|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.7.2011 22:27:50   
isidora88
bili smo kod dr danas,rekla je da nista ne diramo,da nastavimo sa negom koze kao i do sad i da ce se samo povuci,nadam se da hoce jer je sav u pecatima user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.7.2011 23:01:44   
Anoniman
user posted image Glavu gore!
Samo ga maži nekom kremom za negu ako je koža suva.
Meni su savetovali tečni persil.

Mi smo bili 12 dana na moru, ja sam jednom namazala kortiko, i to na vrat, mislim čak ni da nije bio ad, nego osip od vrućine, ali ga je mnogo svrbelo, i odlučih se na kortiko, jer sam znala da to znači da do sutra nema ništa.
U našem slučaju more znači oporavak! Kupao se u moru, u bazenčiću, bio na suncu, i bio je odlično! Vratili smo se noćas, ekcem se vrati na lice. user posted image Ali nema veze, znam da mu morski vazduh prija, sunce prija. Samo da se prolepša vreme, sunčaću ga, i definitivno krenuti u slane pećine sa njim.

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 352
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.7.2011 23:05:52   
choopa choops
isi user posted image

Tash bravo za Mareta user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.7.2011 23:07:07   
isidora88
koristim mustelu skoro od rodjenja i kupku i losion,nadam se da ce mu se povuci uskoro,njega to hvala bogu,ne svrbi,samo su mu malo crveni pecati malko suvi. dr kaze da su i njena deca imala to i da se samo povuklo posle 3 meseca,nadam se da ce i nama more pomoci user posted image
hvala ti tash user posted image
a za slane pecine,rekli su da ne preporucuju za decu koja imaju manje od godinu dana user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.7.2011 23:08:13   
Anoniman
Vlasnica slane pećine u NS je vodila svoju bebu od 8 meseci. user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 355
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.7.2011 23:12:53   
isidora88
nemam ja pojma,ja sam to cula na tv-u u vodicu za roditelje cini mi se,enak vlasnica slane pecine je pricala o njenom dejstvu i kome pomaze,i napomenula da nije za decu ispod godinu dana.
e sad,to je njeno misljenje,sigurno su misljenja razlicita od jednog do drugog vlasnika,vidi sa pedijatrom sta ce ti savetovati user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.7.2011 23:13:21   
Anoniman
Isi, negde si napisala da ti se dr ne javlja na tel. Ako je Bulatović, na moru je. Ne znam dal se vratio, otputovao je 24og. Ali, ako te nerviraju ti pečati, idi po uput za dečiju bolnicu. Mene su pedijatri zavlačili 2,5 meseca dok napokon nisam otišla kod dermatologa i alergologa. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 357
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
8.7.2011 20:45:55   
vukosava
Ja mazem mesavinom eucerin i hidrokortizonske kreme. Jako malo namazem i prodje brzo. Mazem samo kad se ekcem pojavi, nakon kupanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
10.7.2011 23:07:20   
Anoniman
Želim da podelim sa vama svoje novo "otkriće".
Na jednom forumu sam čitala da se dosta žena žalilo da im se deca "suše" od vode, kako morske, tako i od bazena, zbog hlora.
Mi na moru nismo imali specijalnih problema sa "sušenjem", ali uglavnom sam ga kupala u moru predveče, zatim spirala slatkom vodom i za max sat vremena sam ga kupala u uljanoj kupki.
No, ovih dana je u Novom Sadu preko 35 stepeni. Moji roditelji imaju bazen u dvorištu, ali je voda dosta hlorisana, te sam se plašila da uvodim Marka. Ali ne mogu da ga obuzdam, kad mi starije dete ne izlazi iz vode, i ustvari, svi smo non-stop u vodi, nije njemu zanimljiv bazenčić koji sam mu napunila pored velikog bazena. Počela sam da ga unosim u veliki bazen, i vidim da kad se osuši, iako ga saperem običnom česmušom od hlora, koža mu bude dosta suvlja. Ništa strašno, ali suvlja je, i ne znam kako bi to izgledalo na duže staze, a najavljaju preko 35 do početka septembra. Pomislila sam da ga mažem nekom kremom nakon kupanja, ali upaliće se, dobiće osip od vrućine ako ga namažem kremom na 35 stepeni. Onda mi je palo na pamet da u bazenčić stavim uljanu kupku, te kad ga izvadim iz velikog bazena, ubacim ga u bazenčić na minut, zalijem tom vodom sa uljanom kupkom i sve super!

Pa, možda nekome posluži ovo iskustvo. user posted image

< Poruku je uredio Tash -- 10.7.2011 23:09:45 >

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 359
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
20.7.2011 23:45:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magde

eee bas sam ovo htela da pitam EGZEM pa on od redgenja ima e sad kad po malo kasljuca ili place ujaca se crvenilo na licu je strasno je nekako da ne ostaje zauvjek.Mackam ga sa advantan i dala Avil ali to je samo nekoliko dan ai sve odnovo a advantan je kortikosteroid ne sme vise od 3 dana ali ovo nije tema za ovde gde je tema za egzem ako je to uopste egzem....???


Magde, Marko ima od rođenja.
Ako želiš, mogu ti poslati mail-om jedan word dokument da vidiš šta smo sve probali, i šta smo sve radili. Ima i slika, ali baš su grozne, p se spremi na to.
Prognoze za Marka su da ipak neće proći sa godinu dana, nego čekamo 3ći rođendan.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 360
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
20.7.2011 23:51:08   
Anoniman
Sve u svemu zavisi od toga kakav ekcem dete ima.
Ako je baš gadno, mora se mazati kortikosteroidima, 3-5 dana, mada sam ja mazala i duže. Nakon toga održavati kožu uljanim kupkama i emolijentnim kremama, da bi se što duže izbegli kortikosteroidi. To je priča.
Moj savet je da tražiš uput za dermatologa. Pedijatri samo bulazne o ekcemu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 361
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.7.2011 0:10:56   
magde
pa...evo procitala mnogo od ovde i vidim sve iste primere...znaci da tacno je da ja patim od alergije i da je Jovan svetla osoba sa svetle oci i to je tacno i da advantan pomaze ali nakon nekoliko dana opet isto......vidim da zeli da se cesa uhvati uvo ili  nervoze ga uhvati..Rekli su mi i milupu isto sto drugo daj da vidim TASH...hvala ti

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.7.2011 18:08:47   
snješka
Samo da se javim u klub mama koje imaju klince sa atopijskim dermatitisom. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.7.2011 18:40:07   
isidora88
mateju je ekcem prosao cim sam se vratila na persil prasak,nisam nista koristila za negu osim redovnog kupanja mustelom i mazanja isto njihovim losionom,sad je super sve,pu,pu,pu da ne ureknem user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 22:46:15   
magde
koliko smem da napravim razmak od te kreme kortikoseroid znaci pomaze mu ali nesmem cesto ali koliki razmak da je i jel ima nesto jeftinije od milupe

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 22:48:48   
Anoniman
Meni rekoše da u mesec dana smem kortiko da koristim 7 dana. Tako mi reče dermatolog. Alergolog-imunolog mi je rekla da smem i češće. Meni se dešavalo da ga nedeljama mažem, taman prođe na jednom mestu, pojavi se na drugom. Naravno, sve to zavisi i od toga koji kortikosteroid koristiš, tj koliko je jak.
Milupe? Misliš na hranu?

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 366
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 22:52:51   
magde
ne ne Mustela sam mislila za losione i sapune te stvare .....nisma razumela sad za kortiko znaci koliko da je razmak ..?...neznam koliko je jak ovaj advantan....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 22:56:54   
snješka
Nama je večeras 5. dan korištenja Advantana. Koristićemo ga još 3 puta, od večeras svako drugo veče. Ali pošto mu je na ruci skroz nestalo, a i na nogama se baš dosta povuklo ne znam da li bih uopšte više i koristila. Možda samo da nastavim mazati A-dermu i dermobazu.

< Poruku je uredio snješka -- 27.7.2011 23:02:31 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 22:57:19   
Anoniman
Ne znam da ti kažem za kortiko, jer ja nisam slušala dr., tj, slušala sam jednu dr a ostalih 5 nisam, jer mi je tako odgovaralo.

Jeftinije od Mustele, možete probati Linolu Gamma. Većini odgovara, nama ne.

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 369
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 22:59:04   
magde
ali nisu kortiko...a jel ga srvbi????evo gledam zasto Jovan ima samo po lice i zeli da se cesa ili svrbi pa vuce uvo kako bi se svrbio(izvini na greske)

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:00:15   
magde
daaa TASh sad sam se setila da kozni lekar mi je reko to LINOLA ali ovde su iste cene sa Milupe

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:02:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magde

ali nisu kortiko...


user posted image Šta nije kortiko?
Pogledaj muiza ušiju! Ispod ušne rese. Ecem se tamo jako često javlja.

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 372
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:03:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magde

daaa TASh sad sam se setila da kozni lekar mi je reko to LINOLA ali ovde su iste cene sa Milupe


Ovde je Linola mnogo jeftinija.

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 373
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:04:39   
snješka

IZVORNA PORUKA: snješka

Nama je večeras 5. dan korištenja Advantana. Koristićemo ga još 3 puta, od večeras svako drugo veče. Ali pošto mu je na ruci skroz nestalo, a i na nogama se baš dosta povuklo ne znam da li bih uopšte više i koristila. Možda samo da nastavim mazati A-dermu i dermobazu.


Šta misliš ti Tash? Ti imaš više iskustva.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:05:51   
magde
pa...zasad nema nista oko use ali mozda ce d abude cim se svrbi neznam e Tash ako je ovde oko 700 den kupka od milupe koliko te tamo linola kupka?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here