|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 18:02:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: isidora88

to iz si apoteke je sinoderm i galsanauser posted image


Baš ta br 15?

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 401
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 18:02:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Secas se onih Vanjinih plikova na nadlanici? Mislim da sam ih ovde kacila. E pa to stalno ima i sad je plik bio malo veci. Kaze dermatolog da je ekcem i dade didermal. Dva dana smo mazali i povukose se plikovi, otpadose kraste, a za dalje cemo videti.


Sećam se. Svašta, ekcem u vidu plika. Nisam još čula.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 402
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 18:08:58   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: isidora88

to iz si apoteke je sinoderm i galsanauser posted image


Baš ta br 15?



mislim da je to ta krema koju sam i ja uzimala

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 18:09:26   
minavb
Tako ti je to sa Vanjom, uvek ga muci nesto za sta niko nije cuo.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 18:10:16   
Anoniman
user posted image  user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 405
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
1.8.2011 12:52:16   
Anoniman
user posted image
Da li neko moze da mi kaze da li je ovo ekcem? Kod guze je,crven pecat i hrapav.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 406
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
5.8.2011 9:14:51   
Crvenkapa85
tako je moja maja imala po rukama i telu cindarella...mi smo mazali sa triderm kremom,ne znam samo dal male beb smeju tu kremu...
probaj da ublazis za pocetak sa pantenolom...

Mi smo dosli sa kontrole nase prve....elem crvene bubuljice koje ima po licu malo i na vrati,sto sam ja mislila da se koza cisti,i prala mu svakonevno kamilicom,doktorka kaze da je to bebeci ekcem i da ne perem kamilicom jer ona isusuje....vec da mu kupim kremu iz kolekcije Eucerinuser posted image ....i sad ne znam jel mogu da uzmem nesto u zamenu....ili jednostavno pantenolom da mu mazem za pocetak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
5.8.2011 9:50:56   
Anoniman
Mi smo muku mucili sa tim bubuljicama na licu,bas mi ga je bilo zao.Svakakve terapije smo probali,i na kraju je pantenol izvukao sve!

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 408
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
5.8.2011 10:46:10   
Crvenkapa85
idem po pantenol,tako sam i mislila,pantenol proverenouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
8.8.2011 11:33:07   
Anoniman
Crvenkapo,reci mi,da li su te bubuljice tvrde,i kolike su?
Pitam jer je M mucio muku sa njima,mazala sam mu Pantenol,i cini mi se,Gentamicin.Na brzinu mu se ocidtilo.

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 410
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
8.8.2011 11:53:52   
Crvenkapa85
izgledaju kao male bele bubuljicice,koje kad ima grceve ili kad je jako toplo dodju do izrazaja,evo 2-3 dana mazem vec pantenol i povuklo se,jedino te sto je imao po glavici sad prelaze kao u temenjacu,al ljuspice nisu zute vec belicaste....pantenol je extra nama za to....a doktorka mi rekla da kupim eucerin deciju kremu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
9.8.2011 10:29:34   
Anoniman
Mateja je imao bas pubertetske bubuljice.Crvene,krupne i tvrde,videlo se da su bile bolne.Mucili smo se do 4-og meseca.

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 412
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
12.8.2011 13:33:02   
Anoniman
Ekcem je prosao u roku od 4 dana.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 413
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
20.8.2011 14:20:46   
Anoniman
Ovo sam napisala u temi Kandida.

Magdalena,
nedavno sam kod pedijatra srela roditelje dvoje dece. Bla bla u čekaonici, kažu došli su zbog sina. Šacujem da ima oko 3-4god. U razgovoru, tata mi kaže da mali ima neke parazite, kandidu valjda, malo je bio konfuzan, ili ja nisam shvatila, i oni obigravaju lekare zbog toga, jer nikako da se toga reše, a po njihovoj priči, mali je neposlušan, hiperaktivan, pekmezav, i ne govori najbolje, a sve baš zbog kandide. Tad sam prvi put čula da kandida ima veze sa tim, i sada, evo od tebe.
Za razliku od dečaka, njihova devojčica, sedela je kolicima, mislim da ima oko godinicu, imala je gadan ekcem po licu. Lekari su sumnjali na alergiju na mleko, na alergiju na jaje, na svašta, ali se pokazalo da nije, nego kandida. Kada su sanirali kandidu, ekcem se povukao. I kako kandida počne da divlja kod nje, ekcem se vraća.
Ako su lagali mene, i ja lažem tebe.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 414
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
28.8.2011 21:24:00   
bokmi



Na tržištu je nova krema na biljnoj bazi. Zove se zaštitna krema Jelena.Ekcemi , crvenilo , bubuljice ..... nestaju posle par nanošenja kreme.Odlična je za bebe ali i za odrasle.  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2011 12:42:37   
Anoniman
Mi smo ponovo bili na moru.
Marku definitivno sunce i morska voda prijaju.
Pošli smo sa nekoliko promenica na leđima i nogama, sve se povuklo nakon par dana.
Jedno jutro mu je na nozi iskočilo crvenilo, već smo napustili sobu i pošli na plažu. Do plaže se već raširilo, malo sam se prepala, šta je sad!? Nisam znala šta bih, dal ću u sobu da ga mažem nečim jer se širi, ili ne? Napunila sam bazenčić morskom vodom i posela ga unutra. Posle 15ak min je počelo da se povlači. Nešto kasnije smo pošli u sobu na popodnevno spavanje, istuširala sam ga, taj deo namazala Dermalex-om, i dok je ustao više ništa nije bilo.
Toliko je lep sad. Sav gladak, mekan.
KOLIKO BIH VOLELA DA JE TO, SEM ZBOG MORA, I ZBOG TOGA ŠTO SE BLIŽI PRVI ROĐENDAN, PRVI IMUNOLOŠKI ODGOVOR ORGANIZMA, I DA SE ČUDO VIŠE NE VRAĆA!

(odgovor članu bokmi)
  Direktna veza do poruke: 416
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.9.2011 12:51:10   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tash

Ovo sam napisala u temi Kandida.

Magdalena,
nedavno sam kod pedijatra srela roditelje dvoje dece. Bla bla u čekaonici, kažu došli su zbog sina. Šacujem da ima oko 3-4god. U razgovoru, tata mi kaže da mali ima neke parazite, kandidu valjda, malo je bio konfuzan, ili ja nisam shvatila, i oni obigravaju lekare zbog toga, jer nikako da se toga reše, a po njihovoj priči, mali je neposlušan, hiperaktivan, pekmezav, i ne govori najbolje, a sve baš zbog kandide. Tad sam prvi put čula da kandida ima veze sa tim, i sada, evo od tebe.
Za razliku od dečaka, njihova devojčica, sedela je kolicima, mislim da ima oko godinicu, imala je gadan ekcem po licu. Lekari su sumnjali na alergiju na mleko, na alergiju na jaje, na svašta, ali se pokazalo da nije, nego kandida. Kada su sanirali kandidu, ekcem se povukao. I kako kandida počne da divlja kod nje, ekcem se vraća.
Ako su lagali mene, i ja lažem tebe.



Sad videh ovo. Gadna je kandida i mnogi lljudi dozivotno menjaju ishranu zbog nje.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
25.9.2011 19:35:27   
DacaNT
Pozdrav svima,
Procitala sam sve sto je pisano na forumima o ekcemu kod dece pa sam zelela da podelim sa vama ono sto je nama pomoglo. Moja beba ima 14 meseci. Prvi put se ekcem pojavio sa 3 meseca i resili smo ga povidon jodom. Kako ne znam, mozda to i nije bilo to ali pedijatar nam je rekla da jeste i da ne mazemo s tim jer isusuje kozu. Mi smo nastavili jer smo videli pomak na bolje i tako je to proslo. Medjutim sada se ponovo pojavio ali naravno nije reagovao na povidon jod, a ni na mustelu obicnu, mustelu stelatopiju, avene trixera balzam i kada smo bili blizu korikosteroida pokusali smo sa seba med zastitnom kremom za lice. Ona joj je inace pomogla kod onog groznog ciscenja lica i od tada je mazemo svaki dan i lice joj ok. Recimo da su joj ekcemi odreagovali na nju kao da joj mazem kortic. Ekcemi su posle nedelju dana mazanja tu ali nevidljivi samo na dodir se osecaju. Problem nije resen ali je definitivno pod kontrolom. Eto, mozda nekom pomogne i da napomenem da smo sada isli i kod koznog u Dzordza Vasingtona i naravno dobili didermal pomesan sa acidi borici, bar sam tako razumela na receptu, i za negu ureu 5 posto ali jednostavno njoj koza nije suva osim na ekcemima, cak joj je svilenkasta i mekana i kreme za negu takve koze joj jednostavno ne prijaju. Inace od rodjenja koristimo Avene sindet, to nam je pedijatar preporucila jer ne isusuje kozu, kupamo se svaki dan, a za kosu Mustelin sampon.

< Poruku je uredio DacaNT -- 25.9.2011 19:36:46 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
30.10.2011 22:37:26   
Anoniman
Pižama za decu sa atopijskim dermatitisom, psorijazom i sličnim kožnim oboljenjima:

KLIK

Pošto je na nemačkom, ubacila sam u Google prevodilac, pa je prevod "onako" user posted image , ali razumećete:

Једноделни одело израђен од небељеног памука и ундиед, као заштита од крвавог гребање у атопијски дерматитис, псоријаза и других дерматоза свраб. Руке и ноге су затворени.Руке су рукавице направљене од армираног материјала, чиме се крше ноктима чешање на тестова на кожи не могу, исто важи и за подножје. Дакле, могу да нова кожа дефеката могу спречити, смањити свраб више и више. Деца могу слободно да се крећу у комбинезонима и дисање осећају.

Цурадерм неуродерматитиса Укупна од 100% памука, небељених и ундиед, закључава патентни затварачи и еластицс споља немају додира са кожом са спољним шавовима, прање на 95 ° Ц.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 419
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
7.11.2011 22:34:30   
magde
ljudiii UPOMOC j anemogu vise da ga gledam kako se svrbi dete moje malo kakvo je crveno lice i nekako je nervozan zeli da se samo dira po licu ponekad i kad spava i probudi se od svrb ja neznam vise sta cu uzela sam cink oksin pomadu ponekad pomaze eto i advantan ali nije to resenje kako da sprecim zariste u njega ja sam ovde sve citala ovo eto i TASH mi je dala savete ali jel je ovo samo ekcem to se pitam mali je da uradim alergo testove....ma neznam totalno sam zbunjena ...i dali je ovaj ekcem vezan za...kako da kazem slajm ili oteznato disanje proprateno sa slajm jel neko zna nesto???bilo sta

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
8.11.2011 8:50:43   
Crvenkapa85
magde moja maja je sa tri godine imala bukvalno ranu na ruci od cesanja ekcema,probaj prvo da joj mazes pantenolom da ako ima male ranice to zaceli,i posle toga smo mazali kremom triderm i vise se nije vracalo.....

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
8.11.2011 8:57:11   
coka11
Moja beba nema ekcem, ali dr kaže da ima kožu sklonu ekcemima, suvu. Oko usana mu se koža baš suši od balavljenja kad ima dudu, a to je baš često. Mazali smo pantenol, a sada vazelin i pomoglo mu je baš. Stalno ga mackam po malo.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
10.11.2011 23:05:53   
magde
evo ga nemoze da spaava od svrbaj celo ga svrbi i crveno mu je siroto dete nemoze ni da spava...jel zna neko ovo sa sta da namazem za da sa bar svbaj namali(izvinite ako gresim sa jezik)mazala sam ga sam pantenol sa advantan sa dekotal sa pavloderm uzela sam cist cink oksid kremu p o malo pomaze ali opet nista neznamm vise.....

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
10.11.2011 23:14:46   
milia
Mi smo imali problem s ekcemom i alergijama raznim... Mazala sam sta sve ne, i kortiko i Mustele itd...
Na kraju smo se spasili kad smo otkrili sta je uzrok tome. U to vreme je bilo mleko, pa cak i ja kad ga pijem i dojim, vestacki aditivi iz hrane takodje. Na mleko je prerasla alergiju negde sa 2 godine, ali cim pojede nesto 'industrijsko' pojavi se ekcem. Pa nestane posle nekoliko dana. Mazem je i dalje sa La Roche Posay emolijentom ili Mustelom.

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
10.11.2011 23:17:46   
magde
e MILIA i ja sam primetila da kad popije vise kravjo mleko pojavi mu se vise nego inace sad u ponedeljak uzecemo krv i uraditi alergotest moram to da vidim pa zao mi je da ga gledam ovako.....znaci pojaca se ekcem ako ima na neceg alergiju nije samo onako od sebe ima tu nesto povezano sa alergije na nesto

_____________________________

sacuvaj ne bozeeee

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here