|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 16:13:58   
degu
Pa vidiš da su budale, ni s od stručnosti, valjda im to znači ono hiperehogeno. Idem po još jedno mišljenje, ja mislim da je Bea u pravu i da je to hematom. Nemam sličicu, a najbolje bi mogle da prokomentarišemo da možete da vidite. Nema truckanja, kući sam, bar su mi bolovanje odmah otvorili.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
17.11.2013 17:17:49   
dunja RR
Degujče, znači ono ipak beše hematom?

Lezi, miruj user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
17.11.2013 17:22:15   
degu
A jeste, baš me nasekirao. Ma nek to bude sve od sekiracije za ovu trudnoću i da sve ostalo bude ok i preživeću user posted image user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
21.11.2013 14:13:17   
degu
Ja ne znam vise gde da idem i sta da radim. Bila sam danas u ns na kontroli, ona je tek sad videla onu kuglu, ona je jos tu i dr-ka ne zna sta je, kaže ne lici na hematom, kao mozda je bila blizanacka trudnoca da da je taj jedan zaostao. Prosli put su mi izmerili da je oko 1cm, ona je izmerila 14mm, sad pitanje je jel raste ili su drugacije merili. Rekla mi je da uradim betu da kao iskljucimo grozdastu molu. Na sam spomen toga pretrnem od straha. A beba je porasla, skoro 15 mm, sad se vec vidi beba, nije vise mrlja. Jako se plasim user posted image
Evo slike od prošle nedelje i sada:

user posted image

user posted image

Nije mi jasno kako se prvo videlo, pa nije, pa se opet vidi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
21.11.2013 14:28:19   
vonavoj
u bre deguuser posted image nista ne razumem te dr! a sta ce beta pokazati?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
21.11.2013 14:32:01   
degu
Pa kao da isključi mogućnost molarne trudnoće, iako joj kao ne liči na to, a to što je mene prestravila s tim nikom ništa user posted image
Neću više ni kod nje ići, izgleda ću morati i po treće mišljenje.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
21.11.2013 18:30:04   
Maslacak15
Uh Degu draga,
Iskreno nisam ni ja bas pametna. Znam samo, s obzirom da je hiperehogeno tj belo, nije tecnost, znaci nije depo krvi nego je verovatno nesto cvrsce. A zasto misle da je blizanac, kad deluje isto unutar gestacione kesice ? Barem na ovoj slici. Ono sto je najvaznije je da beba napreduje kako treba. Ako ova struktura ne raste brzo ce tu beba da bude mnogo veca i da prevlada situacijom. Glupo mi je da teoretisem i da nagadjam a i da ti kazem da se ne brines ali znam da priroda ponekad ima cudnih momenata. Svacega je bilo, nepravilnih gestacionih kesica, dve zumancane kese blizanackih trudnoca i iregularnih ultrazvucnih nalaza pa sve bude OK. Probaj da budes pribrana i svakako idi po trece misljenje. Puno te pozdravljam veverkic, cuvaj seuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
21.11.2013 18:32:56   
degu
Pa verujem da to govore jer ne znaju šta je. Znači ako je čvrsto nije ni mola jer ona je puna mehurića tečnosti?
Stvarno ne mogu da verujem šta mi se dešava, pa radila sam UZ u pripremama za VTO, nikad ništa nije bilo, uvek materica super i sad ovo user posted image
Hvala ti Maslačkić user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
14.5.2014 16:34:01   
dunja RR
PTM, pre 3. dana je 2.650 gr, pretpostavljam da je to težina bebe?

Koliko da očekujem da će još porasti za mesec dana, jer mi je CR 13.6. ili 16.6.?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
14.5.2014 16:39:27   
Maslacak15
Oko kilogram dunjice user posted image . A posto ti je i secer malo povisen mozda i koji gram vise....Bice veliki decak user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
14.5.2014 16:41:40   
dunja RR
Maslačkonjo hvala ti, onda i nije toliko strašno user posted image Mm je isprepadan, jer je on imao blizu 5 kg, uplašio se jadan za meneuser posted image

Ako bude do 4 kg, biće super user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
16.8.2014 15:44:25   
Maki Pia
Drage moje, ja sam u 29+6 nedelji i juce smo isli na ultrazvuk gde gde je dr nasla da je bebi bpd ofd i hc veci nego sto bi trebalo da bude u ovoj nedelji. Kaze za neke 2-2.5 nedelje, dok femur joj odgovara nedelji u kojoj sam. Da napomenem da je ovaj jucerasnji UZ radjen u drzavnom dz-u. tu me je preplasila sa tim, na moje pitanje sta to znaci rekla je da samo ne o0dgovara nedelji trudnoce i da bi volela da neko na klinici pogleda to jos
Pre mesec dana sam bila privatno na UZ gde dr je videla sve normalne velicine tj, sve joj se uklapalo. Ne znam da li je neko imao slican slucaj. Od juce kako sam se vratila kuci ne mogu da se smirim, prepadnuta sam. Razmisljam da odem opet privatno na UZ da vidim tamo sta ce mi reci. Ne znam sta da radim.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
16.8.2014 16:18:52   
Sanchy
Mislim da te je bespotrebno uplasila,sve su to mere glavice sto si navela i to moze da odstupa a da apsolutno nista ne znaci,,mojoj snaji u obe trudnoci bebe su imale jako malu glavu za nedelje u kojima su ,a bebe su sasvim normalne ,zdrave devojcice..ako ces biti mirnija a ti poseti drugog dr..,i kod mene kada sam gledala snimke sa uz nikada sve mere nisu bile tacno u nedelji u kojoj sam bila uvek je bilo odstupanja,da li glavica da li butna kost..bebac sasvim okuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Maki Pia)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
16.8.2014 20:38:14   
Maki Pia
Hvala ti Sanchy...malo sam se smirila,i ja mislim da nije dobro izmerila... do pre mesec dana se sve uklapalo i sad od jednom kao nije uredu....pa me zato malo uplasila... icicu i priatno, pa cemo videti, do tad cu gledati da budem smirena user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
27.8.2014 14:59:56   
ishler
Po meni su ti nalazi cudni,kazu mi beba sitnija,koliko vidim glava i humerus su naprednije 10 dana ,a femur i trbuh tu negde kao trudnoca,nista mi nije jasno,a moj doktor je prilicno strucan,ne znam sta da mislim.Citala sam da se gleda butna kost najvise.

(odgovor članu Maki Pia)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
20.11.2014 18:17:24   
cetvrtko
da li neka od vas zna sta znaci oznaka FTA na ultra zvuku ( mjera je u cm na kvadrat) .....?

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
9.3.2016 15:23:39   
jocajaca
Da ne zna slučajno neko šta znači obs.Fulccx2, AuRI= 0,60 (kod vrata), AuRI= 0,58 (slozadni dio- ovo baš nisam ni sigurna šta piše)
Ali da li neko zna šta znači ovo AuRI ne mogu nigdje na netu da nadnjem.

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
8.4.2016 19:56:34   
Bibilib
Zene upravo sam se vratila sa UZ i doktorka mi rece da je bebina glava u odnosu na telo manja za 10 dana....
Jako sam zabrinuta,dala mi uput za bolnicu ali tek u ponedeljak...
Jel imao neko slicnih iskustva sa tim?user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
9.4.2016 0:11:29   
choopa choops
ne znam user posted image Možda je manja glavica sama od sebe.

Mojoj mami su kad je bila trudna sa mnom, svašta napričali pred porođaj. Prvo da su blizanci, pa da dijete nije normalno jer je glava u odnosu na tijelo prevelika. Ma svašta. Mama kaže da su joj stale kontrakcije od straha. I na kraju sam se rodila ja, sasvim normalna (osim što sam imala nekih 5,100gr).

Nadam se da je neka greška na UZ-u. Imaš li priliku da odeš negdje privatno na neki dobar 4d UZV?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
9.4.2016 10:57:11   
IvanaSK RR
Bibilib, da li mozes da odes kod nekog drugog dr i na drugi uz?
To sto je glavica veca ne mora da znači ništa..

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
9.4.2016 15:00:56   
Bibilib
Glavica nam je manja u odnosu na telo a bila sam danas kod dr.doktora isto mi je rekao

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
9.4.2016 15:10:35   
choopa choops
A je li 4d uzv? Šta ti još kaže? Držim fige da sve bude uredu.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
10.4.2016 19:49:00   
Bibilib
Ma ne obican UZ a sutra idem u bolnicu pa ako i oni potvrde isto dace mi uput za BG neznam kako se bese zove ali tamo sto kazu to je krajnje

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
10.4.2016 20:12:18   
IvanaSK RR
Nadam se da ce sve biti u redu.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
11.4.2016 0:11:19   
choopa choops
Držim fige Bibi da je sve uredu sa bebironom user posted image Drži se i što manje sekiracije user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here