|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
15.11.2012 23:37:48   
adulence
nasla sam ovo:

MERE MOZGA Značenje
VA (Ventriculoatrial) Širina prednjeg roga bočne moždane komore.
VP (Ventriculoperitoneal) Širina zadnjeg roga bočne moždane komore.

(odgovor članu adrijana91)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
15.11.2012 23:45:12   
adrijana91
to sam i ja nasla, i da su mere iste i za va, i vp... a meni su razlicite i sad brinem sta mu ga to moze biti -.-

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
15.11.2012 23:50:48   
adulence
najvise bih volela da mogu da ti pomognem ali stcvarno ne znam,jos pogotovu sto na mom ni jednom uz nalazu ne pise to...mozda da pokusas da pises u temi trudnice trece tromesecje pa ce mozda neka znati...

(odgovor članu adrijana91)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
16.11.2012 0:02:21   
adrijana91
hvala ti u svakomslucaju :) sad cu pokusati tamo da pitam :)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
28.11.2012 20:59:03   
mica0
Nase mere se sl:

BPD 94.1
OFD 107
HC 331
TAD 98.3
AC 305
Fl 70. 8

35 + 5


Sta je ovo TAD?user posted image

(odgovor članu adrijana91)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
28.11.2012 21:10:40   
Ana RR
TAD je transverse abdominal diameter iliti obim stomaka.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
28.11.2012 21:46:55   
New Mom

IZVORNA PORUKA: adrijana91
mene najvise plasi taj Vp i Va sto nisu jednaki, da li ti znas sta bi to moglo biti,i kako je kod tebe bilo?

IZVORNA PORUKA: adulence

nasla sam ovo:

MERE MOZGA Značenje
VA (Ventriculoatrial) Širina prednjeg roga bočne moždane komore.
VP (Ventriculoperitoneal) Širina zadnjeg roga bočne moždane komore.

I treba da su različite. Zamisli leptira raširenih krila, recimo da to tako izgleda, te komore.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu adrijana91)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
20.8.2013 23:21:15   
Modessty
Tražeći po internetu kolike su prosečne mere za moju sadašnju nedelju trudnoće naletim na ovaj koristan sajt: http://www.baby2see.com/medical/charts.html#Fetal_Weight

Za ove mere: BPD 89mm AC 316mm FL 72mm HC 319mm
po njihovoj računici beba je teška oko 2739g đto odgovara 36, nedelji trudnoće.
Ima tu još nekih korisnih informacija pa koga zanima nek pogleda

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
25.8.2013 22:49:44   
jacadjukic
cao,devojke ,imam jedno pitanje. radila sam amniocentezu i tamo na ultrazvuku su mi nasli pojacanu ehogenost intestinuma. da li neko zna sta to znaci jer meni to nisu rekli na uz nego kada sam dobila otpusnu listu ,to sam procitala a moj gin.je na odmoru do 9 .sep. pa me bas zanima sta to tacno znaci i koje mogu biti opasnosti :(

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
26.8.2013 15:45:34   
Pcelica23
Da li neko zna sta znaci skracenica csp? Doktorka mi je izvestaju nakon UZ u 24 nedelji trudnoce napisala: "csp ?" kao csp nije uocen? Sta to moze da znaci? ziva nisam :(

(odgovor članu jacadjukic)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 20:37:18   
degu
Maslačak i sve ostale pomagajte :)

Evo nalaz: intrauterini graviditet GS 2.57, crl ploda 0.72cm, YS 0.49cm, FHR 115/min. SS VII/ +1. Na desnom polu GS kružna, hiperehogena, pravilna promena, bez cirkulacije promera oko 1cm. DO sa unilokularnom cistom 4.03*2.90. Eto niš ne razumem sem srčane frekvencije. Verujem da će našborac sve prepreke da savlada al šta može biti ta promena. Dr-ka kaže da misli da je krenulo kao blizanačka trudnoća pa se razvila samo jedna beba user posted image i šta znače sve ove skraćenice. Kontam da je plod dugačak 7.2 mm a šta je YS i SS i GS???

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Pcelica23)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 21:16:04   
dunja RR
Evo i mojih, degu slični su nam rezultati, koliko vidim samo su decimale drugačije, a moja trudnoća je za dan starija, tu smo ženska user posted image :

Monofetalna trudnoća stara 7/8ng

GA (LMP) 7w4d EDD (LMP) 26.6.14.
AUA 7w2d EDD (AUA) 28.6.14.

GS 25,39 mm
CRL 8.83 mm
YS 4.39 mm

Maslačkonjo, pomagaj i meni, šta kažeš na ovo user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 12.11.2013 21:21:25 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 21:21:57   
jole82
GA gestational age..odnosno gestacijska starost 7n4d
EDD predviđeni termin porođaja 26,06,14
AUA EDD to je po tvojoj zadnjoj mens proračun...dakle 7n2d i predviđeni datum porođaja 28.06.

GS gestacional sack...gestacijska vrećica
CRL dužina ploda
YS yolk sack ...žumančana vreća

E sad Maslačak nek preuzme sa stručne strane...ja samo nabacih šta je šta dok Dr M ne dođeuser posted image I da dodam da mi deluje skroz OK

Degu mislim da ti je SS Vll+1 starost trudnoće dakle 7n 1 danuser posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 12.11.2013 21:24:58 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 21:27:25   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: jole82 RR

GA gestational age..odnosno gestacijska starost 7n4d
EDD predviđeni termin porođaja 26,06,14
AUA EDD to je po tvojoj zadnjoj mens proračun...dakle 7n2d i predviđeni datum porođaja 28.06.

ž

E a vidiš ja mislila da je obrnuto, jer kod EDD piše LMP (kontam da je to last menstrual period)?
Jer je kod mene bila kasna ovulacija pa je po njoj ovaj drugi 28.6., a po menstruaciji 26.6., šta misliš o mojoj teoriji?


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 21:28:53   
dunja RR
Znači termin mi je na Vidovdan, a ako bacite pogled u temu sa imenima, pisala sam nekoliko puta da mi se dopadaju Vid i Vida user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 21:33:53   
jole82
AUA-average ulrasound age
LMP-last menstrual period

Dakle
GA (LMP) 7w4d EDD (LMP) 26.6.14. ----Ovo je računato po poslednjoj menstruaciji


AUA 7w2d EDD (AUA) 28.6.14. ----A ovo na osnovu ultrazvučnog pregleda

Jel sad jasnije...i da.... bar moj doca uvek se vodio uz a ne poslednjom mecom baš zbog tih šetajućih ovulacija..tako da je termin račuano na osnovu uz

< Poruku je uredio jole82 RR -- 12.11.2013 21:35:52 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 21:34:19   
Janncica
Dunjci,da ti ovde pozelim skolsku trudnocu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 21:44:39   
dunja RR
Pa to Jolence, ovo se slaže sa mojm teorijom user posted image , nego je gore pisalo obrnuto ZA AUA tj:
AUA EDD to je po tvojoj zadnjoj mens proračun...dakle 7n2d i predviđeni datum porođaja 28.06. PA sam se zato zbunila user posted image

Ja sve računam da je termin na Vidovdan, slažem se sa tvojim docom user posted image
IZVORNA PORUKA: jole82 RR

AUA-average ulrasound age
LMP-last menstrual period

Dakle
GA (LMP) 7w4d EDD (LMP) 26.6.14. ----Ovo je računato po poslednjoj menstruaciji


AUA 7w2d EDD (AUA) 28.6.14. ----A ovo na osnovu ultrazvučnog pregleda

Jel sad jasnije...i da.... bar moj doca uvek se vodio uz a ne poslednjom mecom baš zbog tih šetajućih ovulacija..tako da je termin račuano na osnovu uz


< Poruku je uredio dunja RR -- 12.11.2013 21:47:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 21:45:32   
dunja RR
Jancice hvalaaa user posted image user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 12.11.2013 21:46:01 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 21:50:59   
Torbica
user posted image Dunja, ne vidim gde si pisala za ime. Moj beban se rodio 29.6. user posted image Ali posto je prvobitno doca rekao, poslednja nedelja juna/prva jula, ja nadjoh u kalendaru prepodobnog Davida Solunskog, doduse 9.7, cini mi se, ali to je bilo to - od prvog dana. David. To sa terminom ce ti se verovatno pomeriti koji dan, zato moj dr u startu kaze okvirno. Ima puno lepih imena, sigurna sam da cete izabrati pravo! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 21:56:23   
jole82
Da da user posted image joj sad i ja vidim da sam progutala neke reči...sorry na zbunu..
A i ovo što kaže Torbica.. da će ti se menjati starost trudnoće..a najpreciznije određivanje starosti je na uz za dabl test...To prepuštam Dr. Maslačku da objasni zašto i kako baš tad..al je tako...i to nisam lepo rekla za mog docu..on je taj uz sa dabla uzeo kao reper..Al ti nema šta da brigaš kad znaš tačan datum transfera user posted image


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 22:09:24   
viking
Baš bezveze što vam tako pišu, ja sad uzela svoje nalaze da vidim da li nešto mogu da uporedim, da vam pomognem da rastumačite, ali kod mene sve piše srpskim rečima bez skraćenica pa stoji: žumačana kesa tolika, srčana radnja ploda tolika, dužina ploda od temena do trtice tolika...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
12.11.2013 23:18:30   
degu

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Znači termin mi je na Vidovdan, a ako bacite pogled u temu sa imenima, pisala sam nekoliko puta da mi se dopadaju Vid i Vida user posted image



user posted image e šta ti je sudbina. Da znaš da mi je laknulo kad sam videla tvoje brojke, samo na kraju će ispasti da sam stvarno zatrudnela 8. dan ciklusa. Ja sam računala da bih najviše mogla biti 6+4, al ovde je Bog umešao prste definitivno. Samo još da mi Maslačak razjasni šta može biti ona druga tvorevina, e ništa ne može jednostavno. Ma sve će se rešiti samo kad moje srce kuca user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 8:16:44   
bea83
IZVORNA PORUKA: degu

Maslačak i sve ostale pomagajte :)

Evo nalaz: intrauterini graviditet GS 2.57, crl ploda 0.72cm, YS 0.49cm, FHR 115/min. SS VII/ +1. Na desnom polu GS kružna, hiperehogena, pravilna promena, bez cirkulacije promera oko 1cm. DO sa unilokularnom cistom 4.03*2.90. Eto niš ne razumem sem srčane frekvencije. Verujem da će našborac sve prepreke da savlada al šta može biti ta promena. Dr-ka kaže da misli da je krenulo kao blizanačka trudnoća pa se razvila samo jedna beba user posted image i šta znače sve ove skraćenice. Kontam da je plod dugačak 7.2 mm a šta je YS i SS i GS???


Degu, i ja sam imala "nešto" na početku trudnoće, moja dr mi je kasnije rekla (pošto sam u početku bila izbezumljena od straha) da je trudnoća počela kao blizanačka, drugi plod se nije održao i to je bilo to nešto. Kasnije se "to" pretvorilo u hematom koji je nestao sam od sebe tamo negde oko 12te nedelje. Važno je da se plod lepo razvija i da preraste hematom, tako su meni rekli, onda više nema nikakve bojazni. Meni je progesteron bio uključen od početka (injekcije+utrogestan) a inače se uključuje kod ovakve situacije. Nadam se da sam nešto pomogla

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 8:28:50   
cockic
e i ja sam imala pocetak sa lenom blizanacku trudnocu sa dve z.kese.i u 8 ka 9 nedelji prokrvarim tj.stvorio se hematom.do 20 nedelje sam koristila utrogosten i tad mislim da vise hematoma nije bilo.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here