|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk kukova
28.1.2011 10:55:52   
Jeca*
evo, ovo sam pisala 22.01.2009, a luka je rodjen 01.08.2008. pa racunaj

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Danas smo bili na UZ kukova i malo sam razočarana. Doktorka ga je pregledala i kaže da se tek nazire početak okoštavanja i da ne smemo sad da skinemo širok povoj. Po njenom iskustvu od ovog trenutka tek za 6 nedelja će možda biti spreman pa nam je tad i rekla da dođemo na kontrolu. Ja se toliko radovala da ćemo skinuti danas...user posted image
Pitala sam je ono što me i najviše mučilo, a to je sme li Luka da sedi sa širokim povojem na sebi, a ona kaže da nema nikakvih problema kod sedenja i da ga sloblodno stavljam da sedi. Da je problem da se eventualno oslanja beba na nogice, ako još nije došlo do okoštavanja. Utešila me je i sa time da se ranije nosilo i po 13 meseci pa su majke to pregurale i da je to za njegovo dobro. Sve ja to znam, samo eto, nadala sam se...
Dobro, važno je da su kukovi zdravi, da nema nekih iščašenja, pupupu user posted image


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Ultrazvuk kukova
28.1.2011 10:58:37   
Trudnicica83
Znam, malopre sam procitala i sto kazes kao da sam ja pisala, posto ce izgleda tako i kod nas biti. user posted image Mi smo u DZ Novi Beograd.

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Ultrazvuk kukova
28.1.2011 10:59:53   
Jeca*
e, ali sad, iz ove perspektive, kao da nikad nismo imali širok povoj. toliko sam to brzo zaboravila. A njemu je sigurno bilo od koristi. Izdrzi jos malo

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Ultrazvuk kukova
2.2.2011 12:46:25   
Anoniman
Obavili smo UZ kukova danas , ovde kod moje mame . Kukovi su super , ne treba širok povoj .user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Ultrazvuk kukova
2.2.2011 12:49:07   
ivaj
mi danas imamo zakazano,daj boze da nam kazu istouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Ultrazvuk kukova
2.2.2011 12:55:53   
JMPM

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Obavili smo UZ kukova danas , ovde kod moje mame . Kukovi su super , ne treba širok povoj .user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Ultrazvuk kukova
2.2.2011 18:32:00   
ivaj
Malopre smo stigli-kazu da je sve u redu i da skinemo siroki povojuser posted image

Vidim da na onom papiru pise klimavi kukovi,sta li to znaciuser posted image (verovatno se odnosi na nezrelost kukova za sedenje,mozda lupam)

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Ultrazvuk kukova
10.2.2011 15:21:57   
Jele
Novosađanke, jel' zna neka da li ima neko vreme u koje se zove ordinacija Bulatović da se zakaže pregled? Zovem za UZ kukova da zakažem na br koji sam našla na netu, a niko se ne javlja, a nešto se sećam da kada smo zakazivali za Uroša da je trebalo zvati u određeno vreme...

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Ultrazvuk kukova
10.2.2011 15:47:05   
Trudnicica83
Ivaj, user posted image za siroki, sad cete da se prevrcete bez muke!

Nego, meni stvarno nije jasno, kad dr kaze sa tri-cetiri meseca - sve je ok, skidajte povoj - na sta konkretno misli? Nemoguce je da kukovi budu zreli sa 2,3 ili 4 meseca a to je valjda kriterijum za skidanje? Ili je moja dr iz preistorijskog doba? Mi idemo tek u martu sa 7 meseci na UZ al sam ga ja preko dana skinula cim je napunila 6. (samo jos nocu ga drzim, ne znam ni ja zastouser posted image ) Sve u svemu, mnogo me nerviraju ti kukovi!!

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Ultrazvuk kukova
10.2.2011 15:50:21   
Olga75
Trudnicice , postoji tabela po kojoj procenjuju ugao glave butne kosti  i acetabuluma i ako glava naleze onako kako po tabeli treba nema potrebe za ranijim pregledom , preporuka nakon urednog uz sa 5 - 6 meseci je pustite dete da se SAMO podize i koliko uspe to je dovoljno da se taj ugao ne pomeri . Mislim , nije to nesto jako labavo ali treba paziti . Ako se pojavilo zrnce okostavanja uz sve to ne treba ranija kontrola


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Ultrazvuk kukova
16.2.2011 22:09:40   
Jele
Bili danas na UZ kukova, skinuli široki povoj, sve u redu user posted image Urošu smo prekontrolisali stopala, kaže dr da hoda malo ka unutra i da su mu nogice malo u iks, ali da je sve u granicama normale i da nosi cipelice sa ojačanjem na peti i anatomskim uloškom, da ide bos po pesku i šljunku, i da ako primetino da se brzo 'zamara' u šetnjama i da traži da se nosi, da ga onda muče stopala te da dođemo na pregled.
Inače išli smo kod Tomaševića privatno i pregled platili 2 x 2500, s tim što je Uroš napravio pet koraka bos pred dr i to je to... I to smo išli u ordinaciju one dr Fedore.... A kod Bulatovića u ordinaciji je UZ kukova 4000 din, isto radi Tomašević....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Ultrazvuk kukova
16.2.2011 22:20:26   
Podrum Š.
user posted image  za široki povoj
Uh, nisam znala da je tako skupo user posted image ...

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Ultrazvuk kukova
16.2.2011 22:24:27   
Jele
Ma da, neverovatna razlika u cenama za isti pregled: 2500 din i 4000 din user posted image user posted image Ne znam samo koliko bi nas izašlo da smo oba pregleda odradili kod Bulatovića: 8000 ????

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Ultrazvuk kukova
18.2.2011 18:41:21   
Anoniman
Danas su ponovo gledali bebine kukove i sve je u redu , medjutim pogledala je ostale organe pa i bubrege i kaze da je nesto kod bubrega prosireno , ona je pokusala da mi objasni da je to kod beba normalno ali da je trebalo do 6 meseca da se suzi , dala nam je uput za Tirsovu gde naravno nismo mogli da nadjemo nikog u 14h user posted image Cekam ponedeljak da zovem i zakazem pregled a do tada bi mogao neko da mi olaksa muke i kaze mi da to nije nista strasno user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Ultrazvuk kukova
2.3.2011 12:27:34   
Trudnicica83
E, ovako. Bili smo na drugom uz kukova i sve je super, kaze kukovi su odlicni, nalaz je + na oba i zasto je onda rekla da nosimo siroki povoj nocu do 9-og meseca? Bas me nervira jer sam ga ja skinula pre nekoliko dana i nocu, ne da mi da joj stavim, sad se vec prevrce i besni pa sam ja prestala. Mislim, nije meni problem da joj to vratim nocu (nema tu hoce nece ako mora) ali ako je sve ok i nalaz uredan i rekla da ne treba da dolazimo vise na UZ zasto onda da ga stavljam???
Bas sam ljuta.user posted image

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Ultrazvuk kukova
2.3.2011 12:32:12   
Trudnicica83
Ribizla, tek sam sad procitala tvoj post. Ne znam nista o tome, ali hocu da ti kazem da ne brines unapred, nego otidji u Tirsovu pa ce ti oni sve reci. Tako su i mene isprepadali po otpustu iz porodilista da dete ima sistolni sum 2/6 i dali uput za Tirsovu. Kad smo otisli, dr je rekao da je to fizioloski sum i da nije strasno i vec na prvoj kontroli u DZ (sa mesec dana) se sum vise nije cuo. Zato ti kazem da se ne brines, jer verovatno je to nesto fizioloski (razvojno) sto ce proci. JA sam tih mesec dana zivela kao duh, nisam uzivala ni u bebi ni u cemu, a za dzabe. I jos nesto, u Tirsovoj se ceka na pregled duze, zakazi odmah da ne cekas bezveze (nama su jedva zakazali za tri nedelje od kad sam zvala).user posted image

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Ultrazvuk kukova
2.3.2011 12:34:45   
Didy
Ma, ja svom detetu uopšte nisam stavljala, a neću ni drugoj bebi. Od prvog dana bodić i dete slobodno ko ptica samo u pampersu. Čak smo ga i oslanjali na nožice sa 2 meseca, mm izvodio gluposti i na kontroli sa 3 meseca rekli da je sve ok i da skinemo široki, ne mora više. Da, rekoh, nismo ga ni nosili.
Ja i dalje mislim da je to stara škola, a i dobra mamipara. Poplaši roditelje i pošalji ih privatno kod mene na pregled.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Ultrazvuk kukova
2.3.2011 12:36:03   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

E, ovako. Bili smo na drugom uz kukova i sve je super, kaze kukovi su odlicni, nalaz je + na oba i zasto je onda rekla da nosimo siroki povoj nocu do 9-og meseca? Bas me nervira jer sam ga ja skinula pre nekoliko dana i nocu, ne da mi da joj stavim, sad se vec prevrce i besni pa sam ja prestala. Mislim, nije meni problem da joj to vratim nocu (nema tu hoce nece ako mora) ali ako je sve ok i nalaz uredan i rekla da ne treba da dolazimo vise na UZ zasto onda da ga stavljam???
Bas sam ljuta.user posted image


ma daj bre! pa kako će dete da se nauči da se okreće, puzi pa onda i hoda sa tom gomilom pelena na sebi! Mi smo skinuli sa tri meseca odmah nakon prve kontrole kukova


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Ultrazvuk kukova
2.3.2011 12:36:32   
Trudnicica83
Didy, jeste, ali nisu oni mene poplasili, jer je sve u redu sa kukovima. Zato ne kapiram sta izvode vise sa tim sirokim???

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Ultrazvuk kukova
2.3.2011 12:57:16   
Didy

IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

Didy, jeste, ali nisu oni mene poplasili, jer je sve u redu sa kukovima. Zato ne kapiram sta izvode vise sa tim sirokim???


Ma, znam, draga, da te nisu poplašili. Nisam mislila konkretno na tebe, već me nervira što široki povoj ne postoji nigde u svetu, a nama pričaju da smo podneblje sklono raznim iščašenjima i deformitetima, a u stvari je pozadina priče mamipara i stara škola, kao i u većini stvari u našem zdravstvu, pogotovo u vezi sa porođajem i negom beba. To me nervira, što stalno navlače roditeljima mrak na oči, udarajući tamo gde su najslabiji - niko ne želi da se kocka sa zdravljem svoga deteta.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Ultrazvuk kukova
7.3.2011 17:45:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

Ribizla, tek sam sad procitala tvoj post. Ne znam nista o tome, ali hocu da ti kazem da ne brines unapred, nego otidji u Tirsovu pa ce ti oni sve reci. Tako su i mene isprepadali po otpustu iz porodilista da dete ima sistolni sum 2/6 i dali uput za Tirsovu. Kad smo otisli, dr je rekao da je to fizioloski sum i da nije strasno i vec na prvoj kontroli u DZ (sa mesec dana) se sum vise nije cuo. Zato ti kazem da se ne brines, jer verovatno je to nesto fizioloski (razvojno) sto ce proci. JA sam tih mesec dana zivela kao duh, nisam uzivala ni u bebi ni u cemu, a za dzabe. I jos nesto, u Tirsovoj se ceka na pregled duze, zakazi odmah da ne cekas bezveze (nama su jedva zakazali za tri nedelje od kad sam zvala).user posted image

Trudniciceuser posted image Nisam videla da si mi odgovorila , zakazali smo za 15 mart , nadam se da si u pravu i da ce biti sve u redu . A sto se tice vaseg sirokog povoja misim da ta dr preteruje ali bih na tvom mestu otisla kod nekog privatno , snimila i pitala za savet user posted image

(odgovor članu Trudnicica83)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Ultrazvuk kukova
24.3.2011 13:36:15   
Vika
Upravo se spremamo na prvi UZ kukava, držite nam pesnice! Doduše, široki povoj smo skinuli još pre 2 meseca, jer nam je hirurg ortoped pregledao bebu i rekao da su kukići o.k a da je široki povoj ustvari Pampers ili druga jednokratna pelena. Pišem uveče

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Ultrazvuk kukova
24.3.2011 13:57:57   
Podrum Š.
Vika, biće sve user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Ultrazvuk kukova
24.3.2011 14:33:00   
isidora88
mi smo bili na drugoj kontroli UZ kukova,kaze sve je ok i da dodjemo za 6 nedelja opet da vidi neka zrnca okostavanja da li su se pojavila,tako nesto,na nalazu pise sve normalno i ne treba siroki,to nam je i prvi put rekla a i sada na kontroli.
jel ovo ok nalaz?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Ultrazvuk kukova
24.3.2011 21:06:33   
Vika
Sve je o.k! Kaže da je desni savršen, a levi u formiranju, da nema potrebe da dolazimo i da skinemo široki povoj, koji inače i ne stavljamo.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here