|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 9:50:35   
Daca84
Alexis stvarno si ovo divno opisala....user posted image

(odgovor članu alexis77)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 9:52:23   
Anoniman
Joooj, sad ste me utesile..
Vec sam negde pitala da li je normalno da ja ne osecam bebu a 17.sam nedelja ali sad vidim da je vecina vas osetila oko 20. nedelje...
Uh!user posted image
Bas sam se pitala da li je sve ok. Sutra idem kod lekara posle mesec i po dana i stvarno sam nestrpljiva...i zbog pola a i da je vidim,,,
Znaci oko 20.nedelje mogu da ocekujem da osetim...bebce.

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 9:54:43   
Markovicka
Daco, izgleda da je i vase mali nemirko. user posted image Pitam se kako ce biti kad mnogoooo porastemo? Ali stvarno je divno , uspostavis neku vezu, pocnes da pricas sa trbom, ja sam uhvatila sebe kako joj govorim šššššššššššuser posted image

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 9:55:26   
alexis77
Oti, draga, baka mi je uvek govorila da kad se pregazi prva polovina trudnoce bebce pocne da se javlja...Sve je ok!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 10:00:44   
Anoniman
Pa i ja mislim...ali znas ono...sestra koja je 18.nedelja kaze da oseca a onda ja pomislim: Joj...da li sam ja normalna?
Osetim ponekad neki buc buc unutra...ali nikad nisam sigurna da li je stomak ili beba?

Videcemo za dve tri nedelje pa cu da vam javim...
Hvala Alexis77user posted image

(odgovor članu alexis77)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 10:01:29   
alexis77
Mi smo našu malenu još dok je bila u stomaku dozivali njenim imenom...T o je sjajno, jer mi je taj kontakt puno značio kasnije...Potpuno sam se srodila i sa njom i sa njenim imenom mnogo pre njenog rođenja...Rodjenje ti tada dođe kao najprirodniji nastavak priče...Dosta udela u svemu ovome o čemu vam pričam su mali njeni pokreti u stomaku, ali i 4d fotkica!user posted image

(odgovor članu alexis77)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 10:02:37   
Trcosava
Uh, ja sam isala mislim ovde, oko 18 nedelje sam osetila 2 šutića, a smo onda imali period mirovanja... Sada mi skače po stomaku do te mere da ne znam šta da radim user posted image user posted image user posted image user posted image
A taaaja kad mazi trbu i kad sedi pord mame - mirna je kao bubica

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
7.10.2009 10:14:21   
Daca84
To ti je dobro user posted image  ja sam bila na ultrazvuku u 14. nedelji i doktorica mi je vec tada rekla da je beba nemirna user posted image  eto sada sam osjetila na svojoj kozi da je istina...

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
10.10.2009 19:57:14   
YAYA
Trenutno sam u 39 sedmici trudnoce i zelimd aporucim svim mamama da ne brinu ako ne osjete bebine pokrete.
Ja sam svoju bebu gledala na ultrazvuku kako mase nogicama i rukicama ali te pokrete nisam osjetila.
Nisam neka gojazna osoba pa da kazem da mi je smetalo salo na stomaku.
Jednostavno bebu nisam osjetila do navrsenih 5,5 mjeseci


(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
10.10.2009 20:00:47   
cicko
Ja nikako nisam sigurna da li je to golickanje beban ili sam se prejela... Mozda je jos rano da osetim, nemam pojma. Kazu dr da mi je posteljica na prednjem zidu, pa kontam da cu mozda slabije osecati pokrete. A tako bih volela da me sutne koji put, vec ne mogu da docekam!!!

(odgovor članu YAYA)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
10.10.2009 20:04:32   
nakins
Cicko ja sam prvi put osetila u 20.nedelji i bilo je kao sto ti kazes golicanje. I to golicanje se ucestalilo do te mere da pocnem da se smejem kao blesava user posted image . A ima dana, posto nosim nisko, da mi sedne vrtiguz na besiku i da skakuce par puta dok je ja malo ne cvrknem da se mrdne jer ume nekad i da me zaboli.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
10.10.2009 20:08:41   
YAYA
Cicko,i sama sam jedva cekala da osjetim pomjeranje bebice.
A sada vec ludim nocima...
Vec ce ona ili on  poceti da te budi rano jutrom...

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
11.10.2009 20:33:34   
sakyyy
Vrlo rano,u 12-toj nedelji

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
25.10.2009 0:13:36   
enean
Ja sam u 19. nedelji i jos uvek nisam osetila bebine pokrete. Doktor mi je rekao da u ovoj, eventualno sledecoj mogu to da ocekujem :) Inace ovo mi je prva trudnoca, a poznato je da prvorotkinje to malo kasnije osete...

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
25.10.2009 0:25:02   
indy_25
s prvom trudnocom u 20 nedelji a sada sa drugom od 13 nedelji osjetim kako me nesto skakilja ali ne osjetim jos prave udarce ali kad malo se presavijem preko stomaka odma osjetim neko lupkanje ne znam kako da opisem.

(odgovor članu enean)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
25.10.2009 0:27:16   
Pansophia
Mislim da sam osetila jos u 8. nedelji, ali su me svi ubedjivali kako je to nemoguce.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
25.10.2009 1:41:21   
ciro
ja sam 19 nedelja i jos nista ne osjecam...ne znam zasto...ali vidim da to obicno pocinje sam 20 nedelja...jedva cekam citam ove vase postove i tako sam se raznjezila kako vi to opisujete i jedva cekam da ja to osjetim...

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
25.10.2009 8:24:05   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: ciro

ja sam 19 nedelja i jos nista ne osjecam...ne znam zasto...ali vidim da to obicno pocinje sam 20 nedelja...jedva cekam citam ove vase postove i tako sam se raznjezila kako vi to opisujete i jedva cekam da ja to osjetim...

Sigurno ces uskoro osetiti. Videces, divan je osecaj.

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.10.2009 17:23:19   
A.N.A.
DANAAAAS!!! Danas! Danas! Danas!!! Divno komesanje po stomaku!
Juce mi se ucinilo...vise puta u toku dana... i problem je sto sam mislila da mi se creva javljaju... ali vec se i razlikuje! Vise puta u toku dana mi se javila u vidu talasanja user posted image
Moja beba! user posted image


< Poruku je uredio A.N.A. -- 30.10.2009 17:24:28 >

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.10.2009 17:38:09   
Verus
Sinoc! 3 puta dok sam vecerala-sedela sam na fotelji nagnuta ka napred, tako da sam malo stisla stomak-pa je bebi smetalo, valjda....osetila sam nisko, kao da me neko grebucka na momente iznutra.  Divan osecaj!user posted image

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.10.2009 17:44:19   
indy_25
I ja sam Verus isto tako osjetila kad sam nagnuta bas identicno kao i ti. I sada uvjek osjetim pogotovo kad sam u tom polozaju i cim se ispravim prestane.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.10.2009 18:01:12   
Verus
 Koleginica mi kaze da bi ona legla na stomak i tada osetila....onda bude blize pa osetis pokrete.  Bebac se stalno jako mrda, ali sigurno je jos mala da je osetim stalno, a zao mi da je stiscem lezanjem na stomakuser posted image   mozda ce opet danas kada se nagnem da mi se javi..

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
30.10.2009 23:16:06   
Ellenica
otprilike 19=20= ta nedelja bebac me cuknuo u levi kuk.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
2.11.2009 14:35:09   
Anoniman
31.oktobar, pre dva dana...Moja beba me sutnula nekoliko puta za redom u 7h ujutru..
Toliko lep osecaj!
Pocela sam da placem!
Nista lepse nikada!

I sad ...osecam se kao da je poceo neki drugi nivo trudnoce!
O boze.
Mnogo lep osecaj.
I sada znam da je to to...
Toliko jasno se oseca ZIVOT

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kada ste prvi put osjetili bebino pomijer...
2.11.2009 14:36:36   
Rivana
Eh....da ja prvi put sam osetila negde oko cetvrtog meseca user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here