|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
31.10.2015 11:42:19   
milicicak
Mi smo opet uzeli Imunoglukan, nadam se da ce pomoci kao i prosle godine.
U apoteci Meduza u 29-og Novembra je 1495 din, bas me prijatno iznenadila cena user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
31.10.2015 13:15:15   
Sanjica26 RR
Da li ste pravili za decicu kombinaciju med, lesnik, orasi i bademi? Sigurno da se dodaje jos nesto, ali nigde ne mogu da nadjem taj recept.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
31.10.2015 13:20:47   
Rosita
Nisam, ne znam zato, mozda limun ide? Ja dajem pikovit plus svako jutro i vece propolis prskamo na grlo, iako ga ne boli. Racunam antiseptik je, antibakterijski i td . pa moze pomoci da ne udju patogeni u organizam.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
31.10.2015 13:22:32   
Ivanka 75
Iva već mesecima pije AD3 u ribljem ulju (po jednu perlicu dnevno), imuno cink (Ivancic i sinovi), vit C svako jutro i po malo meda. To nam je jutarnji ritual. Povremeno curenje nosa ne računam u bolest, antibiotike nije pila od nove godine, imala jednom temp i sama je prebrodila bez lekova.
Mislim da joj ova komb odgovara i da je bas ojačala imunitet.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
31.10.2015 13:25:29   
Sanjica26 RR
Mislila sam posto imam sve domace da im napravim. Med je od muzevljevih, a orasasti plodovi su od mojih.
Meni je T od septembra zdrava. Nista joj ne dajem za imunitet. Svako jutro uzme kasicicu meda.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 31.10.2015 13:26:33 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
31.10.2015 13:32:14   
Rosita
Ja pedijatru nisam ni pricala da mu ista dajem. Prosle godine nisam davala nista, prva godina vrtica, kad se setim... nas pedijatar je protiv dodataka, tako da nema svrhe da ražzgovaram oko toga. A sa druge strane volela bih da imam strucnu konsultaciju. On pije drugu bocu pikovita, prva je bila sa prebiotikom a druga sa omega 3. Volela bih da znam koliko dugo to, na sta da predjem i td., al to cu morati sama.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
1.11.2015 8:56:32   
cockic
Cerki sam krenula da dajem pre dve nedelje pikovit 3+,nisam ni znala da ima taj pre je bio samo 1+.sin i dalje abc.ima ih za manje od mesec dana toliko ih je ostalo u kutiji.pa cu posle videti sta cu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
1.11.2015 10:21:57   
Azra_
Sanjice, moja mama je pravila nešto sa medom, cveklom, limunom i orasima. Ništa ne fali da se ubaci badem i lešnik. Ako hoćeš pitaću je za recept. Uzima se po kašika-dve dnevno, ako sam dobro razumela.
Rosita, mislim da te vitamine možeš davati i duže. Obično kažu da se daju 3mes.ali to za one baš sirupe za imunitet, tipa imunotrofina, imunoglukan, ovo je vitaminski sirup, ne znam šta bi škodilo da pije duže vreme, tokom cele zime.

< Poruku je uredio Azra_ -- 1.11.2015 10:25:19 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
1.11.2015 10:57:59   
cockic
Prvi recept za jačanje imuniteta za decu i odrasle:

Bice potrebno:

– 100 gr suvog grožđa
– 150 gr zrna oraha
– 100 gr badema
– kora od dva limuna
– 100 gr suvih kajsija
– 100 gr suvih šljiva
– 250-300 gr meda
– ako ste u prilici – vrlo je dobro dodati i 100 gr pinjoli-orahe bora (odlični su za jačanje imuniteta)

* Sameljite na mašinu za mlevenje mesa: suvo grožđe, orahe, bademe, pinjoli i limunovu koru.

* U smesu dodajte sok od dva limuna, čiju koru ste prethodno samlele. Promešajte.

* Dalje, dodajte samlevene suve šljive i suve kajsije. Promešajte.

* Na kraju dodajte med i opet promešajte.

Ostavite da odstoji na tamnom mestu 1-2 dana.

Za decu stariju od 3 godine – 1 kašičica dva puta dnevno.
Za odrasle: 1-2 kašike tri puta dnevno.
Teglu sa vitaminima čuvajte u frižideru.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
1.11.2015 11:02:30   
Sanjica26 RR
Azra pitaj mamu.
Cockic bas sam nasla ovaj recept ali bih izbegla suvo voce.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
1.11.2015 11:04:06   
cockic
ja sam ovo nasla na netu nisam pravila,cula sa da je super.a ja svaki dan uzimam kasiku meda sa kasicicom cimeta.kazu da je dobro za sve.dala i sinu,ali nesto nisam sigurna da li smeju deca jer je i za snizavanje secera,holesterola....mozda sme,ali sa manje cimeta.moze i da se pojede ovako moze i na parce hleba,moze u sok,caj...ja ga pojedem kasicicom plasticnom drvenu sam ne gde zaturila.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
2.11.2015 0:07:17   
Azra_

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Azra pitaj mamu.
Cockic bas sam nasla ovaj recept ali bih izbegla suvo voce.


Sanjice, mama je na nekom seminaru u Austriji, vraća se u utorak, pa ti tad pišem recept na pp. Znam da je jednostavmo za pripremu i ukusno.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
2.11.2015 1:00:06   
Rosita
Da, Azra, zvuci logicno, to su samo vitamini.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
15.11.2015 21:50:24   
Leptiric123
Pije sirup za imunitet Pikovit i Imuno,kako kad, menjam. Pored toga joj povremeno dajem kapi propolisa za decu, naročito ako primetim da slini ili kašljuca, smrdi iz usta i to, čak sam joj par puta dala kad je imala npr subotu i nedelju temperature do 37,5 i nisu rasle, od ponedeljka kao nova, kad tako malo zariba dam tri puta po 15-18 kapi, a ovako jednom ili dva puta dnevno, kad se setim.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
16.11.2015 13:05:33   
Modessty
Počeh da im dajem Immuno B po preporuci lekara. Ajd videćemo kaoko će to da ide

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
16.11.2015 14:15:10   
cockic
Ja ceri posle pikovit sam uzela oligovit sirup.Pa cu kad to popiju da im dajem centrum.kupila jednu kutiju.pitanje da li će cera hteli onaj natura wealth nije htela.
Mod a sta je to imuno B?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
16.11.2015 15:57:57   
cockic
Ja pre godinu dana pisala o tom sirupu gde ga ima u bg,jer si ti tad pisala o njemu i gde ga možeš naći.erbavita tek kad sam pročitala svoj post na RR setila seuser posted image .ali ga nisam zapamtila.možda je ok taj imunno b sirup od erbavita.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
9.1.2016 12:07:28   
Rosita
Mame, imam pitanje. D dajem pikovit 1+ koji ima 25 % (prema drugim informacijama 50%) pdu vitamina D3. Mislim da je tacnije ovo 25%. Dajem mu odnedavno i imuno bulardi koji ima 100% pdu D3. Da li to moze nesto da skodi jer ispada da popije 125-150% pdu D3 dnevno?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
9.1.2016 12:14:30   
serpica
Ja da pitam,ima li nesto od preparata za decu mladju od tri god?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
9.1.2016 12:17:42   
Rosita
Evo na primer ovo sto ja navedoh , pikovit 1+ imuno/ vitamini, imuno bulardi- probiotik sa D3 i cinkom.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
9.1.2016 14:07:43   
Zemunka85
Marsovci. Meni ih je preporcilo 3dr. Ja u to ne verujem ali sam ovaj put morala,,,tako da to pijemo.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
9.1.2016 14:09:08   
Zemunka85

IZVORNA PORUKA: Rosita

Mame, imam pitanje. D dajem pikovit 1+ koji ima 25 % (prema drugim informacijama 50%) pdu vitamina D3. Mislim da je tacnije ovo 25%. Dajem mu odnedavno i imuno bulardi koji ima 100% pdu D3. Da li to moze nesto da skodi jer ispada da popije 125-150% pdu D3 dnevno?

Rosi i ja se to pitam. Nama dadose imunotrofinu plus marsovce u danu. plus probiotik. boga pitaj sta je tu sve zbuckano.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
9.1.2016 14:21:07   
Anck Su Nmaun
Razocarana sam u sve te preparate za imunitet! Samo puknem para i para a sve isto od najjeftinijih do najskupljih , cak sta vise kao da se odmah po pijenju tih preparata razbole!
Kod mene vise tih gluposti nema, samo voce i povrce! user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
9.1.2016 14:22:21   
adulence
Ja cu samo da pohvalim marsovce,da li je slucajnost ili ne ne znam,ali kada je Iva sa godinu dana krenula u vrtic par dana pre smo poceli da pijemo marsovce,prvo povlacenje iz vrtica je bilo da vas ne lazem ali posle god dana,pritom je iva krenula u decembru,kada su nam decica najbolesljivija...opet kazem mozda je slucajnost,ali eto kod nas je bilo tako

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
9.1.2016 14:22:48   
Rosita
Ako su tako rekli, onda verovatno nema brige, al ne znam sastav tih tvojih. Ja ovo dajem na svoju ruku, pa zato pitam user posted image . Mada ne verujem da moze da skodi, ipak je zimsko vreme a tad i treba vise D vitamina. Sve tako mislim zdravorazumski, al reko neko mozda zna tacnije.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here