamo imam kucu pa kada odem onda usput i primi vakcinu. Mada sada u BG ne mozes voditi dete ako nema drzavljanstvo. Moglo je da se kupi privatno u apotekama ali vise ne moze.

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.12.2015 18:00:07 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
11.12.2015 21:52:00   
bebilule
To za Srbiju znam, juce mi rece moj doktor. Ni on nije uspio. Sad sam u Visegradu a na Palama su moji...tamo sam i ja bila do porodjajnog posto radimo oboje tu. Tako da mi je Sarajevo idealno. Kao sto znas svi doktori su dobili zabranu davanja petovalentnih i izgleda da nigdje ne moze vise ni da se kupi. I u federaciji je isto. Uh... Imam jos kontakt dva privatna pedijatra u Sarajevu, sutra cu zvati. Navodno jedna apoteka jos nabavlja i oni daju. Bukvalno nema ko da ti da vakcinu. Kakva je ovo ucjena, strasno!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here