|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
11.9.2010 10:44:10   
ana77
5.3. bila na pregledu i bila 1cm otvorena, grlic jos nije poceo da se skracuje. Sluzni cep poceo da se raspada 6.3. ujutru i pocele blage kontrakcije koje su bile na pola sata i prestale negde oko 6 popodne. 7.3. ujutru pocele kontrakcije na 10min (podnosljive). Kad su spale ispod 10min i postale bolnije vec je bilo 19h, tad sam se spremila i otisla u porodiliste. Na prijemu oko 20h sam bila 5-6 prstiju otvorena. U porodjajnu salu usla 20:55, porodila se u 22:50.
Zavisi od zeninih predispozicija ali stvarno ne treba prerano otici u porodiliste. Posebno ne prvorotke. Ja sam presrecna sto prerano nisam otisla, a pod indukcijom sam u principu bila jako kratko jer se beba pobunila protiv nje, pa su mi je ukinuli. Valjda je prirodno islo sve dovoljno brzo :)!

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
11.9.2010 16:32:59   
minna
ja sam pila partusisten i porodila se cr, tako da i nisam bas merodavna ali aj da napisem...
kada sam prestala da ga pijem (sa 37+3), posle 24h su mi se javile prve bolne ali podnosljive kontrakcije (celu trudnocu sam ih imala i pored leka, ali nisu bile bolne)... tada sam se otvorila 1 prst i tako bila otvorena do 38+1 kada sam se otvorila 2 prsta, onda su mi za svaki slucaj odmah uradili cr (jer je bio planiran za kasnije), tako da ne znam da li bih se otvarala godinama ili bi to ipak brze islouser posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
18.9.2010 13:32:05   
marijajo
Narode,mene od nocas bole krstauser posted image Da li je to znak da se otvaram???
Nemam nikakve bolove ni kontrakcije,a ako odem u bolnicu na pregled,ostavice me da lezim user posted image
Ostavljaju za svaku sitnicuuser posted image user posted image user posted image
Da li je neko imao slican problem???
Mozda se samo siri karlica user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
18.9.2010 13:35:37   
marijajo
Inace,pijem Gynipral na 4 sata vec vise od mesec dana,od kada sam bila u bolnici,Ostavili su me zbog uvecanog CRP-a i tada su mi ukljucili i Gynipral pored Palitrexa 2x2.Rekli su mi da je beba nisko,pri pregledu na izlasku iz bolnice, i da sam zatvorena i grlic je cvrst.

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
18.9.2010 14:26:27   
maja19
Marija koja si ti nedelja..

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
18.9.2010 14:31:43   
marijajo
31+6
Vec me manje boli.Ipak mislim da se siri karlica user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
18.9.2010 15:43:54   
maja19
Pa sigurno se siri, i ja sam u prvoj trudnoci u sedmom mesecu imala isto bolove..Bitno je da si ti ovako dobro..

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
18.9.2010 16:03:51   
choopa choops
Da se javnem i ja poslije poroda. user posted image
Dakle, otvorena bila prst i po do dva ujutru kad sam krenula na porodjaj. U 9h mi dali spazmex, u 9.30h indukciju, porodila se u 10.05h user posted image Znaci ta preostala 3 prsta sam se otvorila u sat vremena user posted image

Jele ja opet ne znam da li sam prvi put imala indukciju user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
18.9.2010 17:08:46   
Podrum Š.
Ti si to Choopa odradila - brzinski user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
26.10.2010 17:40:10   
MASHKA
evo i ja da napišem:
vodenjak mi je pukao u 23:30h, primljena u porodilište u 01h otvorena jedan prst i tako je bilo do 10h ujutru!user posted image   kada sam bila otvorena 2 prsta. oko 14 h otvorena mali dlan i više nisu smeli da čekaju pa su me tako i porodili u 15:30h!
sve u svemu, pošteno sam se namučila a da ne pominjem koliko su me sekli...user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
26.10.2010 17:43:15   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: MASHKA

evo i ja da napišem:
vodenjak mi je pukao u 23:30h, primljena u porodilište u 01h otvorena jedan prst i tako je bilo do 10h ujutru!user posted image   kada sam bila otvorena 2 prsta. oko 14 h otvorena mali dlan i više nisu smeli da čekaju pa su me tako i porodili u 15:30h!
sve u svemu, pošteno sam se namučila a da ne pominjem koliko su me sekli...user posted image

O,mukice...user posted image user posted image

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
26.10.2010 17:59:08   
ivaj
A kako to mogu da te porode ako nisi skroz otvorenauser posted image  To mi nikad nije bilo jasno.

Ja sam pocela da se otvaram sredinom devetog meseca,tad je bio jedan prst.Ne znam dokle smo stigli do sad i da li je nesto napredovalouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
26.10.2010 18:03:10   
MASHKA
ivaj ni ja nemam pojma? user posted image  valjda sam zato toliko i nadrljala, samo sam čula babicu kada je rekla doktoru da moraju odmah da me porode, nema više čekanja...
super što si počela da se otvaraš u devetom user posted image  . ja dan pred porođaj nisam bila uopšte otvorena.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
26.10.2010 18:12:17   
ivaj
Kao kazemo da je super,ali opet mislim da to nema mnogo veze sa samim porodjajem.Neko ode otvoren ne znam koliko i duze se poradja nego neko ko je otisao skroz zatvoren.

A za sve to vreme dok se 'nisi otvarala',bar ne nesto puno,imala si bolove?

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
26.10.2010 18:16:50   
MASHKA
da, imala sam bolove svo vreme, i to kontrakcije odmah na 1 min. dali mi 2 spazmexa, neke inekcije u guzu, bila na najjačoj indukciji i ništa... naježim se samo kad se setim.
posle porođaja sam 4x kolabirala user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
26.10.2010 18:18:44   
ivaj
Joj muko mojauser posted image  Kako li cu ja prociuser posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
26.10.2010 18:35:07   
Olga75
Pocela sam da se otvaram u sestom mesecu i ceo prst sam bila otvorena do 35- te nedelje. Onda su me zadrzali na tokolizi jer sam bila otvorena dva prsta. Nakon cetiri dana mi je pukao vodenjak i bila sam otvorena i dalje dva prsta i nakon dva sata je bila puna dilatacija. Od pucanja vodenjaka do prve bolne kontrakcije je proslo oko sat vremena tako da sam ja moje dete rodila , bukvalno nakon tri kontrakcije iz treceg napona .

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
26.10.2010 18:38:23   
anajid
Ja sam 2 dana pre termina bila zabetonirana a onda dan pre termina,pukao vodenjak u jedan po noci,bolovi poceli oko 3h,otvarala se prirodno bez indukcije,malo po malo i bebac se rodio u 7h i 40 min.user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
1.11.2010 9:45:24   
ivaj
Ceo deveti mesec otvorena sam jedan prstuser posted image  I danas na dan termina.Toliko o tome da setnje i sex pomazu otvaranjuuser posted image
A da ne pricam koje sam sve bolove istrpela ovih dana i eto nista.Nadala sam se da ce mi reci da sam bar dva prsta otvorena,da znam da je nesto bar napredovalo al mucak!
I sad sam naravno u tripu da cu se opet dugo i tesko otvarati kao na prvom porodjajuuser posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
1.11.2010 12:32:27   
baterija
u 9-om 1 prst, tako ceo mesec, prenela, pa 1.5prst za par dana 2-2.5 ostala u bolnici u toku noci krenule kontrakcije i sutradan oko 11 35 se porodila.user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
1.11.2010 12:34:24   
ivaj
Jesu li te ostavili u bolnici posto si presla termin?

(odgovor članu baterija)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
1.11.2010 12:58:49   
Crvenkapa85
ja 37 nedelja i 2 dana...i sutra dan  se porodila

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
1.11.2010 15:54:30   
baterija
nisu me ostavili zbog toga prenela sam 5 dana pocela da gubim plodovu vodu pa zbog toga su me ostavili inace ti je uvek bolje da si kod kuce pa da krenes u bolnicu ka krene porodjaj. meni su mnogo pomogle vezbe za trudnice psihofizicka priprema to ne propustaj naucis kad sta kako i onda neces reci jao dr me u porodilistu nije pregledao 3 sata kad znas na koliko idu pregledi i ostalo na pr. poradjala sam se 12h .... a ti znas kakvi porodjaji mogu biti i koliko mogu trajatiuser posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
1.11.2010 15:56:20   
baterija
a da ivaj sex pomaze ali mora da s...i u tebeuser posted image

(odgovor članu baterija)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
19.11.2010 17:30:12   
vukosava
Evo ja sam 37 + 2 i rece mi malopre doktorka da sam 1 cm otvorena, prosle nedelje sam bil zatvorena... Sta sad?

(odgovor članu baterija)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here