|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 8:35:00   
cockic
tj.ja sam do 20te nedelje koristila utrogestan.a kad se tacno povukao hematom sam zaboravila.znam da sam i u 16nedelji imala hematom.e posle se vec nesecam.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 9:27:16   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: degu


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Znači termin mi je na Vidovdan, a ako bacite pogled u temu sa imenima, pisala sam nekoliko puta da mi se dopadaju Vid i Vida user posted image



user posted image e šta ti je sudbina. Da znaš da mi je laknulo kad sam videla tvoje brojke, samo na kraju će ispasti da sam stvarno zatrudnela 8. dan ciklusa.


Ma brojke su nam skroz slične ženska user posted image , samo je moj plod malko veći, taman za taj jedan dan što mi je starija trudnoća od tvoje user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 11:13:32   
degu
Cockić, Bea hvala vam user posted image
I meni kao laiku je pao na pamet hematom a oni gledaju i ne pada im na pamet šta to može biti. Bar su mi utrogestan dali. Teši me to što je to na potpuno drugom kraju materice, baš je udaljeno od bebe, valjda će se smanjiti a zakazaću i privatno uz, da čujem još jedno mišljenje.
Juhu Dunja porađaćemo se tu u isto vreme, baš mi je drago da ću imati s kim da delim sve trenutne promene user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 11:14:06   
Maslacak15
Cestitke Dunja i Degu na super nalazimauser posted image . Za odredjivanje termina najmerodavniji je CRL u ranoj trudnoci. LMP je samo orijentacioni i tradicionalni nacin zato sto se kod vecine zena ne zna tacno kad je bila ovulacija. U dunjinom slucaju se zna vrlo precizno, a i Degu je sigurno pratila dovoljno svoj ciklus u poslednjih 5 godina da verovatno pretpostavlja kad je bila ovulacija. Od ovulacije 38 nedelja. Od transfera ja bih rekla 37.
Brojke su sve super - sve je u najboljem reduuser posted image .

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 11:16:26   
degu
Maslačak user posted image a moja tvorevina? user posted image
Po mome sam ja 6 + 5, al nije ni važno par dana gore dole user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 11:18:57   
bea83
Razgradiće se to samo od sebe, Degu, ne brini, samo malo više odmaraj i ležuckaj koliko možeš. Kako beba bude rasla tako će se "to" nestati, oni ga zovu hematom jer nemaju drugi naziv ali ako je zaista od blizanačke onda ne može da raste a to je dobro, a pravi hematom može da raste. Al sam objasnila user posted image  Ja sam i krvarila pa je to izlazilo po malo. Važno je da si pod terapijom i da odmaraš, još nedelju,dve i beba će biti duplo veća od togauser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 11:23:13   
serpica

IZVORNA PORUKA: jole82 RR
.tako da je termin račuano na osnovu uz



I meni su racunali po uz termin pa je po njima termin bio 3 nedelje ranije,i porodili me dve nedelje pre termina (po mom racunanju) i na kraju videli da je beba mogla jos par dana da bude u stomaku. I da napomenem da je po uz beba trebala da bude oko 4,5kg a bebac se rodio sa 3,6kg. Znaci i uz gresi ponekad.


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 11:30:06   
degu
Bea ja ne krvarim, bar ne još uvek. E sad po slikama sa UZ što nalazim na netu liči mi na hematom, samo je ovo potpuno pravilan krug, ravnih ivica. Videćemo, znači da bi blo bolje da je bio blizanac. Ma biće sve u redu, ja verujem u moje čudo user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 11:42:02   
Milica cica
Degu, Dunja user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 11:44:55   
bea83
IZVORNA PORUKA: degu

Bea ja ne krvarim, bar ne još uvek. E sad po slikama sa UZ što nalazim na netu liči mi na hematom, samo je ovo potpuno pravilan krug, ravnih ivica. Videćemo, znači da bi blo bolje da je bio blizanac. Ma biće sve u redu, ja verujem u moje čudo user posted image


Da, i moj je bio pravilan kružić kao neko jajce user posted image  Čak se u početku video bolje nego sam plod, ali oko 10te nedelje ga je Viki kikiriki prerastao i vrlo brzo je kružić nestao potpuno.Naravno da će biti sve u redu, druga opcija ne postoji user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 12:43:21   
Maslacak15
Serpi draga ne pazis kad pricamuser posted image Ja sam te i tad ubedjivala da to tri nedelje zuri nema veze sa mozgom. I tvoj ultrazvuk nije zurio u pocetku nego kasnije u tome i jeste poenta. Aj sto zaludjuju zene , je jedna stvar al to sto donose pogresne medicinske odluke je drugauser posted image . Ponovicu jos jednom da ne bude zabune.
Najpreciznija metoda datiranja je definitivno i iskljucivo ultrazvuk ALI kljucno je rani ultrazvuk. Znaci do 10. nedelje maksimum 12. Sto ranije to bolje. Zato sto su ti rani stadijumi razvica jako konstanti i sve bebe se vrlo slicno razvijaju i identicnih su dimenzija u 6 oj nedelji ili 7. Serpi tvoj rani ultrazvuk, secam ga se ko juce da je bio poklapao se u dlaku sa terminom po danu menstruacije. Kasnije, od drugog tromesecja bebe individualno pocinju da rastu, to zavisi od genetike. I moje oboje dece je krenulo da zuri od drugog tromesecja po dve nedelje. Streljala bih nekog da je hteo da mi revidira termin. user posted image . I rodili su se obojica sa preko 4 kg. Ta procena tezine i starosti radjena je za prosecnu bebu koja u 40 oj nedelji ima 3,5 kg. Prirodno je da ce onda beba koja je u 40 oj nedelji na 4 kg vec u 37 oj ili 38. da bude klasifikovana kao 40 nedelja na osnovu velicine. Prosto softer je glup, a lekari koji na osnovu njega u 30 oj nedelji pomeraju termin jos gluplji.
Dakle Dunja i Degu termin vam je na Vidovdan 2014. i nedajte da vas ubede da je to drugacije ako to bude neko nekad pokusao.

Puno pozdrava za sve a posebno za Tomu deliju iz Nisauser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 12:49:01   
vonavoj
meni je najbolje pogodio prvi uz,po menstruaciji je trebalo 11.11...prvi uz je rekao 17.11. a porodila sam se 18.11...a svi kasniji uz su govorili da cu se poroditi 1.11!! user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 12:52:08   
Maslacak15
JA sam Serpi preklinjala da im ne dozvoli da je poradjaju ranije, jel sam znala da grese posto sam bila u toku sa svim rezultatima od pocetka trudnoce, od prve bete.user posted image .I bilo mi je jako tesko kad je Toma zavrsio u inkubatoru. Nije ona naravno nista kriva, verovala je lekaru ali bih stvarno jako volela da se ta suluda praksa revidiranja termina prekine...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 12:55:27   
vonavoj
glupost! meni su svi trazili taj prvi uz,jer sam kao prosla termin,i ko god je video 17.11. nije me zadrzao u bolnici..
moji ciklusi su isli i do 45 dana...eto objasnjenja!nisu skolski!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 12:59:03   
serpica

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

JA sam Serpi preklinjala da im ne dozvoli da je poradjaju ranije, jel sam znala da grese posto sam bila u toku sa svim rezultatima od pocetka trudnoce, od prve bete.user posted image .I bilo mi je jako tesko kad je Toma zavrsio u inkubatoru. Nije ona naravno nista kriva, verovala je lekaru ali bih stvarno jako volela da se ta suluda praksa revidiranja termina prekine...




Maslacak user posted image za tebe i tvoje maslackice,da sam znala da ce da zavrsi u inkubatoru ja bih insistirala da jos sacekaju,al ajde racunam 38 nedelja po mom racunanju je ok,tako sam rodila i drugo dete,ali vidis da mu je trebao jos koji dan.Ma bitno je da je sad sve ok...a tacno je sve sto kazes za pocetak trudnoce kao i rani uz sve se poklapalo,ali pomutise mi razum druser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 13:09:14   
Maslacak15
tako je vonavoj ! Tako bi svi trebalo da rade. Kad sam ja radila drugi ekspertski u prvoj trudnoci, znaci 22. nedelja doktorka je pitala posto je bio ogroman " jesmo sigurni kad je bilo zacece" ja reko pogledajte prve nalaze na 6+5 i 7+6 . to je bilo dovoljno za nju da ne dovodi u pitanje termin.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 13:53:05   
bea83
Maslacak jako mi je zanimljivo tvoje objašnjenje i cenim tvoje mišljenje, volela bih da mi kažeš nešto o "mom slučaju"user posted image
Do 10te nedelje moja trudnoća po UZ je pratila onu po poslednjoj menstruaciji (mislim da je odstupanje bilo +1 ili 2 dana), nakon toga je odstupanje počelo da bude sve veće,prvo 5 dana, pa nedelju, pa dve, da bi do 26,27 nedelje bilo čak +3 nedelje. Prošla sam haos zbog toga milion UZ, sumnjali su na hidrocefalus, radili mi OGTT (pokazao manje odstupanje posle dva sata ali ništa značajno), svake dve nedelje su me smešatali u bolnici na jednodnevno ispitivanje i profil za šećer, prognozirali su bebu od 4,5kg ako doguram do termina i planirali carski rez zbog mojih karličnih mera. Medjutim, epilog priče - porodila sam se tačno u dan tri nedelje pre termina, beba 3250g, nije bio ni sata u inkubatoru
Inače menstruacije uvek uredne na 28 dana, pratila bazalnu, tako da znam da je O bila 12 DC. Baš me zanima šta se tu događalouser posted image
Inače, skoro sam brojala po svesci gde sam vodila evidenciju - imala sam 23 UZ u trudnoći user posted image

< Poruku je uredio bea83 -- 13.11.2013 13:54:21 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 14:02:34   
vonavoj
pa to ti je i objasnjenje,pogresne mere na uz,svi ti kasniji uz pokazuju da je beba velika i da je termin mnogo pre pravoguser posted image
i meni je poslednji uz pokazao da je termin 1.11. po velicini bebe,i da ce biti 4kg,a rodila se 18.11. sa 3,6kg!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 14:04:15   
bea83
Ali ja sam se i porodila mnogo pre pravog termina i mere su bile dobre tj. tačne samo nisu odgovarale nedelji trudnoće po poslednjoj menstruaciji

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 14:09:50   
vonavoj
a ne porode se sve zene u terminuuser posted image
beba hoce ranije napolje

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 14:34:59   
degu

IZVORNA PORUKA: bea83

IZVORNA PORUKA: degu

Bea ja ne krvarim, bar ne još uvek. E sad po slikama sa UZ što nalazim na netu liči mi na hematom, samo je ovo potpuno pravilan krug, ravnih ivica. Videćemo, znači da bi blo bolje da je bio blizanac. Ma biće sve u redu, ja verujem u moje čudo user posted image


Da, i moj je bio pravilan kružić kao neko jajce user posted image  Čak se u početku video bolje nego sam plod, ali oko 10te nedelje ga je Viki kikiriki prerastao i vrlo brzo je kružić nestao potpuno.Naravno da će biti sve u redu, druga opcija ne postoji user posted image


Da, da, baš tako izgleda, to je onda isti đavo, znači srediće ga moj bebac kao Viki kikiriki user posted image Hvala Bea user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 14:42:52   
Maslacak15
Bice sve ok Degu! 100 % user posted image . Teoretisanje oko termina nije toliko bitno kad je prirodni porodjaj upitanju, on bude kad bude, nekad krene spontano par nedelja ranije. To je ok. Organizam je spreman i obicno beba spremna. Opasno je kad se planira carski pa se onda krupna beba proglasi za zrelu i izbaci napolje 3 nedelje nego sto je planirala user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 15:18:32   
dunja RR
Degu, nisam sve čitala, ali samo da pitam - ti na UZ vidiš znači mešak (sa plodom i žumancetom) i pored toga vidiš još neki krug?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 15:23:23   
degu
Da, Dunja, čak je taj krug mnogo vidiljiviji, onako skroz bele boje. Ja sam prvo mislila da vidim blizance, pa su me istraumirali pošteno jer su i oni prvo gledali taj krug i kao, pa ovde nema srčane akcije, nema cirkulacije, ja sam htela da umrem tog momenta, već sam mislila da je gotovo i kaže dr-ka tom mladom dr-u da digne sliku malo i tek onda su našli plod sa srčanom akcijom i GM i ŽK. Kaže da je ono bio blizanac verovatno koji se nije razvio.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: analiza ultrazvucnih nalaza
13.11.2013 15:45:41   
dunja RR
Nekako mi čudno što je bele boje, kako kažeš, jer mešak je crn zar ne?
Pripazi se malo, nemoj da se forsiraš, i trudi se da ne ideš prevozom, kolima, puno, da ne truckaš, sada u početku.

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.11.2013 15:47:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here