|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
12.3.2013 17:16:31   
minna
Mi koristimo imuno sa cinkom, italijanski sirup, sad pravimo pauzu jer je popio ceo, pa cu mu uzeti one sto se zvacu imuno cink, za njim Sam cula da su dobre

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 12:42:32   
jovicaa
hej a kako mu doziras s obzirom da pise da je za decu iznad tri godine?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 12:48:48   
Moiraina
Immuno sa cinkom je za decu od godinu dana (evo čitam sa uputstva iz sirupa, danas sam ga kupila). Deca od 1 do 3 godine - 1 kafena kašika 2x dnevno

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 12:58:03   
jovicaa
ja bih mu davala taj imuno sirup sa cinkom.
e sad fora je sto on stvarno ima dobar imunitet, ali treba da se vrati u vrtic, a bio je ponekad bolestan dok je isao u vrtic.
ustvari ja najvise zelim to da mu dajem zbog alopecije posto nedostatak cinka moze da izazove opadanje kose...
ali on dosta dobro jede i bas raznovrsno, ne znam da li uopste da mu dajemuser posted image
da li moze to da mu bude visak?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 13:39:47   
Moiraina
Opet prepisujem iz uputstva:
Cink 141% preporučenog dnevnog unosa
Bakar 120%
Vitamin E 83%
Vitamin B6 119%
Ovo su vrednosti za dve SUPENE kašike (doza za decu uzrasta preko 10 godina)

Tako da... ne znam, ja bih mu dala user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 14:17:08   
cockic
ja sam bacila taj sa cinkom jer pekisa ista nije hteo da pije.tj sokove u tom uzrastu nije pio.imao je oko 18m i nisam mogla da ga zavaram kao lenu.njoj u cedjenu narandzu sipam oligovit i ona popije.a pekisa sad hoce bilo koji.tako da posle sanastola mogu da mu uzmem taj sa cinkom.

e koliko traje bocica kad se daje svaki dan,jer oko mesec dana ili manje.ja koliko se secam oligovit se popije za nekih 20-tak dana.
leni cu oligovit opet posle ove bocice.ako ga nadjem,jer ga nema stalno.

ja sam zadovoljna sa tim sirupima sto barem povecaju apetit,a ako zastite od visusa jos bolje.meni peki pre dve nedelje je losije jeo,i posle 3-4 dana sanastola bas se razjeo.ja koliko videh oligovit i sanstol imaju isti sastav samo sto sanstol ima i gvozdje,ovaj sto smo sad uzeli.i mislim da imaju vise B vitamina oligovit i sansatol nego ovaj sa cinkom.on koliko ja vide na kutiji ima samo B6 od B vitamina,a ja koliko znam ti B povecavaju apetit.a ova dva gore imaju B1,B2,B6,B5...i A,D,E,C i niacin.to pise na sastavu sanastola.a kazem oligovit je isti sastav samo bez gvozdja.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 14:32:40   
Modessty
Mi smo počeli Danilu da dajemo Revitu. Po kašičicu razmutimo u sok i on sa zadovoljstvom popije. Prestali smo u jednom trenutku da mu dajemo i on se razbole.
Naravno Revita samo ako ste sigurne da vam dete nije alergično na med i proizvode od meda

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 14:33:15   
Moiraina
Nisam primetila da je nama Immuno povećao apetit. A što se tiče trajanja, meni traje oko mesec dana, jer nekad zaboravim da mu dam ujutru. E sad, dok sam kucala prethodnu poruku, skontam da u njemu baš i nema nešto vitamina user posted image ali kao zbog cinka i bakra pomaže resorpciju ne-znam-ti-ja-čega.
Mislim da je u svemu tome ključna pravilna i raznovrsna ishrana, a preparati mogu samo malo da pripomognu.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 14:36:45   
cockic
revita je super,ja sam je pila od 7 meseca u trudnoci zbog nedostatka gvozdja tako dauser posted image za revitu.

ima i orange i sa gvozdjem.e ja sam po savetu gin.pila tu sa gvodzdjem.a i dobiju se neke kesice te orange i nju sam davala pekiju.
sad nikako da kupim ona je mnogo povoljnija od ove sa gvozdjem.kutija mala je 1100 din u BG.to je sa gvozdjem.

a one orange su oko 4000 din neko najvece pakovanje.valjda dobro zapamti ja.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 14:38:14   
Moiraina
I da, moj kada je sa godinu i po dana krenuo u vrtić, bio je stalno bolestan (bio je januar), znači nedelju dana zdrav pa dve nedelje bolestan. Još je sklon visokim temperaturama i posle jedne jake prehlade kada je imao temperaturu 40,8 user posted image već sam bila spremna da ga ispišem. Tada sam počela da mu dajem ovaj Immuno i krenulo je na bolje, ali ne mislim da je to toliko bilo od sirupa, već da je stekao neki svoj imunitet. Evo od avgusta prošle godine nije bio bolestan (pu, pu) i sada kad smo i mm i ja i bebac slinavi, njemu nije ništa (opet pu, pu) user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 14:38:32   
cockic
e pa i kazem da imuno i nepovecava,jer nema puno kompleksa B vitamina.kao ostali.jer uglavnom je B za povecanje apetita user posted image a imuno ima samo B6.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 14:46:00   
Modessty
Ti sirupi za imunitet se piju najviše 3 meseca u cugu pa se pravi pauza. A Revitu možeš da piješ stalno. Danilo je voli jer ima ukus soka od narandže.
Pikovit smo mu davali nešto kratko kad je imao godinu i po i gadio se na njega. Stvarno ima jak miris i ukus

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 14:46:31   
cockic
ja pijem evo jos malo pa mesec dana oligogal se,i onako drmalo me pre neki dan grlo i nos.ali stade nadam se da se nece vracati user posted image
a sad podizem imunitet slaninicom i renomuser posted image bas mi se prijela.par zalogajcica

mada za mene i nije bitno,deca mi slinava peki vec 7 dana ako ne i vise.ali njega prolazi.lena se zaslinavila pre neki dan.ali ovako je vesela.pa ona pije oligovit mozda tek nekih 5 dana.nije stigao ni da deluje.barem apetit da se poveca i super.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 14:47:47   
Modessty
e slaninica ako ne pomogne ništa neće user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 15:10:22   
Moiraina
Malo off: da li ta Revita sme da se pije tokom dojenja (ja, ne beba user posted image ? Da li može da izazove reakciju kod bebe?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.3.2013 15:31:50   
jovicaa
verovatno da sme. probaj pa vidi da li ce biti neke reakcije.
ja jedem med tako da ne vidim zasto ne bi smela revita...
i ja i dalje ne znam da li da dajem detetu taj sirupuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 17.3.2013 15:32:21 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
21.3.2013 16:25:06   
mtajcica83
Ja svrcu dajem Pikovit, ovo je treci mjesec, onda pravimo pauzu pa cu vidjetii koji cemo nastaviti uzmati.Dajem mu jos i riblje uljee sirup.U pocetku je bilo nagovaranja, pregovaranja da se pije, medjutim evo vec neko rijeme pije bez da se buni.I dajem mu ponekada da cuca one bomboncice sa propolisom...

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
13.4.2013 13:33:54   
Azra_
Mi smo uzeli Imunno sa cinkom. Ni moj neće sokove, pa nije hteo ni sirup, ali na špric sve ide kao podmazano. Jeste malo dosadno, ali... Jedina nejasnoća je pi pitanju količine. Piše ˝kafena kašičica, tj.5ml˝, ako same izmerite , jedna kafena kašičica je daleko manje od tih 5ml. Pa mi nije jasno, da li poštovati uputstvo i davati kafenu kašičicu kao dozu, ili onih 5ml???user posted image U svakom slučaju, mi smo već na drugoj bočici i ništa nam nije pomoglo... I dalje svaki čas slivanje sekreta u grlo , krkljanje...

Moja odluka je da ću uskoro i na ovom polju isprobati homeopatske proizvode. Ne može da šteti. Influcid, Imunokid i sl... Za grlo je već koristio homeopatske...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
13.4.2013 16:15:47   
Moiraina
Ja dajem jednu kafenu kašičicu ujutru i jednu uveče (nisam merila koliko je to ml).

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
14.4.2013 0:51:06   
Azra_
Probaj, napuni kafenu kašiku, uzmi špric i izvuci iz kašike, nema veze sa 5ml. Ili imaš one kašičice od sirupa na kojima su obeleženi 2,5 i 5ml. To mi je malo neozbiljno od farmaceutske kuće... daj kašičicu kao dozer, a ne tu ˝kafenu kašičicu˝, kao mera za pravljenje kolača...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
14.4.2013 8:07:52   
cockic
ja im sad dajem immuno sa cinkom i dajem 5ml,merim sprecem.a u prospektu mi nije najbolje jasno deluje mi mnogo sirupa.svi sirupi za imunitet se piju po 5ml dnevno.a ovde je od 1-3 godine 2x 5ml kafena moja kafena ima 2,5ml,a preko 3 godine 15ml 2x dnevno,e kod tih 15ml pise 1 supena kasika.zanima me koja je to supena tolika.ja bas merila mala ima 2,5ml a velika supena. 5ml.tako das mi ovo oko kasika bas nije jasno user posted image ja deci dajem jednom dnevno i ako pise po dva puta,deluje mi mnogo...sinu bi trebala da dajem 30ml dnevno,a ceri 10ml...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
14.4.2013 12:14:36   
Azra_
Eto, ko malo razmisli i promeri, shvata da kafena kašičica nikako ne hvata 5ml, a ni supena 15ml. Rekoh, malo mi je neozbiljno od proizvođača da napravi takav previd. I ja dan jednom po 5ml na špric...nekad dva puta, zavisi kako je raspoložan. Mada, kad završimo ovu bočicu, definitivno prelazim na nešto drugo. Kod nas Imunno nikakav efekat nije dao.. Moguće da mora da se uzima duže, ali ovo nam je treća bočica...

< Poruku je uredio Azra_ -- 14.4.2013 12:16:26 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
14.4.2013 12:20:15   
Olga75
to je istina , ove sadasnje "plitke "kasike nemaju 5 ml ali one strare , srebrne imaju
merila sam nekoliko puta

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
14.4.2013 23:55:23   
Moiraina
Malo sam istraživala user posted image
Dakle, kada piše "kafena kašičica", odnosno kada se koristi kao merna jedinica, podrazumeva se da se misli na 5ml (opšteprihvaćeni standard). Wikipedia
Ja ovo nisam znala (u stvari, bilo mi je jasno da moje kašičice definitivno nemaju 5ml, ali nisam se nešto time bavila), pa sam sve vreme davala detetu duplo manje nego što je propisano.
Tako da ispada da je proizvođač dobro napisao kako se dozira, samo ja izgleda ne znam da čitam user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
23.5.2013 0:19:19   
sneza teo
Jedan od najboljih i najprirodnjijih preparata za podizanje imuniteta su homeopatske tkivne soli.

Inace moja cela porodica koristi homeopatiju, a dete od rodjenja.

Pozz

Reklamiranje je zabranjeno!!! Pre istog, kontaktirajte marketing RR!

< Poruku je uredio lesica RR -- 28.5.2013 12:21:27 >

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here