|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
27.1.2011 21:12:10   
grozdana
Ja sam se otvorila u 39 nedelji trudnoce cak tri prsta. Nakon toga mi je ispao cepic i pocele su postepene kontrakcije, kao kad treba da dobijete. Naravno, odmah sam se uputila ka bolnici i tako je sve pocelo. Poradjala sam se 8 sati.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
27.1.2011 21:19:44   
Brana
Na dan termina sam pocela da se otvaram pocelo od 2 prsta, znaci u 40 nedelji.

(odgovor članu grozdana)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
27.1.2011 23:09:28   
jabudic
U 40. nedelji, jedva nakon indukcije, posto mi je 5 sati prije toga pukao vodenjak...

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
28.1.2011 19:21:20   
limunada
Drage moje pa ja neznam dal sam se pocela otvaratiuser posted image Doktorica me zadnji put pregledala u 35 nedelji i rekla da manje odam al mi nije rekla da sam se pocela otvarati.E sad ta dr.je prestala raditi pa sam presla kod druge i ta druga me nije pregledala.U ponedeljak idem na kontrolu i ulazim u 38 nedelju pa neznam dal ce me gledati vaginalno.Kako da znam dal sam otvorena vec il to nema veze???

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
29.1.2011 12:19:01   
morena
Normalno da će te pregledati vaginalno,nego šta! Uostalom, reci joj da ti je bivša dr.rekla da si malo otvorena, pa da ti kažekakvo je sada stanje.
Ma, nije to ništa strašno ako si se počela sada otvarati, pa već si u 38.-om tjednu. Ja sam se počela otvarati u 30.-om tjednu. Zato sam na mirovanju već 5 tjedana, ali čim udjem u 37.-mi tjedan, ja neću više mirovati,jer je onda beba spremna za izlazak, pa kad izađe, izađe. Ne brini, ti si u sigurnoj zoni. user posted image


_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
29.1.2011 12:37:53   
srna001
Meni se u prošloj trudnoći grlić skartio na 1,5 cm u sedmom mesecu i zbog toga su mi uveli tokolitike.A na redovnoj kontroli sedam dana pre termina ustanovili su mi da sam otvorena 5 prstiju, bez ikakvih bolova i poslali me u porodilište.Dok sam stigla tamo već sam bila otvorena 6 prstiju, tada su mi prokinuli vodenjak i dali inekciju indukcije.Posle toga sve je išlo brzo i porodila sam se za nepuna tri sata.

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
30.1.2011 9:32:32   
Ana007
Meni je u 39 nedelji oko 5:30 am ispao cep,posto sam lezala na patologiji,posle vizite oko 9h poslali su me na pregled i bila sam otvorena 4 prsta,zatim negde oko 10:45 sam bila na stolu otovrena 6,uz jako male bolove,ali sam ipak morala na cr.

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
30.1.2011 9:35:32   
Anoniman
Porodila sam se 18-og,pocela sam da se otvaram nedelju dana pre,kada mi je i ispao cep.

(odgovor članu Ana007)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
30.1.2011 9:56:59   
Crvenkapa85
ja sam pocela da se otvaram u 37 nedelji,posle 3 dana se porodila...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
30.1.2011 23:15:33   
limunada
Sutra popodne idem na kontrolu pa cu vam pisati sta mi je rekla.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.5.2011 0:44:56   
Anoniman
ja sam izgleda jedina trudnica koja je celu trudnocu prosla bez ijednog vaginalnog pregleda user posted image 39-ta sam nedelja i pojma nemam ni da li sam ni koliko otvorena.danas sam bila na kontr. i samo mi je rekla dr ako ne pocne porodjaj na dan termina da dodjem u bolnicu na inducirani porod...zato danas uzeh ananas i upravo pijem caj od majcine dusice...kazu da to pomaze otvaranju.

(odgovor članu limunada)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.5.2011 0:49:08   
Anoniman
Draga, ne opterećuj se time, ja sam se porodila u 42 nedelji trudnoće user posted image , i mislim da sam za celu trudnoći MOŽDA imala jedan vaginalni pregled, i to onda kada sam premašila termin i kada me je dr slao u bolnicu da ležim, pa je morao da me pregleda. Nemoj se time opterećivati, jako zna da utiče na psihu, slušaj svoje telo i instikt, i postupaj kako ti oni govore. Puno sreće! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.5.2011 0:56:29   
Sanjica26 RR
I ja sam se porodila u 42. nedelji. Ja sam imala pregled tek kad sam otisla u porodiliste. Tada su me pregledali pet puta za sve sto nisu tokom cele trudnoce.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.5.2011 0:56:42   
mati
IZVORNA PORUKA: Anoniman

ja sam izgleda jedina trudnica koja je celu trudnocu prosla bez ijednog vaginalnog pregleda user posted image 39-ta sam nedelja i pojma nemam ni da li sam ni koliko otvorena.danas sam bila na kontr. i samo mi je rekla dr ako ne pocne porodjaj na dan termina da dodjem u bolnicu na inducirani porod...zato danas uzeh ananas i upravo pijem caj od majcine dusice...kazu da to pomaze otvaranju.

Nisi, jer se vaginalni pregled ne radi trudnicama, samo UZ. Pregled je tek u bolnici kad te ostave. Inace, ja ne znam kad sam tacno pocela da se otvaram, jer su mi u bolnici dva-tri dana pricali kako sam otvorena 2prsta i kako cu da se poradjam. Posle je sve islo brzo tako da sam se otvorila skroz na stolu, tad mi je i vodenjak puko i sve u 20 min. Tako da budi bez brige.user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.5.2011 7:47:01   
Anoniman
Meni je rađen vaginalni pregled jednom u šest nedelja cele trudnoće, a pogotovo su me pregledali od šestog meseca, pošto mi se grlić skratio na 1.5cm i morala sam da ležim. A otvorila sam se to jutro na dan porođaja. Krenula mi je voda, a polako sam se otvarala, pa sam na kraju završila na indukciji i porodila se do uveče user posted image

(odgovor članu mati)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.5.2011 8:38:46   
vukosava
porodila sam se 3 dana nakon termina a pocela da se otvaram tri nedelje pred termin - 1 cm, dve nedelje pred termin 2 cm, nedelju pred termin 3 cm.. onda nekako jedva do 4 cm pa jedva do 7 cm i na kraju carski

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.5.2011 8:44:17   
Anoniman
3 nedelje pred termin 1.5 cm
2 nedelje pred termin 2.5 cm
1 nedelju pred termin 3 cm
Vodenjak mi je pukao 2 dana pre termina primljena sam sa 4 cm, i brzo se otvarala, u boks su me stavila kada sam bila otvorena 6 cm, kratko indukcija i gotovo, cupka izasla napolje user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.5.2011 9:14:39   
Diabla
Isto ovo je bilo i kod mene, identicno. I trajalo je 7 dana, i 7 dana sam setkala  prsta otvorena.

IZVORNA PORUKA: grozdana

Ja sam se otvorila u 39 nedelji trudnoce cak tri prsta. Nakon toga mi je ispao cepic i pocele su postepene kontrakcije, kao kad treba da dobijete. Naravno, odmah sam se uputila ka bolnici i tako je sve pocelo. Poradjala sam se 8 sati.


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu grozdana)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
10.5.2011 9:21:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: miljanaM

3 nedelje pred termin 1.5 cm
2 nedelje pred termin 2.5 cm
1 nedelju pred termin 3 cm
Vodenjak mi je pukao 2 dana pre termina primljena sam sa 4 cm, i brzo se otvarala, u boks su me stavila kada sam bila otvorena 6 cm, kratko indukcija i gotovo, cupka izasla napolje user posted image



Kud ti izmeriše onih i po centimetara user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
8.4.2014 19:24:30   
Diabla
Ja sam vec 6 dana 5 cm otvorena. Na zadnjem pregledu dr mi je rekao da dodjem u srijedu(blago meni, sutrauser posted image ), i da vise nema cekanja. Rekao je da me nece forsirati, tj ukljuciti na indukciju, nego da ce mi probusiti vodenjak. iz iskustva, mislite li da ce ovaj put ici brze, s obzirom da je druga trudnoca i da sam otvorena 5 cm? Inace, setam kaoluda, svaki dan po 3 km, cistim i ribam po kuci ne bi li se samo pokrenulo. Nista!

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
8.4.2014 19:35:41   
tijatija
Diabla, ja licno nisma za forsiranje porodjaja ali ako ti je tako dr. rekao veruj da je to najbolje za tebe i bebu. Ja sam jedino prvo dete rodila na dan termina a sa nekim sam i po dve nedelje preskocila jer nisam davala da me porode nasilno. To sto si otvorena toliko je super ali ne mora nista da znaci (pricam iz svog iskustva a imala sam 4 porodjaja) Ja sam licno se porodila najbzi i najbezbolnije sa drugem detetom( mada je sve to individualna stvar) sa cetvrtim detetom sam vec u 12 ned. bila otovrena 2 cm a porodila sam se u 41+4. Drzim ti palceve sutra user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
8.4.2014 19:37:02   
tijatija
samo mi reci zasto je odlucio da nema vise cekanja? tebi jos nije ni termin user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
8.4.2014 19:41:33   
Diabla
hvala puno na savjetu jer me bas hvata panika. Rekao je da nije dobro biti toliko otvoren zbog mogucih infekcija. A zaista mi se ne poradja na silu, pa cak ni busenjem vodenjaka. Prvi put kada su mi probusili vodenjak, uopste porodjaj nije krenuo skolski, sa laganim kontrakcijama, nego su ubijale!!! I to na svaka 2-3 min. Znam da sam tada dosla u porodiliste 3 cm otvorena, pa su stavljali gel, vaginaletu, u 12:20 probusili vodenjak i do 3:15 sam imala nenormalne bolove, i tad se porodila. Cak su mi ukljucili indukciju, koja je je samo pojacala intezitet i duzinu bolova. Zato ne zelim ovaj put nista na silu! Ali ako on kaze da nije dobro setkati se naokolo 5 cm otovrena, ne znam sta da mislim.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
8.4.2014 19:44:38   
Diabla
I svaka cast na 4 porodjajauser posted image user posted image user posted image

A da li ti je bilo lakse poslije prvog poroda? Da li su bolovi bili blazi?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kada ste počele da se otvarate?
8.4.2014 20:21:23   
tijatija
drugi put (i jedini) sam rodila potpuno prirodno bez mrve indukacije i mogu ti reci da je to nesto najjjjjjlepse sto sam dozivela u svom zivotu. Bolovi su bili ( naspram indukacije) jako blazi , kazem ti prelepo iskustvo. Sa srecom user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here