|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hiperaktivno dete
22.10.2014 14:35:13   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: Rivana

Poludecu vise vaspitacica se zali....


To što vaspitačica ne ume da mu drži pažnju i da mu bude autoritet baš i nije tvoj već njen problem.


Ovako nesto slicno nam je i psiholog rekao....

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Hiperaktivno dete
22.10.2014 14:38:12   
Peace*
Samo bih ti sad dodala, ako je tako kako pišeš, da obratiš pažnju na izbor učiteljice. Rekla bih da njemu treba stroga učiteljica u školi, koja će ga uterati u red.
Obavezno spomeni sve ovo pri testiranju u školi.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Hiperaktivno dete
22.10.2014 14:40:05   
serpica

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: Rivana

Poludecu vise vaspitacica se zali....


To što vaspitačica ne ume da mu drži pažnju i da mu bude autoritet baš i nije tvoj već njen problem.


Ovako nesto slicno nam je i psiholog rekao....





ne stajem na stranu vaspitacice i nema pravo da se zali vec da se zajednicki resi problem,ali da je u grupi po 5,6 dece ok je da mu se posveti i zadrzi mu paznju,sta mislite kako je pored 35 -oro u grupi,kako se posvetiti jednom detetu a ostale? To je nemoguce,imala sam u grupi hiper aktivno dete i tek nakon 6 meseci zajednickog rada sa roditeljima uspeli da postignemo bar nesto

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Hiperaktivno dete
22.10.2014 14:40:33   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Peace*

Pa ni ne treba sa njim samo, ali, kad je upisivala školu za vaspitačicu, znala je da će raditi sa 25-oro, tako da to nije opravdanje! Ona MORA da nađe način da njega smiri i motiviše.

Prošle godine u produženom boravku u školi, bila je jedna učitaljica na njih 40 i kusur. Svi su jeli, svi su uradili domaći, svi su stigli da se igraju, svi su voleli učiteljicu i svi bili srećni.
Ove godine, promenila se učiteljica u boravku, ima ih 28, domaći nije urađen, Luka npr preskače ručak da bi mogao biti malo napolju jer ih učiteljica ne izvodi često napolje jer oni trče.
Prosto neki ljudi nisu za učitelja.

Traži od psihologa napismeno da je sa detetom sve ok, ali da učiteljica mora da nađe načina da ga motiviše da radi.

To nam je i psiholog rekao, kaze ne mozete vi ili ja da radimo njen posao ona je vaspitacica MORA, da nadje nacin, nisu sva deca ista.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Hiperaktivno dete
22.10.2014 14:42:08   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Peace*

Samo bih ti sad dodala, ako je tako kako pišeš, da obratiš pažnju na izbor učiteljice. Rekla bih da njemu treba stroga učiteljica u školi, koja će ga uterati u red.
Obavezno spomeni sve ovo pri testiranju u školi.

Psiholog nam je to isto rekla juce, kaze da njemu treba neko strog i da vodimo racuna prilikom upisa u prvi razred.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Hiperaktivno dete
22.10.2014 14:47:23   
Peace*

IZVORNA PORUKA: serpica

ne stajem na stranu vaspitacice i nema pravo da se zali vec da se zajednicki resi problem,ali da je u grupi po 5,6 dece ok je da mu se posveti i zadrzi mu paznju,sta mislite kako je pored 35 -oro u grupi,kako se posvetiti jednom detetu a ostale? To je nemoguce,imala sam u grupi hiper aktivno dete i tek nakon 6 meseci zajednickog rada sa roditeljima uspeli da postignemo bar nesto


Slažem se Šerpi, mora biti i priča i rad kod kuće (pisala sam na prethodnoj strani) i posebna pažnja u vrtiću.
Ali Rivanino dete NIJE hiperaktivno, već radoznalo, koliko sam shvatila.
Mislim, i kod Luke ih je bilo 25, pa je vaspitačica primetila da treba da radim sa njim, i ona je radila sa njim, i problem je rešen do škole.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Hiperaktivno dete
22.10.2014 15:02:24   
llila
I moj djecak sad je drugi razred ne móze da sjedi mirno cak se l ljulja na stolíci i par puta je pao ali zavrsi zadatke pa uciteljica to tolerise dok god izvrsava obaveze a mislim da je vazno da se smanje ugljikohidrati ja mu slatkise dajem samo vikendom i puno aktivnosti u toku dana trenira fudbauser posted image l a i kuci ga pustim da skace koliko mi zivci dozvole

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 7:54:22   
serpica

IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: serpica

ne stajem na stranu vaspitacice i nema pravo da se zali vec da se zajednicki resi problem,ali da je u grupi po 5,6 dece ok je da mu se posveti i zadrzi mu paznju,sta mislite kako je pored 35 -oro u grupi,kako se posvetiti jednom detetu a ostale? To je nemoguce,imala sam u grupi hiper aktivno dete i tek nakon 6 meseci zajednickog rada sa roditeljima uspeli da postignemo bar nesto


Slažem se Šerpi, mora biti i priča i rad kod kuće (pisala sam na prethodnoj strani) i posebna pažnja u vrtiću.
Ali Rivanino dete NIJE hiperaktivno, već radoznalo, koliko sam shvatila.
Mislim, i kod Luke ih je bilo 25, pa je vaspitačica primetila da treba da radim sa njim, i ona je radila sa njim, i problem je rešen do škole.





Naravno,ali zavisi u kojoj meri je ta hiperaktivnost izrazena,postoji posean program za rad sa takvom decom,u saradnji sa psihologom i strucnim saradnikom naravno sve se moze,ja sam recimo imala slucaj gde je decak svakog jutra pri ulasku u sobu bacao stolice na drugu decu,psovao,udaro me i grizo dok sam pokusavala da ga zaustavim,nisam imala nacina da ga obuzdam koliku je on snagu imao sa samo 6 godina. Dok nisam sama pronasla caku ali do tad ostala deca su bila na trenutak zanemarena jer sam bila sama dok se sve to desavalo,a meni je bezbednost dece na prvom mestu. Opet kazem,sve zavisi od deteta.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 8:30:28   
Peace*
Ćaskamo, ne pametujem, da me ne shvatiš krivo, meni to nije struka. user posted image

Ali, ako njeno dete nije agresivno koliko sam razumela, već samo nezinteresovano za zadatke? I taj deo koji ona kaže "smiri", pretpostavljam da se odnosi na dečije nestašluke: dovikivanje, fore i smeh. Nek me Rivana ispravi ako sam krivo razumela.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 8:32:56   
serpica
Ok,ok Peace,razumemo se ja sam samo iznela primer ne vezano za slucaj rivane.user posted image
se se to da sreditiuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 13:20:51   
Rivana
IZVORNA PORUKA: Peace*

Ćaskamo, ne pametujem, da me ne shvatiš krivo, meni to nije struka. user posted image

Ali, ako njeno dete nije agresivno koliko sam razumela, već samo nezinteresovano za zadatke? I taj deo koji ona kaže "smiri", pretpostavljam da se odnosi na dečije nestašluke: dovikivanje, fore i smeh. Nek me Rivana ispravi ako sam krivo razumela.

Jeste nezainteresovanost ili krene one kose linije pa napise jedan red pa ga mrzi, ili jos sta mi je vaspitacica rekla, kad nesto ona njih pita a on zna odgovor dize ruku hocu hocu ja hoci ja vice onda ona pita nekog drugog on pocne da place user posted image ona mi kaze ja moram malo i onu mirniju decu da pitam a ne samo njega....Onda pre neki dan hteo neku knjigu o zivotinjama koju je ona odlozila u ormaric pa bio dosadan BAS to hteo da cita a trebali nesto drugo da rade...i tako....daleko od toga da baca stolice i ujeda vaspitacicu ijuuuuu daleko bilo!!!!

< Poruku je uredio Rivana -- 23.10.2014 13:22:35 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 13:28:30   
Rivana
Jednom je otisao u wc, ali je posle toga otisao na neku terasu pa ga nasla negra druga vaspitacica i dovela ga u njegovu grupu.Ja ga pitam ste je trazio na terasi on kaze isao sam da vidim kakvo je vreme napolju user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:06:16   
Peace*
Da li tvoje dete zna da gubi? Npr, u Čoveče, ne ljuti se.

Pitam te jer, Luka se na testiranju prvaka rasplakao jer nije znao odgovor na jedno pitanje, i tada mi je pedagogica rekla da treba da ga naučim da gubi i da je normalno da ne zna sve i da zato ide u školu da bi naučio. Tada sam počela otvoreno na njegova pitanja sa "Ne znam", pa zajedno potražimo odgovor. Govorila sam i pre ali ne tako otvoreno.
Pričam to apropo toga da se rasplače ako ga vaspitačica ne prozove kad zna odgovor.

< Poruku je uredio Peace* -- 23.10.2014 14:07:29 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:09:07   
mati

IZVORNA PORUKA: Peace*

Da li tvoje dete zna da gubi? Npr, u Čoveče, ne ljuti se.

Pitam te jer, Luka se na testiranju prvaka rasplakao jer nije znao odgovor na jedno pitanje,

Mi imamo ovaj problem, Mata nikako ne zna i nije spremen da izgubi... I sve ce on prvi...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:09:19   
Modessty
Danilo ne ume da gubi ni u Ne ljuti se čoveče ni u drugim nekim igrama. Trudimo se da to malo ublažimo ali nije baš lako.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:11:59   
Modessty

IZVORNA PORUKA: mati

I sve ce on prvi...


jao i kod nas tako! Danilo sve mora prvi - prvi da uđe u lift, prvi da započne igru....

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:15:45   
mati
E odosmo u of, ali eto... Mata se bezbroj puta polomio jer neko krene nesto da uzme ili nam dodje drugarica , ja kazem "duso donesi mi to" onda i on krene i nastane haos, zaboga on ce prvi...
A kad setamo postoji drugi problem, uvek , ali uvek se drzi za kolica cak i kad idemo uzbrdo pa vucem i njega, i tako kad su parkirana kola, on ne popusta ide paralelno sa nama da slucajno ne bude iza nas... Bilo gde gde je tesno on mora da ide pored kolica pa makar se na njih popeo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:15:54   
big mum

IZVORNA PORUKA: Rivana


Jeste nezainteresovanost ili krene one kose linije pa napise jedan red pa ga mrzi, ili jos sta mi je vaspitacica rekla, kad nesto ona njih pita a on zna odgovor dize ruku hocu hocu ja hoci ja vice onda ona pita nekog drugog on pocne da place user posted image ona mi kaze ja moram malo i onu mirniju decu da pitam a ne samo njega....Onda pre neki dan hteo neku knjigu o zivotinjama koju je ona odlozila u ormaric pa bio dosadan BAS to hteo da cita a trebali nesto drugo da rade...i tako....daleko od toga da baca stolice i ujeda vaspitacicu ijuuuuu daleko bilo!!!!



Ovo je moja Sofi radila u vrtiću i nikad od tog nisu pravili famu.
Ruku na srce ona je jako živahno dijete ali takođe veliki egocentrik i užasno razmažena.Čak nije htjela da ide u vrtić jer neće svi da se igraju ako nije po njenomuser posted image a o spavanju i mirovanju za stolom kad je ručak neću ni da pričam.
Djeca njihove dobi i ne trebaju da pišu više od jednog reda kosih i drugih linija (to mi je rekla Sofijina učiteljica)Sve preko im je dosadno.

Po mome ovaj dječak nema nikakav veći problem.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:17:51   
Kata90
daleko od toga da baca stolice i ujeda vaspitacicu ijuuuuu daleko bilo!!!!

Rivana.......tako sam se slatko najmejala sa ovom tvojom zadnjom recenicom,da sam jedva dosla sebiuser posted image user posted image

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:19:37   
mati
I da... Uzeli smo kutiju Nikiforija i kad igramo onu dr igru sto nije Ne ljuti se covece on pocne da kenjka ako odem ispred njega, a meni poceli zivci da tanje... I kad smo ispred cilja ja mu kazem koji mu je br potreban da je pobedio , a on lopov zna da namesti kocku, i pravi se da se nista ne desava.
I on se PRVI rodio,od svih svojih drugara prvi je rodjen...user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:23:13   
Peace*

IZVORNA PORUKA: big mum

Po mome ovaj dječak nema nikakav veći problem.


Apsolutno delim mišljenje. Zato i pišem sve što pišem.

To što ne znaju da gube, to ćete teško ispraviti (kod Luke uopšte to ne funkcioniše i dalje). user posted image

Dok Marko gubi uz osmeh i raduje se što uopšte igramo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:29:08   
Modessty
kad sve ovo pročitam ispada da su obamoja deteta hiperaktivna user posted image
Mislim da je sve ovo oko hiperaktivnosti malo prenagllašeno. Sad je izgleda u modi da kad je neko dete nemirno na času da ga učitelji okarakterišu kao hiperaktivno.

Meni Dnailo s vrememna na vreme kaže - mama ja sad moram malo da trčim u krug user posted image I dete trči kroz kuhinju, hodnik i dnevnu sobu i tako u krug nekih 15 min! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:31:00   
Peace*
Znate kako je mene tata učio da gubim? Umela sam da plačem od besa!

Igrali bismo poker, i on bi ulagao u nedogled dok ja ne odustanem, onda samo sklopi karte i umeša ih u špil. Izbezumljivala me je činjenica što nikada neću saznati šta je imao u rukama i da li je zaista bio jači.
Pri tom ja nisam bila tako kenjkava kao npr Luka kad gubi.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:33:12   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Sad je izgleda u modi da kad je neko dete nemirno na času da ga učitelji okarakterišu kao hiperaktivno.



Nije baš tako Mod, dijagnoza hiperaktivnosti se ustvari prilično teško dobija.
Samo što mame za svaki nestašluk tvrde da je hiperaktivnost, tipa dete se probudi ujutru i ne staje do uveče, pa šta, mislim, to je normalno za određene uzraste.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 14:42:38   
mati
Ja sam recimo primetila (gledajuci decu kako se igraju) da su decaci mnogo aktivniji od devojcica... Ma oni ne bi stajali, samo bi se jurili, trcali, dok devojcicama to dosadi, pa sede da odmore i igraju se nesto drugo...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here