|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.3.2015 8:31:29   
mila83
Ona je vakcinisana u skladu sa ovim kalendarom. Znaci ne ide revakcina svih komponenti koje su u Pentaksimu,kao sto sam vec rekla,idu samo tri.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
24.3.2015 21:15:14   
Mariya

IZVORNA PORUKA: mila83
Nista nam dr ne pricaju, samo bude pregled i odobri vakcinisanje..bar je kod mene takav slucaj, zivim u malom mestu. nema reci ni o reakcijama, eventualno kazu daj paracetamol ako bude imala povisenu T i to je sve...kod nas je dosta roditelja vrlo neupuceno....

U pravu si mila, i kod nas je tako, ako se roditelji ne informisu sami, dr. ih nece bas uputiti...Kad smo vakcinisali Lu,nismo imali pojma da postoji pentaxim, sestra u savetovalistu nam je rekla za njega. O uvodjenju cvrste hrane recimo, isto tako. Kad beba napuni 4 mesecam kazu pocnite sa povrcem, sa 6 meseci meso, pa kako uvoditi jaje i gluten i to je to. I ako se ne informises ili ne pitas ne objasnjavaju nista. Valjda se zato desava da bebe sa 4 meseca jedu vocni jogurt i keks i mlekouser posted image ali sad vec odoh u off.
A sto se tice vakcina,oni ti u savetovalistu ne kazu nista, kazu moguce reakcije i to je to. Mada ja gledam da ne citam nista o tome. Obavezne su i gotovo. Mi smo svi primili torlakove i evo ivi smo i decu izrodiliuser posted image Ali eto ja ne zelim da mi bodu dete i da se muci sa temperaturom, otocima itd. Kad vec mora, nek bude sto bezbolnije i jednostavnije za njih.
Maki, hvala na odgovoru, znaci donose iz Madjarske,sad mi je jasnouser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
25.3.2015 10:09:30   
Jelenče
Drage mame,

ne znam da li je ovo pravo mesto, ali ako nekome treba pentaxim, ja imam višak. Naime, rekli su mi u DZ da moja beba nema pravo na besplatnu vakcinaciju. Međutim, kasnije sam dobila drugačije tumačenje iz Zavoda za javno zdravlje, a u međuvremenu su mi stigle naručene vakcine.

Tako da ako nekome treba, neka se javi

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
25.3.2015 14:52:59   
JelenaTihomir
Pozdrav
Jelenče nama treba pentaksimuser posted image jurimo ga vec dva meseca. Odakle si ti phtam zbog transporta?

(odgovor članu Jelenče)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
25.3.2015 15:52:20   
Jelenče
JelenaTihomir,

poslala sam ti pp

(odgovor članu JelenaTihomir)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
25.3.2015 22:20:18   
Štetica
zene jesu li imala vasa deca posle pentaksima nezeljena dejstva? mi smo juce primili,od sinoc temperatura i od nocas je krenuo kasalj katastrofa. danas mu je bas bilo lose,temperatura ceo dan,spadne od febriceta na par sati i opet se javi,sto je najgore neznam vise u koji polozaj da ga stavim da spava jer mu se zapusi nosic i krece kasalj kao da se gusi.
Doktorka ga nije pregledala pre vakcine,vec je izasla iz ordinacije kad je vec primio da nas obavesti od cega je sve vakcinisan. Sestri sam rekla da kija,par puta u toku dana,a ona je na to odgovorila sve bebe kijaju.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Jelenče)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
25.3.2015 22:29:15   
Mariya
Stetice, H je primila 1. dozu, bez reakcije, Lu je imala T 2 dana oko 38 posle druge doze, (to i dr kazu a i u uputstvu pise da je moguca reakcija posle 2. i 3. doze).
Nasa dr uvek pregleda dete pre vakcine, a ako nije tamo ja obavezno kazem sestri da je zove da je pregleda.
mozda je bio vec prehladjen, pa mu je vakcina pogorsala, ali nisu smeli da mu daju vakcinu bez pregledauser posted image
Kako god, odnesi ga kod lekara cim ima temperaturu.

< Poruku je uredio Mariya -- 25.3.2015 22:30:37 >

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
25.3.2015 23:20:23   
Štetica
Mariya hvala na odgovoru. Sutra ga vodim privatno kod pedijatra,da ga neko normalan pogleda.Mozda je bio prehladjen pa temperatura od vakcine pogorsala stvar,ali sam bas besna na dr u domu zdravlja. A u dispanzer ga necu voditi jer juce je bilo bas puno dece,pa da nepokupi jos neki virus. Sad me strah dal moze sta da mu bude sto netreba jer znam da se kod prehlada-gripa odlaze vakcina,a on je primio.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
25.3.2015 23:56:40   
Mariya
Danas sam ctala uuputstvo od infanrix-a,piše da se u slučaju bolesti praćene visokom T ne daje vakcina,a obična prehlada nije razlog za odlaganje.i naša Dr je rekla da to što malo smrca nije problem i da mote da primi vakcinu.ali ipak,ja sam za to da bude zdravo dete.
možda je ovo i reakcija na vakcinu?
da malecki bude bolje

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
25.3.2015 23:59:05   
Mariya
Izostao grliša,pišem sa telefonauser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
26.3.2015 10:03:40   
MakiJ
Mislim da dete mora biti skroz zdravo, ako nos curi ne vakcinise se. Mi od prve dve doze nismo imali reakciju , danas bi trebali infanrix da primimo pa ce mo videti.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
26.3.2015 11:05:30   
mama krava
Štetice, ne bih da mračim, ali obavezno vodi dete kod lekara. Mislim da svi znaju da ja ovog malog vise ne vakcinišem, jer je posle druge doze Pentaxmima dobio prvi bronhiolitis...I onda je krenulo...još jedan, pa još jedan....I stalno kuburimo sa bronhijama I kašljem. Dogurali smo do alergijske astme. Nije ni to kraj sveta, ali znam koliki je bedak kada je malo dete, tj beba bolesno...I stalno bolesno....

Biće sve ok! I da jeste od vackine i da nije....Samo hrabro, ljubi bebca!

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
26.3.2015 12:16:29   
Štetica
zene hvala vam na savetima i na odgovorima.
MK i mene jestrah bronhitisa,a kod njih tako malih to bude cas posla od najobicnije prehlade.
Danas u 16h imamo zakazano kod pedijatra

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
26.3.2015 16:06:26   
ivai
Danas je u Blicu objavljeno da je ombudsman Sasa Jankovic pokrenuo postupak protiv Ministarstva zdravlja u vezi vakcina. Kaze da ocekuje da se postupak okonca do kraja sedmice. Postupak je pokrenuo jer ima jako puno prituzbi roditelja. Nadam se da ce uspeti da resi problem.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
26.3.2015 16:58:25   
MakiJ
Nadam se da ce se resiti. Mi smo se danas vakcinisali, nadam se da nece biti reakcije. Tako da imamo jos jednu dozu za godinu dana.

(odgovor članu ivai)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.3.2015 14:29:57   
Štetica
Evo me sa izvestajem od dr. Nije smeo da primi vakcinu bez pregleda,afa je pregledan 99% bi odlozili vakcinaciju jer je vec bio prehladjen,samo sto to nije bilo ispoljeno. Od temperature mu je bio zapusen nos,sto je na kraju dovelo do upale srednjeg uha i bronhitisa. Sad se mucimo sa AB i inhalacijama. Dr kaze da je ova situacija mogla dase izbegne,samo da je dr u domu zdravlja nasla za shodno da mu poslusa pluca,jer smo otisli pre ispoljenih simptoma prehlade.
I posle kazu leci dete u domu zdravlja,pa ni kuce im vise nebi dala da mi lece.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.3.2015 14:32:09   
daca77
Uh...Stetice, vi ste bas nadrljali...mi narednog petka idemo po prvu dozu Pentaxima...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.3.2015 14:46:49   
Štetica
Nepitaj me nista,zbog necije lenjosti ispastaju neduzna deca. Sledeca vakcina nam je zakazana za 5 maj,e tad ce da leti perje po domu zdravlja. Jer pameti mi nefali da kazem svoje misljenje.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.3.2015 14:53:52   
Ivanka 75
Stetice, nasa dr je uvek trazila krvnu sliku pre svake vakcine, iako je primala Pentaxim, MMR je odlozila jer su jij bela krvna zrnca bila oko 4, posle 7 dana dobije temp kad smo dosli kod dr ona se za glavu uhvatila sta je moglo da se desi da je primila MMR a nije bilo vidljivih znakova bolesti.
A tada sam joj rekla da dete kine jednom dnevno a ona ce meni "i to je znak da se nesto sprema".
Trazi ti da uradite krvnu sliku pred svaku vakcinu.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.3.2015 20:09:21   
moja ciklama
Da li neko zna gde mogu da kupim Pentaxin?

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.3.2015 20:19:12   
MakiJ
Kazu da ce stici pocetkom aprila i da ce ici u apoteke, da sacekas jos malo? Nas su juce odrali :(

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.3.2015 20:49:22   
Mariya
Ja danas zvala apoteku, rekli su mi da ocekuju pocetkom majauser posted image

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
27.3.2015 21:29:57   
serpica

IZVORNA PORUKA: Mariya

Ja danas zvala apoteku, rekli su mi da ocekuju pocetkom majauser posted image




A meni rekli u dve apoteke da ih ne ocekuju ni pocetkom leta user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
1.4.2015 15:18:51   
MakiJ
Evo kazu u maju besplatne vakcine bice za svu decu, tako da smo mogli jos malo sacekati.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
1.4.2015 17:23:40   
serpica

IZVORNA PORUKA: MakiJ

Evo kazu u maju besplatne vakcine bice za svu decu, tako da smo mogli jos malo sacekati.




Kako za svu decu? Jel to vazi i za nas kojima je ostala poslednja doza?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here