|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hiperaktivno dete
12.4.2009 18:04:52   
Anoniman
Pedijatri i psiholozi kažu da su različite igre veoma korisne za razvoj pažnje svakog deteta, a posebno izuzetno živahnih i nemirnih mališana.
Detaljnije: Kako da zabavite hiperaktivno dete? KLIK

 Jel vaše dete hiperaktivno...ili vam se možda samo tako čini? Šta raditi sa hiperaktivnom decom?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Hiperaktivno dete
12.4.2009 18:09:24   
Verus
Staviti ih na lekove!  Salim se naravno,  to upravo ovde rade (SAD).  Svako nemirno i zivahno dete, odmah na lekove jer ima ADD (attention deficit disorder).  UZas.  Mala sto sam je ja bebisitovala dok sam bila na koledzu je isto tako-rekli mami vase dete je nemirno pa mora na lekove!!!  A mala extra pametna, zavrsi sve zadatke i dok druga deca i dajle rade, njoj dosadno pa nesto ceprka....Mama je bila divna i odbila je tu mogucnost, nego je nasla da se to da kontrolisati ishranom-ne secam se tacno kako, ali dan se zapocne samo proteinima, pa samo u jednom obroku se daju karbohidrati (secer)...pomoglo je.  Sada ima 13 godina i perfektno je normalno, zdravo dete.  Divna mala osoba.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Hiperaktivno dete
13.4.2009 0:12:59   
Anoniman
Lekove???? user posted image

Jao Verus, kada bi se setila toga vezno za ishranu pa da napišeš, možda nekome zatreba. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Hiperaktivno dete
13.4.2009 13:28:23   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Verus

Svako nemirno i zivahno dete, odmah na lekove jer ima ADD (attention deficit disorder). 


I ove ima slučajeva.. Svedočila sam u školi...
Imali smo malca koji od hiperaktivnosti nije umeo da prati nastavu, večito je bio po hodnicima, skakao oko školskih majstora, zavlačio se u deo gde je centralno grejanje... Nema gde ga nije bilo.. Svi smo ga ganjali po hodnicima i smirivali, a on bi tada pao da pod, i histerisao, lupao i noigama i rukama... Učiteljica je bila nemoćna, mi nemoćni, sve se radilo d aga se nečim zanima, ništa nije urodilo plodom dok ga nisu stavili na lekove.
Mališa je nadprosečno inteligentan, ide u 3. razred OŠ, a već sam iscrtava softverske programe.. Mašta mu radi kao satić...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Hiperaktivno dete
13.4.2009 13:29:03   
eugenija


IZVORNA PORUKA: Verus

Svako nemirno i zivahno dete, odmah na lekove jer ima ADD (attention deficit disorder). 


I ove ima slučajeva.. Svedočila sam u školi...
Imali smo malca koji od hiperaktivnosti nije umeo da prati nastavu, večito je bio po hodnicima, skakao oko školskih majstora, zavlačio se u deo gde je centralno grejanje... Nema gde ga nije bilo.. Svi smo ga ganjali po hodnicima i smirivali, a on bi tada pao da pod, i histerisao, lupao i noigama i rukama... Učiteljica je bila nemoćna, mi nemoćni, sve se radilo da ga se nečim zanima, ništa nije urodilo plodom dok ga nisu stavili na lekove.
Mališa je nadprosečno inteligentan, ide u 3. razred OŠ, a već sam iscrtava softverske programe.. Mašta mu radi kao satić...




_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Hiperaktivno dete
30.3.2010 23:16:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tatamata

Primetili ste da vašeg mezimca ne drži mesto, vrpolji se, nemiran je, stalno nekud juri, svuda se penje, kad s nekim razgovarate, svaki čas vam upada u reč. O čemu se radi?

Pročitajte više… 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Hiperaktivno dete
30.3.2010 23:19:12   
Anoniman
Ja znam za jednog malog, kaze da uciteljica jedva izlazi na kraj sa njim, kad imaju neki kontrolni i on se zainati i nece da radi i ona mora da mu popusti inace napravi svasta! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Hiperaktivno dete
31.3.2010 9:33:36   
Rina
"Prstima konstantno lupka po stolu, klati se na stolici ili mlatara nogama" - Ovo mi je poznatouser posted image

Moj Stefan je jako zivahan i aktivan od rodjenja pa cesto mislim da je hiperaktivan ...uvek je u pokretu i uvek spreman za akciju (ovde je na mamu ) ALI zna da bude i super miran i skoncentrisan kad ga nesto stvarno interesuje i izuzetno je pametan tako da se ne brinem...a i pisanje i citanje je vec savladao... ne znam mozda neki blagi oblik adhd user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Hiperaktivno dete
4.4.2010 23:43:24   
Urbana
Problem uglavnom nastaje kad se ne razlikuje nestasno (zivahno) dete, nevaspitano dete i ADHD dete.
Zivim pored skole koju pohadjaju deca sa raznoraznim problemima, autizam, Aspergov sindrom, ADHD....
Ovi ADHD-ovci izlaze iz kombija sa DS-om oko vrata, jer se tako zabavljaju da ne ometaju vozaca.
Moja starija cerka je ucila sa jednim takvim, koji je nakon 4 godine pokusavanja i svih prirodnih metoda mora ipak da predje na lekove. Kad ga uhvati "guja" dobijao je dozvolu da izadje i proseta  ( protrci ) pa da se vrati na nastavu. Onoj deci sa kojima je bio u grupi bilo je naporan, dekoncentrisao ih..... Potom je i promenio skolu.
Neki ostaju u redovnim skolama, a drugi pak odlaze u posebne skole ( skole imaju isti program, samo su grupe mnogo manje do 10 djaka ).



_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Hiperaktivno dete
28.4.2011 9:56:01   
*Alexx*
Pitam se kako prepoznati hiperaktivnost na vreme. Andrej je ziv, stalno trci, vecito u pokretu, sve ga zivo zanima, tek kad se bas bas umori, onda hoce da odmori malo. Miran je ponekad kad gleda Pepu i BabyTV (mada i tada obicno ustane, sedne, ustane, sedne) i kad vozi neki autic.
Jedni kazu da im je potrebna fizicka aktivnost, da se "istresu", a drugi kazu da terba ici ka smirivanju, meditaciji, cak se preporucuje i joga za klince.

Sta radite sa vasim (hiper)aktivnim malisanima?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Hiperaktivno dete
5.5.2011 20:30:08   
znljubica
Dete sa poremećajem pažnje nije uvek previše nemirno.
U mnogim zemljama dijagnoza HIPERAKTIVNOST je najstalniji izvor prihoda psiholozima i pedagozima.
Karakteristično ponašanje za decu koja zaista imaju poremećaj je:


  • Počinje raditi pre nego što je dobilo jasna uputstva i shvatilo ih 


  • Gleda kako rade druga deca pre nego što pokuša uraditi samo.


  • Radi prebrzo i čini nepotrebne greške, a ne greške povezane s neznanjem.


  • Stalno je u pokretu, sve dodiruje i ne može duže vreme sedeti na jednome mestu.


  • Na pitanja odgovara prebrzo i ne pokušava da prvo razmisli.


  • Nije sposobno da sledi uputstva koja se daju celoj grupi.


  • Ne može zapamtiti uputstva, iako nema teškoća s pamćenjem.


  • Prelazi s jedne aktivnosti na drugu i retko kada završava započete zadatke.


  • Ima teškoća u organizovanju pismenih radova: oni su obično zbrkani.


  • Pogrešno tumači jednostavne izjave, ne razume mnoge reči i rečenice.


  • Može ponoviti izjave koje su mu rečene pre dosta vremena, a ne može ponoviti one koje su rečene nedavno.


  • Lako posrne i padne, nespretno baca predmete ili mu oni padaju iz ruku.


  • Lako se povodi za onom djecom koja puno pričaju i prave buku, često potpuno prekine rad da bi im se pridružio.


  • Previše je pričljivo, često prekida razgovor.


  • Često napušta klupu i nešto pretražuje po razredu, dok druga deca mirno sede.


  • Ne pazi kada nastavnik nešto objašnjava, gleda negde drugde.


  • Često kaže: "Ne mogu to učiniti" i pre nego što pokuša, lako odustajanje posebno je uočljivo kod novih zadataka.


  • Govori, peva i šapće samo sebi. user posted image


  • Ne može izraziti misli na logičan i razumljiv način.



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Hiperaktivno dete
15.10.2014 13:00:45   
Rivana
Ima li neko dete ovde ADHD? Koja su vasa iskustva?

(odgovor članu znljubica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Hiperaktivno dete
15.10.2014 19:53:24   
Anoniman
Ja imam primer iz komsiluka i nije bas sjajan, zanemarimo to sto je usvojen, staratelji mu poklanaju bas puno paznje i ljubavi, ali on je katastrofa, problematican, potuce se bez razloga, sada su ga iz nase skole prebacili u drugu, bas imaju probleme sa njim...

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Hiperaktivno dete
16.10.2014 8:42:40   
Peace*
Mi isto imamo drugara sa Dg ADHD.
Bio je par puta kod nas na druženju, i moram primetiti da ja sa njim nisam imala problem. Naučen je na kontakt očima, i ako to uspostaviš, nema problema u komunikaciji - poslušan je i razuman.
Moj sin po nekada ima problem sa njim u školi. Taj dečko ga mnogo voli, i često dođe da ga zagrli, ali je dečko mnogo jak, i teško kontroliše emocije, te kada zagrli mog sina, ovog to boli - što dovede do koškanja pa i šutanja.
Moram primetiti da dečko ima fine ocene u školi, lepo napreduje.
Mnogo truda je uloženo u njega najviše od strane roditelja, a zatim i od strane učiteljice.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Hiperaktivno dete
16.10.2014 10:28:42   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Peace*

Mi isto imamo drugara sa Dg ADHD.
Bio je par puta kod nas na druženju, i moram primetiti da ja sa njim nisam imala problem. Naučen je na kontakt očima, i ako to uspostaviš, nema problema u komunikaciji - poslušan je i razuman.
Moj sin po nekada ima problem sa njim u školi. Taj dečko ga mnogo voli, i često dođe da ga zagrli, ali je dečko mnogo jak, i teško kontroliše emocije, te kada zagrli mog sina, ovog to boli - što dovede do koškanja pa i šutanja.
Moram primetiti da dečko ima fine ocene u školi, lepo napreduje.
Mnogo truda je uloženo u njega najviše od strane roditelja, a zatim i od strane učiteljice.


ovo je problem sa nasim komsijom, mene je strah da Una bude u njegovom prisustvu jer nikada ne znas kako ce da reaguje,mi svi u komsiluku ga mnogo volimo, i usvojen je i kroz svasta je prosao u svom malom zivotu, dosao je ovde sa nepune 4 god, a sada ce evo 13, ali bez obzira koliko paznje, truda, strucne pomoci roditelji ulazu u njega, on se ne menja. Niakda ne znas kako ce da reaguje, dosta je inetligentan, ali zbog svog agresivnog ponasanja ne stize to ni da pokaze gde treba.

(odgovor članu Peace*)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Hiperaktivno dete
16.10.2014 11:46:16   
Rivana
Luka od kako je krenuo u predskolsko ja katastrofa, koncetracija nikakva za cas mu nesto odvuce paznju ne zavrsava zadatke, a kuci sve zavrsi i to brzo i lako. Poludecu vise vaspitacica se zali....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Hiperaktivno dete
16.10.2014 11:47:47   
Anoniman
Rivana a da ga odvedes do psihologa?

A mozda je jednostavno faza?

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Hiperaktivno dete
16.10.2014 11:51:52   
Rivana
Isli smo kod psihologa i privatno i u Zavod ali nista posebno nam nisu rekli radili mu test inteligencije, cak su rekli da mu je paznja ok kad je bio sa njima. Kod psihijatra smo isli ona nam dala uput za EEG i rekla da zakazemo kod psihologa opet a pssiholog kaze da nema sta da radi sa njim ali nam zakazala opet vidjanje za 21 oktobar.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Hiperaktivno dete
16.10.2014 13:26:55   
Peace*
Ako on kod kuće ima koncentraciju i sve odradi časkom, mislim da to nije ADHD.
Oni su u predškolskom uzrastu prosto takvi. Meni je vaspitačica skernula pažnju u predškolskom da je Luka spor i da mu je sve zanimljivije od njegovog zadatka, da je uvek poslednji, i da treba da radim sa njim na koncentraciji. Rekla je da mu dajem kod kuće zadatke koji zahtevaju 10min koncentracije, pa lagano povećavam vreme do 30min. Rekla je da bi deca u predškolskom trebala da mogu da se koncentrišu na 30min. Da će takvom vežbom i da se ubrza i više postiže.
Kada smo stigli u prvi razred, na prvom roditeljskom, mame su se žalile učiteljici kako im deca ne stižu na času da prepišu sve što treba. Mi nismo imali taj problem, i hvala vaspitačici na tome do neba.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Hiperaktivno dete
16.10.2014 13:27:59   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Rivana

Poludecu vise vaspitacica se zali....


To što vaspitačica ne ume da mu drži pažnju i da mu bude autoritet baš i nije tvoj već njen problem.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Hiperaktivno dete
16.10.2014 13:35:25   
Leptiric123
Tema za mene.
Moja mala ima 14 meseci, ne hoda još samostalno ali zato ceo dan puzi, hoda uz nameštaj, pentra se svuda, ne zaustavlja se...i sve je to lepo, ali mislim da zbog toga slabo napreduje sa kilažom, ima 9 kg visoka 74, nije mršavica, normalno izgleda cela je sitna, i lepo jede ali ne zaustavlja se ceo dan.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Hiperaktivno dete
16.10.2014 13:40:09   
Anoniman
Leptiricu takvu imam i ja , evo za nekoliko dana 3 godine, i ista je kao sa 14 meseci, sve je interesuje , svuda stize, i da moze spava li bi sa otvorenim ocimauser posted image

jednostavno takvo je dete, moja i nije neka mrsavica, lepo jede, neko vreme je bas bila sitna sada je i vislja od vrsnjaka, ceo komsiluk je sa cudom gledao kada je prohodala sa 9 meseci, nije bilo manjeg deteta u ulici a da hodauser posted image

(odgovor članu Leptiric123)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Hiperaktivno dete
16.10.2014 13:43:34   
Leptiric123
Pa tako i ona sa 7 je ustala i počela uz nameštaj a neće sama, samo kad se zaboravi ali kad prohoda mislim da će odmah da trči user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Hiperaktivno dete
22.10.2014 14:29:33   
Rivana
Mi smo juce bili kod psihologa, ponovo! Rekla je da je sve do vaspicavice i da vaspitacica mora da nadje nacin da njega zainteresujuje i smiri. E sad....vaspitacica kaze ja ih imam 25-oro ne mogu ja sa njim samo.

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Hiperaktivno dete
22.10.2014 14:35:02   
Peace*
Pa ni ne treba sa njim samo, ali, kad je upisivala školu za vaspitačicu, znala je da će raditi sa 25-oro, tako da to nije opravdanje! Ona MORA da nađe način da njega smiri i motiviše.

Prošle godine u produženom boravku u školi, bila je jedna učitaljica na njih 40 i kusur. Svi su jeli, svi su uradili domaći, svi su stigli da se igraju, svi su voleli učiteljicu i svi bili srećni.
Ove godine, promenila se učiteljica u boravku, ima ih 28, domaći nije urađen, Luka npr preskače ručak da bi mogao biti malo napolju jer ih učiteljica ne izvodi često napolje jer oni trče.
Prosto neki ljudi nisu za učitelja.

Traži od psihologa napismeno da je sa detetom sve ok, ali da učiteljica mora da nađe načina da ga motiviše da radi.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here