|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:07:01   
bebironcic
Ja sam uvek pricala kako cu zadrzati svoje i dodati muzevljevo prezime,a kada je dosao taj dan ja sam uzela samo prezime mm

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:08:14   
Koukla
Ja sam dodala muževljevo prezime, sad imam dva user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:10:14   
Anck Su Nmaun
Promenila sam sva dokumenta za mesec dana...sem vozacke jer jos nije istekla... al jos moram da uvezbam ovo podpisivanje... user posted image
Imala sam tako lep potpis...pa sad kad sam za kompom ..malo malo pa vezbam potpis user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:12:58   
Modessty
m nikad nije pravio problem oko otga kako ću se prezivati. To je bio sasvim moj izbor i moja odluka. Ja sam uzela njegovo prezime. Bilo mi logičnije da se sutra i dete i ja isto prezivamo. A i nije mi bilo nešto mnogo bitno.

Moja drugarica ima dva prezimena i oba su mnoooogo dugačka. Kaže da razmišlja da svede samo na jedno, ali ne može da odluči koje user posted image Kaže, nemoj dva prezimena da uzimaš! Svi će znati da si udata kad vide dva prezimena. Ovako sa jednim to niko nezna user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:13:01   
Lisica
Ja nisam uzela muzevljevo prezime
ostavila sam svoje
svoje i njegovo nisam htela jer su nam prezimena jako teska za izgovor, pamcenje i stalno prekrste i mene i njega, a i ruzno zvuce ta dva prezimena zajedno, a i jednostavno nisam htela
niko u mojoj porodici nikada nista slicno nije uradio, samo sam ja izrod

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:13:40   
cipiripi
ufff komplikovana tema za mene user posted image
prvo sam nosila prezime prvog muza, pa sam vratila svoje posle razvoda u svim dokumentima, zatim uzela sam prezime sadasnjeg muza, promenila odmah dokumenta..

jedan jedini dokument koji mi je ostao na devojacko prezime od kad sam ga podigla je vozacka dozvola , nju nikada nisam menjala user posted image

jesam za promenu prezimena, to mi je ok.


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:14:17   
Lisica
IZVORNA PORUKA: Modessty

m nikad nije pravio problem oko otga kako ću se prezivati. To je bio sasvim moj izbor i moja odluka. Ja sam uzela njegovo prezime. Bilo mi logičnije da se sutra i dete i ja isto prezivamo. A i nije mi bilo nešto mnogo bitno.

Moja drugarica ima dva prezimena i oba su mnoooogo dugačka. Kaže da razmišlja da svede samo na jedno, ali ne može da odluči koje user posted image Kaže, nemoj dva prezimena da uzimaš! Svi će znati da si udata kad vide dva prezimena. Ovako sa jednim to niko nezna user posted image user posted image user posted image


user posted image  user posted image  user posted image  

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:15:48   
Modessty
Lisice ajde na raport tamo u trudnice treće tromesečje! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Lisica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:16:49   
Iva979
Ja sam promenila iz prakticnih razloga, jer oboje imamo dugacka prezimena pa mi nije islo ovako kratko ime sa dva ogromantna prezimena user posted image

(odgovor članu Lisica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:17:49   
Jeca*
ja sam potpuni pobornik PROMENE PREZIMENA!
iskreno, nervira me kad vidim da je neko zadrzao samo svoje, a i pomalo me nervira kad vidim da je neko na svoje dodao muzevljevo. Ne vidim cemu to. Kao da je prezime dokaz da volim mamu i tatu ili kao da sam ja neka estradna zvezda. Ja tu nisam imala neke emocije. Do juce sam se prezivala tako, od danas ovako....do juce sam bila neudata, danas sam udata...i sasvim normalna stvar! user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:18:02   
magnetic
Razmisljala sam o tome da ostavim svoje i dodam njegovo prezime,ali sam se na kraju odlucila samo za njegovo.Tako da u maju menjam prezime

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:18:19   
Anoniman
ja sam za to:AKO SE UDAŠ-UDAJ SEuser posted image user posted image user posted image lepo uzmeš muževljevo prezime i gotovo...podržavam žene koje imaju samo sestre pa kad se udaju da zadže svoje, ostalo .....ma kako god....user posted image

(odgovor članu Iva979)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:19:53   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja sam potpuni pobornik PROMENE PREZIMENA!
iskreno, nervira me kad vidim da je neko zadrzao samo svoje, a i pomalo me nervira kad vidim da je neko na svoje dodao muzevljevo. Ne vidim cemu to. Kao da je prezime dokaz da volim mamu i tatu ili kao da sam ja neka estradna zvezda. Ja tu nisam imala neke emocije. Do juce sam se prezivala tako, od danas ovako....do juce sam bila neudata, danas sam udata...i sasvim normalna stvar! user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


...malo bezveze da sutra imamo decu i svi se isto prezivaju a ja drugacije ...
ko da nisam clan porodice.... Mislim da je to najlogicnije ako neko pita zasto uzeti njegovo prezime!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:20:13   
Modessty
interesantna stvar je da recim u istoriji koju su mi otvorili u bolnici piše :
prezime; ime supruga; ime

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 14:21:12   
mamanp
Tad nisam razmisljala da muzevo dodam mom prezimenu...kad bih mogla vratiti vreme - uradila bi to.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:00:31   
*Alexx*
Promenila sam prezime. Nekako mi je ceo taj period života označavao novi početak, a sa tim u vezi je i novo prezime user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:03:11   
viking
Za mene je to bilo isključivo pitanje praktičnosti. Oba prezimena su relativno dugačka (a ni ime mi nije kratko)pa sam uzela njegovo, ali opet samo zato što mi se više sviđa njegovo nego moje koje je previše često i obično (nije ni njegovo baš retko ali mnogo ređe od mog). Ja npr. poznajem 4 devojke koje imaju moje ime i devojačko prezime. Užas.
Da sam imala neko neobično prezime ostavila bih ga, mada je ovako mnogo lakše kad se svi prezivamo isto. Lepo mi je da se porodica preziva isto.
Imam drugaricu koja je dodala i drugo prezime svom i sećam se da je njena ćerka stalno plakala što se mama ne preziva isto... user posted image

Ne verujem u priče da su dva prezimena izraz emancipacije ili ne znam čega...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:23:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty

Kaže, nemoj dva prezimena da uzimaš! Svi će znati da si udata kad vide dva prezimena. Ovako sa jednim to niko nezna user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:29:32   
Anoniman
ja zamenila prezime pre mesec dana
nov pasos, nova LK
sad mi ostale zdravstvena, radna knjizica

a joj...vozacka mi istekla u oktobru majko mila...


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:32:03   
Jeca*
šta da vam kažem, ja sam pre udaje bila jelena janković...gde ćeš zvučnije user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:34:41   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ufff komplikovana tema za mene user posted image
prvo sam nosila prezime prvog muza, pa sam vratila svoje posle razvoda u svim dokumentima, zatim uzela sam prezime sadasnjeg muza, promenila odmah dokumenta..

jedan jedini dokument koji mi je ostao na devojacko prezime od kad sam ga podigla je vozacka dozvola , nju nikada nisam menjala user posted image

jesam za promenu prezimena, to mi je ok.



pooooooooooooooootpuno ista situacija... nego sad ću da menjam i nju - ne  mogu međunarodnu da dobijem user posted image

prezime kao prezime... menjam ga često da mi ne dosadi user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:35:06   
Shishica
Moje prezima ima tri slova i bas ga volim, ali eto uzeh ipak sa 8 slova i da se zavrsava na ic... bas dosadno... ali eto..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:36:39   
indy_25
Ja sam ostavila prezime i svoje a uzela sam i muzevo tako sam isto i u prvom braku uradila. Ali najzanimljivije je to sto kad sam se drugi put udala nisam morala uopste da mjenjam nijedno od ta dva prezimena jer mi se sadasnji muz preziva isto kao i bivsi ali nisu nista u rodu. Svi su u opstini kada sam se trebala vjencati gledali zbunjeno kada smo prijavljivali vjencanje cak smo morali i da dajemo izjave u policiji da njih dvojica nisu nista u rodu jer je zakonom zabranjeno vjencanje ako su oni rodjaci. I drago mi je sto moj sin iz prvog braka ima isto prezime kao i sadasnji muz.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:37:14   
Anoniman
i ja sam Shishice dobila IC...a nisam ga imala...
a volela sam sto mi prezime nije na IC

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Promena prezimena pri udaji?
27.1.2010 15:37:50   
engimengi
Promenila sam prezime i prihvatila ga super,10god saam u braku i devojacko prezime i ne spominjem,kao da sam se uvek ovako prezivala!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here