|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
20.9.2010 23:57:40   
Anoniman
I Luki je otpao u porodilištu... Milina! 

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
20.9.2010 23:59:52   
Mivica
Pa, to ti kažem, bila mi je mirna glava.
Ne znam što mi je to toliki bauk user posted image


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
21.9.2010 0:01:51   
Anoniman
Zato što je gadno. user posted image

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
21.9.2010 0:02:56   
Mivica
Daaa!!! user posted image

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
21.9.2010 10:48:50   
minna
5og dana i to bas kad je dosla patronazna prvi put, a posle smo prskali octeni sept...

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
21.9.2010 23:20:55   
Tufna
Mojoj cici otpao dok je bila na Institutu za neonatologiju, ja sam primljena tamo tek cetrnestog dana tako da se nisam ni susrela sa tim "baukom". Sad me jedino prpa oko toga kad dodje drugo dete. A sada mi je bila frka sa drugim stvarima, okupati bebu od 2.460kg a ne "polomiti" je user posted image


_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
21.9.2010 23:37:58   
choopa choops
7-og dana. I nesto je kao krvario po malo user posted image Ali patronazna je rekla da je to sve OK.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
22.9.2010 8:13:09   
Anoniman
Bila je sinoć patronažna. Kaže da je granulom na pupku velik, i da su šanse da sam zaraste minimalne, i da bi to bio mnogo dugotrajan postupak, i da to tako ne valje jer je to otvoren put bakterijama u stomak. Danas ćemo ići kod pedijatra. Patronažna je predložila lapisiranje, bezbolan postupak kako kaže, koji se radi tako što se kao neka olovka uzme, i kao da se oboji bebi pupak. Taj dan se beba ne kupa, i kontrola je za dan ili dva, u zavisnosti od procene pedijatra. Pupak jednostavno sraste brže. user posted image Kaže mi mama da se to pre često radilo, i da to nije ništa strašno.

Pričaću vam...

(odgovor članu Tufna)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
22.9.2010 10:07:07   
Anoniman
Pričala sam sa dr. Idemo oko podne na lapisiranje. Mukica moja mala. user posted image

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
22.9.2010 10:08:14   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
22.9.2010 10:08:14   
*Alexx*
To lapisiranje, kako sam čula, apsolutno ništa ne boli. user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
22.9.2010 10:09:00   
Anoniman
Znaaaaam, i meni su tako rekli, ali opet... Bubica mala... 

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
22.9.2010 10:10:44   
Anoniman
Meni je ustvari rebus, kako lekari znaju da bebe ne boli to zamotavanje pupka u gaze, ili lapisiranje? Neko se seća kada su mu to radili pa zna da ne boli? Ja znam samo da je Marko urlao svaki put kada mu patronažna zamotava pupak, kako prestane, on ne plače. user posted image Mislim, jasno mi je da ne ostavlja traume, jer se naravno eće sećati, ali kako neko može tako odlučno da kaže "Ne boli". user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
22.9.2010 10:49:28   
Modessty
Mom detetu pupak otpao 20. dana! Nismo ga kvasili, sve smo radili kako treba i opet je dugo trajalo user posted image

A to si Tasha u pravu. Kako znaju da bebu nešto ne boli?!user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
22.9.2010 10:59:29   
caca81
Kod nas pupak otpao 7 dana po rođenju...a to da ne boli, nešto ne verujem...sve bebe plaču kad im pipneš taj "patrljak", a kako samo užasno izgleda, ma idi...boli, boli...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
22.9.2010 11:09:12   
magnetic
I ''''nama'''' je otpao sedmi dan nakon porodjaja,bas je patronazna bila i ona je skidala bebu za kupanje.A sto se boli tice,meni je rekla da sigurno ne boli nego im je jako neprijatno dok se dira i previja.''''Pa uzmi ti stiskaj svoj pupak pa ces videti dali ti je lepo''''-rekla mi jeuser posted image

< Poruku je uredio magnetic -- 22.9.2010 11:10:07 >


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
22.9.2010 11:23:45   
bratzz

IZVORNA PORUKA: Tash

Pričala sam sa dr. Idemo oko podne na lapisiranje. Mukica moja mala. user posted image

Mojoj sesri su radili lapisiranje,bila sam prisutna, a ona uopste nije plakala. Nemoj da brines bice sve ureduuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
22.9.2010 17:15:05   
choopa choops
Hej Tash vjerovatno ste vec zavrsili, ali nije na odmet da kazem. ;atiji je lapisirala pupak tri puta. Samo nekom olovkom, koja lici na onu za brisanje hemijske user posted image , malo zaokruzi po pupku. M nije plakao, tako da valjda ne boli user posted image

user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
23.9.2010 8:20:53   
Anoniman
Nisu mu lapisovali pupak. Dr je pogledala, rekla je da nigde ne curka, i da nema potrebe. Stavila mu je stanicidnu gazicu (valjda se tako zove, gaza sa antibiotikom), preko gazu sa povidon jodom, i stavili smo mu mrežicu preko da drži. Juče se nismo kupali, danas treba da idemo na kontrolu. Pošto se to sve pomerilo, ja sam virila u taj pupak, lepo izgleda. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
23.9.2010 9:11:49   
Podrum Š.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
23.9.2010 9:15:15   
Anoniman
Da, nisam napisala. Kaže mi dr juče da je Marko 5ti ove nedelje koji ima kritičan pupak i koji je doveden na lapisovanje, što je inače jako retko. Gledala je kada je rođen i zaključila da su sva deca koja su dovedena, rođena u otprilike isto vreme, i zaključila je da su izgleda zaposlili nekog novog u Betaniji ko se kanda boji da stegne pupike kako valja, nema dovoljno iskustva, pa se zato to dešava. 

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
23.9.2010 9:35:23   
*Alexx*
Andreju je pupak otpao 5. dan, čini mi se. Znam da je otpao prvi dan kad je došla patronažna, i još je prokomentarisala kako je odlično podvezan pupak i kako je sve više beba kojima pupak otpadne tek posle 14 dana - valjda im ne podvežu kako treba.
Super za Marka! user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
23.9.2010 12:33:23   
Podrum Š.
Divota, baš volim što se tako treniraju na našim malim bebicama.
I drugarica moja koja ima bebu stariju od Ree par dana ima problem sa pupčićem user posted image .

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
24.9.2010 11:03:41   
Anoniman
Bili smo juče na kontroli. Kaže dr da je mnogo bolje, što vidim i sama. Rekla je da ga još par dana previjam, da stavljam stanicidnu gazu i preko gazu sa povidon jodom, ali smemo da se kupamo! user posted image Juče sam ga prvi put sama okupala! user posted image U ponedeljak kontrola, ako ne zaraste skroz, onda će da ga lapisuju. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
27.9.2010 8:38:50   
Anoniman
Danas idemo na kontrolu. Nije taj pupika i dalje onakav kakav bi trebao biti... Videćemo šta će dr da kaže... 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here