|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:14:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snješka


IZVORNA PORUKA: snješka

Nama je večeras 5. dan korištenja Advantana. Koristićemo ga još 3 puta, od večeras svako drugo veče. Ali pošto mu je na ruci skroz nestalo, a i na nogama se baš dosta povuklo ne znam da li bih uopšte više i koristila. Možda samo da nastavim mazati A-dermu i dermobazu.


Šta misliš ti Tash? Ti imaš više iskustva.



U jednom momentu mi je jedan dermatolog rekao da se sada u svetu preporučuje upotreba kortikosteroida na mestima gde se ekcem najčešće javljao, kao prevencija, 2x nedeljno. user posted image Nemam mišljenje o tome.
Ono što ću ti reći jeste da nikako nemoj prerano prestati sa kortiko, u smislu da ne prođe skroz a ti prestenš jer si bože moj namazala onoliko dana koliko su ti rekli. Ako se to desi (da nije prošlo), a ti dete pod mišku i kod dr, i kažeš, "Evo mazala sam 5 dana, nije prošlo, šta sad?", reći će ti da mažeš dalje, ili će promeniti terapiju. Naravno, bitan faktor je koliku površinu mažeš. Jedna stvar je mazati podlakticu površine 1x1cm, ili cela leđa. Cela leđa se ne bih usudila mazati u nedogled, ali recimo, Marko je imao to na podlakticama, i meni su večito govorili da mažem razblaženim elokomom 5 dana, to nikada nije prošlo skroz, i za dva dana je opet tu, curi. Tako dok mi jedna dr nije rekla da uzmem čist elokom i mažem dok skroz ne prođe, da kada zažmurim i vučem rukom po njemu, da ne osetim gde je bilo. E, tada je prošlo i nije se vratilo.
U svakom slučaju, ako bi sada trebala mazati svaki drugi dan, onda sutra svakako preskačeš, pa ćeš videti do prekosutra.

MAGDE, Mustela kupka košta oko 25eur, a krema oko 20eur. Linola kupku nisam kupovala, ne znam pošto je, ali je krema oko 8-9eur.

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 376
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:16:36   
Anoniman
Snješka, ne mogu ti ja reći "maži" ili "ne maži".
Moraš naći lekara kome veruješ.

Magde, izbaci mleko i mlečne proizvode iz ishrane ako dojiš, vidi dal se stanje poboljšava za 2-3 nedelje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 377
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:18:44   
magde
sta je to ELOKOM?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:19:31   
magde
TASh nist amu mlecnoi ne dajem jos osim NAN NESTLE zasto ne dojim nisam imal amleka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:19:34   
Anoniman
Kortikosteroid

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 380
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:20:03   
Anoniman
Za male bebe se koristi razblažen sa Galsanom u razmeri 50:50

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 381
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:21:23   
snješka
Ma naravno Tasho. Samo sam htjela da čujem mišljenje nekoga ko se duže bori s tim. A jedna dr koja je inače i preporučila Advantan je izričito naglasila samo 5 dana i još 3 puta svaki drugi dan, dok je druga, koja važi za neviđenog stručnjaka, rekla da ne mažem nikako, jer je on mali za to.user posted image Ja ipak poslušala prvu pa ćemo vidjeti.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:22:26   
magde
hvala ti TASH za sve odgovore bas si da kazem mnogoznajuca zena sad sam te pohvalila mm.....al iz srca ti to kazem

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:24:34   
magde
snjeska znas meni je dovoljno jedan put da ga namazem sa advantan i situacije se odlicna...ali ne smes da preskocis bas treba kako su meni rekli da mazes makar da nema crvenila znaci terapija od 3 dana mora da zavrsis..E TASh a sta je sa tvoje dete i ekcem?

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:26:08   
Anoniman
Ma šta mali!? Nego šta da radiš? PF!
Marko je sa 4,5 meseca primao kortikosteroide u venu + mazan po celom telu! JBG, moralo je, nije se imalo kud!

MAGDE, Marko nije vakcinisan zbog ekcema. Primio je samo prvu dozu Hepatitisa i prvu dozu DiTePer-a, nakon toga je doživeo takvo pogoršanje da je vakcinacija obustavljena do daljnjeg, čeka se odluka lekarske komisije da li će i kada biti vakcinisan, i na koji način. Ekcem je vrsta alergije, samo se ne zna na šta, zato i potpada u kategoriju "atopijskog dermatitisa" (atopiski znači "ne zna se uzrok"). Ekcem je posledica pada imuniteta, imunološki je problem, tako da vakcinacija utiče na ekcem, jer vakcina obara imunitet. (tako su meni obajsnili)

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 385
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:26:21   
snješka
Ma znam magde, ali mi nekako mali za toliko hemije. Prvo antibiotici i inhalacije sad ovo,pa baš mi ga žao. Ali....ako će da bude bolje šta da se radi user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:28:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magde

E TASh a sta je sa tvoje dete i ekcem?


Mi smo sada u principu ok.
Poboljšanje je nastupilo nakon mora.
Ima malo po leđima, i po kolenima (jer puzi), ali ovo je sve ništa spram onoga što je bilo. Ja sam prezadovoljna, ako ovako ostane, pa polako prođe, ja ću biti prezadovoljna.

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 387
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:29:55   
snješka
Uh Tasho. Nadam se da će da prođe brzo. Nadam se da će svima da prođe brzo i da se više neće vraćati, glupava ekcemčina. user posted image

< Poruku je uredio snješka -- 27.7.2011 23:30:56 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:30:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magde

hvala ti TASH za sve odgovore bas si da kazem mnogoznajuca zena sad sam te pohvalila mm.....al iz srca ti to kazem


Magde, više bih volela da sve ovo ne znam. user posted image

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 389
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.7.2011 23:32:14   
magde
hahaha sta vise znas pa i ponekad se zbunjujes ali za nas je to super...user posted image  ima ko da nam da savet

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 17:06:59   
Anoniman
Marku se pojavio ekcem na grudima i sa desne strane stomaka. Češe. user posted image Dal je izašao samo tako ili od ona dva zalogaja banane što mu je Luka dao pre 2 dana? user posted image

Mustela Stelatopia Milky bath oil je promenio pakovanje, sa 250 na 200ml, a cena, sitnica, ostala ista: 2500din! user posted image

< Poruku je uredio Tash -- 29.7.2011 17:07:22 >

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 391
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 17:25:59   
isidora88
mateja ima neki osip ili ekcem na preponama,tamo gde se pelene lepe,tacno cu da poludim user posted image
vec par dana mu je malo crveno ali danas se bas pogorsalo,velicine je oko 2x2 cm,ne znam sta da radim...

tash gde kupujes mustelu? u apoteci na bul.u aleksandrovoj zgradi imas apoteku avenia i tamo je jeftinije za po par stotina din. u odnosu na lili npr.
ja kod njih kupujem ili u jankovicu

< Poruku je uredio isidora88 -- 29.7.2011 17:26:32 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 17:38:15   
Anoniman
Po apotekama kupujem, u kvartu, gde kad nađem.

Probaj da napuderišeš, možda se samo ukuvao u pelenu. Ako se do sutra pogorša, a ti namaži kortiko. user posted image Tako ja radim.
Čak i da je občan osip ili ojed, proći će na kortiko. Znam, ne voliš ga, ne volim ga ni ja, ali ja sam već luda.
Shvatila sam da čim prođe leto naše muke kreću opet (sudim po ovom zahladnjenju i pogoršanju). Lepo sam rekla da treba da se vakciniše tokom leta, mene niko nije slušao. Komisije, čuda... eto, već nas vidim u bolnici u novembru i muka mi je! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 393
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 17:44:03   
isidora88
sta tacno od kortiko ti stavljas marku?
ja za sebe koristim mesavinu sinoderma i galsana,vec primecujem da mi slabije deluje,valjda postajem imunauser posted image
ceo zivot se patim sa ekcemima,strasno je to ,pogotovo kad su tako mali user posted image
ako povuce na mene osetljivost upucacu seuser posted image
ja sam pre par godina uzasno izgledala,sva sam bila u pecatima i otocima po telu,ma kao sugu da sam imala,grozno i od tad sam na kortiko i malo-malo pa se mackam jer mi sada samo po rukama nekd izadje,to mi je najgore jer perem ruke sto puta dnevno pa mi to jos dodatno isusuje,sreca pa ne perem sudove rucno inace bi mi ruke otpale do sad

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 17:53:56   
Anoniman
Mažem ga Elokomom u galsani (1:1 razremara). Kaže dr da je to jačine kao Hidrokortizon za oči (slabo), a druga dr za to reče "Kao Bogojavljenska vodica". user posted image
Sebi prst mažem nekom pravljenom kremom iz apoteke Si, krema br 15. Prolazi na dva mazanja, a pre toga nema šta nisam probala.

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 395
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 17:57:41   
minavb
Vanja je dobio Didermal za ruku.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 17:59:54   
Anoniman
Meni rekoše da Didermal ne ide za bebe. Stvorile mu se prave kraste od njega.
A meni nije pomogao, onomad, tada sam prešla na ovu 15-icu.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 397
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 17:59:56   
isidora88
to iz si apoteke je sinoderm i galsanauser posted image i mene brzo prodje,samo mi se brzo i vracauser posted image
nervira me sto ne znam od cega mi to stalno izlazi,valjda ce se mateji smiriti ovo,a ako ne moracu da mu mazem kortiko user posted image
inace meni je dr jos davno rekla da se ekcem ne moze izleciti bez kortiko. kaze prvo kortiko kad se bas pogorsa i onda da samo negujem nekim hidratantim kremama,ja koristim za sebe ili niveino mleko ili eucerin i odgovara mi,pu,pu,pu

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 18:01:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: isidora88


inace meni je dr jos davno rekla da se ekcem ne moze izleciti bez kortiko. kaze prvo kortiko kad se bas pogorsa i onda da samo negujem nekim hidratantim kremama,


Isto su rekli i meni.
Kremama za negu ne možeš izlečiti ekcem, sem ako nije neki mali, minimalni... Ovo što Marko ima... to izlazi nakon što ga kupam u uljanoj kupci i mažem 2x dnevno.

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 399
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.7.2011 18:01:43   
minavb
Secas se onih Vanjinih plikova na nadlanici? Mislim da sam ih ovde kacila. E pa to stalno ima i sad je plik bio malo veci. Kaze dermatolog da je ekcem i dade didermal. Dva dana smo mazali i povukose se plikovi, otpadose kraste, a za dalje cemo videti.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here