|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
7.9.2012 12:04:49   
Jeca*
Mi i ok su mi skroz. Mislim da su jako kvalitetni

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
7.9.2012 12:15:27   
lanajelena
Poceli smo od ponedeljka i D je juce krenuo blago da slinavi vec popodne mu je bilo bolje(ali tek smo poceli pa verujem da nije bas mogao odmah da pomogne)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
7.9.2012 12:55:04   
Jeca*
Meni je apotekarica rekla da minimum tri meseca treba da se pije bilo koji vitamin, da bi počeo da deluje

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
20.9.2012 15:38:56   
madre
da li ste uveli deci neki preparat za jacanje imuniteta pre polaska u vrtic i koji?user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
1.10.2012 13:40:53   
jance
pitala sam dr sta da uzmem majstoru da pojacam malko imunitet ove zime, bez obzira na to bude li krenuo u jaslice ili ne. savetovala mi je ProbioKid Imuno, i ako se dobro secam, rekla mi je da krenemo da ga uzimamo za jedno nedelju dana, pa ili mesec dana i pauza (nije rekla kolika) ili 10 dana pa pauza 10 dana u uzimanju. jel imate iskustva sa tim preparatom.
sta biste mi vi preporucile za majstorov imunitet, s obzirom na to, da nama bas i netreba nesto za pojacavanje apetita bas posebno, on lepo jede i sada dok je bolestan...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
4.10.2012 17:58:09   
sanji
Mi smo pili Pikovit, pa napravili pauzu od nedelju dana, pa Propolaid baby- Nije nam baš pomoglo pošto smo zakačili virus, Bio je doduše u blagoj varijanti pa je to možda zbog ovih preparata. Sad sam im uzela neki Imuno da probamo!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
4.10.2012 18:03:14   
Mama.Veki
Popio je jednu bocicu Multisanostola, pa sada pauziramo, pa hocu da ponovo pocnemo sa nekim sirupom uskoro, ali se dvoumim da li sa Sanostolom opet (zato sto sadrzi i zelezo) ili je bolji Pikovit? Znacilo bi mi da mu neki otvara apetit user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
4.10.2012 18:14:48   
Anoniman
jance, mi pijemo probiokidimmuno, vec par meseci. mislim da je dobar lek, K je prilicno ojacala sto se alergija tice od kada ga pijemo (nama je alergolog preporucio). sad se razbolela, ali to je po mom misljenju jer je nedavno prestala da sisa, to je vec druga prica.. kupi ga slobodno, koristice mu! to je probiotik + prebiotik. nama je predlozeno da ga pijemo do 6 meseci bez prestanka.

(odgovor članu Mama.Veki)
  Direktna veza do poruke: 358
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
4.10.2012 18:38:44   
sanji
I mi smo ga pili kad smo bili mali. Ja mislim do 4 meseca, a sad povremeno uzmemo! Ja im retko dajem dvaput zaredom isti.

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
4.10.2012 22:30:08   
Anoniman
Sutra ću da kupim Luki Sanostol sa dodatkom gvožđa.
Njemu je HGB u redu, ali su mu sniženi MCV, MCH. MCHC, što ne znam šta su, ali ukazuju na vrstu anemije, koliko sam razumela. Pa, možda je zbog toga često bolestan, pa da probamo.

(odgovor članu Mama.Veki)
  Direktna veza do poruke: 360
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
4.10.2012 22:52:52   
New Mom
Parametri koji opisuju kakvi su eritociti i Hgm u njima. Ne gledaju se sami već sa brojem eritrocita i Hgb. Mogu da variraju čak i ako je previše razređena ili zgusnuta krv.


Ja sam KL davala 3 nedelje neki Imunno sirup, sadrži cink. Pa 10 dana probiotik. Sad treba Oligovit po preporuci dr, ali ga ne nalazim. Videću sutra neku zamenu (a da isto ima cink).
Mada ja ne vidim ikakve pomake po pitanju njenog zdravlja.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
4.10.2012 22:58:08   
bratzz
M pije pikovit jer je anemicna i odbija da jede, za ovih nedelju dana koliko ga pije ja nisam primetila da bolje jede, a krvnu sliku cemo proveriti ponovo sledece nedelje. Pored pikovita dajem joj jaja od prepelice.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
4.10.2012 23:04:29   
Anoniman
Imunoglukan, cini mi se da se tako zove sirup, oko 2000din je, kaze mi prijateljica da je fenomenalan!

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 363
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
5.10.2012 8:19:27   
nenja22
ja sam od skoro počela da dajem imuno sirup, neće da ga popije samog,pa ga uvali u mleko ili kašicu neku već. izguraćemo bočicu njega, pa ću videti šta dalje, mislim da ću ga do proleća dopingovati po nečim sve vreme. pre ovoga je pio jedan period bacilac infantis (slično je probiokid immuno) jer je imao stoačni virus, pa sam mu to nastavila davati.

ono što htedoh reći je da imate u vidu, jedan preparat za imunitet, koji god on bio (sem ako nije izričito drugačije preporučeno od strane proizvođača) potrebno je davati u kontinuitetu između mesec i dva da bi postigao svoj puni efekat. takođe, za multivitaminske sirupe, tipa pikovita, sanostola i tome slično preporučuje se uzimanje do tri meseca u kontinuitetu, nakon čega je potrebno "odmoriti" organizam dve do tri nedelje. ovo je prvenstveno zbog prisustva liposolubilnih vitamina u njima (onih što se rastvaraju u mastima) jer može doći do njihovog taloženja u organizmu, a to baš i nije poželjno. ako nešto želite davati u međuvremenu, to može biti probiotski preparat, tipa probiokid imuno.

izvinjavam se ako se ponavljam, verovatno je na ovu temu već i pisano, ali mislim da su ovo veoma važne stvari za naglasiti, a na žalost znam da većina mojih kolega po apotekama baš i nema običaj išta da priča sem ako nisu eksplicitno pitani.

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
5.10.2012 9:15:08   
sanji
Hvala nenja, meni je baš ova informacija trebala! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
5.10.2012 9:24:44   
JMPM
Mi od 10-og meseca po preporuci pedijatra pijemo Pikovit sirup, sa pauzama od nekih 10-ak dana svakih 2-3 meseca. Poslednjih par bocica smo pili Pikovit sa omegom i mogu reci da je odlican. Nemamo problem sa tim da nece, navikao je valjda, toliko dugo ga pije, nekada me i sam podseti da nije popio. Ali, posto je ishrana takva kakva jeste, sigurna sam da ovaj sirup mnogo znaci njegovom zdravlju. Nije bolesljiv, svaki virus u vrticu on pregura sa slinicama od par dana, da kucnem u drvo user posted image . Kada vidim da ga uhvate slinice onda par dana pije i duplu dozu i superiska prodje bez icega.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
7.10.2012 18:32:58   
madre
ja sam pocela bo[iju da dajem immuno sirup sa cinkom. pije se 3 meseca pa pauza. njemu se svidjauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
7.10.2012 18:54:30   
boba 11
Ja sam pikovit davala kao sirup i nije uticao na apetit ,tek kad je mogao tablete da sisa onda se provalio od jela

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
7.10.2012 21:32:28   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: nenja22



ono što htedoh reći je da imate u vidu, jedan preparat za imunitet, koji god on bio (sem ako nije izričito drugačije preporučeno od strane proizvođača) potrebno je davati u kontinuitetu između mesec i dva da bi postigao svoj puni efekat. takođe, za multivitaminske sirupe, tipa pikovita, sanostola i tome slično preporučuje se uzimanje do tri meseca u kontinuitetu, nakon čega je potrebno "odmoriti" organizam dve do tri nedelje.


Ovo mi niko nije rekao, znaci da smo prekinuli predvreme user posted image Hvala Nenja22. user posted image

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
8.10.2012 10:06:46   
Anck Su Nmaun
Imunotrofina, Tara je pila ceo januar i februar i pregurali smo taj period bez bolesti! user posted image
user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 8.10.2012 10:09:33 >

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
10.12.2012 18:57:28   
mtajcica83
Jel mogu Pikovit sirup da stavim u sok ili caj? Jeli tada ima isto djelovanje posto nece da popije kad mu dam na kasikicu...

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
10.12.2012 19:05:53   
lanajelena
Obicno lek sa sokom umanjuje dejstvo ne znam da li to vazi i za ove sirupe,ali sipaj u spric i uprskaj u grlo

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
10.12.2012 20:45:52   
sneza24
Ja bih isto špricom dala jer sok verovatno umanjuje dejstvo.Ali sa druge strane mozda je bolje i tako da ga popije nego nikako.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
10.12.2012 21:18:16   
cockic
ja sad petry dajem oligovit za decy i lepo ga pije mislim prihvatio je kaze on da nece zatvori ysta i onda ga nekako ybedim i on popije pije ga tek par dana.cim popije yzecy opet isti koliko sirypa bacih do sad koje sam kypila ovaj mi dao poznanik dr i kaze daj my da pije reko ok.ja zadovoljna sad samo da ga stiti od prehladica i syper.

probala sam svasta i pikovit i onaj sa cinkom i onaj bongo tako nekakouser posted image  za decy ma nema sta nekypi i sve po obicajy bacim istekne tih mesec dana a on popije dva pyta.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
11.12.2012 10:36:06   
mtajcica83
ja ga jutros nekako nagovorih, ajde popi malo, pa ce ti mama dati bonbone(pez,jer ih obozava),pa nije htio, pa mi trzao ruku, pa vrtio glavom i neznam vise kako ga ubijedih da popije.Inace ne volim to ucijenjivanje ako popijes dacu ti ovo ili ono, to nikad ne radim..Neznam sto da cinim, priobacu sutra sa spricom, mogu milsit na sto ce to licit....

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here