|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 15:30:45   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Peace*

Da li tvoje dete zna da gubi? Npr, u Čoveče, ne ljuti se.

Pitam te jer, Luka se na testiranju prvaka rasplakao jer nije znao odgovor na jedno pitanje, i tada mi je pedagogica rekla da treba da ga naučim da gubi i da je normalno da ne zna sve i da zato ide u školu da bi naučio. Tada sam počela otvoreno na njegova pitanja sa "Ne znam", pa zajedno potražimo odgovor. Govorila sam i pre ali ne tako otvoreno.
Pričam to apropo toga da se rasplače ako ga vaspitačica ne prozove kad zna odgovor.

Ne zna, pre neki dan igrali su se u sali kao vuk i lisica on je bio vuk a neka devojcica lisica i jurili se i ona mu je pobegla NIJE POBEDIO, katastrofa plakao je nije hteo da se igra vaspitacica ga posle stavila na neku klupu da sedi da se smiri.Jer on place na sav glas uzas....kako ga nije sramota meni nije jasno.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 15:34:49   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Kata90

daleko od toga da baca stolice i ujeda vaspitacicu ijuuuuu daleko bilo!!!!

Rivana.......tako sam se slatko najmejala sa ovom tvojom zadnjom recenicom,da sam jedva dosla sebiuser posted image user posted image

user posted image pa ja zamisljam odmah tu scenu u glavi,

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 15:37:03   
big mum

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Peace*

Da li tvoje dete zna da gubi? Npr, u Čoveče, ne ljuti se.

Pitam te jer, Luka se na testiranju prvaka rasplakao jer nije znao odgovor na jedno pitanje, i tada mi je pedagogica rekla da treba da ga naučim da gubi i da je normalno da ne zna sve i da zato ide u školu da bi naučio. Tada sam počela otvoreno na njegova pitanja sa "Ne znam", pa zajedno potražimo odgovor. Govorila sam i pre ali ne tako otvoreno.
Pričam to apropo toga da se rasplače ako ga vaspitačica ne prozove kad zna odgovor.

Ne zna, pre neki dan igrali su se u sali kao vuk i lisica on je bio vuk a neka devojcica lisica i jurili se i ona mu je pobegla NIJE POBEDIO, katastrofa plakao je nije hteo da se igra vaspitacica ga posle stavila na neku klupu da sedi da se smiri.Jer on place na sav glas uzas....kako ga nije sramota meni nije jasno.



Već sam ranije napisala on je jedno tipično razmaženo derište isto kao i moja Sofija.I kod nje je katastrofa ako nije iz prve nešto uradila ,odmah vrišti baca stvari.
Moj savjet-ISKULIRAJ pa kad skonta da te to ne tangira previše odustaće.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 15:47:37   
Rivana

IZVORNA PORUKA: big mum


IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Peace*

Da li tvoje dete zna da gubi? Npr, u Čoveče, ne ljuti se.

Pitam te jer, Luka se na testiranju prvaka rasplakao jer nije znao odgovor na jedno pitanje, i tada mi je pedagogica rekla da treba da ga naučim da gubi i da je normalno da ne zna sve i da zato ide u školu da bi naučio. Tada sam počela otvoreno na njegova pitanja sa "Ne znam", pa zajedno potražimo odgovor. Govorila sam i pre ali ne tako otvoreno.
Pričam to apropo toga da se rasplače ako ga vaspitačica ne prozove kad zna odgovor.

Ne zna, pre neki dan igrali su se u sali kao vuk i lisica on je bio vuk a neka devojcica lisica i jurili se i ona mu je pobegla NIJE POBEDIO, katastrofa plakao je nije hteo da se igra vaspitacica ga posle stavila na neku klupu da sedi da se smiri.Jer on place na sav glas uzas....kako ga nije sramota meni nije jasno.



Već sam ranije napisala on je jedno tipično razmaženo derište isto kao i moja Sofija.I kod nje je katastrofa ako nije iz prve nešto uradila ,odmah vrišti baca stvari.
Moj savjet-ISKULIRAJ pa kad skonta da te to ne tangira previše odustaće.

Ma ja ga kuci iskuliram ali problem mi taj vrtic tj.predskolso vise te zalbe te ovo je te ono je..... Kuci manje vise ok je, kad idemo negde bioskop pozoriste ok je odgleda do kraja ne vristi ne jurca.... A vapitacice me pitaju kakav je on kuci pa me onako znacajno pogledaju, miiiiislim kakav je zivahan jeste ali je i poslusan kad vikenem znam i da ga kaznim nema crtani nema igre sa psom....Nekako druga prica je kuci druga prica tamo....

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 15:58:00   
Rivana
Ja sam imala druga u osnovnoj bili smo nizi razredi on je bio nemoguc bacao je stolice kroz prozor izludjuvao ucitelje nastavnike, non stop je isao kod pedagoga ili psihologa. Ali tada se to nije zvalo hiperaktivnost vec bezobrazluk! Sad je ozenjen ima troje dece radi izdrzava porodicu. I smeje se sam sebi kakav je bio.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 19:09:35   
Ivanka 75
Hiperaktivno i nestasno dete nije isto. Hiperaktivna deca imaju poremećaj pažnje, čas bi ovo, pa ono, ništa ne završavaju do kraja, ne razumeju šta treba da se uradi je r, jednostavno, oni nemau vremena da se tome više posvete, obrate pažnju.
Za razliku od njih nemirna deca uvek imaju neke ideje, nešto rade (što u stvari i izluđuje okolinu user posted image ), uvek su u nekom poslu, kad se zaigraju znaju dugo dase igraju što hiperaktivna deca ne rade.

Kod hiperaktivnosti se ne radi o trčanju, skakanju, već nemogućnosti da se pažnja usmeri na jednu stvar.

Ovo je samo grub opis, sa hiperaktivnom decom treba mnogo raditi i potrebno je strpljenja da se usmere.

A bezobrazluk je nešto saaasvim treće user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 19:55:38   
serpica

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Kata90

daleko od toga da baca stolice i ujeda vaspitacicu ijuuuuu daleko bilo!!!!

Rivana.......tako sam se slatko najmejala sa ovom tvojom zadnjom recenicom,da sam jedva dosla sebiuser posted image user posted image

user posted image pa ja zamisljam odmah tu scenu u glavi,




To ne mozete da zamislite,to treba da se dozivi,user posted image i to nije bilo hiperaktivno dete,ne znam kako bih ga nazvala,ali sam jako ponosna na sebe sto sam uspela da na kraju ipak bude kao i ostala deca,ili bar priblizno

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 22:50:05   
Kata90
Serpi....mogu mislit kako ti je bilo nedaj boze nikom,da sam na tvom mestu bila nebi se suzdrzala sigurno da nauci sta je red bez obzira kad vec nije naucio kod kuce......kolko smesno zvuci tolko je i zalosno......

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Hiperaktivno dete
23.10.2014 23:37:07   
choopa choops
Malo je OT, ali ne bih bila vaspitač, a bome ni učitelj, pa čak i da mi je plata 2000e (dobro možda bih onda razmislila user posted image ) Idi bre, nemam ja živaca za to user posted image Da se razumijemo, nisu moja djeca anđeli, ali sam se nagledala svega u vrtiću i evo za nepunih mjesec dana što mi ćerka ide u prvi razred isto, pa ja bih pukla drugi dan da sam na mjestu učitelja, u totalnoj sam nevjerici šta se sve dešava a oni to moraju da "kuliraju" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Hiperaktivno dete
24.10.2014 8:37:25   
Peace*
A vapitacice me pitaju kakav je on kuci pa me onako znacajno pogledaju,


Ja sam surovo iskrena sa vaspitčicama, i uglavnom počeinjem sa "Znam da on nije cvećka...", i uglavnom prihvatam kritike na njegov račun, a onda sam nedavno shvatila da sam ja jedna od retkih koje to rade, i moje dete malo-malo krivo. user posted image Onda sam promenila pesmu. "Znam da on nije cvećka, ali nije uvek on kriv, zar ne učiteljice? On je povodljiv, ali jel on počeo? Njegova priča se ne podudara sa Vašom, a istina je negde između, zar ne?" i uvek dodam "Ja ću kod kuće da pričam sa njim, svaki dan, ali ja ne mogu sedeti sa njim u školi, i rešavati problem, to je Vaš posao".
Sve je to ok da ljudi sada tvrde da se pre uvek kritikovalo dete, a sada uvek vaspitač, i u principu, da, ima puno roditelja koji ne priznaju greške svoje dece, ali nisu ni vaspitači bezgrešni.
Ustvari, nije uopšte bitno ko je kriv, već kako ćemo rešiti.
Ja sam imala dobre sagovornike i dobre saučesnike u ispravljanju grešaka i u vrtiću i sada uškoli, tako da rešavamo u hodu.
Za sada samo učiteljica u boravku ne ume da izađe sa njim na kraj, i to me ne zanima. Nek se snađe. Ja mu kod kuće ponavljam da mora da radi ono što se od njega traži, da radi domaći, da se ne svađa sa učiteljicom, ali ne mogu ja postati autoritet umesto nje a za nju. Ako je učiteljica u školi autoritet za njega, i on je poslušan, ako je učiteljica iz boravka prošle godine uspela sa njim da nađe zajednički jezik i da ga na kraju obožava, onda neka i ova iznađe način.

< Poruku je uredio Peace* -- 24.10.2014 8:39:51 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Hiperaktivno dete
24.10.2014 13:31:59   
Rivana
Luka i ja smo sinoc imali ozbiljan razgovor mada mi uvek imamo ozbiljne razgovore user posted image , u kazni je zabranila sam crtane, zabranila mu igru sa psom i sklonila igracke, psiholog mi je rekao da ga kaznim kad nije dobar i nagradim kad je dobar. Juce je cudo napravio u vrticu. Rekla im je da u kupatilu ne pustaju vodu on i jos jedan decak su pustili i napravili poplavu, stavila ih je u kaznu taj decak je mirno sedeo u kazni a Luka se drao na sav glas jer je bio u kazni i nije mogao da ucestvuje u aktivostima toliko se drao da ni druga deca nisu mogla od njega da rade.....user posted image
Onda je tu jos bilo svasta trkao se sa nekim malim pa je srusio neku devojcicu ajd to nije bilo namerno ali opet sto da se trka po toj maloj sobi.
Mada on kaze da ni ovo sa vodom nije bilo namerno nego da je on zaboravio da je ona rekla da ne pustaju vodu.
ja sam ga kuci kaznila e sad ne znam da li sam mozda malo preterala jer sam mu sve igracke pokupila, rekla sam da moze samo da pise crta i pravi sa plastelinom.
On je sad u vrticu obecao je bice dobar ali on to uvek obecava. Mi sama vise ne znam kako da se postavim sa njim.

< Poruku je uredio Rivana -- 24.10.2014 13:33:45 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Hiperaktivno dete
25.10.2014 11:04:39   
Peace*
Ja nikada ne uzmem sve jer je to kazna meni a ne njima. 😃
Uzmem ono sto im je u tom momentu najdraze.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Hiperaktivno dete
25.10.2014 11:07:25   
Peace*
Na tvom mestu probala bih ovako:
Bio si dobar i lepo si ispisao sve sto je trazeno u skoli - ne moras kod kuce.
Nisi ispisao trazeno u skoli, pisaces kod kuce duplo vise.

A ovakve nestasluke, odvrnuo vosdu i napravio poplavu - kako su oni otisli u wc a da vaspitacica to ne zna? Ja tu postavljam pitanje bezbednoati mog deteta, sta da je kliznuo i pao, a ona ni ne zna da je on u wc. Deca moraju da se jave kad odu u wc, po meni opet vaspitacica nema autoritet.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Hiperaktivno dete
25.10.2014 15:03:39   
big mum

IZVORNA PORUKA: Rivana


ja sam ga kuci kaznila e sad ne znam da li sam mozda malo preterala jer sam mu sve igracke pokupila, rekla sam da moze samo da pise crta i pravi sa plastelinom.
On je sad u vrticu obecao je bice dobar ali on to uvek obecava. Mi sama vise ne znam kako da se postavim sa njim.


Nisi preterala ,jer mora da nauči da ne može tako da se ponaša.I ako se ponovi onda ga i dalje drži u kazni.Ako popustiš cijela kazna neće imati smisla,Vidjeće da može da manipuliše tobom.A i dalje će raditi ono šta mu padne na pamet znajući da neće biti kažnjen.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Hiperaktivno dete
26.10.2014 9:33:13   
Ivanka 75
Sto se kazni tice - meni je Iva u petak za ruckom odjednom iz ćefa, smejući se, uzela moju čašicu sa orahovačom i sasula u moj tanjir. Pobesnela sam, samo sam je pogledala, ona sagla glavu, shvatila da,je preterala.
Srecom, ostala sam mirna, samo sam tiho rekla 'zavrsi ručak u tišini, operi ruke i na spavanje'.
Tako je i uradila. Posle smo ragovarale o onome što je uradila.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Hiperaktivno dete
14.11.2014 10:55:59   
deciji_psiholog
Poštovani roditelji,
Ja sam dečiji psiholog,psihoterapeut,i radim sa decom sa ovim i sličnim problemima privatno u Beogradu na dve lokacije,Dorćolu i Košutnjaku. Ukoliko je neko zainteresovan za saradnju moj kontakt telefon je ********Jelena.

EDIT: Poštvana, reklamiranje je zabranjeno. Ukoliko želite reklamu obratite se amdministratoru portala. Hvala!

< Poruku je uredio Modessty RR -- 14.11.2014 11:08:50 >

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Hiperaktivno dete
19.11.2014 13:38:45   
Rivana
Nisam pisala neko vreme ovde, pa da kazem koju recuser posted image Luka ide jednom nedeljno kod psihologa na neke vezbice, koncetracije ili vec kako da to nazovem. Kaze dobar je ima koncetraciju odradi sve sto mu ona zada, znam ja to sve....Ali problem je sto on koncetraciu nema u vrticu tj. predskoskom.
Tamo i dalje haos, opet on mi prica jedno vaspitacica drugo. Kaze ona Luka cackao nos krenula mu krv pa se posle potukao sa nekim decakom. Luka kaze A me udario u nos krenula mi krv, pa sam mu ja vratio posle, udario ga.
Ja znam da Luka retko cacka nos nema taj obicaj, pre ipak mislim da ga je taj mali udario.


(odgovor članu deciji_psiholog)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Hiperaktivno dete
19.11.2014 14:34:01   
Peace*
I jesi rekla vaspitačici šta ti je L rekao? jesi pričala sa tim A? Jesi pitala još neku decu?
Jer ako sumnjaš da vaspitačica laže, to moraš da dokažeš i da joj zapušiš usta.
A ako ne sumnjaš u nju, onda je sve ok.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Hiperaktivno dete
25.11.2014 11:32:29   
Rivana
Nisam, Luka sad ne ide bolestan je ima upalu grla. Ne znam da li laze ili naprosto nije videla kad njega neko udara, vec samo kad on vraca, on je na "losem glasu" pa je najlakse njega okriviti za sve.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Hiperaktivno dete
25.11.2014 11:58:31   
Peace*
Pa odlično, ali ako ćeš da ga skineš sa lošeg glasa, moraš da joj dokažeš da on ne udara bez razloga već vraća ili brani se.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Hiperaktivno dete
30.11.2014 1:15:54   
Mala Elena
Evo ga trenutno ovaj problem. Treba ovo cudo obuzdati user posted image smejem se od muke!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Hiperaktivno dete
4.3.2015 18:22:00   
mila83
Hiperaktivnost je poremecaj paznje, dete sa "viskom energije" je drugo, a bezobrazno,bolje receno raspusteno dete je nesto sasvim trece.

Imala sam prilike da vidim ovaj treci slucaj u strasnim razmerama,toliko da nisam mogla da verujem sta gledam svojim ocima...bila sam u Tirsovoj i tamo smo sve mame to konstatovale za jednu devojcicu koja se bukvalno ponasala kao da je ona rodila svoju mamu...da vidite taj stav,naredjenja,manipulaciju,nered koji je ostavila u tom decijem boravku,uzas....

A u komsiluku imam decaka koji je sada 7.razred i ima dijagnozu hiperaktivnost,pije neke lekove.Kada ga vidis,prilicno je miran i poslusan..ali u skoli ima problema sa paznjom,cesto prekida svoje aktivnosti,ustaje,sece,ali nastavnici su upoznati sa tim.

A dete sa viskom energije...pa recimo moja cerka dok je bila mladja,mislila sam da je hiperaktivna user posted image ali kada ih malo uposlis,npr.oko kucnih poslova,visak energije se brzo istrosi user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Hiperaktivno dete
4.3.2015 18:27:11   
veselicaa
Ja nekako ne volim termin hiperaktivno dete.Mislim da ga ljudi koriste precesto pa cak i za decu koja su daleko od toga.Zna se sta je hiperaktivnost i ona je uglavnom povezana i sa poremecajem paznje i jos mnostvo drugih simptoma koji bas i nisu bezazleni.Sada za svako dete koje skace i veselo je brze bolje se upotrebi termin hiperaktivno.Pa koje dete je mirno?Moja su mirna ijedino kada su bolesna nesto a takva mirnoca neka bude daleko od nas.A tek sto se mesa hiperaktivnost i razmazenost?Ali eto mozda ja malo preterujem,meni nestasno dete ne predstavlja problem cak vise volim da vidim takvo dete nego neko koje sedi,ponasa se i razmislja ako odrastao covek.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Hiperaktivno dete
6.3.2015 15:18:14   
mila83
Slazem se da se olako koristi taj termin,hiperaktivnost je ozbiljan poremecaj....jos kada i imate priliku da vidite tako nesto...user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Hiperaktivno dete
6.3.2015 15:25:18   
veselicaa
Da Mila,ali roditelji se izbore sa svim oko dece.I ja sam bila u prilici da vidim dete koje je hiperaktivno ali ima divne roditelje pa se i ne primeti da dete ima problem.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here