|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 11:52:33   
Peace*
Klarita, nisam se ja nadovezala na tvoju priču o razlici, više me je ME podstakla onim "usamljeni".

Ustvari, do kraja ne rekoh: Nikada se nisam osećala usamljeno, i ne osećam se ni sad.
13god jedinica - nisam bila usamljena.
Posle mnogo mlađi brat - opet nisam bila usamljena.
Ni sad nisam, čak mi po nekad fali da budem. user posted image

Poenta je da se ljudi razlikuju. Neki vole svoju samoću i ne osećaju se usamljeno. Neki su usmljeni i u društvu. Meni argument "da ne bude samo, da ima nekog svog" ne pije vodu jer eto šta je ME napisala... neki ne pričaju...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 12:02:39   
Bibilib
Kada sam dobila drugo dete moja osecanja su naravno ostala ista prema prvom.Mada moj stariji sin nije to tako dozivljavao da ja njega i dalje volim i obozavam,jer sam mu cesto govorila pazi na brata on je beba,uplasices ga,povredices itd.Mislio je da ga manje volim sada kada je tu beba... Tako da je on meni jednom rekao : JA NISAM ZELEO PORODICU SA CETVORO,VEC SA TROJE...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 12:04:17   
Bibilib
Mozete misliti da to izjavi dete sa pet godina... Bila sam sokirana tolko da sam pocela da placem....user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 13:44:11   
Misha i Ljisha
Moja mama nije htela drugo dete, ona to otvoreno kaze i dan danas i kaze da su je nagovorili tata i njena sestra. Verujte mi da ja grozno ziveti sa tim saznanjem celog zivota. Njoj je sin dovoljan, nije da ona mene ne voli ali me voli na neki uvrnut nacin. Za mene se nikad nije bojala, nikad brinula o meni, kaze ti si to sve sama. Kad sam bila bolesna tata je taj koji mi je kuvao caj i koji me je pazio. Tata me je uspavljivao, ma sve moj tata a kazem ni on nije od nekih sto puno pokazuju ljubav ali po tim sitnicama prosto znam da me jako voli. Evo npr nedavno dolazi na salas i vidim ne izlazi iz kola, cujem u kolima ide pesma "sve bih dao za Ljiljanu" on sedi i vidim da place. Izlazi sav uplakan ali mislite da me je poljubio???? Ma nista. Mislim ne znam ni ja kako da vam opisem svoju porodicu, jako ih volim ali mi je jako tesko sa njima. Osecam se kao 13to prase. Znate kad mm ponekad kaze "Ljisho oni tebe ne vole"user posted image ili komsinica mi kaze "docicu ja da ti pomognem oko kuvanja paradajza vidim da ti mama ne dodje cesto" ili majstori koji su ovde bili od novembra pa sve do pre mesec dana pitaju "a jel tebi nekad dodje mama?". Ja uvek imam izgovor za nju. Bolesna je, ima puno posla kuci, cuva bratovu decu i td. Onaj ko nije osetio razliku u davanju ljubavi taj ne zna kako je to. I to poredjenje, tek to...To nije u redu da radis bilo kom detetu. A opet to je tako u ljudskoj prirodi to neko poredjenje, uporedjivanje i td. Ja zbog njih iskreno imam kompleks nize i vise vrednosti istovremenouser posted image . Ne znam da li me uopste razumete. U svakom slucaju ako dodje tren da pravim drugo dete nadam se da cu svoje dobro poznavati i da cu joj do tad pruziti toliko ljubavi da ce voleti sve ljude oko nje pa ce i sama traziti brata ili sestru. Ali sto kaze Peace cini mi se ako ona sama sebi bude dovoljna i ne zeli brata ili seku neka tako bude. Imace prijatelja u zivotu koji su nekad blizi od roda najrodjenijeg

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 13:50:19   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Mala Elena
Biti jedinac znaci biti usamljen .



Najusamljenije dete koje ja znam ima dve sestre i jednog brata. Nju nikad ne vode na igraliste, ja sam je vodila kad je bila mala, vodim je i sad sa mojom M. U igraonici je bila jedan jedini put sa nama.
Po ceo dan je u kuci ili kod babe (opet u kuci).

Tash user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
  Direktna veza do poruke: 305
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 16:30:52   
emicaa
ljiso mnogo mi je zao sto je kod tebe tako,mene je tako baba zapostavljala,nije me nikad smatrala unukom,za nju su postoje samo moj brat i rodjak ali opet nije to ni blizu tvojoj situaciji.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 17:00:03   
Tiziana
Ja mislim da svaka mama ima pomesana osecanja kad rodi drugo dete.Makar dok ne prodju ti prvi dani i navikavanje da je tu jos jedno malo bice. Ja sam plakala u porodilistu i pitala za starije non stop. Ali jako brzo je i ova mala uspela da ukrade srce,ljubav se jednostavno umnozila i sto neko gore rece volim ih podjednako, ali na razlicite nacine. kod mene nikad jedno dete nije bilo bolje od drugog.jedno je u jednom dobro,drugo u drugom.Kod mene je relativno mala razlika,2 godine, ali ne smatram da ona nije dobra jer se deca zapostavljaju.naprotiv,mozda taj prvi period prilagodjavanja namece prosto das vako od dece trpi na neki nacin,ali sto su veci,mogu da im se posvetim na skoro isti nacin i oboje imaju moju jednaku paznju.
Sve u svemu sve dodje na svoje.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 17:53:22   
Dani.kv
Iako su blizanci sina vise gnjavim, ljubim i mazim a cera je bolja beba. Evo sad ona spava a on celo popodne pizdi i trazi u ruke

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 17:55:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Klarita


Ali me boli srce kad mi potrazi nesto ili pita da joj nesto dodam, pomognem, nacrtam, pokazem...krenemo u set__nju, ja dok spremim N, pa nju (jos se ne oblaci sama i ne znam kad ce, mm rece do fakulteta nece sigurnouser posted image ) ona je sva u fazonu: "Mama, nahrani N i presvuci, pa cemo da idemo", "Mama, okupaj N pa ces mene, nema veze, ja sam velika devojka" "Mama, a k d poraste N i ja cu jos vise, pa ces onda da nas vodis svuda" "Mama, ja sam gladna, ali nema veze, nahrani N pa ces meni da sipas" "mama, ja sam kakila, ali cekam te u kupatilu dok smiris>presvuces>nahranis (nebitno sta u tom trenutku radim) N"




Citam i placem, e ovog sam se plasila kada se Una rodila, bilo mi je bitno samo da ne ostanem odmah posle U trudna,bojala sam se da necu moci dovoljno da uzivam u njoj, da je naucim da hoda, da je nosam, da je naucim da piski sama, svasta nesto, jer cim nova beba dodje ono prvo ode iz "krila" uvek ce biti starija, a samim tim i odgovornija, pa ce moorati da ceka dok se ono mladje ne sredi, ali i ja misim da se deca vole podjednako, jos ne znam kako tacno jer nemam drugo, ali mislim da svaki roditelj voli svu svoju decu, mozda postoje neka odvajanja zbog odredjenih okolnosti , ali ne postoji rodtelj koji svoje dete ne voli...




< Poruku je uredio Unina mama -- 12.9.2014 17:56:43 >

(odgovor članu Klarita)
  Direktna veza do poruke: 309
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
12.9.2014 23:56:13   
Misha i Ljisha
Uf Klarita. Zeno verujem da ti se srce cepa sto kaze UM. Bas je tesko drzati taj balans.

Zene ja se svaki dan cujem sa svojom mamom, verovale ili neuser posted image i danas mi na kraju razgovora kaze onako nekako bas srdacno "ljubim vas puno sve" a ja u cudu iskreno da vam kazem. Ko da zna da sam kukala na njuuser posted image . Da li se ovde neko druzi sa mojom mamom???user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
9.10.2014 17:02:52   
Mariya
moja osecanja prema prvom detetu se nisu promenila rodjenjem drugog,Lu je moja prva i najveca ljubav.ono što me je iznenadilo je ogromna ljubav koju sam osetila prema Heleni nakon sto se rodila,nisam mislila da cu je tako brzo i lako zavoleti...

IZVORNA PORUKA: bubulence
i sada mislim da bebu ipak ne mogu toliko voleti ali sam sigurna da ce se misljenje promeniti kada se bebana rodi...


Bubi,ja sam isto ovo mislila,bila sam ubedjena da bebu neću voleti toliko koliko Lu, ali nekoliko sati sa tek rođenom bebicom bilo je dovoljno da se i u nju zaljubim doživotnouser posted image user posted image i volim ih obe podjednako.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
23.11.2014 12:19:47   
soni
To i ja mislim...Ne mogu da zamislim da cu neko drugo maleno stvorenje zavoleti isto kao Lunu ...Jos nisam svesna user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
4.3.2015 13:07:05   
branki*

IZVORNA PORUKA: Klarita


Jos jedan primer, navikla je bila K da je uspavljujem bajkama, i N vristi od grceva uvece, ona okupana u pidzami sa knjigom od "pola tone" sedne u dnevnu sobu i pita "A, ko ce meni da cita?" "evo duso samo da smirimo i uspavamo N" "Ma, dobro mama, nema veze, ja cu sama da citam, pa ces posle ti da mi citas" i onda se uspava u sedecm polozaju u dnevnoj sobi sa sve knjigom preko kolena user posted image E dusa me boli i sad kad se setim toga.

rsplakah se skorouser posted image mene dusa boli sto ne mogu da se igram sa bozom kao nekad i da banzamo gradom i parkicima satima kao ranije...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
4.3.2015 13:08:40   
vonavoj
branki,procice i to brzo! i moja T bude presrecna sad kad odemo do grada nas dve same,skace od srece,nedostaje joj sve to..ali to je zivot,svakodnevne promene..ne brini,to utice i na njihovo osamostaljivanje i odrastanje!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
4.3.2015 14:37:59   
bubulence

IZVORNA PORUKA: branki RR


IZVORNA PORUKA: Klarita


Jos jedan primer, navikla je bila K da je uspavljujem bajkama, i N vristi od grceva uvece, ona okupana u pidzami sa knjigom od "pola tone" sedne u dnevnu sobu i pita "A, ko ce meni da cita?" "evo duso samo da smirimo i uspavamo N" "Ma, dobro mama, nema veze, ja cu sama da citam, pa ces posle ti da mi citas" i onda se uspava u sedecm polozaju u dnevnoj sobi sa sve knjigom preko kolena user posted image E dusa me boli i sad kad se setim toga.

rsplakah se skorouser posted image mene dusa boli sto ne mogu da se igram sa bozom kao nekad i da banzamo gradom i parkicima satima kao ranije...


Isto... Sinoc Ema legla u krevet, M nesto kenjka ne moze da se uspava. Ja je drzim, nunam, Ema pita da joj citam. A ne mogu... Na kraju sam joj pevala.. Ona me pita kako sam ranije uvek mogla da joj citam a sada ne... Koliko god se trudim ne uspevam da joj se posvetim dovoljno i vidim da se oseca odbaceno. Mnogo voli bebu, nije ljubomorna ali vidim da nije ni mnogo srecna. Dusa me boli

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
4.3.2015 14:55:24   
veselicaa
Pocetak trudnoce sa S.mi je bio bas tezak,nisam mogla da jedem koliko mi je bilo muka,lezala sam prva tri meseca nonstop,imala dijagnozu preteceg pobacaja,dr mi je rekao da mi je plod mali u odnosu na nedelju u koju sam,ma svasta me pogodilo.Secam se da sam lezala sa rukom na stomaku i molila se da stignem do 9.meseca i rodim zdravo dete koje cu nakon tri dana da odvedem kuci.Posle treceg meseca sve je bilo lakse,osim bolova koje sam konstantno osecala i koji su bili bas intenzivni.Sta da vam kazem kada sam otvaranje na porodjaju do 8 cm izdrzala bez problema.Bila sam bukvalno naviknuta na bol,cak se i dr zacudio koliki mi je prag bola.A ustvari je moj prag bola veoma nizak,bas sam kukavica.I pored svih ovih problema,secam se kraja osmog meseca,spavam pored A.posmatram je i pocnem da mislim kako cu da izdrzim bez nje tih 3,4 dana koliko cu biti u bolnici kada se porodim.Odmah zatim mi se postavlja pitanje da li cu bebu voleti kao A.prosto nisam mogla da zamislim da nekog volim kao nju.Nisam mogla da se nacudim sebi da mi se takvo pitanje postavlja pored svih muka koje sam prezivela i pored svog straha koji sam osecala.
A kada se rodila S. desilo se ono sto se desi svakoj majci.istog trena moja ljubav se udvostrucila i da me je tog sekunda neko pitao koje dete vise volim,odgovorila bih "volim ih isto,ali bas,bas isto"I iskreno verujem da svaki pravi roditelj ne moze da odvoji nijedno dete.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
4.3.2015 16:52:37   
Klarita

IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: branki RR


IZVORNA PORUKA: Klarita


Jos jedan primer, navikla je bila K da je uspavljujem bajkama, i N vristi od grceva uvece, ona okupana u pidzami sa knjigom od "pola tone" sedne u dnevnu sobu i pita "A, ko ce meni da cita?" "evo duso samo da smirimo i uspavamo N" "Ma, dobro mama, nema veze, ja cu sama da citam, pa ces posle ti da mi citas" i onda se uspava u sedecm polozaju u dnevnoj sobi sa sve knjigom preko kolena user posted image E dusa me boli i sad kad se setim toga.

rsplakah se skorouser posted image mene dusa boli sto ne mogu da se igram sa bozom kao nekad i da banzamo gradom i parkicima satima kao ranije...


Isto... Sinoc Ema legla u krevet, M nesto kenjka ne moze da se uspava. Ja je drzim, nunam, Ema pita da joj citam. A ne mogu... Na kraju sam joj pevala.. Ona me pita kako sam ranije uvek mogla da joj citam a sada ne... Koliko god se trudim ne uspevam da joj se posvetim dovoljno i vidim da se oseca odbaceno. Mnogo voli bebu, nije ljubomorna ali vidim da nije ni mnogo srecna. Dusa me boli

user posted image user posted image user posted image i sve je gore i gore...evo suze mi idu, ali tako jeuser posted image "cekaj da ga prsvucem" "Cekaj da ga nahranim" "Cekaj da mu spremim kasicu" "Cekaj, cekaj, cekaj...pre neki dan mi je rekla da sam mnogo dosadna sa tim "CEKAJ" user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
4.3.2015 17:03:54   
dijana1*
Jao Klarita user posted image
Sve isto prolazimo. U pocetku mi je bilo jako tesko, pogotovo kada sam izasla iz bolnice. Prva dva dana je Vuk bio kod mojih jao dusu sam svoju isplakala sto nisam fizicki mogla da budem sa obojicom. A i posle ta dva dana je billo sve gore jer nisam mogla Vuku da posvetim paznju na koju je naucio. Do tada sam ga ja svako vece uspavljivala i to je bilo prvo vece kada je sam legao u krevet i zaspao. Od tada se sam uspavljuje, poljubim ga i to je to. Nedostaje mi da lezim pored njega, da mu citam, da se igramo vise, da ga vise vodam po igraonicama, svasta mi nedostaje user posted image
Ali da budem iskrena kako je Kosta veci sve mi je lakse.
Volim ih jednako, volim ih najvise na svetu ali nema mi vece srece i svaki put mi se oci napune suzama radosnicama kada uvece stavim Kostu kod Vuka u krevet da se izmaze pre spavanja. Ma da ih samo vidite kako se grle i ljube. user posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
4.3.2015 17:26:30   
superm
Sve je to sasvim ok. Nije dobro da deca ostanu jedinci oko kojih se vrti ceo svet! Deca kojoj se izlazi u susret u sekundi kada oni to pozeleo zaista postanu vrlo samoziva.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
4.3.2015 18:05:02   
veselicaa
Klarita,Dijana cim razmisljate o tome,to je znak da ne zapostavljate svoju decu.Jednostavno sada je vreme podeljeno ali ne verujem da vasi prvenci pate zbog toga.Sve se tako osecamo kada dobijemo drugo dete ali kako vreme prolazi tako svve dolazi na mesto.A i sto Superm kaze nije dobro ni da budu jedinci pa da postanu razmazeni i samozivi.Ja se uvek obradujem i raznezim kada vidim kako se A.i S. igraju ili kako A.kao prava starija sestra popusta S. i cak je ponosna na to.Bas mi je skoro rekla da je mnogo dobro sto ima mladju sestru a ja se rastopih

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
4.3.2015 19:56:23   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Klarita,Dijana cim razmisljate o tome,to je znak da ne zapostavljate svoju decu.Jednostavno sada je vreme podeljeno ali ne verujem da vasi prvenci pate zbog toga.Sve se tako osecamo kada dobijemo drugo dete ali kako vreme prolazi tako svve dolazi na mesto.A i sto Superm kaze nije dobro ni da budu jedinci pa da postanu razmazeni i samozivi.Ja se uvek obradujem i raznezim kada vidim kako se A.i S. igraju ili kako A.kao prava starija sestra popusta S. i cak je ponosna na to.Bas mi je skoro rekla da je mnogo dobro sto ima mladju sestru a ja se rastopih


Potpuno se slazem veselice sa tvojim razmisljanjem.Evo ja sada sa njih troje svakim danom se uveravam u to i uzivam.Ljubav se samo uvecava !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
9.3.2015 20:52:54   
acalukic
ja sam otac ali sam svoje dve cerke uvek jednako voleo, tako da mislim da je to i sa mojom suprugom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
5.9.2015 7:54:01   
vocicana
Isplakah se kao luda ovako rano ujutru. Tacno je sve sto pisete, ja sam starije dete, znam kako je sve. Nisam bila ljubomorna na sestru, pa zaboga, ja sam je I trazila, jer moji nisu ni planirali drugo dete. Kada sam dobila sestricu, bila sam najsrecnije dete na planeti.
Najsrecnija sam I najponosnija na nju I sve sto nas dve imamo. Ona je mama dve preslatke devojcice a ja cu ako Bog da da budem mama sledece godine.
Osecaj kada me sestra zagrli, za mene je nesto najlepse na svetu, jer tu osecam pravu ljubav I istopim se.



_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.12.2015 8:25:17   
tekilica
Tek sam sada naisla na ovu temu i tako mi je drago sto postoji. Moja koleginica ima samo jedno dete, drugo namerno nije htela jer je mislila da ce onda ljubav prema prvom detetu biti manja. Jao. Naravno da mislim da se ljubav deljenjem umnozava i stojim iza toga da nije fer namerno roditi jedno dete. Ako je Bog dao tu mogucnost da imas decu, zasto samo jedno?
Uh, bas mi je drago sto postoji mesto gde moze da se prica o ovome :)

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.12.2015 13:50:32   
bojana92
Imam dvoje dece,oboje volim podjednako.Samo mi je zao kad sam se porodila sto i starijem nisam posvetila puno vremena kao bebi.

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here