|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i fakultet
12.6.2012 17:46:54   
adulence
bas su slepci,kad moram tako da se izrazim,pritom ne daju ne znam ni ja koje pare,ali bi im uzela sve...samo da mogu..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnoća i fakultet
12.6.2012 17:52:34   
Anhelito
Ne treba da budes na birou,ne znam kako je bilo pre sada biro nema veze sa tim nego se za potvrdu da nisi radila uzima u Republickom fondu penzijskog i invalidskog osiguranja. Sa licnom kartom u roku do minut dobijes resenje na salteru. Takodje ako ti je zdrastveno osiguranje preko budzeta republike imas pravo na roditeljski dodatak. Za sve ove stvari ce ti tebati izvod iz maticne knjige rzdjenih i pa bebu par stvari, prebivaliste i tako to a resenje ces dobiti verovatno kroz mesec dva a pare oko mesec dana od resenja.

Ovde se sve nalazi i ovo su provene informacije
http://www.roditeljsrbija.com/info/socijalna-zastita/1065-jednokratno-novcano-davanje-nezaposlenoj-porodilji.html
http://www.roditeljsrbija.com/info/socijalna-zastita/959-deciji-i-roditeljski-dodatak.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnoća i fakultet
12.6.2012 17:53:52   
Anhelito
Uzmi im sve mozes i te kako, samo se malo iscimaj za sve papireuser posted image

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnoća i fakultet
12.6.2012 18:18:19   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

adulence, pre 4 godine ja nisam imala pravo na naknadu bilo kakve vrste, jer kao redovan student ne mozes da se prijaviš na biro, a ako nisi nezaposlena nemas pravo na taj novac. Da li se nešto promenilo, ne znam, ali čisto sumnjam.


Kakva glupa administrativna zavrzlama. Jos te kaznjavaju sto si dobar student (na budzetu). Svasta. A bitno da su jaki na demagogiji tipa bela kuga i bla bla bla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnoća i fakultet
12.6.2012 18:37:22   
Anoniman
Dobije se roditeljski dodatak, tj ono za bebu, ali se ne dobija naknada za trudnice koje nemaju posao, jer ti nisi nezaposlena, nego student. Studenti su crna rupa u čitavoj priči rađanja, izgleda je postalo potpuno nepoželjni da žene od 22-23 godine rode dete, i potpuno nepoželjno da nastave sa studijama, sram ih bilo, majke, supruge, a tu se nešto kao školuju. Ja sam jedva dobila poštedu od terenskih vežbi - 4 dana u autobusu - kad sam bila trudna. Nemaju, kažu, protokol kad su trudnice u pitanju pa ne znaju kako se to rešava.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnoća i fakultet
13.6.2012 8:46:53   
meyo
vukosava negdje ranije sam citala kako si ispolagala dosta ispita dok si bila trudna
kako si uspjela ovo je meni "zadnji voz" do septembra moram poloziti pravosudni kako mi
glava na ramenima stoji .. al nesto ko da nemam vremena vrtic kuca pa pregledi.. ma ne znam
stvarno se divim svima vama koje ste uspjele

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnoća i fakultet
13.6.2012 22:23:41   
dAKi89
Joooj meni je bas tesko... Nikad mi gore nije islo ucenje. Jednostavno, ne radi mi mozak! Ono sto sam nekad naucila za 2 dana, sada mi treba 2 nedelje :( A plus bih najradije setala, uzivala, cekala bebicu, kupovala stvari, sredjivala sobu za bebu, bilo sta osim ucenja i bas mi tesko pada! Zbog faksa nisam bas mogla da uzivam u trudnoci koliko sam htela...
Sto se tice profesora, nisu promenili ponasanje prema meni, kolokvijumi su bili pismeni, a tu te niko ne vidi jesi li trudna ili nisi. Sto je po meni i bolje, bar ne moze niko da kaze da sam zbog toga polozila!
SVAKA CAST trudnicama koje mogu da uce i dobro im ide, stvarno, treba imati snage za to! user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnoća i fakultet
14.6.2012 0:20:04   
Zemunka85
Daki,

cini mi se da sam negde procitala da si ti na EKOF. I ja sam. Mada sam ja u ovom stanju batalila fax SKROZ. Previse stresa bi ti bilo za mene.
Znaci da mi ne bude zao, m? Nisu blagonakloniji? :D :D

(odgovor članu dAKi89)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnoća i fakultet
14.6.2012 0:48:24   
vukosava

IZVORNA PORUKA: meyo

vukosava negdje ranije sam citala kako si ispolagala dosta ispita dok si bila trudna
kako si uspjela ovo je meni "zadnji voz" do septembra moram poloziti pravosudni kako mi
glava na ramenima stoji .. al nesto ko da nemam vremena vrtic kuca pa pregledi.. ma ne znam
stvarno se divim svima vama koje ste uspjele


Nisam ispite. Napisala sam disertaciju i odbranila je.

Ne daj se Ines, samo gledaj da skines jednu muku manje. A i sve da ne uradis to, uradices i kasnije, nemoj samo da se nerviras, bebiron ti je sad najpreci.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnoća i fakultet
14.6.2012 13:37:08   
Anhelito
Evo ja bila bas danas na ispitu user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnoća i fakultet
14.6.2012 17:52:17   
dAKi89
Zemunka, jesam, na ekonomskom sam. Pa eto, sve mi je do sada bilo pismeno, tako da niko ni ne vidi da li sam trudna... Imala sam u januaru usmene, ali tad se jos nije video stomacic :) Sto se tice vezbi  i predavanja, isla sam redovno, naravno dobro sam se osecala i mogla sam, da nisam, sigurno ne bih isla, ili bih se trazila da me puste... Boga mi sedela sam tamo satima, a samo se jedna jedina asistentkinja setila da me pita da li zelim da idem kuci, i da li mi je dobro.
Ma ja mislim da bi bilo svakakvih komentara da mi je neko nesto popustio, takav smo smer, svi su zavidni jedni na druge, uzas user posted image
A odluka da stanes sa faksom dok si trudna je super po meni! I ja bih sigurno, ali ne mogu da spadnem sa budzeta, nemam para da bih onda isla dalje... Ali svaka cast na odluci, postedela si svoju bebicu nepotrebnog stresa... Eto, ja sam danas imala ispit, i toliko sam bila nervozna da nisam celu noc spavala. I to je onda dobro za bebu??? Al sta cu, moram tako... Tesim se da ima jos malo.

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnoća i fakultet
14.6.2012 22:00:01   
Anhelito
Takodje, cela trudnoca je prosla a da niko nije na faxu ni primetio. Samo je jedan profesor u januaru kada sam bila u osmom mesecu video i to samo zato sto je bio upis ocene user posted image

(odgovor članu dAKi89)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnoća i fakultet
27.7.2012 15:04:29   
andjelaaa
ja sam ostala trudna sredinom prvog semestra, trece godine. Redovno sam isla na predavanja i vjezbe i nikakvih posteda nisam imala. Srecom, uspjela sam u junu ocistiti godini. bila sam dosta zaboravna i ucenje mi je bas tesko padalo zbog mucnina a i podivljalih hormona ali izborila sam se sama sa sobom, i postavila cilj da moram ocistiti godinu u junu, jer mi je u avgustu termin pa da se posle posvetim bebici maksimalno,. ostala mi je jos cetvrta godina, i nadam se da cu i nju uspjeti u roku zavrsiti

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnoća i fakultet
17.8.2012 1:03:39   
ivanaluj
Mislim da ako je trudnoća normalna, da se onda prema trudnicama treba ponašati kao prema ostalim studentima. Sasvim je druga priča sa rizičnim trudnoćama, ali mislim da trudnice sa rizičnom trudnoćom ni ne idu na ispite, ili se varam?

pre svega i ako je trudnoca normalna trudnica nikad ne moze biti kao i ostali studenti... ne moze da sedi dugo na predavanjima, povraca, teze pamtimo gradivo itd, a to su sve normalne pojave u trudnoci, sto znaci da nije rizicna trudnoca nego jednostavno je trudnoca...
ja licno putujem na fakultet 100km i 100km nazad do kuce i vozim auto, a u 5 i 6 mjesecu trudnoce... sada je pauza na faksu i kada opet pocnu ispiti u septembru ja moram u 7 i 8 mesecu da putujem 200km dnevno na ispit ( i to jos da vozim auto) a da ne spominjem stres na ispitu i kako to utice na dete... pa mislim da i profesori svakako treba da imaju razumjevanja za trudnice, ali ne bas sada da poklanjaju ocene ali bar da budu malo blazi jer ipak je meni lakse bilo kada nisam bila trudna prelaziti svake sedmice 200km nego sada u trudnoci.... user posted image

(odgovor članu andjelaaa)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnoća i fakultet
28.9.2012 15:49:14   
mica0
Mihi, a hoce li prof da izadju u susret da na dolazim na predavanja na master koja pocinju poc. novembra jer mi je krajem decembra termin, a trebalo bi putovati 5h do Bg, a da mi to posle ne utice na visinu ocene? je r sva predavanja su u prvom semestru

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnoća i fakultet
28.9.2012 16:21:44   
vukosava

IZVORNA PORUKA: dAKi89
A odluka da stanes sa faksom dok si trudna je super po meni! I ja bih sigurno, ali ne mogu da spadnem sa budzeta, nemam para da bih onda isla dalje...


Daki zar nema neka fora na faksu da stopiras studiranje. Mojoj drugarici su kad je bila trudna na faksu u indeks stavili "Odsutan zbog odsluzenja vojnog roka" pa to preskrabali i stavili zbog trudnoce. Muski faks. I zamrzli joj status.

(odgovor članu dAKi89)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnoća i fakultet
28.9.2012 16:23:33   
vukosava

IZVORNA PORUKA: ivanaluj

Mislim da ako je trudnoća normalna, da se onda prema trudnicama treba ponašati kao prema ostalim studentima. Sasvim je druga priča sa rizičnim trudnoćama, ali mislim da trudnice sa rizičnom trudnoćom ni ne idu na ispite, ili se varam?

pre svega i ako je trudnoca normalna trudnica nikad ne moze biti kao i ostali studenti... ne moze da sedi dugo na predavanjima, povraca, teze pamtimo gradivo itd, a to su sve normalne pojave u trudnoci, sto znaci da nije rizicna trudnoca nego jednostavno je trudnoca...
ja licno putujem na fakultet 100km i 100km nazad do kuce i vozim auto, a u 5 i 6 mjesecu trudnoce... sada je pauza na faksu i kada opet pocnu ispiti u septembru ja moram u 7 i 8 mesecu da putujem 200km dnevno na ispit ( i to jos da vozim auto) a da ne spominjem stres na ispitu i kako to utice na dete... pa mislim da i profesori svakako treba da imaju razumjevanja za trudnice, ali ne bas sada da poklanjaju ocene ali bar da budu malo blazi jer ipak je meni lakse bilo kada nisam bila trudna prelaziti svake sedmice 200km nego sada u trudnoci.... user posted image


Zato ne pauziras studije. Rizik ti je da putujes toliko zbog oticanja nogu.

(odgovor članu ivanaluj)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnoća i fakultet
28.9.2012 16:27:46   
vukosava

IZVORNA PORUKA: mica0

Mihi, a hoce li prof da izadju u susret da na dolazim na predavanja na master koja pocinju poc. novembra jer mi je krajem decembra termin, a trebalo bi putovati 5h do Bg, a da mi to posle ne utice na visinu ocene? je r sva predavanja su u prvom semestru


Kakvi su vam profesori dusmani. Ja sam mojim trudnicama drzala posebne ispite u kancelariji, kad njima odgovara. Jedna je bila u bolnici, problemi neki u trudnoci, zvala me na telefon sva uspanicena ne moze na ispit. Ja sam joj rekla nema problema kad god bude ok, nek se ne nervira oko toga. Dosla kod mene u kancelariju, svako pitanje i svaki zadatak uradila tacno. I rasplakala se kao kisa, kaze da sam se ja jedina postavila kao covek prema njoj (muski nam je faks pa blage veze nemaju sa zivotom kako da se ponasaju cesto).

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnoća i fakultet
28.9.2012 17:07:56   
mala_koala
Da podelim moje iskustvo. Ostala sam trudna pocetkom cetvrte godine. Sve sam odslusala normalono. U osmom mesecu sam polozila sedam ispita :) Nikad vise u zivotu nisam ucila. Mesec ipo dana sam ucila dan noc. Posle porodjaja su mi ostala jos dva veoma teska ispita. Njih sam polozila kada mi je beba imala osam meseci i danas sam konacno diplomirala user posted image user posted image user posted image Sreca, sreca, radost! user posted image Svim trudnicama u ovoj temi zelim lepu trudnocu i sto pre da zavrse fax!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnoća i fakultet
28.9.2012 18:36:05   
madre
MK, to su divne vestiuser posted image cestitamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mala_koala)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnoća i fakultet
28.9.2012 23:25:23   
mala_koala
Hvala!user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnoća i fakultet
28.9.2012 23:57:07   
bojanica7
ovo je stvarno divna i podsticajna vest. user posted image user posted image user posted image

a sasvim slucajno bas veceras nisam zaspala i pocela sam da ucim. meni ostao jos jedan, al vredan user posted image nadam se da cu ga poloziti pre nego sto rodim drugu bebu.user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu mala_koala)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnoća i fakultet
29.9.2012 0:59:35   
vukosava

IZVORNA PORUKA: mala_koala

Da podelim moje iskustvo. Ostala sam trudna pocetkom cetvrte godine. Sve sam odslusala normalono. U osmom mesecu sam polozila sedam ispita :) Nikad vise u zivotu nisam ucila. Mesec ipo dana sam ucila dan noc. Posle porodjaja su mi ostala jos dva veoma teska ispita. Njih sam polozila kada mi je beba imala osam meseci i danas sam konacno diplomirala user posted image user posted image user posted image Sreca, sreca, radost! user posted image Svim trudnicama u ovoj temi zelim lepu trudnocu i sto pre da zavrse fax!


Svaka cast user posted image I ja sam studentsko dete i znacilo mi je u zivotu jako puno sto su moji izgurali do kraja. Tako ce i tebi. Bravo!

(odgovor članu mala_koala)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnoća i fakultet
30.9.2012 13:41:24   
mala_koala
Hvala vam! :) Moja strina ima jos podsticajniju pricu. Ona je ostala trudna kad je polagala prijemni za fax :) Danas je sudija i ima dvoje dece sa razlikom od 13god. Ali ipak ne pokusavajte to kod kuce user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnoća i fakultet
30.9.2012 14:47:11   
bojanica7
super ti je prica user posted image

mm najboljeg drugara roditelji su bili na sredini fakulteta kad su saznali da cekaju bebu. pa su za dve godine dobili jos jednu. prvo je on radio, ona ucila i diplomirala, a onda se ona zaposlila a on zavrsavao faks user posted image a onda su, kad su pozavrsavali fakultete, dobili trece dete - mm najboljeg druga user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu mala_koala)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here