|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
3.4.2009 16:27:50   
kumara
Jupiii!!! Cestitam lady!!! Tako sam srecna zbog tebe!!!!! user posted image user posted image user posted image Javi se u trudnice gde ste, ako vec nisi!!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
3.4.2009 16:53:11   
Sneža
Lady,divno,čestitke od srca!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
3.4.2009 17:13:20   
Ana RR
Čestitam Lady!!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
3.4.2009 17:22:03   
Mikica2
user posted image              user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
16.11.2009 15:48:44   
Anoniman
Slucajno sam naisla na ovu temu, pa rekoh da podelim sa vama svoje iskustvo. Meni su radili reviziju posle porodjaja, odmah posto sam se porodila i to bez anestezije. Ne secam se da me je bolelo, vec je bilo samo neprijatno sto me neko cacka odmah po porodjaju. Mislim da je dr.to radila jer sam imala indukovan porodjaj, pa je sve islio nekako na silu. Da li je trazila ostatke posteljice ili je samo gledala da li je sve na svom mestu to ne znam. Uglavnom sve je bilo O.K.

(odgovor članu Mikica2)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
16.11.2009 16:48:33   
cipiripi
u privatnim bolnicima kiretaze sad rade vakumom da ne bi ostetili zid materice i to sa anestezijom jedino ako zena ne krvari mnogo i ako nije jela pre toga.
moja kuma se porodila skoro i kad se poradjas fora je da imas dobrog doktora koji ce ti nakon sto beba izadje samo zgrabiti izdici stoma..tj kozu stomaka i naglo pustiti dole..na taj nacin sva posteljica izadje i nema potrebe za ciscenjem tj revizijom. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
16.11.2009 16:50:49   
*Alexx*
Meni na otpusnoj listi pise da su radili instrumentalnu reviziju, a ja nisam imala pojma - ja mislila da me samo usivaju. user posted image Srecom, pa nista nisam osetila, epidural je keva user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
19.11.2009 15:57:34   
tanya
Evo naleteh slucajno na ovu temu,pa rekoh da se prikljucim.Naime ja sam proslog septembra isla na abortus,jer sam bila na rentgenu,a nisam znala da sam trudna.Odmah sam se posavetovala sa ginekologom kao i sa geneticarem i posto su utvrdili da postoji veliki rizik od X zraka resila sam se za abortus.E,sada  posle abortusa uradjenog u Betaniji na otpusnoj listi mi je pisalo da je kiretaza otezano uradjena s obzirom da mi je grlic pun oziljka od serklaza koje sam radila sa prvom trudnocom.U prevodu to otezano je znacilo da nisu lepo mogli da ociste matericu.Posle prve kontrole koja je sledila 7 dana posle intervencije su zakljucili da mi se dosta krvi zadrzava u materici,ali su hteli da me redovno prate,tako da sam bukvalno svaki 5 dan isla u Betaniju na vaginalni ultrazvuk.Na kraju su odlucili da sakecaju prvu menstruaciju da vide da li ce ta krv sama izaci,jer nisu hteli da me izlazu ponovnoj intervenciji,s obzirom da sam rekla da se bojim jer zelim jos dece.Nazalost,i posle menstruacije pri ponovnom pregledu shvatili su da ipak priroda nije ucinila svoje,kako su se oni nadali da ce ta zadrzavana krv izaci sa menstrualnom,tako da sam ipak morala na reviziju u novembru.Tako da se revizija ne radi samo posle porodjaja,nego moze da se desi kao i kod mene.
Uglavnom za zene koje ne zele da zadrze plod ginekolozi govore o abortusu,a kada zena ima spontani onda je to kiretaza,mada je u sustini to isto.Barem sam ja tako shvatila.
ps:nadam se da ste shvatile sta je pisac hteo da kazeuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
7.12.2009 22:19:39   
Anoniman
žene pomagajte s nekim savetom......user posted image user posted image user posted image
ne znam gde da pišem ovo... zaova sutra rano ide na kiretažu...user posted image user posted image
u 11. nedelji nema otkucaja srca....

(odgovor članu tanya)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
7.12.2009 22:24:34   
Lu
Kaliopi jako mi je žaouser posted image
Obavezno nek se raspita za anesteziju,da li daju ako ne, nek traži user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
7.12.2009 22:26:02   
2002m
jebuser posted image  zivotuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
7.12.2009 22:29:56   
Anoniman
hvala draga user posted image user posted image
svekar poznaje lično jednog anesteziologa koji će se pobrinuti da dobije anesteziju....srce mi je slomljeno, bliske smo poput sestara.... bila sam s njom jutros na tom pregledu kada joj je to saopšteno...user posted image user posted image user posted image sve se trudim da budem jaka pred njom ona se dobro drži ali obe znamo kako je.... naročito ja...user posted image i ona samnom jer je sve vreme bila uz mene kada sam izgubila bebu....ne mogu da verujem  zašto swe sve to dešava!!!!!!!?????????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
toliko smo se svi radovali, valjda čovek ne sme ni da bude srećan ni da se previše raduje odmah nas život odvrati od svega!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image

draga, koliko to traje i da li se ostaje u bolnici nakon intervencije?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
7.12.2009 22:32:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: 2002m

jebuser posted image  zivotuser posted image user posted image


ništa mi ne pričaj.... kao da ponovo prolazim kroz sve.........user posted image user posted image .samo što je njioj sada najteže......

*** bem im mat**** svima gledam danas one ciganke sa stomacima do zuba sa gomilom dece neka mi oprosti neko gore više ne znam ni šta govorim!

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
7.12.2009 22:37:25   
Lu
Kaliopi,ja mislim da se samo odleži poslije anestezije i ide kući,tako je bar ovdje...
Ebemu život,baš tužno...ne mogu da zamislim kako joj je sad cijeli svijet se ruši,sve nade padoše u voduuser posted image
Ali proći će,eto i ti si prošla kroz to,ti ćeš ju najbolje utješiti,nažalostuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
7.12.2009 22:49:48   
2002m
ne bi trebalo da traje duze od 10 min.Koliko sam cula,istog dana se ide kuci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
7.12.2009 22:52:14   
gagana83
Strasnouser posted image
Da,to traje svega par minuta,ostaje tamo jos nekih sat-dva i posle moze kuci
Bas mi je zaouser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
7.12.2009 22:59:10   
Anoniman
hvala vam žene od srca! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
15.3.2010 13:03:39   
Anoniman
koliko je nehumano da neko uopste dodje na pomisao da to uradi bez anestezije!! a da ne pominjemo da moze biti i opasno, jer ako se pomeris....uh....ne mogu ni da mislim na to...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
16.4.2010 13:01:56   
upgrade011
Kada procitam tako ili cujem da je nekome radjena revizija bez anestezije meni se digne kosa na glavi. Kao da zivimo u srednjem veku. Isto vazi i za usivanje bez anestezije. Ko da ta inekcija toliko kosta nase osiguranje. Ja mislim da bih napravila skandal kada bi meni hteli da rade reviziju bez anestezije. Ne bi im dala pa oni neka vide sta ce a ne mogu da te prisile. 
I razumem ja kad kazu da i to zaboravis, ali ti trenuci nepotrebne agonije sigurno ostave neke posledice. 
Volela bih da znam zasto je to kod nas tako. Steta sto nema nekog lekara da objasni sta su pravi razlozi za takav rad nasih lekara. Da li nedostatak anesteziologa jedini razlog? 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
30.4.2010 9:35:54   
kokoloko
meni je kiretaža nakon spontanog rađena bez anestezije. naravno da ne možeš da miruješ kada te jezivo boli dok ti neko struže po stomaku. 3 sestre su me držale. kasnije mi je rađen arevizija, pošto naravno da nisu dobro očistili. e, a posle revizije su me prekiretirali, pa opet problemi. sve u svemu, slažem se je potpuno nehumano to raditi bez anestezije i mnogo je veća šansa za greškom, jer pacijent sigurno neće mirovati. namoje pitanje zašto me ne uvode u anesteziju, odgovor je bio: zato što ste doručkovali. šta se dešava kada neko mora na hitnu operaciju? čekaju da svari ili operišu bez anestezije? gluposti!!!!!od tada ima traume i od lekara i od bolova. ranije sam mogla da izdržim poprilične bolove, a od ove traume zaista sam preosetljiva.

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
30.4.2010 9:39:06   
kokoloko
mada ovo što sam pisala nema baš puno veze sa temom kiretaža/reviziija, ali eto... a na temu kiretaža/revizija, ai iz ličnog iskustva mogu jedino reći da je revizija (iako nimalo naivna, jer u kratkom vremenskom roku, kiretiraju već kiretirano) ako ništa drugo - bezbolna, jer ženu sigurno uvode u anesteziju.

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
30.4.2010 12:04:02   
Novosadjanka T.
user posted image user posted image user posted image
Znam o cemu pricas, meni su radjene dve revizije. Jedna sa anestezijom totalnom i sve je proslo o.k.
Drugi put na zivo, bez anestezija. Uzas!!!


_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu kokoloko)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
8.7.2010 22:29:58   
Olga75
Evo mene i na ovoj temi. Porodila sam se mesec dana pre termina bukvalno za dva sata. Neka nadrndana specijalizantkinja ili sta je vec je dosla da me usije i bacila je pogled na placentu , kao ok je. Dva dana nakon porodjaja , na obaveznom uz pregledu dr je otkrio da placenta ipak nije cela izasla. Dva dana nakon tog pregleda mi je uradjena revizija . Bila sam u totalnoj anesteziji na kojoj sam insistirala tako da ne mogu predpostaviti koliko je bolno a uzasno je sigurno kad ti cackaju sipkom po matericiuser posted image . Krvarenje je bilo bas obilno taj dan ali je nakon dva - tri dana skoro prestalo. Vrlo neprijatno iskustvo user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
9.7.2010 21:09:53   
Cvetana
Ja ne mogu da verujem da to  rade na zivo, i jedno i drugo. Strasno, uvek se  izznerviram kad ovako nesto procitam.
Ovde kod nas u bolnicama jos uvek nije proslo vreme viski anestezije, poenta je da se pacijent sto vise izmuci pa da mu ne padne na pamate da se vise poradja, zatrudnjuje,abortira, ide na HSG itd.

Ja znam da su nekim mojim drugaricama u drzavnim bolnicama u Beogradu i Pancevu bez anestrzije radili kiretaze (namerne abortuse) samo zato i to su im govorili dr da im vise ne padne na pamet da se j... bez zastite !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Razlika kiretaža / revizija?
9.7.2010 21:16:47   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: Cvetana

Ja ne mogu da verujem da to  rade na zivo, i jedno i drugo. Strasno, uvek se  izznerviram kad ovako nesto procitam.
Ovde kod nas u bolnicama jos uvek nije proslo vreme viski anestezije, poenta je da se pacijent sto vise izmuci pa da mu ne padne na pamate da se vise poradja, zatrudnjuje,abortira, ide na HSG itd.

Ja znam da su nekim mojim drugaricama u drzavnim bolnicama u Beogradu i imPancevu bez anestrzije radili kiretaze (namerne abortuse) samo zato i to su  govorili dr da im vise ne padne na pamet da se j... bez zastite !

strasno!!!!!!!!Da li su tako govorili i svojim zenama, cerkama, sestrama????user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here